Dziś jest: Środa, 23 października 2019, godzina 17:32
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Neutralni Bierni

Cypcher
Wiadomość [#1]: 22.12.2012 o 20:19

Konto skasowane

Witam, mam taki problem, że mam zamiar zrobić mapę typu Hero Defence. Mam zamiar zrobić tak, że robotnik wybiera herosa wchodząc w krąg mocy, ale do tego jeszcze nie doszedłem smiley.gif. Zatrzymałem się na samym początku, otóż miałem zamiar zrobić tak, że za kręgiem mocy jest heros (Na prawdę to będzie jednostka neutralnie obojętna której potem zmienie model), zmieniłem jednej już wszystko, ładnie widać w edytorze, a tu wchodzę w testowanie mapy, a ich nie widać. Nie widać ani zmienionego, ani zwykłego neutralnie biernego sad.gif. Nie da się tego naprawić, czy muszę zrobić to jako np. Gracz nr. 12?

Przy okazji zadam pytanie. Jak skonwertować jpg do mdx żeby zrobić ekran wczytywania?

[Edycja Cypcher - 23.12.2012 o 10:52]

MojrzeszekPL
Wiadomość [#2]: 27.02.2013 o 01:46

Konto skasowane

Witaj.
Przejdę do sedna sprawy.Pytasz o to jak zrobić wybieranie np.Peonem danego bohatera tak ?
Jest to dość proste:
    Tworzysz krąg
    Tworzysz na miejscu tego kręgu region np.bohater1
    Potem tworzysz tego bohatera (to może być też na końcu , jak wolisz , ale poręczniej będzie gdy ten bohater będzie już stał)
    Tworzysz nowy wyzwalacz (nową kategorię np.Wybor bohaterow)
    Tworzysz tam trigger np. Bohater 1
    W tym triggerze dajesz :
    Nowy event
    Jednostka - wchodzi w region - bohater1
    Nowa akcja:
    Jednostka umiera (żeby ten peon zniknął)
    Jednostka - stworz (tutaj wybierasz swoja jednostkę z edytora jednostek) w regionie (tutaj wybierasz gdzie ma się spawnić ten bohater którego wybieramy , oczywiście musi być jakiś region startowy dla tych bohaterów)

To by było na tyle , jest teraz jeszcze sprawa kamery , a to już zależy jak Ty chcesz.. Czy chcesz by kamera została po wybraniu zablokowana na tym wybranym bohaterze czy żeby kamera bo wybraniu przechodziła na obszar tam gdzie jest ten bohater po wybraniu.. Napisz , a pomogę dalej.
Powinno działać , bo robiłem coś podobnego. To pisałem z głowy więc za jakiekolwiek pomyłki , błędy przepraszam.. Gdyby nie działało pisz, jak będziesz potrzebował czegoś innego , pisz , i to samo z kamerą ;)
PS:Co do tego czy trzeba stworzyć bohaterów jako jakiegoś gracza.. Otóż tak , najlepiej weź np.Player 12-czyli tam brązowy. I po prostu wszystkie NPC tak zwane i tych bohaterów daj do tego teamu.. Nie wykluczam opcji , że nie trzeba.

A tam było jeszcze pytanie jedno więc odpowiem:
Na hiveworkshop.com masz zakładkę "Tools" - "Narzędzia" a potem podkategorię z grafiką.. I tam jest jakiś konwerter na pewno ;)

Serdecznie pozdrawiam . Mojrzech
I najlepiej pisz na skype albo priva - dawid.w67 to jest skype mój.. ew. gg 4068067 . Bo nie będę kilkukrotnie czytał tutaj tematów pewnie biggrin.gif

[Edycja MojrzeszekPL - 27.02.2013 o 01:48]

[Edycja MojrzeszekPL - 27.02.2013 o 01:50]

REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :