Dziś jest: Sobota, 31 października 2020, godzina 08:38
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Komp do SC2

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 |   >   >>     Ostatnia
Slavco
Wiadomość [#21]: 02.10.2012 o 18:33

Konto skasowane

Panowie ale się dyskusja wywiązała ;p
A z tymi klatkami to ja sam nie wiem czy jest duża różnica miedzy 40 a 60....
I taki małe pytanko może ile macie APM? Bo tak jak ktoś wspomniał może jakiś gosu korean to nie może przez to grać ale my gosu koreanami nie jesteśmy. A imo to na pewno przeszkadza po pewnie wiecie jaka jest podstawowa różnica która pozwala gosu wyciągać niewiarygodne micro w SC bw? Oni graja na LAN ;d

Podsumowując!!
Ile trzeba wydać kasy na kompa by mieć płynną grę nawet w late? <1vs1> ? Oczywiście all na low.

qazman
Wiadomość [#22]: 03.10.2012 o 06:52

Konto skasowane

haaz napisał
...
Gram z miernikiem, ...

hahaha.gif, no właśnie.

Slavco, w SC2 w ogóle się nie zwrócisz uwagi kiedy będziesz miał 40, a kiedy 60 klatek, no chyba, że będziesz grał z miernikiem klatek i będziesz się w to gapił cały czas. Tak samo jak w innych grach, tak w SC2 najważniejszy jest skill, sprzęt czy jakieś wysokie wartości klatek nie zrobią z ciebie lepszego gracza.

Procesory do SC2:
najtańszy to Celeron G550 za 160zł - wystarczy najtańsza płyta na H61/b75.
dalej jest i3 2100 (używki na allegro od 260zł do 330zł) - jak wyżej, płyta bez większego znaczenia.
Następny jest już tylko 2500k (i OC do 4,5GHz) - trzeba trochę więcej dołożyć do płyty na Z77.

Te 3 procesory są najbardziej opłacalne, pomiędzy można znaleźć jeszcze pentiumy G6xx/G8xx oraz i3 na ivy bridge - tutaj jednak pozostają wyłącznie nówki za około 500zł +-50zł. Z odpowiednikiem 2500k na ivy bym uważał, ze względu na problemy z odprowadzaniem ciepła po OC, możliwe, że już to poprawili.

haaz
Wiadomość [#23]: 03.10.2012 o 12:12

Konto skasowane

@qazman
Skąd to pajacowanie? Bez miernika też jestem w stanie stwierdzić kiedy mam mniej klatek. Przecież to czuć.
Tak samo grając pewne buildy jestem w stanie stwierdzić ile jest czasu w grze bez włączonego timera.

qazman
Tak samo jak w innych grach, tak w SC2 najważniejszy jest skill, sprzęt czy jakieś wysokie wartości klatek nie zrobią z ciebie lepszego gracza.

Teraz też robisz z siebie pajaca. Gdy dwóch graczy o podobnym skillu gra przeciwko sobie, a jeden dostaje spadek klatek do 20, to według ciebie ten drugi nie ma przewagi?
Co za nonsens.

Pewnie tobie chodziło o to, że będąc w lidze master przy 20 klatkach mogę wciąż bez problemów pojechać platynkę - tu masz rację.
Ale jak spotkam równego sobie mastera to sprzęt mnie ogranicza w pewnym momencie, no ale tego nie jest w stanie zrozumieć ktoś kto gra w full hd xd

qazman
w SC2 w ogóle się nie zwrócisz uwagi kiedy będziesz miał 40, a kiedy 60 klatek

Kolejna bzdura. Ustaw sobie w opcjach sc2 limit klatek na 40 i graj, a potem wróć do 60 - zero różnicy? Już nie rób z siebie idioty.

[Edycja haaz - 03.10.2012 o 12:15]

qazman
Wiadomość [#24]: 03.10.2012 o 14:10

Konto skasowane

Czy ja gdziekolwiek pisze o 20 klatkach? Uparcie twierdzisz, że jak masz poniżej 55 klatek to jesteś ograniczany.
Bzdury wypisujesz tutaj od samego początku, nie odróżniasz DPI myszki od efektów jakie ta może mieć, mylisz pojęcie transferu danych w dysku z czasem dostępu, wypisujesz bzdury typu, że na GT520 można grać na ultra.
Dyskusja z tobą nie ma dalszego sensu, troluj sobie dalej.

haaz
Wiadomość [#25]: 03.10.2012 o 16:24

Konto skasowane

qazman napisał
Slavco, w SC2 w ogóle się nie zwrócisz uwagi kiedy będziesz miał 40, a kiedy 60 klatek
...
Czy ja gdziekolwiek pisze o 20 klatkach?

No sam dałeś za przykład taką różnicę.

qazman napisał
Uparcie twierdzisz, że jak masz poniżej 55 klatek to jesteś ograniczany

Czytaj ze zrozumieniem, napisałem:
haaz napisał
Sądzę, żeby bez przeszkód jakieś konkretniejsze granie było możliwe w sc2. Czyli całkowita płynność w late game kiedy najwięcej się dzieje - to trzeba mieć minimut te 55-60 fps.
Każdy wynik poniżej bardzo utrudnia rozgrywkę

I mam racje, bo jak ci komp nie wydoli tych 55 klatek w late game to twoje szanse na wygraną drastycznie maleją.

qazman napisał
nie odróżniasz DPI myszki od efektów jakie ta może mieć

Sam mylisz pojęcia kolego.
Piszesz, że reduce mouse lag to inaczej raw input, a jest to nieprawdą. Raw input to inaczej pominięcie ustawień z panelu sterowania, co to ma wspólnego jak sam napisałeś z "... zmniejsza opóźnienia myszki przez pobieranie danych bezpośrednio z urządzenia ..." ?

qazman napisał
mylisz pojęcie transferu danych w dysku z czasem dostępu

Nie tyle pomyliłem co szukałem odpowiedzi gdzie ty masz te kilka set niższy czas dostępu, więc pomyślałem, że coś pomieszałeś i chodzi ci o transfer danych, no ale też ssd nie mają takich osiągów. Potem przyznałeś mi rację, że się pomyliłeś z tym czasem dostępu pisząc:
qazman napisał
Może nie jest to kilkaset razy niższy ale i tak różnice są ogromne.

Najpierw przyznajesz mi rację, a potem piszesz, że mylę pojęcia :?

qazman napisał
wypisujesz bzdury typu, że na GT520 można grać na ultra.

Twój screen --> http://i.imgur.com/80WaX.jpg
Textury ustawione na ultra, włączony AA, do tego rozdziałka 1920x1080. Grafika wyciąga ultra tekstury w full HD ale na ultra nie da się grać? Co? Za mało fps? Przecież nie ma różnicy między 40 a 60 fps ...

qazman napisał
Dyskusja z tobą nie ma dalszego sensu, troluj sobie dalej.

Jak się nie ma argumentów to znaczy, że inni trolują no tak ...

qazman
Wiadomość [#26]: 03.10.2012 o 18:22

Konto skasowane

haaz napisał
qazman napisał
Slavco, w SC2 w ogóle się nie zwrócisz uwagi kiedy będziesz miał 40, a kiedy 60 klatek
...
Czy ja gdziekolwiek pisze o 20 klatkach?

No sam dałeś za przykład taką różnicę.

Nie, nie podałem takiej wartości - 20 klatek.

haaz napisał
qazman napisał
nie odróżniasz DPI myszki od efektów jakie ta może mieć

Sam mylisz pojęcia kolego.
Piszesz, że reduce mouse lag to inaczej raw input, a jest to nieprawdą. Raw input to inaczej pominięcie ustawień z panelu sterowania, co to ma wspólnego jak sam napisałeś z "... zmniejsza opóźnienia myszki przez pobieranie danych bezpośrednio z urządzenia ..." ?

Jitter, interpolacja czy predykcja w RTS'ach nie przeszkadza tak jak w FPS'ach dla ciebie jedyna ważna wartość to DPI.

haaz napisał
qazman napisał
mylisz pojęcie transferu danych w dysku z czasem dostępu

Nie tyle pomyliłem co szukałem odpowiedzi gdzie ty masz te kilka set niższy czas dostępu, więc pomyślałem, że coś pomieszałeś i chodzi ci o transfer danych, no ale też ssd nie mają takich osiągów. Potem przyznałeś mi rację, że się pomyliłeś z tym czasem dostępu pisząc:
qazman napisał
Może nie jest to kilkaset razy niższy ale i tak różnice są ogromne.

Najpierw przyznajesz mi rację, a potem piszesz, że mylę pojęcia :?

Cóż policz sobie jakie mogą być różnice przy starym HDD, wtedy to jednak rzeczywiście jest kilkaset razy niższy czas dostępu, przy nowszym HDD, około 100 razy niższy.

haaz napisał
qazman napisał
wypisujesz bzdury typu, że na GT520 można grać na ultra.

Twój screen --> http://i.imgur.com/80WaX.jpg
Textury ustawione na ultra, włączony AA, do tego rozdziałka 1920x1080. Grafika wyciąga ultra tekstury w full HD ale na ultra nie da się grać? Co? Za mało fps? Przecież nie ma różnicy między 40 a 60 fps ...

Tekstury na ultra przy niskich shaderach wykorzystują bardzo mało pamięci, a sam obraz jest ostrzejszy, AA mam wyłączone - gram w okienku. Nie gram na wysokich ustawieniach bo po prostu low jest przejrzystsze i tyle.

haaz
Wiadomość [#27]: 03.10.2012 o 19:17

Konto skasowane

Czekaj czekaj bo strasznie namieszałeś.
Napisałem, że gdy gra dwóch graczy o podobnym skillu i jeden dostaje przykładowo spadek do 20 klatek to ten drugi ma przewagę.
Tu było pytanie do ciebie czy się z tym zgadzasz?

Potem wysunąłem przypuszczenie, że w tej samej sytuacji tylko, że gracze o różnym skillu (w przykładzie master vs platyna), master dostaje spadek fps, ale wciąż jest w stanie wygrać.

A ty wyskakujesz z tekstem, że nigdzie nie napisałeś o 20 klatkach.
No racja, ale to nie jest odpowiedź na moje pytanie Cylon_anim.gif

Teraz mi piszesz o interpolacji i predykcji w RTS'ach, i o tym, że nie przeszkadza ??

Udowodniłem ci, że nie masz racji co do raw input i reduce mouse lag.

No a ty teraz piszesz zupełnie z innej beczki w ogóle na inny wątek używając specjalistycznych słów by sprawić wrażenie mądrości wypowiedzi i jeszcze wmawiasz mi, że jedyną ważną dla mnie wartością jest DPI
Masakra jakaś potluczony.gif

Co do dysków znowu podobna sytuacja.
Rozmawiamy o obecnych standardach, stwierdzasz, że dyski ssd jednak nie odstają, aż tak bardzo jak napisałeś.
Po czym twierdzisz, że mylę pojęcia.
Jak ci udowadniam, że sam przyznałeś mi racje -
to zaczynasz porównywać stare dyski do nowych ssd i że jednak masz racje potluczony.gif

No zaraz się posikam hahaha.gif

Teraz o grafice.
Zaczynasz od tego, że na GT520 nie można grać na ultra.
A jak ci udowadniam, że na GT520 da się odpalić tekstury na ultra i grać w full hd (podaję ci nawet twój screen).

To piszesz, że przy niskich shaderach obraz jest ostrzejszy i low jest przejrzyste potluczony.gif

Co ma piernik do wiatraka?

Człowieku właśnie ci udowodniłem poraz kolejny, że nie masz racji i że granie na ultra jest możliwe na tej grafie.

Skoro tekstury pójdą na ultra to wszystkie efekty zależne od grafiki też odpalą kosztem klatek na sekundę.

Pisząc, że jest to niegrywalne nie masz racji bo nie określiłeś grywalnych dla siebie warunków, a koledze sugerujesz, że nie ma różnicy między 40 a 60 fps więc zakładam, że 40 fps to dla ciebie grywalne warunki.

[Edycja haaz - 03.10.2012 o 19:20]

ShadowDancer
Wiadomość [#28]: 03.10.2012 o 20:03

Konto skasowane

haaz napisał
Co do dysków znowu podobna sytuacja.
Rozmawiamy o obecnych standardach, stwierdzasz, że dyski ssd jednak nie odstają, aż tak bardzo jak napisałeś.

Yer, 100x szybszy czas dostępu to tak bardzo nie odstaje, prawda? Może spróbujesz poużywać SSD zanim będziesz dalej pisał takie pierdoły?

haaz napisał
Teraz o grafice.
Zaczynasz od tego, że na GT520 nie można grać na ultra.
A jak ci udowadniam, że na GT520 da się odpalić tekstury na ultra i grać w full hd (podaję ci nawet twój screen).

No litości...

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
haaz
Wiadomość [#29]: 03.10.2012 o 20:21

Konto skasowane

Slavco napisał
Ile trzeba wydać kasy na kompa by mieć płynną grę nawet w late? <1vs1> ? Oczywiście all na low.

Szczerze - na twoim miejscu nie kupowałbym komputera pod grę. Jej wymagania mogą się jeszcze zmienić bo wyjdą dwa dodatki.
Ponadto nie sugerowałbym się zbytnio radami qazmana odnośnie zakupu procesorów. Kupowanie procesora dwurdzeniowego w obecnych czasach jest poronionym pomysłem.
Nie od dziś wiadomo, że odchodzą do lamusa - to między innymi temu są sprzedawana w gównianych zestawach na allegro.

Można oczywiście iść po tej lini oporu ale jaki to ma sens?
Za pół roku będziesz wymieniać procesor na nowy? Procesor to jest część którą się wymienia najrzadziej albo nawet wcale.
Moim zdaniem lepiej teraz dołożyć sobie do procka kosztem np karty graficznej, która nie jest aż tak mocna wymagana do sc2 i za rok po prostu zmienić grafę (czyli część która najszybciej traci na aktualności).

Jakbym miał na dziś kupować procek to bym wybrał:
Core i5-3570K - ten procek spokojnie za 7-8 lat będzie dawał radę, niestety jego cena to koło 950zł
Core i5-3550 - ten procek też spokojnie przez 7 lat będzie dawał radę, cena koło 780zł

A co do Core i5-2500K jak poleca qazman jest droższy od i5-3550 i ma starsze rozwiązania technologiczne.
W dodatku jak sam napisał trzeba go podkręcić by osiągnąć nim jakieś sensowne osiągi (czyli wzrasta ryzko uszkodzenia + zwiększone zapotrzebowanie na chłodzenie) co dla laika nie obeznanego z komputerami jest sprawą problematyczną nieprawdaż?

ShadowDancer napisał
Yer, 100x szybszy czas dostępu to tak bardzo nie odstaje, prawda?

Nie wcinaj się w dyskusje jak jej całej nie przeczytałeś. Porównujemy obecne standardy, a obecnie nie ma sensu kupować dysku ssd, tym bardziej do sc2.
Lepiej kupić dysk 500gb niż 120gb ssd teraz i potem sobie dokupić ssd jak ztanieją.
A w sc2 co ci da szybszy czas dostępu? I tak przeciwnikowi też musi załadować mapę ...

I nie rozumiem twojego tekstu o litości, jak już cytujesz to cytuj całość a nie tekst wyrwany z kontekstu:
"... Skoro tekstury pójdą na ultra to wszystkie efekty zależne od grafiki też odpalą kosztem klatek na sekundę. ..."
Jak się z tym nie zgadzasz, albo nie potrafisz zrozumieć to się nie odzywaj trollu.

[Edycja haaz - 03.10.2012 o 20:22]

ShadowDancer
Wiadomość [#30]: 03.10.2012 o 21:09

Konto skasowane

haaz napisał
Nie wcinaj się w dyskusje jak jej całej nie przeczytałeś. Porównujemy obecne standardy, a obecnie nie ma sensu kupować dysku ssd, tym bardziej do sc2.

Używałeś? Podstawowe pytanie, bo skoro nie wiesz, na czym to polega, to ta dyskusja jest bez sensu.

haaz napisał
Lepiej kupić dysk 500gb niż 120gb ssd teraz i potem sobie dokupić ssd jak ztanieją.

A może lepiej kupić sdd i hdd?

haaz napisał
A w sc2 co ci da szybszy czas dostępu? I tak przeciwnikowi też musi załadować mapę ...

Co mi da w takim razie 380gb?

"... Skoro tekstury pójdą na ultra to wszystkie efekty zależne od grafiki też odpalą kosztem klatek na sekundę. ..."

Eeee nie?

ONLY ROCK'N'ROLL

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
haaz
Wiadomość [#31]: 03.10.2012 o 21:35

Konto skasowane

ShadowDancer napisał
Używałeś? Podstawowe pytanie, bo skoro nie wiesz, na czym to polega, to ta dyskusja jest bez sensu.

Używałem, skoro dyskusja jest bez sensu nie bierz w niej udziału proste.

ShadowDancer napisał
A może lepiej kupić sdd i hdd?

No to jest bardzo dobre rozwiązanie. System instalujesz na ssd, a dane przechowujesz na hdd. Tylko, że nie każdego na to stać i nie każdy umie skonfigurować ssd pod system.

ShadowDancer napisał
Co mi da w takim razie 380gb?

A po co ci dysk twardy? qrwa nie wierze, przecież nie będę kupować dysku, który zapcham w miesiąc tylko dlatego, że ma szybszy czas dostępu, jeszcze jak tańszym kosztem kupie 3x taki pojemnościowo.

ShadowDancer napisał
Eeee nie?

Haha to jakie efekty nie zależne od grafiki nie odpalą? mówimy o sc2, co za pajac, rozbawiłeś mnie potluczony.gif

[Edycja haaz - 03.10.2012 o 21:35]

qazman
Wiadomość [#32]: 04.10.2012 o 05:33

Konto skasowane

Może to wina zbyt małej ilości snu w ostatnim tygodniu i mam przywidzenia albo ty rzeczywiście piszesz takie głupoty.
Nowe procki ivy bridge z K (odblokowany mnożnik dio OC) nie są polecane ponieważ łączenie rdzenia z HISem jest gorsze niż w sandy - przewodzenie ciepła jest gorsze i nie zniwelujesz tego zmieniając chłodzenie.
Pierdolisz poważne głupoty w sprawach doradzania co warto kupić.
Znowu nie odróżniasz procesorów - czym jest dopisek K. Dlaczego takie procesory są warte zakupy. Po podkręceniu 2500K do 4,5GHz ma się jeden z najwydajniejszych procesoró do gier jaki jest dostępny. Sprawdź sobie jakieś testy w necie.
Piszesz pierdoły o starszych technologiach w 2500k, chyba nieźle na łeb ci padło. W tym przedziale co podałem - 170zł 2 rdzeniowy celeron (nowy) jest najopłacalniejszym procesorem, dalej i3, jeśli dostaniesz za 260-330zł (używany) również jest on bardzo opłacalny, w okolicach 450zł-500 można już dostać i5 2300/2500(używany).

Ja stąd wychodzę, niech się dziecko cieszy z własnego szczęścia.

Link

Slavco
Wiadomość [#33]: 04.10.2012 o 07:49

Konto skasowane

Haaz troszkę mnie nie słuchasz.
Pisze że mam na tego kompa coś max 1 tysiąc zł. a Ty mi piszesz że najlepiej bym sobie brał i5 za 700-1000 zł?
Jak dla mnie to jak się rzucę na i3 to będzie dla mnie sukces. (i wtedy za jakiś rok kupię jakąś kartę lepszą jak będzie kasa.)
Co do kupowania kompa pod grę , nie gram w gry żadne prawie wyjątkiem jest <z jakiś nowych gier> SC2 , jak mi nie pójdzie na tym kompie Diablo 3 to nie będę płakał.
A tak ogólnie to w HOTS podobno wymagania zostają te same (minimalne).
Ale ostatecznie to nie wiem ile będę miał kasy na tą maszynkę więc jak będę wiedział dokładnie to wtedy zacznę składać jakiś config pod tą cenę.

haaz
Wiadomość [#34]: 04.10.2012 o 11:29

Konto skasowane

qazman napisał
Nowe procki ivy bridge z K (odblokowany mnożnik dio OC) nie są polecane ponieważ łączenie rdzenia z HISem jest gorsze niż w sandy - przewodzenie ciepła jest gorsze i nie zniwelujesz tego zmieniając chłodzenie.

No już pisałeś, że trzeba uważać przy zakupie 2500k na ivy. Nie wiem po wuj się powtarzasz?

qazman napisał
Po podkręceniu 2500K do 4,5GHz ma się jeden z najwydajniejszych procesoró do gier jaki jest dostępny. Sprawdź sobie jakieś testy w necie.

Dobrze wiesz, że zawsze istnieje ryzyko uszkodzenia procesora po podkręceniu, tak samo dobrze wiesz, że laik sam sobie nie podkręci procesora, mimo tego wciąż go polecasz, a nawet nie ostrzegasz, że procek ten ma maksymalną temperaturę pracy 72,6 stopnia (sprawdziłem te twoje testy na necie), więc kręcąc go niemal dwukrotnie osiągnięcie takich temperatur nie jest problemem.

qazman napisał
Po podkręceniu 2500K do 4,5GHz ma się jeden z najwydajniejszych procesoró do gier jaki jest dostępny.
...
Piszesz pierdoły o starszych technologiach w 2500k

Masz jakieś przestarzałe informacje. 2500k to był dobry na koniec 2011 roku, ten procek jest robiony w procesie technologicznym 32 nanometrów, podczas gdy przykładowy 3550 nie dość, że jest tworzony w procesie 22nm, posiada zintegrowany kontroler pamięci, to jeszcze jest tańszy i można go kręcić tak samo.

Zgadzam się z tym co napisałeś o celeronie, że jest opłacalny cenowo, ale jest już procesorem przestarzałym - odchodzącym do lamusa.

Slavco napisał
Pisze że mam na tego kompa coś max 1 tysiąc zł.
...
Jak dla mnie to jak się rzucę na i3 to będzie dla mnie sukces.
...
Ale ostatecznie to nie wiem ile będę miał kasy na tą maszynkę więc jak będę wiedział dokładnie to wtedy zacznę składać jakiś config pod tą cenę.

Wybacz nie doczytałem ograniczenia cenowego :P
Masz dwa wyjścia. Albo kupić teraz najtaniej jak możesz kompa z celeronem i cieszyć się grą na low w sc2 (szczerze wątpię czy będzie płynna w late game), albo kupić teraz minimum ten i3 i grać na low/medium, a w przyszłości wymienić po prostu grafę i grać na high, podczas gdy w przypadku procesora dwurdzeniowego wyciśniesz max medium bo cię właśnie procek będzie ograniczał.

Zrobisz jak uważasz.

ShadowDancer
Wiadomość [#35]: 04.10.2012 o 12:10

Konto skasowane

Znowu pierniczysz jak potłuczony, ja mam c2d i na luzie gram 4v4 na extreme.

ONLY ROCK'N'ROLL

haaz
Wiadomość [#36]: 04.10.2012 o 12:19

Konto skasowane

ShadowDancer napisał

Pisałem o celeronie, co za cep. Ten procek ma 2600Mhz taktowania.

Podaj specyfikacje komputera + zrób screeny w late game na 4v4 w momencie walki z włączonym miernikiem fps.

Slavco
Wiadomość [#37]: 04.10.2012 o 12:50

Konto skasowane

haaz napisał
ShadowDancer napisał

Pisałem o celeronie, co za cep. Ten procek ma 2600Mhz taktowania.

Podaj specyfikacje komputera + zrób screeny w late game na 4v4 w momencie walki z włączonym miernikiem fps.

I3 też ma 2 rdzenie tak samo jak celeron g550.

ShadowDancer
Wiadomość [#38]: 04.10.2012 o 12:52

Konto skasowane

w przypadku procesora dwurdzeniowego wyciśniesz max medium bo cię właśnie procek będzie ograniczał.

Du uja pana przeczytaj to i zgadnij, co to znaczy. Albo zastanów się, zanim coś napiszesz. Rozumiem, że procesor 2 rdzeniowy = celeron? i3 jest mocniejszy od C2D, a pociągnie tylko low/medium? Ups, chyba zagniam czasoprzestrzeń...

ONLY ROCK'N'ROLL

Asmodan
Wiadomość [#39]: 04.10.2012 o 12:55

Konto skasowane

Może spróbujecie się trochę ogarnąć i porozmawiacie o sprzęcie dla kolegi, a nie o tym, kto jest idiotą?

ShadowDancer
Wiadomość [#40]: 04.10.2012 o 12:56

Konto skasowane

To zbanuj trolla, bo pisze nie na temat, na dodatek pierdoły i obraża wszystkich.

ONLY ROCK'N'ROLL

REKLAMA
Strona 2 z 3.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :