Dziś jest: Sobota, 4 lipca 2020, godzina 19:34
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Przedmioty,Modele

Matiqq
Wiadomość [#1]: 07.06.2013 o 14:30

Konto skasowane

Mam do was pytanko. Jak zrobić że np. jak zbieram jakis przedmiot np, tarcze to ta tarcza pokazuje się przy postaci. Czyli że powiedzmy Peon zbiera item (tarcze) i ta tarcza jest trzymana w jego rekach.

Widziałem takie coś w mapie Pimp my peon tylko że tam sie nie zbiera itemków tylko robi sie ulepszenia.

Hertaos
Wiadomość [#2]: 07.06.2013 o 16:29

Konto skasowane

Jest tylko jeden sposób, robisz model peona z tarczą, i potem, możliwe że źle podam nazwy eventów, warunków i akcji bo nie mam na komputerze przy którym aktualnie siedzę warcrafta

Event
Unit acquired a item
Conditions
item type of acquired item equal to tarcza
Actions
delete triggering unit
create peon with shield at position of triggering unit

I jeszcze jedno, robisz jeszcze inny trigger gdzie robisz że w przypadku usunięcia tarczy z ekwipunku twój peon się zamienia w tego bez terczy

[Edycja Hertaos - 07.06.2013 o 16:35]

Scarab
Wiadomość [#3]: 07.06.2013 o 16:56

Konto skasowane

To co wyżej to nie jest jedyny sposób...

Jak masz przedmiot, to tam powinieneś mieć umiejętności albo premie (już dokładnie nie pamiętam), a sam przedmiot powinien mieć model tarczy czy czego tam chcesz. Później znajdujesz w premii lub umiejętności rubrykę "punkt przyczepienia" lub coś takiego i powinieneś tam wpisać "left hand" albo inną część ciała w zależności gdzie chcesz tą tarczę przyczepić. :P Oczywiście left i hand muszą być w oddzielnych rubrykach.

It's better to live one day as a lion, than a one hundred days as a lamb.
Matiqq
Wiadomość [#4]: 07.06.2013 o 17:47

Konto skasowane

Scarab napisał
To co wyżej to nie jest jedyny sposób...

Jak masz przedmiot, to tam powinieneś mieć umiejętności albo premie (już dokładnie nie pamiętam), a sam przedmiot powinien mieć model tarczy czy czego tam chcesz. Później znajdujesz w premii lub umiejętności rubrykę "punkt przyczepienia" lub coś takiego i powinieneś tam wpisać "left hand" albo inną część ciała w zależności gdzie chcesz tą tarczę przyczepić. :P Oczywiście left i hand muszą być w oddzielnych rubrykach.

Troche to dla mnie niejasno napisane :/ Jeśli mógłbyś to sprawdzić dokładnie w World Editorze i napisać dokładnie jeszcze raz to byłbym bardzo wdzięczny.

Scarab
Wiadomość [#5]: 07.06.2013 o 19:07

Konto skasowane

Myślę, że najlepiej będzie jak podeślę Ci kampanię którą robiłem jakoś niedawno ale nie chciało mi się jej za szczególnie kończyć ze względu na brak weny.

http://www.speedyshare.com/(...)nety.w3n

Jak przejrzysz kampanię z poziomu edytora kampanii zobaczysz tam dwie rzeczy, jaką jest przedmiot LAR (czyli broń) oraz umiejętność 2 (Nie trzeba jakiejś specjalnej nazwy bo i tak tego nie widać w grze). Najpierw robisz taki myk, że wstawiasz (w umiejętności 2) w rubrykę "Punkt przyłączenia do celu 1" (koniecznie tą konkretną która jest zapełniona, zazwyczaj jest to rubryka przedostatnia, pojęcia nie mam czy inne zadziałają ale dla bezpieczeństwa lepiej dać to) i umieszczasz tam dwie tabele "right"/"left" oraz "hand" w tej kolejności by right/left była na górze (inaczej może coś się popieprzyć). Potem umieszczasz umiejętność 2 w przedmiocie (będzie niewidoczne, to tylko pusta umiejętność którą możesz zrobić z którejś aury całkowicie zerując wszystkie ze zdolności), i po podniesieniu powinno być tak że przedmiot umieści się bezpośrednio w łapce jednostki.

It's better to live one day as a lion, than a one hundred days as a lamb.
Matiqq
Wiadomość [#6]: 07.06.2013 o 20:23

Konto skasowane

Scarab napisał
Myślę, że najlepiej będzie jak podeślę Ci kampanię którą robiłem jakoś niedawno ale nie chciało mi się jej za szczególnie kończyć ze względu na brak weny.

http://www.speedyshare.com/(...)nety.w3n

Jak przejrzysz kampanię z poziomu edytora kampanii zobaczysz tam dwie rzeczy, jaką jest przedmiot LAR (czyli broń) oraz umiejętność 2 (Nie trzeba jakiejś specjalnej nazwy bo i tak tego nie widać w grze). Najpierw robisz taki myk, że wstawiasz (w umiejętności 2) w rubrykę "Punkt przyłączenia do celu 1" (koniecznie tą konkretną która jest zapełniona, zazwyczaj jest to rubryka przedostatnia, pojęcia nie mam czy inne zadziałają ale dla bezpieczeństwa lepiej dać to) i umieszczasz tam dwie tabele "right"/"left" oraz "hand" w tej kolejności by right/left była na górze (inaczej może coś się popieprzyć). Potem umieszczasz umiejętność 2 w przedmiocie (będzie niewidoczne, to tylko pusta umiejętność którą możesz zrobić z którejś aury całkowicie zerując wszystkie ze zdolności), i po podniesieniu powinno być tak że przedmiot umieści się bezpośrednio w łapce jednostki.

Wielkie dzięki za pomoc! Wszystko działa smiley.gif

REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :