Dziś jest: Wtorek, 26 września 2017, godzina 23:47
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Zmiana rasy podczas nauki.

mapciu
Wiadomość [#1]: 13.12.2013 o 10:38

Witam serdecznie! smiley.gif.
Od kilku dni uczę się grać Terranami, korzystając z poradników Yeagwen'a. Bardzo fajnie tłumaczy On tam wszystko od podstawy Krzychowi. Sam o SC2 nie mam praktycznie zielonego pojęcia, dlatego postanowiłem uczyć się razem z nim. Jednak jakoś tak średnio mnie ciągnie do Terran, bardziej do Protossów. Obecnie uczę się build ordera i trenuję w muiltitasking trenerze.
Jak myślicie, czy powinienem dalej uczyć się gry Terranami i robić to, aż zacznę konkretnie ogarniać grę, czy przerzucić się na Protossów już teraz? Jeśli wg Was lepiej zmienić rasę teraz, to moglibyście podesłać mi jakieś fajne i warte uwagi poradniki (po polsku lub angielsku)?
Pozdrawiam ).

PM Email
mgkiler
Wiadomość [#2]: 15.12.2013 o 22:10

Najpierw przejdź singla smiley.gif

Ja jak zaczynałem to po przejściu singla zagrałem najpierw około 50 meczy Terranami, potem 50 meczy Zergami, potem 50 meczy protosami.
Potem znów wróciłem do Terran. Grałem nimi jeszcze z 100-150 gier. A potem przeżuciłem sie na protosów.

Niektórzy powiedzą, że trzeba grać tylko jedną rasą.
Ale nie jest to prawda. Ja uważam, że nawet jak mamy swoją ulubioną rase to dobrze jest grać tak z 5-10% gier inną rasą.

Dlaczego?

Po pierwsze - musisz znać zalety i wady każdej z ras. Gdy pograsz inną rasą poznasz jej słabe i mocne strony z punktu widzenia przeciwnika. Poznasz również zalety swojej rasy, których nie widziałeś wcześniej, a które widać dopiero grając przeciwnko swojej rasie.

Trzeba specjalizować się w 1 rasie, ale trzeba też orientować się trochę jak to wygląda grając innymi rasami.

[Edycja mgkiler - 15.12.2013 o 22:11]

PM Email
moonrake
Wiadomość [#3]: 16.12.2013 o 13:37

Zmień rasę kiedy masz ochotę. Po co męczyć się i grać jakąś rasą jak masz ochotę pograć inną? To ma być przyjemność a nie obowiązek czy niewolnictwo ;P. Po prostu radzę Ci zagrać wszystkimi rasami i dopiero wtedy wybrać sobie jedną ulubioną albo zostań przy randomie.. Ja osobiście grałem randomem przez 2 lata i bardzo mi to odpowiadało.. Lubie wszystkie rasy ale... niestety musisz się uzbroić w cierpliwość bo nauka gry wszystkimi rasami trwa dużo dłużej i nieraz ogarnie Cię frustracja ;P Ja przez te dwa lata grania randomem byłem cały czas w brązie a po wybraniu rasy w jednym sezonie awansowałem do złota. Tyle że ja nie mam zbyt wiele czasu na grę a Tobie nauka może iść znacznie szybciej ;)

Pozdrawiam i powodzenia.

PM Email
little
Wiadomość [#4]: 17.12.2013 o 00:40

Witam
Na mój rozum musisz bardzo dobrze znać wszystkie rasy. Bez tego nawet, gdy będziesz wiedział, co przeciwnik buduje, nie będziesz wiedział po co i jak kontrować.

PM Email
dw
Wiadomość [#5]: 03.07.2014 o 17:08

jw. warto poznac wszystkie rasy chociaz w jakims stopniu

generalnie polecalbym cwiczenie makro a nie probowanie jakies cheesa i bedzie dobrze smiley.gif

powodzenia i have fun!

beerchug.gif
https://www.maggiel.pl/t/sc2
https://www.maggiel.pl/t/gry
PM Email
REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :