Dziś jest: Poniedziałek, 23 października 2017, godzina 15:11
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Klasa dla casual'a

Aniel1
Wiadomość [#1]: 07.01.2013 o 13:09

Sixth of the Council

Witam,

Kolejne pytanie z serii "kim grać"...

Chciałbym dołączyć do gry na serwerach blizza, wcześniej grywałem na privach. Niestety nie mogę sobie pozwolić na hardcore gaming, także głównie byłoby to wykonywanie questów, a na max. lvl Jakaś instancja lub BG - bez aren, bez raidów.

Z uwagi na ograniczony czas gry chciałbym wybrać jak najlepiej postać, na którą poświęcę czas. Nie wiem jak wyglądała sytuacja w Cata, i jak wygląda w MoP, w którym wiele się zmieniło.

Generalnie zastanawiam się nad 4 klasami: shaman, druid, monk, hunter.

Pierwsze 3 z uwagi na wielozadaniowość - na instancjach najbardziej lubię leczyć, lecz jak mi się znudzi mogę pograć w DPS. Leczyłem w Wotlk drutem i shamanem, lecz nie wiem jak zmieniła się gra tymi klasami. Czy dalej Resto shaman jest najciekawszy w healu?

A hunter'a rozważam także, z uwagi że jest to podobno najlepsza klasa na grę solo. Grałem huntem na TBC, było fajnie ale brakuje mi możliwości zmiany speca, a nie wiem czy DPS'owanie huntem jest ciekawe? Czy jest to raczej klasa nudna?

Wiem, że takie tematy są generalnie irytujące, jednak jeśli ktoś ma porównanie pomiędzy klasami Drut/Shaman/Monk, która z tych hybryd jest najciekawsza, dostarczyła mu najwięcej rozrywki to będę wdzięczny za info.

Battletag: Aniel#2726
Main Character: Thorgal the Barbarian
PM Email
Glosa
Wiadomość [#2]: 07.01.2013 o 13:59

takie moje trzy grosze...

Zagraj najpierw monkiem gdyż on ma bonus w levelowaniu. Helerem oczywiscie jesli zamierzasz podnosić poziomy głównie poprzez wejścia na instancje. Czekasz wtedy około kilkunastu sekund. Depsem zazwyczaj kilkanaście minut, wiec ogromna różnica.
Mając wymaksowaną postac zaczniesz zdobywać Justice pointy/ honor pointy, za które kupisz Heirloomy ( sprzęt dający bonus do expa ).
I jak się domyślasz Heirloomy przekażesz altom, coby szybciej levele nabijać.
Uprzednio zaś, znajdź sobie jakaś gildię, co zaoszczędzi Ci czasu na poszukiwanie odpowiedzi na różne problemy związane z grą.

PM Email
Neal
Wiadomość [#3]: 07.01.2013 o 14:37

Jak masz mało czasu na grę, to graj z RAFem, 1-80 można wbić w niecałe 20h, jak twój partner ma dobry spec i itemy. Wyżej 80-90 niestety już nie ma rafa, w CATA się dość szybko ekspi, a w MOPa dwa razy dłużej ale q są dużo ciekawsze.

RAF-FAQ- https://eu.battle.net/s(...)iela-faq

Jak grałeś na dobrym privie, to sie niewiele różnił od globala. Ale mechanika gry się sporo zmieniła między wotlkiem a mopa, to już jest zupełnie inna gra.

Jak zależy ci na wielozadaniowości to wybierz druida, ma aż 4 specjalizacje. Szaman w pvp jest teraz najsłabszy (nie wiem jak na pve) ale w następnym patchu ma należeć do najlepszych i to w każdej specjalizacji. Monk jest nową klasą, która cały dodatek powinna być naj. Posiada najfajniejszą rotacje ze wszystkich klas. Hunter teraz wymiata, robi niezły dps i ciężko mendę zabić, nie da się go dognić.
Jeśli chodzi ci tylko o robienie q, to każda klasa w dpsie jest dobra, z dodatku na dodatek ta gra staje się coraz prostsza.

[Edycja Neal - 08.01.2013 o 18:34]

640 KB pamięci operacyjnej powinno każdemu wystarczyć. Bill Gates 1981 sucker.gif
PM Email Strona domowa
luney
Wiadomość [#4]: 07.01.2013 o 16:21

Casual!

Neal napisał
Jak grałeś na dobrym privie, to sie niewiele różnił od globala.

hahaha.gif

Każda klasa będzie dobra dla casuala, to nie ma w ogóle związku.

.:: Profil PSN :: luney87::.
.:: Blog o World of Warcraft :: http://holywhine.blogspot.com ::.
PM Email Strona domowa
Nafur
Wiadomość [#5]: 07.01.2013 o 17:05

Graj ta ktora ci sie najbardziej podoba, kazda jest prosta ;)

Narcy
PM Email
Aniel1
Wiadomość [#6]: 07.01.2013 o 18:26

Sixth of the Council

Dziękuję za odpowiedzi.

Zostanę w takim razie przy shamanie przez jakiś czas, z uwagi na sentyment do resto shammy.

Btw. Czy poza BL, który jest takim "Lloret del Mar" wśród serwerów, jest jeszcze jakiś serwer ze zbliżoną ilością słowian posługujących się mniej lub bardziej poprawnym, ale jednak, językiem polskim? ;)

Battletag: Aniel#2726
Main Character: Thorgal the Barbarian
PM Email
Glosa
Wiadomość [#7]: 08.01.2013 o 07:40

Neal napisał
Jak masz mało czasu na grę, to graj z RAFem, 1-80 można wbić w niecałe 20h, jak twój partner ma dobry spec i itemy. Wyżej 80-90 niestety już nie ma rafa, w CATA się dość szybko ekspi, a w MOPa dwa razy dłużej ale q są dużo ciekawsze.

RAF-FAQ- https://eu.battle.net/s(...)iela-faq

Jak grałeś na dobrym privie, to sie niewiele różnił od globala. Ale mechanika gry się sporo zmieniła między wotlkiem a mopa, to już jest zupełnie inna gra.

Jak zależy ci na wielozadaniowości to wybierz druida, ma aż 4 specjalizacje. Szaman w pvp jest teraz najsłabszy (nie wiem jak na pve) ale w następnym patchu ma należeć do najlepszych i to w każdej specjalizacji. Monk jest nową klasą, która cały dodatek powinna być naj. Posiada najfajniejszą rotacje ze wszystkich klas. Hunter teraz wymiata, robi niezły dps i ciężko mendę zabić, nie da się go dognić.
Jeśli chodzi ci tylko o robienie q, to każda klasa w dpsie jest dobra, z dodatku na dodatek ta gra staje się coraz prostsza.

Jak chcesz mogę ci wysłać takiego rafa, gram głównie wieczoramibeerchug.gif

To info odnośnie Shamana to pewne? Bo zaczyna mnie korcić aby sobie podciagnać pod 90 level swojego shamka.

PM Email
Nekkro
Wiadomość [#8]: 08.01.2013 o 08:47

pewne niepewne.
jak cie korci to czemu nie ?

An Karanir Thanagor,
Mor Ok Anga'lor,
Mor Ok Gorum Pala'ahm Raval.
PM Email
Glosa
Wiadomość [#9]: 08.01.2013 o 10:59

Nekkro napisał
pewne niepewne.
jak cie korci to czemu nie ?

Niestety brak czasu teraz, może kilka godzin w całym tygodniu. Więc musiałbym mieć dobrą motywację aby poświecić go na levelowanie alta.
A dlaczego chciałbym pograć shamkiem?
Heeh ... pamiętam jak ubrany w heirloomy od 15 do 80 poziomu zawsze zawsze byłem OP w healu na instancjach.
Takie coś, co cieszy "casuali".

PM Email
luney
Wiadomość [#10]: 08.01.2013 o 11:00

Casual!

Oczywiście, że o o shamanie to bujdy. Shaman Resto w PvP to najlepszy healer.

PM Email Strona domowa
Arato
Wiadomość [#11]: 08.01.2013 o 14:28

Resto szam w pvp to najlepszy healer, a na pve to każda klasa daje rade. Do gry solo to prawdopodobnie najlepszy jest pal.

PM Email
Noblesse
Wiadomość [#12]: 03.02.2013 o 00:42

Ja Ci opiszę swoje spostrzeżenia :

MONK ,

fajnie Undead z fistami wygląda, expi się go do 90 najszybciej, generalnie expisz na instant Dungeonach do 80, potem Q Hyjal, Deepholm, Uldum -> Jaden z przerwą na insty(kiedy jeszcze możesz wżiąć Q, to z 3 Guild heirloomami i "Q na expa daje niezły power up)

JEDNAKŻE !

Tankiem to raczej będziesz później healował albo Dpsował, skille itd mi osobiście nie podpasowały chociaż postać fajnie wygląda.

LOCK,

Mocny na PvE/P, ciekawy ale trudny do ogarnięcia rDPS

HUNTER

Jak wyżej, ale łatwiejszy do ogarnięcia

SHAMAN ,

ciągle nerfiony, nie warto chyba że będziesz chciał healować

DRUT
Jak lubisz być zwierzkiem ....

MAGE
Ciąge OP, względnie łatwy, może być

PALADYN
LoL, chyba że Heal, easy exp, nudny tank

Warrior
Nuda na PvE/P, łatwy, szybki farm bo expisz na tanku(instant dungeony)

Rogue
Nuda na PvE, PvP nie wiem bo nie grałem, dobry dps do 90lv

[b]DK[b]
OP i ciekawy

-------------
Jak dla mnie najlepsza postać dla Casuala to taka, którą będziesz lubił grać, najlepiej żeby był to DPS bo jest mniej wymagający (nawet czasowo) niż HEAL/TANK, więc wybór masz w sumie taki(moim zdaniem od trudniejszych i zarazem ciekawszych do najgorszych jak dla mnie)

Hunter > Lock > Mage > DK > Rogue > Drut F > Priest Shadow > PALA RETRI > Monk DPS

sam zdecyduj.

Od razu Ci powiem, że nawet casual szybko to wyexpi ja expie od środy i mam 85(monk), 80 lock i zabieram się za 80 (hunter) na raf ofc(10hday expa)

PM Email
Nekkro
Wiadomość [#13]: 03.02.2013 o 13:31

znaczy tank monk to slaby jest ?

An Karanir Thanagor,
Mor Ok Anga'lor,
Mor Ok Gorum Pala'ahm Raval.
PM Email
Noblesse
Wiadomość [#14]: 03.02.2013 o 14:54

w ogole tank mi sie nie podoba, na pewno takim tankiem musisz ogarniac, jest ciekawy leci na absorbach, sa rozne opinie

PM Email
luney
Wiadomość [#15]: 03.02.2013 o 16:17

Casual!

Ale głupot Pan ponawypisywał sad.gif

Lock od MoP jest jedną z najłatwiejszych klas do ogarnięcia w dpsie.

Monk tank jest jednym z najgorszych atm, ale do prawidłowego grania wymaga sporego ogarnięcia, nie jest to łatwa sprawa, zwłaszcza na początku. Można czuć się przytłoczonym przez ilość rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę.

Shaman nie jest ciągle nerfiony. Enh shaman to jeden z najlepszych dpsów atm, ele op raczej nie jest, ale dostaje sporego buffa (zwłaszcza do aoe) w 5.2.

Mag nie jest w żadnym względzie Op teraz, po wszystkich nerfach fire. Dostosowali jego dps do reszty klas, that's it.

Paladyn to jeden z najlepszych healerów i tanków. Tank wcale nie jest nudny, wymaga sporego ogarnięcia, aby robić wysoki dps, heal i jednocześnie nie ginąć (tak, pala tankiem można osiągać naprawdę dobry dps i hps - jak na tanka ofc).

Reszta komentarzy dotycząca klas już raczej subiektywna, ale opisy typu "op i ciekawy" albo "nuda na pve" są tak szalenie uargumentowane, że prawie mnie przekonałeś, yo.

PM Email Strona domowa
Noblesse
Wiadomość [#16]: 03.02.2013 o 16:56

A jakie mam mu dać opinie ? Obiektywne, chyba oczywiste jest to, że piszę z własnego punktu widzenia.

GENERALNIE DAM CI BOSKI PORADNIK CO DO WYBORU KLASY w WOW :

1. zdecyduj się czy chcesz być :
a) Healem
b) Tankiem
c) DPS ->
- rDPS(z daleka)
- mDPS(z bliska)

2. Pomyśl jaki jesteś, jaki outfit Ci się podoba, jaka rasa (bo niby raciale mają znaczenie na PvP).
3. Pomyśl czy PvP/PvE Ciebie interesuje
4. I już masz w tej chwili bardzo okrojony wybór
5. Pooglądaj filmiki na yt-bie z gameplayu danych klas.

koniec!

PM Email
REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :