Dziś jest: Sobota, 23 stycznia 2021, godzina 08:23
zaloguj się :


Odpowiedź

Temat: Przewodnik po UMS-ach

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |   >   >>     Ostatnia
Shunt
Wiadomość [#1]: 03.06.2004 o 20:42

Konto skasowane

Temat... "działa" smiley.gif Wszelkie informacje poniżej (pod listą)

Spis UMSów opisanych już tutaj (w kolejności wsytępowania):
Elite Snipers
Warhammer War
Castle Madness
Ring Wars
DOTA Allstars
Tides of Blood
Angel Arena
Uther Party
Lego Wars
Ninja vs Samurai
Zolimar Shinobi
Fussball/Soccer
Footman Wars Armageddon
Worm Wars
Asterix & Obelix
Darwin's Island
Resident Evil
Mini Gunners
12 Brewmasters
Balin's Tomb
Spellcraft
The Great Strategy
Tech Wars
Temple Snipers
Run, Panda, Run!
LOTR Hero Siege
Matrix
Alien vs Predator
Ring Wars Second Age
War of the Jewels
Pain's Party
Sheep Tag
Legacies: Tides of the Serpent
7 Paladins
Life of a Peasant
AOS GT
Battle fo the Middle Earth (BFME)
DOTA Allstars
(uzupełnienie)
Footman Frenzy
(uzupełnienie)
Warhammer 40k
Ninja vs Samurai
(uzupełnienie)
Human vs Orc
DragonBallZ Tribute Ultra
Risk Revolution
SWAT Aftermath
7 Blademasters / 7 Illidans / 7 Dreadlords
Peon Wars / Wisp Wars
Island Troll Tribes
Elimination Tournament
Magic the Gathering Wars
Proponuję, aby opisywać tutaj UMS-y (czyli mapy z "Własna gra"), które ostatnio są sławne na battlenecie.

Jestem za formą taką:
--------------------------------------
Ogólna nazwa mapy (bez wersji)
Opis jak zbudowana jest ta mapa - czyli czy jest to Tower Defence, a jak jakas nietypowa to szerzej opisać jej mechanikę
Opis jakie są zadania-cele każdej drużyny
Opis w jaki sposób nalezy wykonywac zadania (bardzo ogólnie)
Wady, bugi na które trzeba uważać (ewentualnie)
Jakieś odstępstwa w innych wersjach tej mapy (np. w niektórych są inne umiejetności, w niektórych dodane kilka miejsc dodatkowych itd.)
Dlaczego warto zagrać (ewentualnie)
---------------------------------------
Myślę, że może to zachęcić do poszukania niektórych map i zagrania w nie, a także zrozumienia dokładnego określonych celów do wykonania (może się mapa bardzo podobać, choć nie wiemy o co w niej chodzi biggrin.gif)
Może ten temat się przyjmie - na początek jeden opis ode mnie...


---------------------------------------

Elite Snipers

Jest to mapa nieco podobna do paintballi - chodzimy strzelcem i naszym zadaniem jest zdobycie jak największej ilości punktów przez zabijanie gości z przeciwnej drużyny i zdobywanie flagi. Uważam tę mapę za dopracowaną. Strzelcy zdobywają poziomy i nowe umiejętności w miarę zabijania kolejnych wrogów - ale nie można w tym czasie zostać zabitym bo zaczynamy nabijanie lvl od nowa...
Zadaniem jest zdobycie większej od przeciwników liczby punktów - wygrywa ten kto będzie miał więcej gdy skończy się czas (około 20 minut).
Aby zdobyć flagę trzeba podkraść się do bazy wroga, zabrać flagę tak jak przedmiot normalny, dotransportować ją do swojej flagi zostając żywym smiley.gif po zabiciu gościa z naszą flaga automatycznie wraca do bazy gdy ją dotkniemy. Wrogów można zabijać normalnie atakując lub wykorzystując którąś z umiejętności.

Raczej nie zauważam tam bugów, w większości wersji (w tych najnowszych oczywiście smiley.gif)

W niektórych wersjach są lekkie zmiany dotyczące włączenia sie mapy, umiejętności posiadanych przez sniperów oraz przedmiotów. Poza tym w nowszych sniperzy mają zdolność "snipe" (z duuuużej odległości strzelamy w wroga jeśli jest nieruchomy) i "grenade" (na pewne pole są zrzucane granaty zabijające przebywających tam, ostrzega o tym animacja "uderzenia płomieni"). Także w nowszych sniperach na planszy jest kilkoro osobliwych gości - np. Phantom Sniper - od większości z nich kupimy bardzo oryginalne i ciekawe rzeczy
Najbardziej polecam wersję z "remix" na końcu...


[Edycja - Shunt w 22-07-2006 o 13:51]

[Edycja - Shunt w 25-07-2006 o 18:32]

[Edycja - Shunt w 08-04-2007 o 10:45]

Chupa
Wiadomość [#2]: 03.06.2004 o 21:11

Konto skasowane

No to i ja coś napiszę

Warhammer War
Jest to coś w podobie footman wars.Gracze dzielą się na 4 drużyny po 3 graczy(ich bazy są w rogach).Zadanie polega na roz...niszczeniu tongue.gif baz wroga(main halli każdego z graczy).
Mechanicka rozgrywki
Na początku wybieramy jedną z około 10 ras(dosyć sporo) takich jak:imperium,skaveni(szczuroludzie-o tyle w tym umsie są przedstawieni dosyć śmiesznie-jako duże szczury),Khemri(undeadzi świata warhammera),lizardmeni,wysokie,leśne,mroczne elfy,orkowie itp.Następnie wybieramy bohatera(na każdą rasę przypada około 4),i już możemy ruszać do walki.Jednostki spawnuje się same,więc nie musimy dbać o ich produkcję.Walki są dosyć chaotyczne,ale zarazem widowiskowe gdy 6 armii wraz taką liczbą bohaterów napierpapier na środku planszy.Za zdobywane złoto(które otrzymujemy za zabijanie jednostek) mozemy zainewstować w jednostki(upgradeując je w main hallu)bądz kupić bohaterowi niezłe przedmioty na środku planszy(z odpowiedni przedmiotami bohater staje się naprawde potężny).
Bugi
Niedoszukałem się ich(no może drobny imbalance niektórych jednostek bądż bohaterów).
Myśl końcowa
Polecam tego umsa ze względu ze według mnie jest to najlepszy klon footman wars(w którym to chodzilo aby wziąć lich lub wardenke i póżniej jedną novą lub fan of knives rozgromić 20 jednostek[nc]).W tym umsie czegoś takiego nie ma.Jeśli chcesz się odprężyć po ciężkiej walce na statsy,i chcesz zagrać w coś niewymagającego przegrzania mózgownicy,jest to UMS dla ciebie!

nono.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

ExproTFT
Wiadomość [#3]: 03.06.2004 o 21:27

Konto skasowane

Castle Madness

Zalozenia ogolne:
Dwa zamki, dwie druzyny, dwoch kroli i tylko jeden mozliwy zwyciezca smiley.gif Druzyna ma za zadanie spenetrowac zamek nieprzyjaciela i przerobic tamtejszego krola na konserwy.

Mapa:
- 2 calkiem rozsadnie zaprojektowane zamki z wiezami i murami
- po 3 bramy do kazdego zamku
- 2 sklepiki
- zestaw creepow na sniadanie tongue.gif

Mechanika:
Na poczatku masz wielce szanowana jednostke spoleczn.... a co tam: na poczatku masz robola biggrin.gif przed nim znajduje sie pare kregow i jednostek przy nich. Po wgramoleniu sie na kolko w miescie zaczynaja sie pojawiac takie same jednostki jak przy kolku, ale walczace pod twoim sztandarem. Zbierasz armie, ustalasz taktyke i idziesz na sieczke. Gdy uzbierasz dosc zlota, kupujesz herosow i podwajasz ilosc miesa na polu walki smiley.gif Po zabiciu wrogiego krola otwierasz butelke szampana coolgleamA.gif

Data swiezosci:
Niestetu mapa byla popularna gdzies tak w czasach RoC 1.01 sad.gif Ale licze na to ze zacznie teraz przezywac maly renesans.... Polecam, jeden z lebszych UMSow...

Gilgalad
Wiadomość [#4]: 04.06.2004 o 00:00

Konto skasowane

Shunt chwała ci za ten Topic!
Ring Wars
Jak sama nazwa wskazuje akcja rozgrywa się w czasie wojny o pierścień. Sama mapka to dokładnie przedstawiona mapa śródziemia z trzeciej ery. Do wyboru mamy Gondor, Rohan, Elfy, Shire, Drużynę Pierścienia i Krasnoludy po stronie dobra oraz Mordor, Minas Morgul (Nazgule), Isengard, Harad, Easterlingów i Morię po stronie zła. Wolne ludy poza metodą siłową mogą zniszczyc pierścień w górze przeznaczenia co automatycznie kończy rozgrywkę. Jednak jeśli pierścień wpadnie w ręce Saurona, staje się on tak potężny, że praktycznie niemożliwe jest jego pokonanie. Oprócz tego pierścień może przejąć Saruman i Gollum. Stają się oni wtedy trzecią drużyną i moga naprawde namieszać:P Bohaterowie to oczywiście wszyscy znani z filmu i książki. Mamy więc całą drużynę, dziewięć nazguli, balroga, elronda czy Thorina. Ich umiejętności są doskonale dopasowane np. Aragorn potrafi przyzwać armię nieumarłych, a Nazgule dosiąść latających bestii (świetny model akolity na frost wyrmie). Niektóre z nich są naprawde potężne np. pojawienie się nazguli na polu bitwy budzi ogólną panikę u graczy dobra. Całą rozgrywka jest diablo ekscytująca i nieprzewidywalna. Napradę polecam wszystkim. Problemem moze być sciągnięcie tej mapki z Battla, bo naprawdę mało który hostujący na to pozwala (Dl=noob)
Dalej leci:
World of Warhammer (czy jakoś tak)
Mapka będąca przeniesieniem warhammera bitewnego do warcrafta. Do wyboru mamy wszyskie armie dostępne w tym systemie. Każda rasa ma kilku special charakterów np. Chaos ma Archaona, High elfy Tyriona i Teclisa. Jednostek nie buduje się pojedyńczo, ani nie czeka na spawna. Za złoto kupuje się całe regimenty, w zależności od ceny i naszego poziomu technologicznego pojawiają się jednostki coraz potężniejsze i liczebniejsze. Ums wart polecenia dla wszystkich, którzy lubią Warhammera ze względu na przyjemny klimat rozgrywki(IMO oczywiście).


[Edycja - Gilgalad w 04-06-2004 o 13:26]

Sternthick
Wiadomość [#5]: 04.06.2004 o 14:32

Konto skasowane

DOTA Allstars

Ilosc graczy: 10

W grze gracze dzieleni sa na 2 druzyny - Guardians( nocne elfy) , i Scourge (nieumarli). Każdy gracz na początku gry wybiera sobie 1 bohatera, którym będzie operował przez całą rozgrywke. Bohaterowie maja po 4 poziomy podstawowych umiejetnosci i 3 poziomy umiejetnosci Ultimate. Gra polega na tym, że mamy zniszczyć glowna baze przeciwnego teamu, i nie dopuscic do zniszczenia wlasnej. W zmaganiach z wrogiem obu druzynom pomagaja jednostki sterowane przez komputer.

Glowna zaleta tej gry jest ogromny wybor bohaterow i swietnie opracowane custom skille, a szczegolnie te 6-tego poziomu. Bardzo ciekawa jest ttakze kwestia przedmiotow. W grze wystepuje cos takiego jak łączenie kilku przedmiotow w jeden potezny artefakt. Np: połączenie Mithrill Hammer(+24dmg) + Board Sword(18dmg) + Claymore Sword(+36dmg) daje nam poteżną bron zadajaca obrazenia obszarowe, ktora dodaje +100 dmg. Takich kombinacji jest mnostwo .Wadą tej mapy jest przedewszystkim to ze wiekszosc graczy jak widzą ze ich team zaczyna przegrywac to poprostu wychodza z gry co totalnie psuje zabawe.TIDES OF BLOOD

Mapa podobna do DOTA Allstars z tym, że ma mniej bohaterów do wyboru, jednak są oni bardziej dopracowani, maja swietne custom skiny i bardziej efektowne umiejetnosci. ŚCIĄGNIJ

Gruby_Jakub
Wiadomość [#6]: 06.06.2004 o 15:47

Konto skasowane

Angel Arena

pewnie wszyscy ja znaja ale opisze jakby ktos nowy chcial sie dowiedziec smiley.gifsmiley.gif

dwie druzyny po 6 osob
kazda druzyna ma swoja "baze" w ktorej sie respawnuje i ma dostep do sklepow
ogolnie chodzi o to zeby wyjsc z bazy, dorwac creepa, dorwac przeciwnika i pojechac go lol.gif
co kilka minut organizowany jest duel 1v1 miedzy graczami z obu druzyn ktorzy maja najwiecej killow

kilka uwag:
-sa wersje z tanimi ksiegami... nawet bardzo tanimi
-w kilku wersjach wystepuje hero nazwany Rokhan (unknown species) ktory ma blinka i krytyka jako jedne ze skillow oraz dystansowy atak i jest nie do pojechania :/
-zazwyczaj wszyscy hero maja ten sam atrybut za glowny. najczesciej wystepuja wersje ze zwinnoscia pozniej z sila oraz "standartowe" (tzn kazdy ma swoj podstawowy atrybut za glowny), jeszcze nie widzialem wersji gdzie wszyscy by mieli za glowny atrybut inteligencje

ums polecany dla osob lubiacych grac samym hero biggrin.gif biggrin.gif!!5Seconds!! Zajebisty warszawski punkrock nie brzmiący byle punkrockiem ze stolicyl!

+2!
Shunt
Wiadomość [#7]: 06.06.2004 o 23:41

Konto skasowane

No to jak obiecałem kilka napiszę.

A więc...

Uther Party

Nie jest to standardowa mapa. Jest masa jednostek - każda z nich ma przypisaną sobie jakąś grę. Sa to takie minigierki jak np. "każdy musi jak najszybciej w oewnym momencie zdobyć pewien przedmiot rozrzucony na planszy - osoba która nie zdobędzie (jest zawsze jeden mniej) odpada i az zostanie jeden", "Przeżyj jak najdłużej na różne sposoby", "zdobądź szczurkiem serek ze środka labiryntu i zanieś go sobie do bazy omijajac pająki" i wiele innych - wszystkie naprawdę ciekawe, zabawne i śmieszne!
Na początku jest wylosowanych 8 gier. Kto zdobędzie najwięcej punktów pod ich koniec wygrywa. Wtedy to on może wybrać jeszcze dodatkowych 6 gier spośród "spisu gier" (na ekranie stoją jednostki biorące udział w gierkach). Po rozegraniu tych 6 bonusowych gier mapa się kończy.
Zadania zazwyczaj sa w jednym zdaniu dobrze określone gdy pojawia się minigierka - dodatkowe informacje pod F9.

Znam dwa bugi - 1 to to, że w nowszych wersjach gdzie występuje ściekowa potworność przy rozpoczęciu gry z nią wywala wszystkich, 2 (bardzo ważny) w większości wersji kanonierzy są zabugowani i nie mogą "przekazać" bomby bo są za długo ogluszeni.

Jest kilka wersji normalnych z poprawionymi małymi bugami, oraz kilka wersji chyba gold gdzie jest dodatkowe kilka postaci z gierkami.
Poza tym w wersji gold jest chyba taki sekret - pod koniec gdy ma się już wszystkich trzeba Archimondem rzucić bloodlust na określone jednostki - pojawi się wtedy dodatkowa jednostka - chaos peon.

Mapa bardzo przyjemna, miło i szybko się w nią gra. Dużym plusem jest to, że nawet komputer radzi sobie na tej mapie i mozna się z nim bawić - choć lepsi żywi przeciwnicy. Ale mozna się zaznajomić z zasadami. GORĄCO polecam!

---------------------------------------------------------

Lego Wars (hi hi! pozdrawiam LAMERSów biggrin.gif)

Mapa wygląda tak - jest pionowa droga. Na górze jest neibieska drużyna, na dole czerwona. Każda ma za linia wiezyczek zamek z piasku. Należy zniszczyć zamek przeciwnika. Najpierw posiadamy dziecko którym budujemy - robimy sobie obozy różne z których ciągle wylatują niesterowalne jednostki - od zielonych żołnierzyków, przez transformery, do ryecerzyków z LEGO. Poza tym po zbudowaniu odpowiednich budowli i najęciu kolejnych innych budowniczych mamy dostęp do lepszych pojedyńczych jednostek neisterowalnych, lepszych jednostek przez nas sterowalnych, oraz do bohaterów jak The Joker (Tinker) i Robin Hood - możemy ich miec tyle ile kasa i jedzenie pozwalają. Nie da sie ich wskrzeszać. Poza tym nasze dziecko musi budować wieżyczki do obrony przed wrogimi armiami - podstawoe wieze z piasku są strasznie kiepskie choć na zielonych żołnierzyków dobre (na początku).

Bardzo zabawna gierka - bugów nie znajduję. Zabawna bo wszystkie jednostki tam sa zabawkami! Klocki lego, rzeczy z piasku, wielki pikachu, super action figures itd. biggrin.gif

Widzę na bn teraz tylko jedną wersję tej mapy - jest zazwyczaj zakładana przez pana LIGHTNINGBOLT - który to zresztą ją poprawiał i remodował. Warto byc w drużynie z nim i bollebob'em biggrin.gif

----------------------------------------------------------

Ninja vs samurai

Jeśli jestesmy ninja zaczynamy w małym obozie w rogu. Jesli samurajami to w środku bazy w mieście.
Zadaniem ninja jest zdobycie 5 talizmanów i przyniesienie ich do bazy. Zadaniem samurajów jest zabice wszystkich ninja - każdy ninja ma tylko 10 żyć a samuraje nieskończoność. Wszyscy mają ciekawe umiejętności i równie ciekawe modele. Obie strony są wyrównane i mają trudne zadanie. Gdy ninja straci wszystkie życia może pomagać kolegom jako duch - rzucając nieraniące czary. Gdy samuraj zabije ninje który biegł z talizmanem może dotykając talizmanu przywrócić go na jego miejsce.
Gdy jednostk ikomputera zabiją ninje, nie traci on jednego z 10 żyć.

Jest kilka bugów w różnych wersjach. 1. w jakiejś wersji talizman pośrodku po jakiejś akcji z nim daje dalej sygnały, że istnieje choc nigdzie go nie ma. 2. czasami samuraje pod postacią drzewa nie mają 100% uników, więc są łatwi do zabicia w kamuflażu. Przez co kamuflaż jest bezużyteczny.

Miła i wyrównana, zbalansowana gierka.

----------------------------------------------------

Zolimar Shinobi (czasami również "Ninja vs Samurai")

Tutaj są już dwie drużyny ninja i drużyna samurajów.
Ninja mają zniszczyć dom klanowy drugiej drużyny ninja (lub zniszczyć wszystkich ninja z tego klanu ileśtam razy - ale chyba o jakąs budowlę chodzi - nie wiem bo nie byłem ninją :P). Poza tym mogą wykończyć samurajów przez pozabijanie ludności w mieście. Samuraje mają za zadanie bronić miasta (ogromnego) przez ileśtam minut. Pomagają im tu strażnicy, psy itd. Tutaj w przeciwieństwie do poprzednika każdy ma 4 hitpoints i czasem można zostać tylko zranionym.
Ninją tu nie grałem - gra samurajem mi sie tu wystarczająco podoba smiley.gif

Bugów raczej nie stwierdzam... choć wersji jest dużo tylko nie wiem co zmieniają...
Samurajami jest bardzo łatwo grać. Dlatego nieco niezbalansowane.

---------------------------------------------------------

Fussball (lub football, lub foossball itd. Ważne! Nie chodzi o football gdzie mapa jest brązowa, a o ten gdzie mapa i boisko są zielone, jest tam też podział na USA i BRAZIL.)

Cel prosty - ktoś z drużyny musi wziąc piłkę ze środka boiska i wbiec Z NIĄ do bramki przeciwnika. Przy wbiegnięciu do niej bez piłki pojawiamy sie w swojej bramce, a przy wbiegnięciu z piłką do swojej bramki piłka pojawia sie na środku i nic się nie dzieje. Gracz który złapie piłkę jest otoczony zielonym pierścieniem - jak w płaszczu płomieni lub w spalaniu - i jest mu odbierane ilestam % energii. Na początku wybieramy swojego gracza - ktoś powinien być goalkeeperem (wróżbita lub archimonde) - wolnym ale zadającym dwa razy większe obrażenia i to z dystansu. Poza tym przyda się środkowy (paladyn lub dreadlord) który np. posyla młotek w lecącego do nas gościa z piłką stopując go i jest dosyć szybki - ja paladynem jestem bardzo dobry. Jest jeszcze szybki i zadający czasem krytyczne obrażenia obrońca (blademaster i Jaina) oraz mogacy np. oplątać kogoś. Na koniec jeszcze gość szybki który zdobywa punkty (chyba demonhunter i priestessofthemoon). Każda drużyna powinna mieć minimum: 1 goaliego, 1 środkowego i 1 obrońcę - przyda się też jeden napastnik a resztę dopychamy obrońcami.

Bugiem jest w niektórych wersjach to, że istnieje możliwość sprzedaży piłki w sklepikach i wtedy po wyzwaniu kogoś kto ją sprzedał od noobów i lamerów, gracze wychodza z gry bo nie ma piłki!

Mapa ta mi sie bardzo podoba! Tylko jest jeden warunek - musi być w miarę dużo graczy bo np. 3v3 się gra strasznie nudno.

==========================================================================

No to tyle na razie. Potem może jeszcze coś opiszę.

Nie bójcie się opisywać map niby powszechnie znanych! Ja tam warhammera, DOTY i Angel Arena w ogóle nie znam a tak często się przewijają... Poza tym nie zapominajcie pisać najważniejszych punktów takich jak mechanika mapy (czy to Tower Defence, Footman Frenzy itd. itp....

czyzu
Wiadomość [#8]: 09.06.2004 o 15:42

Konto skasowane

Footman wars armageedon
Celem każdego z 4 teamów jest zniszczenie centrum przeciwnika (25000 HP). W centrum tym co troche czasu pojwia się łuczniczka, siepacz, piechur lub ghul. Każdy ma tez bohatera, którego można rozwinąć do 100 lvl! Każda umiejętność , łącznie z ultimate ma 4 poziomy. Ultimate są ulepszone, np. inferno przyzwa bohatera, jest lepszy fenix, pandaren rozdziela się na więcej części, crypt lord przywołuje zielone smoki. W sklepie są inne artefakty, np. za 2500 pazury + 50 i 10 do pancerza.Kasa bierze się z zabitych jednostek, ponadto przypływa jej 4 na sekundę Na sieci jest super zabawa i zadyma, taki UMS wszystko wymiata!
EDIT: Są imba skille: młotek mk ma krótszy cooldown niz trwa ogłuszenie, zionięcie pandarena zabija za jednym razem jednostkę, zagłade mozna rzucić na herosów i jeszcze troche, ale to w koncu wersja beta

[Edycja - czyzu w 22-06-2004 o 19:02]

Shunt
Wiadomość [#9]: 10.06.2004 o 14:04

Konto skasowane

Worm Wars

A więc kolejna nietypowa, a fajna mapa. Zaczyna się tak, że w małych komnatach na obrzeżach planszy są umieszczone jesdnostki graczy - kazdy ma jednego Crypt Lorda (Władcę podziemi - ten od trolla mrozu - Anub'arak itd.). Wygrywa ten kto pierwszy będzie miał 90 członowego robala.
Jest to trochę podobne do Snake'a na komórkę. Musimy przejść obok dziecka (niebieskie, blond włosy, wzrost około metra) bardzo blisko aby je zjeść - wtedy w naszym ogonku pojawia się dodatkowy ognik. Wszystkie ogniki chodzą tą samą drogą co my. Jeśli sami wejdziemy na swój ogon, lub wejdziemy na innego robala - zaczynamy od nowa zbierać - a gdy weszliśmy na innego robala to dodatkowo to co uzbieraliśmy dodaje się jemu (z tego co wiem...).
Są jeszcze różne przedmioty do kupienia którymi możemy przszkadzać wrogom.

O bugach mi nie wiadomo.

Wersja aktualnie grana jest 2.0 - i nie wiem czy jest jeszcze jakaś inna...

Jest to dosyć przyjemna, krótka gra. Ale skoro jest krótka, to lepiej jż wczesniej poznać jej zasady.

----------------------------
Asterix & Obelix

Gra polega na tym, że bierzemy któregoś, z kolegów Asterixa (lub jego samego) i walczymy z ciągle pojawiającymi się Rzymianami. W miarę upływu czasu coraz lepsze jednostki Rzymian przychodzą. Mamy kilka umiejętności na naprawdę wysokich poziomach do wyboru. Ważna jest współpraca bo np. jeden gość gdy się go wybierze to pojawia się też jego brt który buduje wieże, inna z kolei może leczyć - co bardzo ważne bo giniemy tylko raz. Poza tym trzeba współdziałać ultimate'ami bo jeden rozwala w zasadzie wszystkich wrogów dookoła i jak rzucimy kilka takich na raz to tylko je marnujemy...
Celem jest zniszczyć wszystkie namioty wroga, a potem wszystkich pozostałych Rzymian. Gdy zniszczymy namioty pojawia sie bardzo mocny Cezar - a wtedy lepiej mieć wysoki lvl. Jak go zabijemy i wszystkich niedobitków to koniec gry.

Bugów nie stwierdzono. No, może czasem jest troche to niezbalansowane - na poczatku gry - i bardzo łatwo zginąć na niskim lvl. Wersji też nie stwierdzono.

----------------------------------
Darwin's Island

Zaczynamy mając np. kraba (jakąś słabą jednostkę) i zabijając inne male zwierzątka zdobywamy lvle - ewoluujemy. Musimy po prostu jak największy mieć stan ewolucji i wykorzystując go pokonać wrogów - zabijając ich postaci.

Chudson
Wiadomość [#10]: 10.06.2004 o 20:30

Konto skasowane

HA tego jeszcze nikt na szczęście nie opisałbiggrin.gif


Resident Evil*
(nie wiem jak to się pisze)

A więc:
NA początku jest coś jak intro: leci text opowiadającyhistorięi w tym czasięwybieramy swego hero.
Każdy jest inny. ma inne zdolności, każy gracz musi wybrać innego herosa.
jak wszyscy wybiorą teleportuje ich w różne miejsca na mapie, cosna kształ uliczek, po których przechadaja się zombi.
Zombi z czasem robią się coraz lepsze, dochodzą nowe rodzaje.
Jako zę każdy heros jest innej klasy = ma inne zdolności, inaczej atakuje (zasięg, jeden ma miotacz płomieni, inny granatnik ala kanonierzy, inni cos ala minigun) wszyscy muszą działać jak jedna drużyna i trzymać się razem, bo inaczej nie przeżyją, a przeżyć jest tu właśnie celem, co wcale potem nie jest takie łatwe (inncyh celów chyba nie ma, nie wiem bo mało grałem). jeśli nie bedzie współpracy nie ma co marzyć o gg. dla ułatwienia na planszy porozrzucane są rózne power-up'y np. bronie specjalne dla klasy (plus dmg i jakiś efekt) tarcze, apteczki^^ i te sprawy.
na początku każdy gracz ma apteczke która regeneruje całe hp oraz 3 które z czasem.

gra się w to wyśmienicie! wrogów jest masa (respawnbiggrin.gif) a zginąć można tylko razbiggrin.gif. rosnący poziom trudności zmusza do współpracy. jar sierozdzieliliśmy i oczywiście musiałem pół mapy zasuwać sam a a mną cała zgraja zdechłego ustrojstwabiggrin.gif. na szczęście czekał na mnie po drugiej stronie healerbiggrin.gif
RÓŻNICE
w niektórych wersjiach nie mamy wspólnego widoku z sojusznikami co znacznie utrudnia rozgrywkę. w reszczei mamy wspólnybiggrin.gif
BUGI
znalazłem miejsce gdzie za ścianą są bezbronne zombibiggrin.gif wystarczy wejśc piętro wyzej i siekać siekać siekać muahahhahahahhahahahhahahahahhahahahahahah

gra naprawdę warta uwagibiggrin.gif

*//zmieniłem tylko nazwę na bardziej dokładną - Shunt.

[Edycja - Shunt w 11-06-2004 o 13:40]

Shunt
Wiadomość [#11]: 20.06.2004 o 20:34

Konto skasowane

Mini gunners

A więc każdy wybiera sobie jednego z ciekawych, różniących się żołnierzy np. Earth, Flame, Ice, Ultra itd. Nastepnie przenosza się na mapę w kształcie krzyża - w środku są 3 sklepy z ciekawmy rzeczami. Z "ramion" tego krzyża wychodza fale potworów - jest duuuużo tych fal smiley.gif Cel jest rozwalić bossa który przychodzi jako ostatnia fala... kazda nowa fala przychodzi dopiero jak zostanie zniszczona poprzednia całkowicie. Bardzo łatwe ale przyjemne.
I kilka rad:
w rogach centralnej części mapy są fontanny przywrócenia - warto z nich skorzystać.
w sklepie z bronią jest diament, który w opisie ma tylko "100%" - od razu gdy mamy 2000 złota nalezy go kupić bo daje on aurę wampiryczną - jesteśmy trudni do zabicia.
najtrudniejsze fale to latające stworzenia
jak fala jest mocna, to należy stanąć przy fontannie i tam ja odbierać - bo wtedy się ciągle leczymy i trudno nas zniszczyć
nalezy uważać aby nie zostać otoczonym - bo czasem trudno z tego wyjśc żywo
jak bohater zginie to się go nie wskrzesi
jak mamy 3000 to możemy sobie dokupywać nastepnych żołnierzy z sklepów w prawym dolnym rogu - jak wszyscy nam zginą to musimy w razie braku forsy wyżebrać od kogoś abysmy mieli fundusze na zakupo nowego gunnera
wg mnie najpotężniejsi gunnerzy to ninja, dark i steel. ice też chyba jest dobry ale go nie sprawdzałem.

bugów nie stwierdzono, wersje są różne ale nie widzę różnic...

--------------------------------------------------

12 Brewmsters

Sprawa wygląda tak - jesteśmy jednym z 12 pandarenów - kazdy wygląda inaczej i ma inne zdolności. Nalezy obronić tawernę przed około 20 falami wojsk. Na polach obok drogi powinnismy zbierać składniki Ale co daje nam forsę dodatkową. Nalezy grać drużynowo!

--------------------------------------------------

Balin's Tomb

Wybieramy któregoś z członków Drużyny Pierścienia - każdy może byc tylko raz wybrany. Każdy cechuje się innymi zdolnościami i specjalnymi przedmiotami - np. Frodo ma Pierścień, Żądło i kolczugę Mithrilową. Pojawiamy się w grobowcu Balina - mamy uciec z Morii. Cokolwiek się stanie Frodo musi przeżyć. Gdy przeprawimy się przez kilka korytarzy walczymy z Balrogiem - tu trzeba działać bardzo druzynowo bo gość ma ogromnie dużo życia, obrażenia podobne, a jak wszyscy pobiegną sie uleczyć do fontanny to on prawdopodobnie pójdzie za nimi i bardzo szybk osie uleczy - i walczymy od nowa... potem wychodzimy na zewnątrz gdzie trzeba walczyć z jeszcze trudniejszą grupą przeciwników - Uruk Hai (krytyczne strasznie szybkie uderzenia).

Bugiem jest w zasadzie to, że Ci Uruk Hai sa totalnie niezbalansowani smiley.gif

Jest jakaś przestarzała wersja, w której czlonek drużyny jest nam przydzielany zaleznie od tego którym playerem jesteśmy - tam też bohaterowie nie mają specjalnych przedmiotów...

Chudson
Wiadomość [#12]: 20.06.2004 o 22:44

Konto skasowane

Teraz ja się naprodukuję, i to nie do końca bo sprawa jest głęboka jak (_!_).............

SPELLCRAFT
a więc cała zabawa polega na tym że z różnych komponentow (kamień wody, ognia, burzy, ziemi, światłą, ciemnosci, energi, chaosu) tworzymy czary. Na jeden czar/zdolnośc potrzebne są trzy kamienie, czyli kombinacji jest w whooy'a. biggrin.gif każda zdlonośc ma 3 poziomysmiley.gif

Ale prawdziwy trik jest w tym, że trybów tez jest w wyżej wymieniony narząd. ale po kolei:

GLADIATOR
wszyscy gracze są w jednej drużynie. gra dzieje sie na małej arenie, my bornimy się przed coraz silniejszymi falami potworów, co każdą falę na planszy pojawiaja się kamienie do czarów, jednak trzeba sie o nie bić z innymi dlatego tego trybu nie lubię:P co jakiś czas przychodzi boss, oczywiście współpraca mocno zalecana, umieramy tylko raz

SURVIVOR
to jest coś jak hero line war(my kupujemy creepy które atakuja przeciwnika i bronimy się przed jego) tylko że każdy gracz jest jako osobna drużyna, komponenty kupujemy a nie zdobywamy, do tego jeszcze jest sklep z bronią i pancerzami, creepy można ulepszać, umieramy tylko raz

STRIFE
totalnei zespołowa gra wymaganasmiley.gif coś jak dota (tak mi siękojarzy) = mamy bazę po lewej, wrog po prawej, przez środek biegną 3 ścieżki, z naeszej bazy wybiegają kontrolowane przez kompa jednostki, z wrogiej też, różnica polega na tym że te wrogie cos jakis czas sieulepszają, co w praktyce oznacza zę wroga trzeba zniszczyć jak najszybciej, ale od czego są nasi bohaterowiebiggrin.gif tak samo sklep z brońmi i stufem. do tego co jakiś czas przychodzi boss z którego wypada kamień chaosu, który służy do ulitimatówbiggrin.gif(zdolnośc ostateczna)

CONQUEST
mapa podzielona jest na kwadraty z kółkiem mocy w środku, z kazdej sali są 2-4 wyjścia. dzrzwi do sąsiednich komnat otwierajasie losowo co jakiś czas, gra polega na tym by przejac wszystkie pola, przejmujemy je gdy na nie staniemy, jeśli nie mamy wogole żadnego kwadracika, odpadmy, w kazdym kwadraci co runde (otwarcie/zamknięcie drzwi) pojawia sięjakiś kamyk do czarów, umieramy tylko raz

BATTLE
mapa to gwiazda iluśtam ramienna, każde ramie jeden gracz, w ramieniu każdy ma towera, którego może ulepszać, a przy nim na poczatku gry są 3 losowe kamienie. na środku mapy jest sklep z kamieniami, czasem obok niego pojawiają siecreepy, zaczynamy z 4 chyba ankhami reinkarnacji, jak się skończą to game over


HUNTER
ni mam pjęcia o co chodzi bo nie grałem, wiem żę trzeba na kamienie polować i nic więcej


W niektórzych trybach da si e poziom trudności wybrać
Bugi?? chyba nie ma

WesZ
Wiadomość [#13]: 21.06.2004 o 18:05

Konto skasowane

uzupełnienie:
HUNTER
Przez pierwsze 10 minut biegasz po planszy, zbierasz runy i masterujesz skile. Potem zamiana planszy na battle i wszyscy się nawalają....

A teraz coś od siebie:

The Great Strategy

Gra podobna do DOTA'y, ale z tym bonusem, że możesz sobie kupować skille. Podstawowe mają 5 lvl Finale po 3 lvl. Są także Bonus Skille, ale każdy bohater może miec tylko 1 Bonus Skill ^^. I tak kupujesz jednostki któe idą na baze wroga. Za każdy lvl up dostajesz 2 wooda. 2wood = basic skill; 5wood = bonus skill; 8wood = final skill.
Wygrywa ta drużyna, która pierwsza rozali maina przeciwnika.


[Edycja - Shunt w 22-07-2006 o 13:19]Now Playin' Ragnarok Online ^_^
Dehumanizer
Wiadomość [#14]: 06.07.2004 o 16:30

Konto skasowane

Wtrące swoje trzy grosze...

Tech Wars

Gracze są podzieleni na dwie drużyny po trzech. Jedna drużyna okupuje lewą stronę a druga prawą.Bazy są poustawiane wzdłuż krawędzi mapy Na środku poustawiane są wzgórza na których stoją budynki których przejęcie umożliwia ulepszenie jednostek, których jest trzy rodzaje - piechota, czołgi i helikoptery. Do obrony bazy służą różne wieżyczki (dobre modele). Sama mapa polega na zniszczeniu przeciwnika. Złoto dostaje się w liczbie 2 na sekundę oraz za niszczenie jednostek wroga. Jak któraś drużyna zdobędzie wszystkie budynki ulepszeń, może wybudować labolatorium masowej destrukcji, i może zesłać burzę jonową raniącą wszystko co nieprzyjazne smiley.gif. Są też inne burze - raniąca tylko piechotę lub czołgi.

Bugi: jako takich nie ma, ale wieżyczka artyleryjska jest tak IMBA, że aż boli (zasięg 2000!!!), przez co zdarza się, że gracze zamiast ufortyfikować bazę i spawnować wojaków, lecą budować koło bazy wroga artylerię po.gif . No i oddziały są kontrolowane przez kompa (znaczy to tyle, że używa takty "byle do przodu")

No ale jak się normalni gracze znajdą to jest masakra prawie jak w footy frenzy. biggrin.gif

Shunt
Wiadomość [#15]: 13.07.2004 o 22:00

Konto skasowane

Temple Snipers

Gra polega poprostu na tym, że mając jednego żołnierza mamy zbierać fragi dla swojej drużyny zabijając innych żołnierzy... Są różne bronie do wyboru, rozrzucone na mapie i umieszczone w sklepikach - swoją drogą ciekawie wymyślone te bronie - wśród nich są miecz, rakietnica, M-16, Desert Eagle itd.
Dodatkowo występują różne przedmioty np. zwiększajace magazynek i dodające życia.
Gra sie raczej przyjemnie biggrin.gif

----------------------------------------------------

Run, Panda run!

Kierujemy pandarenem. Zadanie proste - mamy dotrzeć do środka "labiryntu", a potem jeszcze tak 2 razy z wyższym stopniem trudności. Ważna jest współpraca. Gdy dotknie nas drzewiec, umieramy i zostaje po nas kółko. Jestesmy wskrzeszani gdy jakikolwiek pandaren dotknie tego kółka. Co jakiś czas występują sklepiki w których możemy kupic np. niszczącą owcę... Gdy wszyscy zginą, gra się kończy, lub jeśli ktoś dojdzie trzy razy do środka labiryntu...
Mamy tez umiejętności - np. ogłuszenie wszystkich w pobliżu lub dłuższe ogłuszenie danego drzewca, albo zwiększenie szybkości i takie tam. Możemy tez co jakiś czas przeteleportować się do któregoś z pandarenów... Wbrew pozorom trudno jest choćby drugi raz dojść... Przede wszystkim nie można przeć do porzodu "na chama"...


[Edycja - Shunt w 13-07-2004 o 22:09]

Scrat
Wiadomość [#16]: 13.07.2004 o 22:01

Konto skasowane

Też coś wrzucę...

LotR Hero Siege

Na początku ybierzasz jedną z paru postaći z LotR'a (Galadriela (polecam!), Legolas (polecam!), Glimli, Gandalf, Aragorn, Boromir, nazgul, Gollum, ent, Frodo i chyba to już all)

Celem gry jest pokonanie Saurona (w formie oka...). Musisz pokonać bazy orków które znajdują sie przed Mordorem i pokonać Nazgulów! Nie można dopuścić do zniszczenia drzewa z Minas Tirith Po drodze możesz "dodać do twego hera jeszcze jedego z 3(trzeba ich uratować).
Wskazówki: u Elronda możesz wyleczyć swoje rany! (bardzo przydatne)

Bugi: W jednej wersji był bug z tym, że Emoer był przeciwnikiem, ale grałem w wersję poprawiona.

Jeden z moich ulubionych UMS-ów! Polecam!

//poprawiłem kilka nazw własnych - tak żeby się łatwiej i zrozumialej czytało.

[Edycja - Shunt w 13-07-2004 o 22:14]

>Dzięki Shunt nie pamiętałem tych nazwsmiley.gif I jeszcze "dopisek"...

[Edycja - Scrat w 14-07-2004 o 14:15]Where do gangsters go when they die?
They don't go to heaven where the angels fly
Gilgalad
Wiadomość [#17]: 16.07.2004 o 01:22

Konto skasowane

Matrix
Gracze wybierają jednego z bohaterów trylogii, po zakupieniu mikstórek leczniczych i wszelkiego typu broni zostaja przeteleportowani na arenę, która ma pełnić funkcję matrixa. Graczy atakują hordy coraz mocniejszych przeciwników, okazyjnie pojawiają się bossowie w postaci agentów. Po pokonaniu jednej fali mozna dokupić healing wardy, miksturki, bronie i inne dopalacze. Ważne jest oczywiście zgranie drużyny, wzajemne leczenie, czasami odpowiednia formacja.
Alien vs Predator
Gracze wybierają spośród trzech drużyn - alien, marines i predatrzy. Podczas gdy Marines i Alieni próbują zniszczyc wraże bazy, Predatorzy organizują sobie konkurs łowiecki - za każdą zdobycz dostają punkty. Dodatkowo Alieni moga infekować wrogie jednostki by zwiekszyć swój przyrost naturalny.
Inne mapki z serii LOTR tongue.gif
Ring Wars Second Age
Teoretycznie to samo co zwykły Ring wars, w praktyce całkowicie inne rozstawienie graczy i zupełnie inne zbalansowanie sił więc radzę zwrócić uwagę na nazwę mapki.
War of the Jewels
Czyli Silmarillion smiley.gif Tym razem drużyny są trzy, masa bohaterów i demi-herosów, wszystko ładnie zrobione. Wszyscy tłuką sie o trzy kamyczki które dają małego powera drużynie i umożliwiają wezwanie Valarów. Jak ktoś czytał książkę to wie o co biega.
Xenomorph thx za stronkę, rzeczywiście sporo mają w inwentarzu.

Shunt
Wiadomość [#18]: 17.07.2004 o 16:02

Konto skasowane

Pain's party

Mapa strasznie podobna do Uther Party mechaniką. Gracze biora udział w kilku losowych minigierkach - kto zdobędzie najwięcej punktów wygrywa. Ale niestety an tym koniec, a nie bonusowe minigierki do wyboru :( Poza tym wszystko jest utrzymane w bardzo mrocznej scenerii... (śmierć, rozkład, szkielety, kości - to stanowi tło). Mapa jest chyba w fazie testów, bo tylko raz ją widziałem, i grę zakładał twórca tej mapy...

-----------------------------------------

BTW, Lego wars jest dosyć podobny do Tech wars ;) albo odwrotnie :)

KIedy znajdzie się ktoś, kto opisze czym są np: AoS (czy coś takiego), jakieś maule, 7 illidanów, albo life of a peasant... :) Co do tego ostatniego, to choć gralem w to kilka razy to nie umiem zrozumieć jakie sa w tym cele...

Shunt
Wiadomość [#19]: 18.07.2004 o 21:19

Konto skasowane

Sheep Tag

Kierujemy owcą (sheep) lub wilkiem (sheepard) - zadaniem owcy jest przeżyć przez około 20 minut, a zadaniem wilka jest zabić wszystkie owce. Gdy owca zostanie zabita może ją wskrzesić inny baranek wchodząc na krąg na środku. Owce mogą budować różne farmy i wieże do obrony - np. farma generujaca złoto, bardzo solidna farma, wieża zamrażająca, wieża ogłuszająca itd. wilka zabić się nie da... poza tym można budować nic niekosztujące zwyczajne farmy - jak zbuduje sie ich maaaaasy tak, aby zmieściła się miedzy nimi owca (jedno pole odstępu) to można się tam już w zasadzie przy dobrym refleksie do końca bronić... Natomiast wilk może budować fałszywe farmy (służące do blokowania drogi owcom...)... wbrew pozorom łatwiejsze jest zadanie owcy...

--------------------------

Często widzę na bn mapy nazywające się np. Aeon, albo coś w tym stylu - zakładam, że to coś w stylu aos ale nie wiem czy są jakieś konkretniejsze opisy...

Scolman
Wiadomość [#20]: 08.10.2004 o 12:53

Konto skasowane

Legacies: Tides of the Serpent

http://www.order-fm.com/mod(...)out_TotS

Bardzo fajnie zrobiona gra. Wielu bohaterów do wyboru. Mozliwość save & load postaci. Duży stopień trudności na wyższych lvl. Rewelacyjnie opracowane Questy. Przedmioty dzielace się na kilka grup w tym Uniqe Items. Gra do 8 osób naraz. Bardzo fajne skille postaci.

Warto wpierw co nieco poczytać o grze w niej samej (F9 - Misje opisuje niemal wszystko co trzeba wiedzieć) lub na stronce twórców.
Polecam czekającym na WoWa.

P.S. mam 10 lvl Dwarfa Gunnera, 9 lvl Archerka High Elfów i 6 lvl Defendera

REKLAMA
Strona 1 z 5.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :