Dziś jest: Wtorek, 25 września 2018, godzina 15:07
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Martwe forum

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Kelam
Wiadomość [#21]: 30.04.2018 o 13:03

Konto skasowane

Boomwix88 napisał
No i co teraz robicie?

Czy ktoś tu jeszcze gra w WoWa? :O

Ja gram w Heroes of the Storm... :<

Heh. Będzie mały odkop.
Wróciłem do tego co robiłem przed wowem - gry single-player. Gównie crpgi różnej maści, ale i przygodówki, fpsy, horrory czasem. Jest co robić.

Co do wowa, to lata mijają, a myśl o powrocie do gry nadal gdzieś tam się tli. Podtrzymuje tą małą iskierkę myśl o wow'ie classic. Skończyłem na wotlk i od tego czasu nie zagrałem nawet minuty i w kwestii powrotu do gry jako takiej (ze wszystkimi dodatkami) nie zmieniłem poglądu od 2013 roku. Czasem posłucham sobie soundtracku, ale nic więcej. Jednak zacząć od samego początku, progresywnie, na świeżo i innymi zapaleńcami z dawnych czasów...

Vanilla to był jednak spory grind, ale potem dociągnąć do świetnego tbc i raz jeszcze wotlk. Piękna sprawa, tylko czas i jeszcze raz czas. Wiem jakby się to skończyło, wiem również jakie mogłyby być skutki dla mnie osobiście - wejście totalnie, po całości do gry po tylu latach, bo mam za sobą te doświadczenia z lat dawnych. Nadal pamiętam ten ciąg z którego ostatecznie wyrwał mnie koniec Arthasa i skasowanie moich postaci. Mimo to nadal ta iskra nie chce zgasnąć. A chciałbym mieć to wreszcie za sobą. I to jest właśnie ta magia wow'a. Podejrzewam, że ma to związek z pierwszym odbiorem gry. Jako wielki fan Warcrafta 3, nie mogłem nie załapać tego bakcyla. Ale moc z jaką mnie złapało, to zaskoczyło nawet mnie. Z ręką na sercu - nadal dość dobrze pamiętam mój pierwszy dzień z gry elfem warkiem - po tylu latach. Czy byłoby to możliwie u mnie w przypadku innej gry? Może jakieś fragmenty, ale nie w takim stopniu jak w wowie.

Jeśli chodzi o samą społeczność, to wielu graczy zostało zranionych kierunkiem jaki obrał blizz, a wielu po ludzku wybrało życie bez uzależnienia. Jeszcze inni nie mieli czasu. Części znudzonej nie liczę, bo to całkiem inna sprawa, a nie chcę nikogo obrazić. Jestem jednak pewny, że w każdej z trzech pierwszych grup znajdzie się wielu weteranów vanilla/tbc/wotlk, którzy będą chcieli wrócić do gry. Czy będę wśród nich? Może to banalne porównanie, ale kto by nie chciał jeszcze raz przytulić pierwszej dziewczyny - tej prawdziwej. Pierwsze piwo pite z kumplami za miastem po szkole? Przesadzam? Zależy od człowieka. To trzeba czuć. Może wybrałem złe porównania, ale dla wielu wow nie jest i nigdy nie był po prostu zwykłą grą. To coś znacznie cenniejszego i ważniejszego. Coś co idąc cytatem z Godfather'a 3 "pull me back in" z siłą, którą ciężko powstrzymać. I tak bez końca w tysiącach a może i więcej przypadków. Pewnie i za dwadzieścia lat nadal będzie to siedzieć w głowie. Nie wiem jednoznacznie czy to dobrze, czy jednak źle, ale mimo wszystko cieszę się, że mogłem tego doświadczyć. I chyba, chyba chciałbym to przeżyć jeszcze raz. Na razie tylko chyba, bo nie mam już kontaktu z żadnym bliskim znajomym z gry. A to było coś niezwykłego, gdzie w samym progresie lore i zwykłych questów, budowało się prawdziwe koleżeństwo i wspólną wielomiesięczną nieraz drogę przez ten warcraftowy świat. To były czasy do których chciałbym wrócić w grze, a do których czasem wracam myślami właśnie jak dziś - z Nagrand music w tlebeerchug.gif

[Edycja Kelam - 30.04.2018 o 14:58]

Slideroh
Wiadomość [#22]: 01.05.2018 o 00:50

Konto skasowane

Odkopany biggrin.gif

Slideroh 85 Death Knight Tank - Szachy
Behwar 85 Warrior Tank - link
Boomwix88
Wiadomość [#23]: 22.05.2018 o 08:19

Konto skasowane

Ja tylko chciałem zauważyć, że Garn doczekał się w końcu dodania Kul Tiras... ;P

Nie cierpię pracować z tymi... ludźmi...
REKLAMA
Strona 2 z 2.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :