Dziś jest: Wtorek, 7 lipca 2020, godzina 07:43
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum WarCraft III Edytor Map Dwa małe problemy z wyzwalaczami

Odpowiedź

Temat: Dwa małe problemy z wyzwalaczami

VirteL
Wiadomość [#1]: 02.08.2013 o 13:58

Konto skasowane

Witam. Ostatnimi czasy wróciłem sobie do edytora map w WCIII i postanowiłem na start zrobić sobie misję do kampanii, ale mam dwa problemy z wyzwalaczami (być może już były wyjaśniane, ale funkcja szukania tematów mi nie działa xD).

Po pierwsze: jak zrobić, by wyzwalacz włączał się w momencie, w którym wszystkie jednostki danego gracza (Szarego) są pod kontrolą innego gracza (Czerwonego)?
Po drugie: jak zrobić, by wyzwalacz włączał się w momencie, kiedy dowolna jednostka gracza Czerwonego wejdzie w region?

Z góry dziękuję za pomoc.

shadow44
Wiadomość [#2]: 02.08.2013 o 15:52

Konto skasowane

VirteL napisał
Witam. Ostatnimi czasy wróciłem sobie do edytora map w WCIII i postanowiłem na start zrobić sobie misję do kampanii, ale mam dwa problemy z wyzwalaczami (być może już były wyjaśniane, ale funkcja szukania tematów mi nie działa xD).

Po pierwsze: jak zrobić, by wyzwalacz włączał się w momencie, w którym wszystkie jednostki danego gracza (Szarego) są pod kontrolą innego gracza (Czerwonego)?
Po drugie: jak zrobić, by wyzwalacz włączał się w momencie, kiedy dowolna jednostka gracza Czerwonego wejdzie w region?

Z góry dziękuję za pomoc.

1: W sensie, współdzielone jednostki, czy że czerwony całkiem przejmuje nad nimi kontrolę?

2: wydarzenie: Jednostak - Unit enters region
warunek: Player Comparison - (Tigering Unit) - to chyba można zostawić, ale jak nie będzie działać, to klikasz to i dajesz reakcja na wydarzenie - Entering Unit.

Masz wrogów? Bardzo dobrze. To znaczy, że postawiłeś się w jakieś sprawie w swoim życiu.
Eminem

Ostatni Bastion - http://forum.battlenet(...)p;page=0
VirteL
Wiadomość [#3]: 02.08.2013 o 16:18

Konto skasowane

1. Czerwony całkowicie przejmuje nad nimi kontrolę. Gracz Szary jest ustawiony jako "do uratowania", no i przejęcie wszystkich jednostek ma być wypełnieniem misji.

2. Wszystko działa jak powinno, dzięki biggrin.gif

shadow44
Wiadomość [#4]: 02.08.2013 o 17:47

Konto skasowane

VirteL napisał
1. Czerwony całkowicie przejmuje nad nimi kontrolę. Gracz Szary jest ustawiony jako "do uratowania", no i przejęcie wszystkich jednostek ma być wypełnieniem misji.

2. Wszystko działa jak powinno, dzięki biggrin.gif

No to chyba będzie tak:

wydarzenie: Jednostka - Player Owned Unit Event - Zmienia właściciela (Gracz Szary)

warunek: Player Comparison i tylko dajesz, że gracz Czerwony.

Masz wrogów? Bardzo dobrze. To znaczy, że postawiłeś się w jakieś sprawie w swoim życiu.
Eminem

VirteL
Wiadomość [#5]: 02.08.2013 o 20:46

Konto skasowane

shadow44 napisał

No to chyba będzie tak:

wydarzenie: Jednostka - Player Owned Unit Event - Zmienia właściciela (Gracz Szary)

Albo coś źle zrobiłem, albo nie działa.
Zrobiłem tak:

Wydarzenia: Jednostka - A united owned by Gracz 9 (Szary) Zmienia właściciela
Warunek: (Owner of (Triggering unit)) Równa się Gracz 1 (Czerwony)

shadow44
Wiadomość [#6]: 03.08.2013 o 10:44

Konto skasowane

VirteL napisał
shadow44 napisał

No to chyba będzie tak:

Albo coś źle zrobiłem, albo nie działa.
Zrobiłem tak:

Wydarzenia: Jednostka - A united owned by Gracz 9 (Szary) Zmienia właściciela
Warunek: (Owner of (Triggering unit)) Równa się Gracz 1 (Czerwony)

Inaczej.

Wydarzenie: Player Owned Unit Event - Szary, jest uratowany
Warunek: Integer Comparison - Jednostka - Coun Unit in unit group - Unit in region owned by player. dajesz region gdzie są te jednostki do uratowania i gracza szarego.

Eminem

VirteL
Wiadomość [#7]: 03.08.2013 o 18:00

Konto skasowane

No, teraz działa smiley.gif jednostki były rozmieszczone wszędzie, ale dałem region na całą mapę i wszystko styka. Jeszcze raz wielkie dzięki biggrin.gif

REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :