Dziś jest: Poniedziałek, 21 października 2019, godzina 01:58
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum WarCraft III Edytor Map Brak pierwotnych umiejętności po użyciu metamorfozy

Odpowiedź

Temat: Brak pierwotnych umiejętności po użyciu metamorfozy

kondi96
Wiadomość [#1]: 05.05.2013 o 16:41

Konto skasowane

Cześć Wam chłopaki (nasza tablica chyba zawsze cierpiała na deficyt kobiet, stąd zwracam się tylko do płci męskiej). Ostatnio działam trochę w WE, pracując nad obecnie skromnym projektem, który być może w przyszłości ewoluuje w coś większego. Wszystko kwestią motywacji i weny smiley.gif Od razu napomknę że będzie to coś w stylu mapki WoW WotLK Stacha. Już nie raz zabierałem się za tego typu mapkę i nie raz projekt upadał na etapie bardzo słabego terenu, który zajmował zaledwie parę procent mapy, już nie mówiąc o wyzwalaczach, bohaterach czy umiejętnościach, za które często nawet się nie zabrałem. Dlatego też nie zamierzam się więcej rozpisywać co i jak a propos mapy - porównanie do WoWa Lorda chyba najlepiej zobrazuje Wam to, co zamierzam stworzyć ;)

Obecnie pracuję nad druidem i pojawił się pewien problem. Chodzi o umiejętność przemiany w niedźwiedzia. Wszystko ładnie działa, ale chciałbym żeby druid po przemianie nie posiadał jego pierwotnych umiejętności. Już nawet nie chodzi o jakieś moje "widzimisię", po prostu misiek healujący towarzyszy wygląda śmiesznie. I tutaj pytanie do Was - jak wymienić zestaw skilli w nowej formie? A raczej usunąć te pierwotne, bo nowe umiem dodać.

Swoją drogą nie wiem czy nie założyć własnego tematu za jakiś czas, jak projekt ruszy pełną parą, bo szkoda zakładać nowy temat na każdy problem (chociaż to pewnie ułatwi przyszłym szukającym. Meh, nikt tego nie używa przecież :P).

LordStachu
Wiadomość [#2]: 05.05.2013 o 18:47

Konto skasowane

O widzę, że konkurencja rusza pełną parą biggrin.gif
Służę pomocą jakby co, kondi96 ;)
A co do problemu to nie próbowałeś może zrobić wyzwalacza typu:

Wydarzenie: 
(Druid) Zaczyna rzucać zakęcie
Warunek:
(Ability being cast) równa się Postać Niedźwiedzia
Akcja:
Jednostka - Remove Postać Niedźwiedzia from (Druid)
Jednostka - Remove Odnowienie from (Druid)
Jednostka - Remove Ryk from (Druid)

W tym wyzwalaczu możesz również w tym samym czasie dodać nowe umiejętności. Mam nadzieję, że to rozwiązało problem.

[Edycja LordStachu - 05.05.2013 o 18:47]

[IMG]http://imageshack.us/a/img132/5193/logobattlepl.jpg[/IMG]
kondi96
Wiadomość [#3]: 05.05.2013 o 19:27

Konto skasowane

Wystarczy Kondi, bez tych cyfr na końcu. Już i tak nie lubię tego nicku i najchętniej bym go po prostu zmienił, ale niech już zostanie tak, jak było zawsze :P Ogółem wyzwalacz działa ładnie, tylko nie mam pojęcie jak go jakoś zapętlić, tak żeby po ponownym użyciu umiejętności znowu miał te skille i tak w kółko, kiedykolwiek chce zmienić formę. Bo przy użyciu tylko tego wyzwalacza, całość działa w jedną stronę. Kombinowałem trochę, ale wróciłem do punktu wyjścia i z mojej pętli wyszedł co najwyżej healujący misiek ;)

Suweren15
Wiadomość [#4]: 05.05.2013 o 20:15

Konto skasowane

kondi96 napisał
Swoją drogą nie wiem czy nie założyć własnego tematu za jakiś czas, jak projekt ruszy pełną parą,

Wiem że to offtop ale i tak to napiszę życzę powodzenia w mapce ;)

kondi96
Wiadomość [#5]: 05.05.2013 o 20:33

Konto skasowane

Dzięki, też mam nadzieję że dam radę. Na razie za cel stawiam sobie stworzenie klimatycznego świata, przypominającego mniej więcej to, co zobaczymy w WoWie. Chodzi mi głównie o kolorystykę i atmosferę lokacji. Co prawda jest to dosyć ciężkie, bo mam dosyć mocno ograniczoną paletę tekstur, ale chyba wybrałem na tyle dobrą, żeby w jakimś stopniu osiągnąć ten efekt smiley.gif

LordStachu
Wiadomość [#6]: 07.05.2013 o 13:55

Konto skasowane

Palete tekstur zawsze możesz edytować jak praktycznie wszystko inne.

kondi96
Wiadomość [#7]: 07.05.2013 o 14:20

Konto skasowane

Wiem, wiem. Ale przecież mam określoną ilość "punktów" do wydania na nie, więc nie mogę mieć przykładowo 20 rodzajów tekstur ziemi. Trzeba wybrać parę bazowych, które w miarę oddają klimat miejsca i wpasowują się w jego kolorystykę.

Drakonno
Wiadomość [#8]: 10.05.2013 o 11:59

Konto skasowane

@Up

Zmień edytor, miej multum tilesetów. Ewentualnie weź same tiles'y, które biorą po 1 punkt i zmień im grafikę.

Skromna animacja - http://img694.imagesha(...)fend.gif

-Brrr... A którego z nich, powiedz, można ukatrupić za pomocą zwierciadła?
-Każdego. Jeśli walnąć prosto w łeb.
A. Sapkowski - Rozmowa wiedźmina z rycerzem po zabiciu kuroliszka.

-Gdzie podkop, jaki podkop, lampa w podłodze! Jakie to wszystko popieprzone!
Seksmisja
LordStachu
Wiadomość [#9]: 10.05.2013 o 16:28

Konto skasowane

Możesz jeszcze ściągnąć model kwadratu na ziemi zapisać go jako dodatek i wyedytować jego teksturę na jaką chcesz, w ten sposób będziesz miał tyle tilesetów ile dusza zapragnie

REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :