Dziś jest: Niedziela, 24 września 2017, godzina 16:04
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Oszuści

little
Wiadomość [#1]: 24.12.2013 o 02:43

Witam
Ostatnio zabawiłem się w wersję próbną i jestem okropny. Nic to, bo trening czyni mistrza.
Zastanawiam się czy warto kupować tą grę. Jak wiadomo esencją StarCrafta jest współzawodnictwo. Jeżeli ciągle się przegrywa tylko dlatego, że trafia się na oszustów zabawa traci sens.
Jak często spotykacie się z nieuczciwością podczas rozgrywek?

PM Email
Gosen
Wiadomość [#2]: 24.12.2013 o 13:10

Myślałem że w tej grze nie ma oszustów, bo niby jak? To gra sieciowa, niby jak ktoś miałby cheatować? Może jestem naiwny, no ale nie wyobrażam sobie żeby Blizzard pozwolił aby w tak ważnej grze dla esportu mogły występować... no własnie co? Bo poza maphackiem nic mi do głowy nie przychodzi.

PM Email
little
Wiadomość [#3]: 24.12.2013 o 15:57

Chciałem tylko wiedzieć, jak często Was to spotyka
No tak. Pewnie nawet ludzie nie zdają sobie sprawy jak często są oszukiwani. Bardzo trudno o to bez wnikliwej analizy rozgrywki.

Co do konkretów to przeczytałem ostatnio post Cezara
http://eu.battle.net/s(...)15201536
Pozdrawiam

PM Email
Gosen
Wiadomość [#4]: 24.12.2013 o 16:45

Mnie nie spotkało nigdy albo o tym nie wiedziałem, nie wyobrażam sobie aby w tej grze były cheaty na ladderze. Poza tym liczba postów o oszustach na forach blizzarda wskazuje na to, że jeśli są to naprawdę sporadyczne przypadki.

PM Email
mgkiler
Wiadomość [#5]: 26.12.2013 o 19:09

Przecież po każdej grze masz repa - możesz go przeanalizować i wszystko widać co robił przeciwnik.

Jeśli Cie ktoś oszukał to pokaż repa.

Bez tego nie ładnie jest mówić, że ktoś oszukiwał.

PM Email
maties7
Wiadomość [#6]: 26.12.2013 o 23:05

W każdej grze multi są oszuści i nic się na to nie poradzi. Zupełnie inną kwestią jest ile takich cheaterów napotkasz podczas swojej gry, a w SC 2 raczej się to rzadko zdarza, więc po prostu przegrywasz przez brak doświadczenia w grze. Zresztą sama gra stara się wyszukiwać przeciwników o podobnym skillu do twojego, więc wystarczy tylko znać podstawy, aby jako tako bawić się na multi.

PM Email
mgkiler
Wiadomość [#7]: 26.12.2013 o 23:58

Jeszcze jest kwestia protokołu. Nie znam szczegółów (Jak by któś miał jakiegoś linka to byłbym wdzięczny), ale wydaje mi się, że gra liczy sporo po stronie serwera, a do klienta są przekazywane tylko podstawowe dane jak pozycje jednostek, które jedynie widzi w zasięgu pola widzenia. Nic więcej. Przez co nie da się zrobić maphacka. W SC1 było inaczej. Tam albo było liczone wszystko u jednego z klientów, albo serwer wysyłał do klientów wszystko co robi przeciwnik- stąd dało się zrobić cheat na odkrycie mapy. W SC2 jeśli serwer liczy wszystko i wysyła tylko to co jest w polu widzenia danego klienta to raczej cheaterzy nie mają tu pola do popisu.

Dodatkowo pewnie serwer też sprawdza poprawność tego co klient wysyła - np klient ma 150 minerałów, a nagle wysyła informacje, że zwarpował 3 stalkery - jest to nie możliwe - cheat detected. Albo prościej - klient nawet tego nie wysyła do serwera, a jedynie same "komendy", a serwer totalnie wszystko liczy - czyli klient chce zwarpować 3 stalkery, a ma 150 minerałów - serwer warpuje 1 i tylko o jednym wysyła dane do klienta.

Nie znam dokładnego protokołu jak to Blizzard rozwiązał- to tylko są moje przypuszczenia na podstawie tego co czasem sam zauważyłem. Jak ktoś ma jakiś link np do materiałów, gdzie komuś się chciało analizować co dokładnie klient wysyła do serwera to byłbym wdzięczny. Pewnie już byli tacy co odpalali sniffera i analizowali co gra wysyła na serwer i co odbiera.

PM Email
nabonid
Wiadomość [#8]: 10.01.2014 o 01:47

Jezeli chodzi o sc2 jest cala gama hackow. Ile jest cziterow trudno zgadnac, blizz falami banuje. Kiedys bylem na streamie takiego dupka. Gral na BN-ie i tak jak w replayu widzial kolejke produkcyjna przeciwnika. Wiec wygrywal gre za gra. W koncu gra dala mu przeciwnika z wyzszej ligii, ktory go przemakrowal z rozwalil mu armie. No to oszust widzac to odpalil drophacka i kicknal goscia z gry (czytaj - wygral). Facet mial dostep do skradzionych kont, gral bez oporow. Ludzie raportowali blizzowi sytuacje na bierzaco. Blizz dawal mu bana a on odpalal kolejna gre odpalal hacki i dalej streamowal.

PM Email
Pandora1
Wiadomość [#9]: 28.05.2014 o 10:42

Mnie też się to nie przydarzyło o.O

Pozdrawiam, Jacek
http://www.szkolasmaku.pl
PM Email Strona domowa
REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :