Dziś jest: Sobota, 31 października 2020, godzina 08:39
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Komp do SC2

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 |   >   >>     Ostatnia
Slavco
Wiadomość [#41]: 04.10.2012 o 13:00

Konto skasowane

ShadowDancer
Podaj swoją specyfikację i powiedz na jakich detalach grasz w 1vs1 i ile masz fps ( w late game też)

Bo panowie nie potrafią tutaj dojść do konsensusu jaki komp wystarczy to gry.
Ba , nawet nie potrafią dojść do definicji "komfortowej gry" ( 30 fps? 60 fps?)

Już naprawdę sam nie wiem! ;d

Cóż... ja mam kompa 1.8 ghz 700 ram i gf fx 5500 i SC2 po odpaleniu daje mi jakies 20 klatek- wiadomo że potem spada ale nie potrafię uwierzyć że 2 rdzenie po 2.6 i jakaś karta hd 5k nie da rady utrzymać tych 40 klatek...
Muszę sobie zrobić test w quake 3 czy poczuje różnice miedzy 30 a 60 fps.

ShadowDancer
Wiadomość [#42]: 04.10.2012 o 13:21

Konto skasowane

Różnice między 60, a 30 są minimalne, ale musisz to najlepiej personalnie zobaczyć, czy gra Ci się komfortowo. Dużo zależy też od ustawień, reduce mouse lag strasznie obniża fps. Co do kompa, to mam już kilkuletniego blaszaka i nówkę lapka, przy czym ze względu na lepszą grafę blaszak działa lepiej ;)

Spec:
C2D E8400, 3GHz, 3.5GB ram (tyle wykrywa xp) i Gf 9800 GT (pewnie już nie do kupienia, jakiś czas temu padła, to kupiłem taką samą za chyba 100zł). Nie wiem ile fps wyciąga w 4v4, ale gra mi się komfortowo (w 1600x 1080).

Mam też lapka i5, gf 550 (mobile), 4gb ram, ale działa znacznie gorzej (gram na mid, czasami low, bo strasznie się grzeje - nie wiem czy to normalne, ale nie podoba mi się to).

Generalnie to dużo zależy od rozdziałki i karty grafiki. Jeśli chodzi o to co bym Ci radził, to olej dysk (jak masz jakiś starty, kupisz później), zasilacz kup jakiś tandetny za 100 zł (tylko wywal go po max roku, bo przy odrobinie niefarta spalisz kompa), zainwestuj w jakiegoś dobrego procka intela i kartę grafiki (qazman siedzi w tym i pewnie będzie w stanie podać Ci konkretne modele). Zaoszczędzić możesz też na obudowie i napędzie. O sprzęt popytać możesz wszędzie, nie różni się bardzo od innych kompów do gier, może poza tym, że wymaga trochę lepszego procka.

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
Slavco
Wiadomość [#43]: 04.10.2012 o 13:27

Konto skasowane

Znalazłem ciekawą stronkę.

http://boallen.com/fps-compare.html

Co o tym sądzicie?
Wydaje mi się że jak SC2 będzie miał 40 fps to gdzieś przy do 150 apm(moje apm) to będzie mi się grało w 100% dobrze, jednak myślę że tak przy 250 apm 60 fps to już konieczność.

ShadowDancer
Wiadomość [#44]: 04.10.2012 o 13:42

Konto skasowane

APM nie jest powiązane z fpsem. Przy 250 apm masz jakieś 25 akcji w 6 sekund, czyli niecałe 5 akcji na sekundę - czyli masz zapas 7 klatek, na 7 kliknięć ;)

Chodzi tylko o to, aby gra była komfortowa, przyjemnie się patrzyło i nie bolały oczy/głowa (od szarpania itp.). Także nie patrz na te pierdoły, które haaz powypisywał o microwaniu - mając stabilny framerate gra się bez problemu czy to w 60, czy to w 30 klatkach.

[Edycja ShadowDancer - 04.10.2012 o 13:43]

ONLY ROCK'N'ROLL

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
Slavco
Wiadomość [#45]: 04.10.2012 o 13:56

Konto skasowane

http://proline.pl/?id=konfigurator&0:INTEL+G550;1:GA-H61MA-D2V;3:PAMGORDR30022;4:ASUS+HD6450+1GBD3;5:SEAGATE+ST9500423AS;6:TRACER+406+BZ;7:POWERTEC+GS480-AP;24:ZLOZENIE+5DNI;25:TEST+WINXP

Np. coś takiego ;p
Co źle dobrane?
I może ktoś mi w tym sklepie coś ciekawego złoży w cenie gdzie 900-1000 zł (bez napędu)?

ShadowDancer
Wiadomość [#46]: 04.10.2012 o 14:29

Konto skasowane

Wywal obudowę, założysz starą(ew. dokupisz później). Wywal też składanie i testowanie (WTF?). Dysk do laptopa (2,5")?

ONLY ROCK'N'ROLL

Slavco
Wiadomość [#47]: 08.10.2012 o 20:27

Konto skasowane

Mam ostatecznie info!
Mam 1000 zł na tego kompa.
Myślę że kupię go w sklepie http://www.proline.pl/

Może ktoś mi złoży coś ciekawego co by jak najlepiej śmigało SC2.
Obudowę i napęd optyczny mam a dysk 500 gb to max jaki mnie obchodzi!.

Czekam na propozycję :P

[Edycja Slavco - 08.10.2012 o 20:31]

REKLAMA
Strona 3 z 3.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :