Dziś jest: Piątek, 18 października 2019, godzina 15:34
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum WarCraft III Edytor Map Edytor Map: Warunki Pomocy

Odpowiedź

Temat: Edytor Map: Warunki Pomocy

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
AriaX
Wiadomość [#1]: 11.03.2013 o 23:29

Konto skasowane

Cześć wszystkim mam mały problem który mi nie pozwala tworzyć mapy dalej tak jak chciałbym by była tworzona
a mianowicie nie rozumiem w ogóle tematu Warunków i zmiennych nie nauczy mnie tu z was nikt jeśli sam tego nie zrozumiem ;d
dlatego jeśli ktoś by był tak miły i wytłumaczył na czym to polega co to dokładnie robi i kiedy to się używa w jakich wypadkach z daniem jakiegoś przykładu byłbym wdzięczny
szukałem tez poradników i filmików w necie ale wszystkie które znalazłem nie były dość jasne dla mnie nie wiem może albo szybko w filmie mówili nazwy angielskie i nie wyrażny obraz był albo nie był to poziom podstaw tej czynnośći w każdym razie gubiłem się nawet na tych tak zwanych poradnikach wszystkichsmiley.gif

Widzę ze każdy zagląda ale nie raczy odpowiedzieć szkoda bo myślałem ze się tu pomaga ;d

shadow44
Wiadomość [#2]: 12.03.2013 o 18:23

Konto skasowane

AriaX napisał
Cześć wszystkim mam mały problem który mi nie pozwala tworzyć mapy dalej tak jak chciałbym by była tworzona
a mianowicie nie rozumiem w ogóle tematu Warunków i zmiennych nie nauczy mnie tu z was nikt jeśli sam tego nie zrozumiem ;d
dlatego jeśli ktoś by był tak miły i wytłumaczył na czym to polega co to dokładnie robi i kiedy to się używa w jakich wypadkach z daniem jakiegoś przykładu byłbym wdzięczny
szukałem tez poradników i filmików w necie ale wszystkie które znalazłem nie były dość jasne dla mnie nie wiem może albo szybko w filmie mówili nazwy angielskie i nie wyrażny obraz był albo nie był to poziom podstaw tej czynnośći w każdym razie gubiłem się nawet na tych tak zwanych poradnikach wszystkichsmiley.gif

Widzę ze każdy zagląda ale nie raczy odpowiedzieć szkoda bo myślałem ze się tu pomaga ;d

Pomaga się. Jak się chociaż po ludzku napisze. Kropka, przecinek, takie tam.

Nie wiem czy jestem w stanie Ci to wytłumaczyć. Ale tak na początku prosty przykład.

Dodajesz na mape kilka jednostek. Dajmy na to kilka piechurów.

I teraz, dajmy na to, chcesz, by coś się wydarzyło na mapie, po śmierci konkretnego piechura, z tych przez ciebie dodanych.

1: Tworzysz wyzwalacz

Wydarzenie: Map Initialization
Warunek: Pusty
Akcja: Set Variable. Pojawi Ci się okienko, Klikasz napis Variables. Pojawi Ci się kolejne okienko z listą zmiennych. Klikasz Edycja Zmiennych. Po kliknięciu pojawi Ci się kolejne okienko. Ctr + N. W ostatnim już okienku. Tworzysz zmienna. W tym przypadku jako Rodzaj Zmiennej ustawiasz jednostka. Nazwa zmiennej dowolna np: Mój_Piechur. Gotowe - stworzyłeś zmienną o nazwie Mój_Piechur do której możesz przypisać dowolną jednostkę. Czyli Jako Variables ustawiasz Mój_Piechur, a jako Values wybierasz konkretną jednostkę.

2: Tworzysz wyzwalacz

Wydarzenie: Jednostka: Specific Unit Event => Unit Umiera
Warunek: Unit Comparison => Tiggering Unit równa się Values
Tiggering Unit - Zmieniasz na Mój_Piechur, a Values ustawiasz - Reakcja na wydarzenie Dying Unit
Akcja: Dowolnie co tam chesz, żeby się stało.

Wyzwalaczy się uczy metodą prób i błędów. Przynajmniej ja się tak tego nauczyłem.

[Edycja shadow44 - 12.03.2013 o 18:24]

Masz wrogów? Bardzo dobrze. To znaczy, że postawiłeś się w jakieś sprawie w swoim życiu.
Eminem

Ostatni Bastion - http://forum.battlenet(...)p;page=0
AriaX
Wiadomość [#3]: 15.03.2013 o 16:27

Konto skasowane

Od ostatniego razu jak pisałem mało wiedziałem teraz już swoje się nauczyłem ale mam problem z misjami mianowicie mam mapę na której mam aktualnie 4 misje ale chce zrobić jeszcze 4 i problem mam już taki ze nie wiem jak zrobić by np misja misja 3 nie kończyła się od razu tylko np dopiero po ukończeniu misji 4 tak ze 2 misje były by do wykonania w jednym czasie ale tego nie zrobię przez last create quest completed jest jakiś sposób by przypisać questowi id czy coś? bym ustawił jaki quest w danym momencie ma się kończyćsmiley.gif

Ale spamie xd

2. tez jak ktos wie niech powie mi jak się nazywa wyzwalacz który np na filmiku zaciemnia powoli obraz

3. jak zrobić by jednostka na filmie poruszała się bo chyba animacje walk to nie wszystko ;d a wyzwalacz move unti teleportuje ;<

4. Jak się nazywa warunek który wydarzenie ''Jednostka - Unit Within Range '' rozpoczynała konkretna jednostka chodzi mi np jeden z dwóch bohaterów

Grz240
Wiadomość [#4]: 15.03.2013 o 18:56

Konto skasowane

3. unit issue order targeting a point
4. unit comparison

AriaX
Wiadomość [#5]: 15.03.2013 o 19:53

Konto skasowane

dzięki ludzie a mam jeszcze pytanie

czy jest warunek który dotyczy questow? np nie telepnie mnie na regionie danym dopóki zadanie 6 nie zostanie ukończone

Grz240
Wiadomość [#6]: 15.03.2013 o 20:34

Konto skasowane

zrób w osobnym wyzwalaczu co chcesz i w tym który zalicza quest daj na końcu turn off "tenosobnywyzwalacz"

AriaX
Wiadomość [#7]: 27.03.2013 o 16:13

Konto skasowane

a ja dalej głowie nad tym jak ustawić by we filmie obraz się zaciemnił a po czasie znowu się pokazał z inna kamera jak to we filmach xd jak ktoś wie jak to zrobić proszę o pomoc

dragonhunter
Wiadomość [#8]: 27.03.2013 o 18:59

Konto skasowane

Wykorzystane akcje:
- Film - Fade Filter
- Wait

Akcje:
Film - Zm. głośności over 1.00 seconds using texture Biała maska and color (0.00%, 0.00%, 0.00%) with 0.00% transparency
Wait 2.00 seconds
Film - Zw. głośności over 1.00 seconds using texture Biała maska and color (0.00%, 0.00%, 0.00%) with 0.00% transparency

AriaX
Wiadomość [#9]: 23.04.2013 o 11:23

Konto skasowane

Teraz mam pytanie wydaje mi się z wyższej półki a mianowicie

- jakie wyzwalacze odpowiadają za zawansowane rozmowy chodzi mi o takie rozmowy gdzie gracz wybiera sobie odpowiedz na zdanie czy pytanie mojego npc

jeśli ktoś wie proszę o pomoc

a swoją droga to dzięki wszystkim za odp :P na moje wcześniejsze pytania

i jak by ktoś wiedział jak to się robi to proszę o mały przykładzik najprostszy by mógł zrozumieć jak to leci mniej więcej

archimonde
Wiadomość [#10]: 23.04.2013 o 14:26

Konto skasowane

Powiem Ci tak:
Baw się wyzwalaczami aż w końcu zrozumiesz. Zajmie Ci to kupę czasu, lecz jak już Ci się uda to jest satysfakcja i zabawa smiley.gif Nie myśl, że każdy będzie za ciebie pisał wyzwalacze. To trochę bez sensu, że do swojego projektu użyjesz pracy wielu osób z internetu i dasz mapie swoje autorstwo nieprawdaż?

A teraz do tematu.
Zrobiłem bardzo uniwersalny system okien gdzie do każdego przycisku nie musisz przypisywać zmiennej.
Oto link.
http://www.speedyshare.com/KVVrW/DIALOGI.w3x
Myślę, że działa bez zarzutu.

Tak-Thrall
AriaX
Wiadomość [#11]: 23.04.2013 o 15:24

Konto skasowane

nie nie żeby ktoś nie myślał ze za jakiś czas wylecę z kampanią którą będę prezentować niby jaki to jestem dobry ja po prostu robię sobie kampanie dla siebie a bardziej dla dziewczyny bo lubi grać w to co zrobię

a co do tego o co prosiłem to rozumiem ze to trzeba napisać samemu taki gadzet?

nie do końca o taki wygląd mi chodziło ale grunt ze o to mi chodziło dziękibiggrin.gif

ale taki sposób ma tez swoje minusy ;/ szkoda ale dobre jest będę wykorzystywać a minusy ma takie ze za dużo napisać nie mogę w okienku bo połowy nie widać i nachodzi się z drugim okienkiem pod ;p

bodajże w kampani jednej z neta pobranej widziałem fajny sposób i fajnie to wyglądało kampania się nazywała heroRpg ale nie potrafię tego zrobić bo nawet nie wiem od czego zacząć ale pokombinuje z tym co mi dałeś może z tym wpadne na pomysł

archimonde
Wiadomość [#12]: 23.04.2013 o 15:28

Konto skasowane

Można jeszcze zrobić metodą wpisywania numerków odpowiedzi na czacie. Pobawię się tym jak będę miał czas i Ci napisze co wyszło smiley.gif
Na pewno będzie się to opierać na szkielecie wyzwalaczy na mapie, której Ci wysłałem.

Tak-Thrall
AriaX
Wiadomość [#13]: 23.04.2013 o 21:38

Konto skasowane

i mam jeszcze jeden problem od samego początku z samym początkiem tworzenia kampani a dokładniej z dodawaniem elementów własnych po dodaniu takiego elementu do mapy
przy próbach uruchomieniu tej kampani gra mi się cofa spowrotem do wyboru scenariuszy kampani. Gdzieś czytałem ze problem mój polega na tym iż nie można dodawać w kampani nowych jednostek czy ścieszek dzwiękowych itp sposób jest na to taki ze ponoć wystarczy podmienić swoje klamoty z klamotami warcrafta udało mi się to zrobić tylko z jednym modelem postaci resztę pomimo identycznego sposób wykonania nadal mi wyrzuca z tego co pamiętam na dziękach się z tym poddałem i robiłem w scenariuszach kampanie ale wiadomo kampania jest lepsza nie robiąc na niej ukrócam sobie dużo możliwości ktoś wie może co robię żle? ma jakiś sposób?

-importowanie swoich rzeczy w swoja kampanie tak aby mi mapki nie odrzucało

i chce jeszcze dodać ze kiedy podmieniałem te pliki to zmieniałem nawet ich nazwy na takie same jak miały ich poprzednie wersje

tak się rozpisałem ze nie wiem czy ktoś mnie zrozumie o co mi biega biggrin.gif a pytam się o takie coś dopiero teraz gdzie już parę map zrobiłem bo patrząc na kampanie innych zdolniejszych
to oni warcrafta prawie całkowicie zmienili w kampani gdzie z mojego punktu widzenia to nie możliwe .. a jednak dużo dodatków i wszystkiego nawet nie wiem czy jest tyle plików w w3 do podmianek xd dowodów na to widziałem wiele ze tak się da ale nie umiem do teraz tego zrobić a nie chciałbym sobie odmawiać dodatków które dodają dużo do klimatu sytuacji w grze dlatego tez robię na zwykłych mapach ;<

archimonde
Wiadomość [#14]: 23.04.2013 o 22:18

Konto skasowane

Chcesz przez to powiedzieć, że aby dodać nowe modele do gry grzebałeś w warcraftowych bibliotekach MPQ?
Jeżeli tak to robisz to źle. Do importowania modeli używasz funkcji IMPORTUJ zawartej w edytorze map.
Jeżeli chodziło Ci o coś innego to proszę napisz krótko i wyraźnie smiley.gif
Pozdro

Tak-Thrall
AriaX
Wiadomość [#15]: 23.04.2013 o 22:28

Konto skasowane

właśnie moje największe rozczarowanie tkwi w tym imporcie bo importowałem te pliki i miałem je w mapie a raczej w bazie edytora ale w chwili ich wykorzystywania tak np pliku muzycznego mapa mi odmawia odpalania jej przez grę we własnej kampani

i importowałem przez edytora w3

archimonde
Wiadomość [#16]: 23.04.2013 o 22:29

Konto skasowane

Na twoim miejscu przeinstalowałbym w takim razie Warcraft 3 i zaaktualizował do najnowszej wersji.
Słyszałem też, że niski poziom detali w WC3 uniemożliwia grę na mapie z wysokiej jakości modelami może też tak jest z dźwiękiem.
Wejdź w opcje i zobacz czy masz zaznaczony dźwięk surround albo jakieś takie. Jeżeli to nie pomoże to najlepszym rozwiązaniem będzie reinstal
i połączenie się z b.netem w celu pobrania aktualizacji.
//EDIT To co na górze to tylko jeżeli warcraft 3 wywala Ci do pulpitu po uruchomieniu mapy.
W innym razie nigdy nie spotkałem się z takim przypadkiem jak twój. Wciąż polecałbym reinstal i ponowne sprawdzenie.
Pozdrawiam

[Edycja archimonde - 23.04.2013 o 22:31]

Tak-Thrall
AriaX
Wiadomość [#17]: 23.04.2013 o 22:32

Konto skasowane

wszędzie indziej działają te pliki zaimportowane na mapach zwykłych a na kampani tylko wtedy jak sobie odpalę ją przez edytor za pomocą opcji testuj mapę a jak już zamknę kampanie edytorem to już nie mogę odpalić ją w grze w3

nie wywala mnie do pulpitu.. hmm jak by to powiedzieć

archimonde
Wiadomość [#18]: 23.04.2013 o 22:35

Konto skasowane

Prawdopodobne przyczyny:
-Mapa jest za duża
-Mapa jest źle oskryptowana/posklejana w okienku kolejnych map w kampanii
-Używasz do tego World Editor Unlimited (WEU), który czasami powoduje problemy
P.S
Podaj rozmiar mapy smiley.gif

Pozdrawiam

[Edycja archimonde - 23.04.2013 o 22:35]

[Edycja archimonde - 23.04.2013 o 22:41]

Tak-Thrall
AriaX
Wiadomość [#19]: 23.04.2013 o 22:49

Konto skasowane

Opisze to tak jak się robi i jak się dzieje

wchodzę sobie w tryb ''własna kampania'' tam się znajduje owa kampania którą chce odpalić uruchamiam ją i mam tam mapy które powrzucałem do niej i w chwili odpaleniu mapy okno no mi się chowa do góry (w sensie ten cały interfejs) gdzie już by miało ładować mi mapę ale po schowaniu nagle się znowu wysuwa bez żadnej informacji o jakim kolwiek błędzie

nie no i tak teraz jest pipabiggrin.gif bo już tej kampani nie mam wykasowałem gówno jak mi nie działało a pytam się bo mam parę map ktore mogłbym ująć w jedną całość za pomocą kampani to tera je posklejam i sprawdzę chodz z góry zakładam ze będzie to samo bo wtedy nie tylko na jednej mapie mi się tak działo tez robiłem byle jakie dla sprawdzenia i nie były duże to zara napisze jakie wyniki

Ale podmienianie plików w robieniu kampani jest istotne? bo moje mapy mają dodane parę rzeczy a nie podmienione

mam na myśli te które jeszcze mam a nie wyrzuciłem

archimonde
Wiadomość [#20]: 23.04.2013 o 22:55

Konto skasowane

Podmiana plików oryginalnych warcraftowych na nowe będzie skutkować tym, że zamiast ghula będziesz miał wszędzie ten model, który podmieniłeś.
Nie jestem pewien ale myślę, że może to spowodować jakąś desynchronizację.
NA PEWNO na dłuższą metę NIE OPŁACA się podmieniać modeli warcraftowych w plikach .MPQ

Myślę, że odpowiedziałem na wszystkie twoje pytania ale jeszcze raz napiszę:

-Przed zaimportowaniem mapy do kampanii sprawdź jej rozmiar(nie importuj za dużo "wypasionych modeli"
-Zreinstaluj warcrafta i NIE podmieniaj modeli w plikach .MPQ! Robisz to na własną odpowiedzialność a to najczęściej
powoduje uszkodzenie gry! Importowanie modeli do mapy za pomocą mendżera importu jest o wiele bezpieczniejsze i powinno się używać TYLKO tego sposobu.

Tak-Thrall
REKLAMA
Strona 1 z 2.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :