Dziś jest: Poniedziałek, 16 maja 2022, godzina 09:55
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum WarCraft III Edytor Map EVERDEN - Gildia Zabójców

Odpowiedź

Temat: EVERDEN - Gildia Zabójców

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ...  >   >>     Ostatnia
WrathAmon
Wiadomość [#21]: 28.11.2012 o 20:10

Konto skasowane

Cześć smiley.gif

Zapowiada się kolejna fajna gierka, mam nadzieje, że wyjdzie z tego coś więcej niż ślad na forum smiley.gif Niepokoi mnie trochę, że to będzie gra jak milion innych, jakieś lasy, krasnoludzkie gospody itp. Użyj trochę inwencji, bieganie bohaterem po lasach, górach, łąkach żeby przynieść coś dla kogoś po drodze wycinając jakieś plemie człekokształtnych dziadostw już było wiele razy i będzie jeszcze więcej, bo to sprawdzony schemat. Wyjdź troche poza granice smiley.gif Fajnie byłoby pograć jakimś rycerzem śmierci i dla odmiany wyciąć jakąś wioskę krasnali, albo wskrzesić część poległych jako zombie i zdobyć pobliską fortece biggrin.gif To dopiero byłaby gra ^^
Staraj się też nie mieszać modeli, niektóre z nich są niższej jakości, niektóre troche lepszej, połączenie daje taki średniawy efekt, jak coś mogę Ci pomóc z terenem, ew podesłać pare pomysłów na zadania, fabułę, bądź podzielić zbiorem modeli smiley.gif

Pozdrawiam
Wrath biggrin.gif

LordStachu
Wiadomość [#22]: 28.11.2012 o 22:58

Konto skasowane

shadow44 napisał
Oo! Nie widziałem wcześniej tego scr - bardzo przyzwoita krasnoludzka gospoda. A zarys wioski masz?

Wstępny zarys już jest. Jeszcze dzisiaj albo jutro postaram Ci się pokazać screeny z wioski, Shadow.

WrathAmon napisał
Cześć smiley.gif

Zapowiada się kolejna fajna gierka, mam nadzieje, że wyjdzie z tego coś więcej niż ślad na forum smiley.gif Niepokoi mnie trochę, że to będzie gra jak milion innych, jakieś lasy, krasnoludzkie gospody itp. Użyj trochę inwencji, bieganie bohaterem po lasach, górach, łąkach żeby przynieść coś dla kogoś po drodze wycinając jakieś plemie człekokształtnych dziadostw już było wiele razy i będzie jeszcze więcej, bo to sprawdzony schemat. Wyjdź troche poza granice smiley.gif Fajnie byłoby pograć jakimś rycerzem śmierci i dla odmiany wyciąć jakąś wioskę krasnali, albo wskrzesić część poległych jako zombie i zdobyć pobliską fortece biggrin.gif To dopiero byłaby gra ^^
Staraj się też nie mieszać modeli, niektóre z nich są niższej jakości, niektóre troche lepszej, połączenie daje taki średniawy efekt, jak coś mogę Ci pomóc z terenem, ew podesłać pare pomysłów na zadania, fabułę, bądź podzielić zbiorem modeli smiley.gif

Pozdrawiam
Wrath biggrin.gif

Cześć WrathAmon smiley.gif

Dzięki za wskazówki, wiesz, że to samo powiedzieli mi na Hivie odnośnie miksowania modeli, no ale cóż zrobić, skoro nie jestem dobrym modelatorem (w ogóle się na tym nie znam tongue.gif) staram sie znaleźć inne ciekawe modele, które odbiegają od tych warcraftowych a jak nie da rady to przynajmniej tekstury. Napewno nie chciałbym by mój projekt totalnie przypominał warcrafta a chociaż w części od niego odbiegał, więc jeśli wspomógłbyś mnie swoim zasobem modeli i tekstur byłbym wdzięczny smiley.gif, jeśli mógłbyś tylko zprecyzować jakie modele byś usunął czy co pozamieniał w terenie na screenach i napisał mi na PW.

Otwarty też jestem na wszelkie propozycje zadaniowe jeśli masz jakieś pomyśły, Wrath. Nie martw się jednak, gra nie będzie monotonna i zadania nie będą tylko wyglądały typu zabij tych, przynieś to itp. Zdradzę tu spoiler, gdzie jedno z zadań to pokonanie wszystkich rzezimieszków w turnieju walki na pięści w ludzkiej gospodzie, zdobędziemy doświadczenie i dodatkowo na tym zarobimy (tak, tak wiem zaraz ktoś powie, że zerznąłem z wieśka tongue.gif). Wiele będzie zależało od naszego wyboru podczas rozmów więc nie musimy być wspaniałymi bohaterami dobra, będziemy mogli przeszukiwać domy a nawet okradać wszystkich do okoła (gdzie z kolei wiąże się pewne ryzyko). Tak więc nie martw się o nudne zadania smiley.gif, fabułę też mam dość ciekawie rozbudowaną. W końcu to zupełnie własny świat, własne nacje, klany, rasy itp.smiley.gif

Nie chciałbym zdradzać za dużo na forum, WrathAmon. Poczekam na Twoją PW;)

[IMG]http://imageshack.us/a/img132/5193/logobattlepl.jpg[/IMG]
NTandre
Wiadomość [#23]: 30.11.2012 o 00:51

Konto skasowane

Według mnie powinieneś zrobić to albo w sposób:
a) WSZYSTKIE modele z wowa
lub
b) WSZYSTKIE modele na bazie wc3.
Jak coś to moge oteksturować, podnieść zbroje, broń czy coś...
PS: Twoje zbroje jutro podniose bo jak zwykle sobie o nich przypomniałem o chorej godzinie -.-

PPS: tak, UMIEM zrobić jeden model np. strzelec w brązowym kubraku, drugi w czerwonym, trzeci z inną brodą itp. itp. jeśli będziesz chciał coś takiego, mogę zrobić ale czasu nie moge obiecać, bo mam pamięć dobrą ale krótką ....
A umiem jeszcze przenosić animacje z modelu do modelu! I skasować broń z modelu.

[Edycja NTandre - 30.11.2012 o 00:53]

LordStachu
Wiadomość [#24]: 05.12.2012 o 21:26

Konto skasowane

Mały update screenów z wioski krasnoludzkiej:

WrathAmon
Wiadomość [#25]: 05.12.2012 o 23:39

Konto skasowane

Cześć smiley.gif

Teren idzie w dobrym kierunku, ale nie tędy droga smiley.gif Popracuj trochę nad nim, wygląda jakby był robiony na szybko. Zadna z tych lokacji nie posiada klimatu sad.gif 2 i 3 screeny wyszły Ci najgorszej. Wstawiasz jakieś drzwi, dajesz dodatki Morii z hive'a, pomysł dobry, pasuje do krasnali, ale zrób coś w stylu, że to jest wyryte w skale, zmniejsz troche skały ustaw nad tymi drzwiami, nie powiekszaj dodatkow, az tak. To na dobre nie wychodzi. Beczki mieszaja style, zostaw te w wiekszej rozdzielczosci, tamte wywal. Najlepiej jakbyś poszukał skał, które kolorystycznie pasują do dodatków, albo użył innych łuków w przejściu. Wiem, że trochę krytykuje, ale chce pomóc smiley.gif Pooglądaj sobie galerie terenu, może poproś wujka google o jakieś krajobrazy fantasy i coś zacznij działać w tym kierunku. I jeszcze raz najważniejsze - nie mieszaj dodatków ze sobą smiley.gif

NTandre
Wiadomość [#26]: 07.12.2012 o 17:19

Konto skasowane

Trawa wyrastająca gęsto ze SKAŁ rzuca się w oczy, lepiej dać tam chociażby ubitą ziemię.

LordStachu
Wiadomość [#27]: 13.01.2013 o 15:53

Konto skasowane

Dzięki pomocy naszego kolegi po fachu, Shadowa44 oto jak będzie wyglądał gameplay nocą smiley.gif :

WrathAmon
Wiadomość [#28]: 14.01.2013 o 13:54

Konto skasowane

Wygląda nieźle, ale trochę jak z innej epoki :/ niestety prawda jest taka, że warcraft ma już swoje lata, edytor nadal ma dobry i ktoś pokazuje co jakiś czas, że nawet Blizzard w pełni nie wykorzystał jego potencjału smiley.gif Ale wracając do tematu, to modele typowo warcraftowe działają na niekorzyść dla takich projektów, to jest przynajmniej moje zdanie, ale pomyśl nad modelami z wowa ew poszukaj czegoś na necie smiley.gif Pozdrawiam.

Suweren15
Wiadomość [#29]: 14.01.2013 o 17:38

Konto skasowane

WrathAmon napisał
ale pomyśl nad modelami z wowa

BŁAGAM NIE MODELE z WOW-a wyglądają one komicznie i źle. Nie w Warcrafcie III WoW jest najgorszą grą blizzarda i tyle proszę nie...

WrathAmon
Wiadomość [#30]: 14.01.2013 o 18:29

Konto skasowane

Zwracam uwagę na fakt, że jest to moja opinia smiley.gif Modele z WoWa mają swój styl, ale fakt faktem sama gra mnie do siebie nie przekonała, może dlatego, że nie przepadam za mmo smiley.gif

kondi96
Wiadomość [#31]: 14.01.2013 o 19:26

Konto skasowane

Suweren15 napisał
WrathAmon napisał

BŁAGAM NIE MODELE z WOW-a wyglądają one komicznie i źle. Nie w Warcrafcie III WoW jest najgorszą grą blizzarda i tyle proszę nie...

WoW jest najgorszą grą Blizzarda? Rozumiem, że o gustach się nie dyskutuje, a raczej nie krytykuje czyichś opinii, ale z WoWem trzeba się liczyć, 10 milionów abonentów po tylu latach istnienia to nie byle co.

WrathAmon
Wiadomość [#32]: 14.01.2013 o 20:45

Konto skasowane

Jakby nie patrzeć mnie też nie urzekł, za dużo udziwnień plus stare przyzwyczajenie, że warcraft to jednak strategia, ja np wole strategie, ew strzelanki, niż mmo, ale jak mówiłeś o gustach się nie dyskutuje smiley.gif

LordStachu
Wiadomość [#33]: 14.01.2013 o 22:40

Konto skasowane

Suweren15 napisał
WrathAmon napisał

Nie planuję używać modeli z WoWa, są dla mnie zbyt "cukierkowe". Z kolei ciężko znaleźć inne orginalne modele wysokiej jakości, więc puki co na razie myślę, że pozostanę przy warcraftowskich.

shadow44
Wiadomość [#34]: 15.01.2013 o 21:32

Konto skasowane

A ja chodziłem po mapie i wiem, że Stachu zrobił fajny klimat ;]

Proponowałbym usunąć kółko zaznaczenia - to pod bohaterem. Podeśle ci tekturkę przeźroczystą, co to usunie, o ile chcesz?

Masz wrogów? Bardzo dobrze. To znaczy, że postawiłeś się w jakieś sprawie w swoim życiu.
Eminem

Ostatni Bastion - http://forum.battlenet(...)p;page=0
LordStachu
Wiadomość [#35]: 15.01.2013 o 23:23

Konto skasowane

Pewnie, że chcę biggrin.gif. Nie pogardzę pomocą ;)

Drakonno
Wiadomość [#36]: 19.01.2013 o 16:43

Konto skasowane

Jako, że wszyscy Panowie się tutaj wypowiadacie, to podrzucę:
Custom script: set udg_NazwaZmiennejZ = GetLocationZ(GetUnitLoc(udg_NazwaZmiennejJednostki))

Może by to jakoś wykorzystać w przeskakiwaniu różnych miejsc. Jeśli jest za wysoko, to odpowiednie obrażenia się otrzyma. Tyle różnica, że "Height of unit" to jest tak jakby wysokość na której lata. Height=0 to chodząca po ziemi. Znowu zmienna Z daje nam normalną wysokość nad tą przy tworzeniu mapy. Gorzej z tym, że nie mogę złapać żadnej funkcji robiącej: Set Position of Unit (X Y Z)...

Skromna animacja - http://img694.imagesha(...)fend.gif

-Brrr... A którego z nich, powiedz, można ukatrupić za pomocą zwierciadła?
-Każdego. Jeśli walnąć prosto w łeb.
A. Sapkowski - Rozmowa wiedźmina z rycerzem po zabiciu kuroliszka.

-Gdzie podkop, jaki podkop, lampa w podłodze! Jakie to wszystko popieprzone!
Seksmisja
shadow44
Wiadomość [#37]: 19.01.2013 o 23:42

Konto skasowane

LordStachu napisał
Pewnie, że chcę biggrin.gif. Nie pogardzę pomocą ;)

Na pw wyjaśnione xD

A i czekam na wioskę elfów biggrin.gif I obiecałeś pomyśleć nad tym soundtrackiem do niej - Muza biggrin.gif

Drakonno napisał
Custom script: set udg_NazwaZmiennejZ = GetLocationZ(GetUnitLoc(udg_NazwaZmiennejJednostki))

Może by to jakoś wykorzystać w przeskakiwaniu różnych miejsc. Jeśli jest za wysoko, to odpowiednie obrażenia się otrzyma. Tyle różnica, że "Height of unit" to jest tak jakby wysokość na której lata. Height=0 to chodząca po ziemi. Znowu zmienna Z daje nam normalną wysokość nad tą przy tworzeniu mapy. Gorzej z tym, że nie mogę złapać żadnej funkcji robiącej: Set Position of Unit (X Y Z)...

A lepiej obczaj jak ten koleś / chociaż na hive podaje się za kobietę. Zrobił ten system kamery biggrin.gif Ja taki chce!! biggrin.gif

Filmik

Sorry Stachu za offtopic ;D

Masz wrogów? Bardzo dobrze. To znaczy, że postawiłeś się w jakieś sprawie w swoim życiu.
Eminem

Ostatni Bastion - http://forum.battlenet(...)p;page=0
Drakonno
Wiadomość [#38]: 20.01.2013 o 13:42

Konto skasowane

"Game on WarCraft III TFT engine."
On tego nie zrobił w edytorze, bardziej wygląda na modyfikację silnika Blizzarda i dopiero jakieś wykorzystanie gotowych rzeczy. Co więcej, ta kamera niczym specjalnym się nie wykazuje, po prostu facet odpowiednio używa myszki, żeby się nie wryła w ścianę. Same modele są zbyt mocne, żeby więcej takich pociągnął ten przedpotopowy silnik. Spróbuj sobie wrzucić bardzo dużo jednostek w jedno miejsce, w pewnym momencie się zmienią w latającą gromadę trójkątów i wierzchołków, to jest limit silnika.
Takie rzeczy jak przesuwanie kamery za pomocą myszki można zrobić za pomocą chyba DLL Injection albo jakoś dorzucić obsługę C++ i raz dwa siądzie. Ja tego nie robię, ale to są prawdopodobne sposoby. No, zawsze pozostaje używanie funkcji W3.

Seksmisja
LordStachu
Wiadomość [#39]: 20.01.2013 o 16:22

Konto skasowane

shadow44 napisał
A i czekam na wioskę elfów biggrin.gif I obiecałeś pomyśleć nad tym soundtrackiem do niej - Muza biggrin.gif

Ostatnio ściągnąłem całą ścieżkę dźwiękową z Gothica 3 i muszę powiedzieć, że parę kawałków wpada w ucho:
Vista Point
Search for Xardas
Poszukam jeszcze więcej soundtracków z innych gier, najbardziej klimatyczne wrzucę do projektu.
Co do wioski elfów to jeszcze jej nie zacząłem. Skończę wioskę krasnoludzką i wtedy zabiorę się za elficką ;)

Mogę za to zdradzić, że będą trzy drogi wyboru gdy, będziemy mogli obrać ścieżkę:
- Ludzi Główna postać - Venzel, Paladyn.
- Elfów. Główna postać - Iveth, Łowca.
- Krasnoludów. Główna postać - jeszcze nie nazwana, Wojownik.

Drakonno napisał

Czyli to byłby system przeskakiwania z tego co rozumiem tak? Bo trochę się pogubiłem, Drakonno smiley.gif.

shadow44 napisał
A lepiej obczaj jak ten koleś / chociaż na hive podaje się za kobietę. Zrobił ten system kamery biggrin.gif Ja taki chce!! biggrin.gif

Filmik

Sorry Stachu za offtopic ;D

To przecież nikt inny jak Hubert, nasz dobry kolega z upadłego już Arcane.pl smiley.gif, Surio się tam nazywał i robi już ten projekt od paru dobrych lat.
Nie wiem skąd skubaniec bierze wszystkie te wysokiej jakości modele ale jedno co wiem to jeśli chodzi o jego systemy to wszystko robi w GUI! Tak w GUI! Zadziwiające nie?
Myślałem, że bez JASSa nie da się rady zrobić takie zaawansowane systemy. Wiem bo rozmawiałem z nim o jego systemach.

Do tego jeszcze wkręcił całą społeczność Hive - polska sexi modelka, która tworzy własną grę na silniku W3. Niech no oni wrócą na ziemie biggrin.gif

Drakonno
Wiadomość [#40]: 20.01.2013 o 17:17

Konto skasowane

Tak, przeskakiwanie, albo zapadnie, albo cokolwiek co potrzebuje dowiedzieć się jak bardzo wysoko nad ziemią jesteś.
Hmm... GUI... HashTable=Tablica Mieszająca (WUT?!) mogą robić swoje... Ale te modele mi nie pasują. :<

Seksmisja
REKLAMA
Strona 2 z 8.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ...  >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :