Dziś jest: Środa, 22 stycznia 2020, godzina 10:42
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: znou macra

Kakarato
Wiadomość [#1]: 23.11.2009 o 10:46

Konto skasowane

Witam.
Niewiele czasu minelo od mojego poprzedniego tematu smiley.gif .
Probuje od jakiegoś czasu napisac macro na to by po jednorazowym nacisnieciu klawisza (ktorego tam sobie zaprogramuje pod macro) macro wlaczy mi T&T na zfocusowanym graczu. Cos mi niestety nie wychodzi. Czy ktos moglby mi taki macro napisac? A moze jest mozliwosc napisana macra na to by zaznaczal najblizszego tanka i na niego zucal T&T ale to chyba nie jest mozliwe smiley.gif.
Super by bylo jakby ktos z Was byl na tyle dobry i zucil macro na blinda na najblizszego wroga. Tak w ramach promocji biggrin.gif

Takie jeszcze pytanie zwiazane z macrami. Czy da sie zrobic by macro rozroznialo klase postaci np czy to mag czy pallek (np disarm zucac tylko na warkow palkow i rogali). Wydaje mi sie ze bylo by to za duze ulatwienie gry, ale a noz widelec jest cos takiego biggrin.gif

raziel666
Wiadomość [#2]: 23.11.2009 o 12:18

Konto skasowane

/cast [target=focus] Tricks of the Trade
nie ma opcji zeby rzucal na najblizszego playera z danej klasy (czy to tank do tota czy palek/warek do disarma). po prostu jak chcesz na tanka to ustaw se go w focusie. albo wpisz od razu [target=nazwa gracza] a jak nie chesz 'przypadkowo" disarmowac magow to...naucz sie grac ;p

nie wiem czy istnieje modyfikator [target=nearestenemy] czy cos podobnego ale nawet jakby byl, funkcja targetnearestenemy dziala od zawsze dziwnie - to po pierwsze. po drugie - nie chcesz (wierz mi) pozostawic to, na kogo rzucasz blinda, grze poprzez opcje nearestnemy. blind ma byc precyzyjny, dokladnie w tego kogo chcesz a nie w tego kto jest najblizej.

Madness is the gift, that has been given to me!
Kakarato
Wiadomość [#3]: 23.11.2009 o 13:57

Konto skasowane

Dzieki wielkie za macro na T&T.

Odnośnie targetowania na najblizszy cel to chyba da jakos rade to zrobic. Mam tak ustawione macro na fast SAP (ma sapowac najblizszego wroga) i jak sie nie myle to Ty Raziel mi go pisałeś biggrin.gif
Co do sensownosci takiego macra to pomyslalem o takiej awaryjnej sytuacji gdy bede musial uciec od przeciwnika, ktory siedzi mi na plecach a bede mial CD na znikanie. Wtedy by skure uratowac wlacze macro wybije go z ataku i bede mogl zniknac.
LUB
Najczesciej na arenkach (bo i nich mowa) ustawiam focus na gracze badz to dps badz heler w zaleznosci od sytuacji i razem z magiem lejemy drugiego przeciwnika a na pierwszego blind owce itp. Czasami zadko bo zadko zdaza sie ze zmieniamy ustalony cel podczas walki np gdy palek wlaczy banke nie bedziemy czekac 10s jak slupy tylko jazda na drugiego, a palek blind i owca. Wtedy zazwyczaj (nie wiem czemu ale zawsze ten przykladowy pelek zuca sie na mnie. Mag moze nie moc zucic na niego owcy (oczewiscie jak banka mu przejdzie) wtedy troszke odciagam pala (on sobie mysli ze uciekam) i boom blind. Oczywiscie moge zmienic focus ale taki blind na najblizszy cel byl by szybszy - w koncu na arenach kazda sec na wage zlota jest.
Co do mojego uciakania (pewnie to skomentujesz) to bardziej odsuniecie sie od 2 celu (jak to mag to i tak sie tp, a jak nie to pewnie w stunie siedzi, a skoro to macro ma atakowac najblizszy cel to moja uciaczka to przysuniecie sie na kilka jardow w strone przykladowego palka. Od cala filozofia tego co mi sie w glowie urodzilo biggrin.gif
Dodam tylko ze palek na banke ma disarma.

[Edycja Kakarato - 23.11.2009 o 14:00]

[Edycja Kakarato - 23.11.2009 o 14:04]

[Edycja Kakarato - 23.11.2009 o 14:05]

Izmop
Wiadomość [#4]: 23.11.2009 o 14:25

Konto skasowane

weź se Grida zainstaluj, do tego Clique. Dzięki tym addonom masz opcje wrzucenia dowolnemu graczowi w raidzie ToTa bez zmiany targetu.

5 razy lepsze od macra

Kakarato
Wiadomość [#5]: 23.11.2009 o 14:47

Konto skasowane

o, o tych addonach nie slyszalem. Sciagnalem sobie T&T Menager ale cholera go wie jak on dziala. Niby add wlaczony ale zadnej ikonki zadnej zmiany zadnego menu lipa straszna. Wieczorem sprawdze te addy smiley.gif
Wiesz a macro na tyle dobre ze podpacze jak sie je pisze to sam w koncu naucze macra pisac biggrin.gif.

Nate
Wiadomość [#6]: 23.11.2009 o 15:20

Konto skasowane

#showtooltip Tricks of the Trade
/cast [help] [target=focus, help] [target=targettarget, help] Tricks of the Trade

zaznaczasz offtanka by był na focusie i bijesz bossa;)

Kakarato
Wiadomość [#7]: 23.11.2009 o 16:00

Konto skasowane

o super smiley.gif
tylko teraz czym te 2 macra na T&T sie roznia?
to tylko takie pytanie celem doksztalcenia sie z pisania macr.

raziel666
Wiadomość [#8]: 23.11.2009 o 22:16

Konto skasowane

moje rzuca tota na twoj focus. macro Nate'a rzuca tota na twoj focus a jak nie masz focusa to rzuca na cel twojego celu (czyli zazwyczaj tanka).

Nate
Wiadomość [#9]: 23.11.2009 o 23:22

Konto skasowane

a raziel możesz mi pomóc z jednym macrem.. gdzy jestem w bearze chcę by rzucało Enrage, gdy jestem w kotku chcę by rzucało Tiger's Fury

/cast [form:1]Enrage (Bear)();Tiger's Fury (Cat)() takie zrobiłem macro lecz nie działa..

Arthasus
Wiadomość [#10]: 23.11.2009 o 23:55

Konto skasowane

/cast [form:1]Enrage, [form:2]Tiger's Fury ?

Arthasus Burning Blade
raziel666
Wiadomość [#11]: 24.11.2009 o 00:24

Konto skasowane

a nie wygodniej miec po prostu to pod jakims klawiszem miedzy 1 a 12? przeciez jak zmieniasz forme to zmiania sie tez bar i tak na przyklad jesli pod 4ka masz enrage jak jestes w misku to jak sie zmienisz w kotka to pod czworka bedziesz mial... tiger's fury.
simple as that.

Bies
Wiadomość [#12]: 24.11.2009 o 00:53

Konto skasowane

Nate napisał
a raziel możesz mi pomóc z jednym macrem.. gdzy jestem w bearze chcę by rzucało Enrage, gdy jestem w kotku chcę by rzucało Tiger's Fury

/cast [form:1]Enrage (Bear)();Tiger's Fury (Cat)() takie zrobiłem macro lecz nie działa..

formy druida to stance:

/cast [stance:1] Enrage
/cast [stance:3] Tiger's Fury

tylko nie pamietam jakie numerki odpowiadaja jakiej formie - wiec przetestuj

raziel666
Wiadomość [#13]: 24.11.2009 o 01:38

Konto skasowane

Bies napisał
tylko nie pamietam jakie numerki odpowiadaja jakiej formie - wiec przetestuj

jest dobrze ;p

Class: Warrior Priest Druid Rogue

---------------------------------------------------------------

Stance:1 Battle Shadowform Bear Stealth

Stance:2 Defensive Aquatic

Stance:3 Berserker Cat

Stance:4 Travel

Stance:5 Moonkin/Tree

Kakarato
Wiadomość [#14]: 24.11.2009 o 14:01

Konto skasowane

Wielkie dzieki.
Juz zkumalem o co chodzi z macrami i jak sie je mniej wiecej pisze.
Teraz jestem na etapie pisania macr na wszystko biggrin.gif tak w ramach praktyk smiley.gif

Jeszcze raz dzieki za pomoc

raziel666
Wiadomość [#15]: 24.11.2009 o 23:03

Konto skasowane

macro na wszystko. to dopiero musi byc zajebiste macro. giev!

Kakarato
Wiadomość [#16]: 25.11.2009 o 09:16

Konto skasowane

A jak biggrin.gif
teraz przez całe ToC przejde spamujac 1 przycisk
" /s HELP !!!"

Izmop
Wiadomość [#17]: 25.11.2009 o 10:53

Konto skasowane

zagraj magiem, będziesz mieć 2 biggrin.gif

REKLAMA
Strona 1 z 1.