Dziś jest: Sobota, 31 października 2020, godzina 08:25
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Komp do SC2

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 |   >   >>     Ostatnia
Slavco
Wiadomość [#1]: 30.09.2012 o 11:37

Konto skasowane

Szybka piłka.
Czy ten komp pociągnie SC2? Jak tak to na jakich detalach i z jakim skutkiem? Chodzi mi raczej o gry 1vs1 bo to mnie kręci :P
http://allegro.pl/hit-amd-3x-3-2ghz-4gb-ddr3-hd3000-320gb-dvd-420w-i2669501238.html

qazman
Wiadomość [#2]: 30.09.2012 o 12:12

Konto skasowane

http://www.morele.net/inventory/info/apjwu5/

Obudowę weź jakąś najtańszą.
Napęd jeśli potrzebujesz kup używany na Sata na alllegro.

Szukaj używanych kart graficznych 8600gt DDR3 (nie ważna jest ilość MB, ważne jest DDR3), 9500gt DDR3, trochę drożej 4670. Radeona w okolicach 100zł dostaniesz może mniej, 86gt jakieś 50-70zł. Drożej i znacznie lepiej HD4850, nie wiem jak ceny dokładnie wyglądają teraz, pewnie koło 180zł.

Możesz oszczędzić kupując Fortrona 400W HLN na allegro (uważaj na te oznaczenia, MDN jeszcze podobno jest ok)
Reszte części możesz szukać używanych taniej.

[Edycja qazman - 30.09.2012 o 12:13]

Asmodan
Wiadomość [#3]: 30.09.2012 o 12:16

Konto skasowane

Mam wrażenie, że ta karta graficzna jest raczej do niczego, ale... to tylko takie moje wrażenie, nie znam się za bardzo na sprzęcie.

Starcraft II raczej ruszy, zapewne na nieco lepszych detalach niż najniższe, ale nie wiem, czy pograsz sobie na ultra+

BlekDef
Wiadomość [#4]: 30.09.2012 o 12:26

Konto skasowane

Weź tylko pod uwagę, że prawdopodobnie z wyjściem HotSa zwiększą się trochę wymagania. Lepsze tekstury, efekty, itp.

Każden, kto mowę swą ojczystą kala i jej ortografię umyślnie plugawi, bądź nauczyć się jej nie chce,
ten jest jak dziwka pospolita, co dupy głupocie daje w zamian dysmózgię otrzymując.

Last
To nie treść gier wywołuje przemoc tylko lagi, bugi, nieprzemyślane rozwiązania, kiepski support i inni gracze.
Slavco
Wiadomość [#5]: 30.09.2012 o 12:30

Konto skasowane

Jak co to mam gdzieś max 900 zł.
Na takiego kompa i wolałbym kupić all w 1 miejscu.

Tak w sumie to jak będzie stabilny FPS choćby w min detalach to będę zadowolony.
Na moim kompie co ma 7 lat SCII "prawie" działa tzn. jakieś 15 fps :P ale to na gf fx 5500 :P

[Edycja Slavco - 30.09.2012 o 12:32]

Kris7
Wiadomość [#6]: 30.09.2012 o 13:06

Konto skasowane

szybsza piłka
CAN I RUN IT

[Edycja Kris7 - 30.09.2012 o 13:07]

do not cry about the balance before you know how to play your race.
I'm not a nub, I'm gosu of tomorrow...

nie rozmawiam z debilami
Slavco
Wiadomość [#7]: 30.09.2012 o 14:46

Konto skasowane

Spoko ale z praktyki wiem że to jest orientacyjne :P
A mi chodzi o praktykę :P

qazman
Wiadomość [#8]: 30.09.2012 o 15:18

Konto skasowane

Asmodan napisał
...ale nie wiem, czy pograsz sobie na ultra+

Ultra? Na integrze?

Ten celeron co podałem jest wydajniejszy od tego athlona i tańszy, zasilacz w tamtym zestawie to pewnie tani noname.

Slavco
Wiadomość [#9]: 30.09.2012 o 18:36

Konto skasowane

qazman...
Ja już sam nie wiem jak to zrobić :P
Ta zintegrowana karta to jest jakiś fest szajs? te hd3000?

haaz
Wiadomość [#10]: 01.10.2012 o 18:15

Konto skasowane

Slavco wypiszę ci plusy i minusy tego sprzętu:
+ tyle ramu wystarczy do sc2
- procesor na oko nie wyciągnie medium detali, lepiej tutaj nie oszczędzać i kupić porządny intel i3/5/7 bo procesora się nie zmienia za często, a jak ci proponują chłodzenie dodatkowe do procka to znak że może się przegrzewać
- grafika z bardzo starej serii i w dodatku zintegrowana (sam mam radeona hd tylko że z serii 4600, i moja karta jest już dosyć stara bo ma >3 lat, ledwo mogę z nią grać na low, a co dopiero seria 3)
- dysk się nie opłaca kupować 320gb, obecnie standardem jest 500gb, dlatego nie wiem czemu się chwalą na tej aukcji, że jest to najnowszy standard, 320 było standardem 2 lata temu jak nie więcej
- nagrywarka wystarczy ci standardowa, nie ma sensu przepłacać i kupować nagrywarki do zapisu dual layer, jak w sklepie można kupić płyty >8gb pojemności więc po co ci nagrywać na płytę 2x 4gb? będziesz potem przekładać tylko w napędzie, który nie ma tego odczytu
- zasilacz 420W? co tyle prądu żre w tym zestawie? wentylator procka? stanowczo za mocny do tego sprzętu zasilacz (czyt. za drogi)

Kolesie reklamują się że maja doświadczenie 11 lat w branży komputerowej, a sprzedają sprzęt, który zmusi klienta do ponownych zakupów niemal od razu.
Na twoim miejscu nie kupowałbym u tych złodziei i poszukał jakiejś oferty w profesjonalnym komputerowym sklepie, a nie u gości co szukają frajerów na allegro wciskając im kit.

Jeśli to do ciebie nie przemawia to odpowiem na twoje pytanie odnośnie sc2:
Na tym kompie odpalisz sc2 i będziesz grać na wszystkim na low przy 20-30 fpsach.
Jeśli przymierzasz się do jakiegoś konkretniejszego grania w sc2 potrzebujesz 60 fps bez zacięć w late game, inaczej sprzęt cię będzie ograniczać, a niema chyba nic bardziej frustrującego niż przegrywanie wygranych gier bo sprzęt nie wydala, wiem po sobie xd

Slavco
Wiadomość [#11]: 01.10.2012 o 19:55

Konto skasowane

Dzięki bardzo za fachową opinie.
To raczej będę musiał dać tego tysiaka minimum bo jak słusznie zauważyłeś chciałbym mieć stabilny FPS nawet w late game (1vs1).

http://allegro.pl/3-rdzenie-4gb-1600mhz-160gb-gt630-2gb-ddr3-dvd-rw-i2644488106.html

Co myślicie o tym? Nie musicie się rozpisywać :P

I na koniec jaki sklep polecacie na śląsku? okolice Katowic załóżmy.

Edit: Dysk mi starczy :P

[Edycja Slavco - 01.10.2012 o 19:56]

qazman
Wiadomość [#12]: 02.10.2012 o 05:49

Konto skasowane

haaz, czy ty masz jakieś pojęcie o zasilaczach? "co tyle prądu żre w tym zestawie? wentylator procka? stanowczo za mocny do tego sprzętu zasilacz (czyt. za drogi)" twoje zdanie nie ma kompletnie sensu, zasilacz z tego zestawu z pierwszego linka jest tanim no-namem, budżetówka jakich pełno sama moc 420W nie jest czymś wyjątkowym, nie patrzy się na maksymalną moc zasilacza, a konkretnie na linie 12V, która jest najbardziej wykorzystywana. Zasilaczy nie bierze się na styk z wykorzystaniem mocy, dobrze mieć jakiś zapas choćby z prostego powodu - mniejsze obciążenie, chłodniejszy zasilacz i cichsza praca.
Nie ma czegoś takiego jak standard przy dyskach, ja mogę napisać, że standardem jest SSD bo ceny są bardzo korzystne i cały czas spadają, a samo korzystanie z komputera z SSD daje ogromne korzyści.

Na twoim miejscu nie kupowałbym u tych złodziei i poszukał jakiejś oferty w profesjonalnym komputerowym sklepie, a nie u gości co szukają frajerów na allegro wciskając im kit.

hahaha.gif To jest sklep, 99% sklepów wciska kit, żeby sprzedać produkt bo tym się zajmują, szukasz rady na forach i później szukasz najniższej ceny w pewnym sklepie (pewnym tzn takim z dobrymi opiniami - realizacja gwarancji, wysyłka)

Celeron G550 jest wydajniejszy od Athlona X3. Więcej tego nie będę powtarzać.
Gotowe zestawy na allegro mają najtańsze i kiepskie zasilacze.

Jeśli przymierzasz się do jakiegoś konkretniejszego grania w sc2 potrzebujesz 60 fps bez zacięć w late game, inaczej sprzęt cię będzie ograniczać, a niema chyba nic bardziej frustrującego niż przegrywanie wygranych gier bo sprzęt nie wydala, wiem po sobie xd

Bzdura, to nie CS czy inny FPS.

[Edycja qazman - 02.10.2012 o 05:59]

haaz
Wiadomość [#13]: 02.10.2012 o 11:12

Konto skasowane

@qazman
Może faktycznie nie jestem jakiś uber specjalista od zasilaczy, ale gołym okiem widać, że w tym zestawie co podał zasilacz robi jako dodatkowe koszty.
Do tego zestawu można spokojnie kupić wersję tańszą a i tak będzie znaczny zapas mocy. Przecież w tym zestawie prądu właściwie nie ma co żreć nie uważasz?
Podszedłem do tego zestawu w sensie co by tu wywalić by zyskać na kasie i zasilacz od razu można by wymienić na tańszy odpowiednik.

Jeśli chodzi o standard przy dyskach, miałem na myśli stosunek pojemności / ceny. SSD jeszcze nie są standardem bo są cholernie drogie i zwykły zjadacz chleba nie może sobie na nie pozwolić od tak sobie. W dodatku wymagają dodatkowej konfiguracji w stylu wyłączenie defragmentacji czy indeksowani bo szybciej się zużyją)

Z resztą sam popatrz na przykładowe zestawy komputerowe z pure pc:
http://www.purepc.pl/zestaw(...)page=0,0

W najtańszym zestawie proponują już dyski 500gb, a dlaczego? Bo najbardziej się je opłaca kupować jeśli jest cienko z gotówką.
Jaki sens ma kupowanie dysku 320gb (prawdopodobnie z wolniejszymi obrotami), kiedy można dorzucić dosłownie kilkanaście złotych i ma się dysk 500gb (to prawie 2x tyle), który dodatkowo jest szybszy?

Sklepy na allegro wciskają kit to racja, ale małe niszowe specjalistyczne sklepy raczej tego nie robią.
Przykładowo vobis w hipermarkecie. Nigdy bym tam nic nie kupil. Ale np u pana wieśka z ulicy obok, który prowadzi swój sklep komputerowy od lat i u którego wiem, że koleś nie wciśnie mi kitu jak go poproszę o stworzenie maszyny do gier tylko zrobi to za jak najlepszą cenę to bym się nawet nie zastanawiał.

Podpobnie jest z komputerowymi forami internetowymi. Gdzie goście tworzą zestawy komputerowe najbardziej wyżyłowane za najniższe ceny w sumie dla "sportu" by udowodnić, że się da.
W takich miejscach warto się kierować ich opinią i samemu złożyć komputer (albo iść do pana wieśka i on nam złoży podobny jak nie ten sam smiley.gif )

Co do fps w sc2 i fpsach.
TOTALNA BZDURA ale po twojej stronie.

60 klatek w sc2 podałem jako przykład bo na tyle zwykle ludzie mają ustawione odświeżania ekranu. Jakbym miał monitor 75hz to bym sobie ustawił limit na 75 fps.
Dlaczego akurat tyle? Z prostego powodu. Nie odczuje w sc2 różnicy gdy będę mieć więcej klatek, bo mój monitor tyle nie obsłuży.

Dlaczego chcę max? Bo wolę mieć płynność gry niż skoki klatek w trakcie.

Najbardziej to odczuje ktoś kto ma słaby sprzęt jak ja. W early game mam 60 fps i spokojnie da się grać. Micrować pozycjonować wojsko itd.
Ale im gra dłużej trwa. Tym komputer musi generować więcej efektów. Mothership i jej pole niewidzialne. Rzucane spelle, coraz więcej animacji.
Uwierz jest różnica gdy walczy się z wrogiem przy 60 klatkach i można pojechać marinami banelingi bo po prostu jesteś w stanie je kliknąć (zfocusować) i rozproszyć wojsko, a jest różnica kiedy masz 30-40 klatek i wszystko tnie i nie jesteś w stanie nawet uciec wojskiem tak jak chcesz (marine split) = tracisz wojsko, które w innym wypadku wygrałoby bitwę.

Sądzę, żeby bez przeszkód jakieś konkretniejsze granie było możliwe w sc2. Czyli całkowita płynność w late game kiedy najwięcej się dzieje - to trzeba mieć minimut te 55-60 fps.
Każdy wynik poniżej bardzo utrudnia rozgrywkę. Jeśli tego nie odczuwasz to po prostu masz albo bardzo dobry sprzęt, albo po prostu prezentujesz poziom gry w którym jest to nieodczuwalne.

Co do gier FPS. Od kiedy 60fps w grach fps to dobry wynik?
Kolejna totalna bzdura.

Popatrz jak było na scenie quake 3 arena. Każdy grał na monitorach crt, bo dawały możliwość odświeżania ekranu >125hz.
W grze ustawiało się limit na 125 klatek chociaż każdy chciał mieć więcej. A to z prostego powodu - więcej fps = mniejsze opóźnienie w grze na necie = więcej widać.
Jak każesz wyjadaczowi q3 grać na monitorze z odświeżaniem 60hz to cię wyśmieje.
Nie bez powodu wielu graczy tej sceny wciąż używa monitorów crt z tego powodu.

Może w cs to nie jest aż tak widoczne jak w q3, bo gra nie jest aż tak dynamiczna, ale nadal pisanie że 60 klatek w sc2 nie jest potrzebne i pisanie, że taka ilość jest wystarczająca w grach FPS mija się głęboko z prawdą.

[Edycja haaz - 02.10.2012 o 11:16]

saintsLeX
Wiadomość [#14]: 02.10.2012 o 11:43

Konto skasowane

Wogole nie opłaca sie kupowac niestety gotowych zestawow na Allegro. To wszystko to gowno ktore skladajac w np. komputroniku, czy morele.net wychodzi za pol ceny (o ile wogole czesci te sa jeszcze w sprzedazy, bo te widoczne w tych zestawach to juz dawno chyba niema na polkach). Oni chca to opchnac z racji tego, ze nie maja co z tym zrobic a niedlugo to juz wogole nie bedzie sie chcialo spzredac. W SC2 na tych sprzetach nie pograsz na wyzej niz low przy 30-40 fps. Za 1000zl na Twoim miejscu zlozyl bym sobie komputer sam. Jezeli masz juz PC-ta w domu zawsze mozesz zaoszczedzic, jezeli masz szczescie na obudowie, zasilaczu. A za 1000zl kupujac czesci uzywane mozesz zlozyc komputer na, ktorym pojdzie Ci SC2 na mid-high detalach.

qazman
Wiadomość [#15]: 02.10.2012 o 12:47

Konto skasowane

haaz napisał
@qazman
Może faktycznie nie jestem jakiś uber specjalista od zasilaczy, ale gołym okiem widać, że w tym zestawie co podał zasilacz robi jako dodatkowe koszty.
Do tego zestawu można spokojnie kupić wersję tańszą a i tak będzie znaczny zapas mocy. Przecież w tym zestawie prądu właściwie nie ma co żreć nie uważasz?
Podszedłem do tego zestawu w sensie co by tu wywalić by zyskać na kasie i zasilacz od razu można by wymienić na tańszy odpowiednik.

Zrozum jedno, w takich gotowych zestawach, czy to w marketowych czy tych z allegro stosuje się kilka prostych zasad, dużo GHz w procesorze (stąd popularność AMD ) karta graficzna z dużą ilością pamięci bo mnóstwo ludzi uważa, że to GB = wydajność, najtańsza płyta główna jaką można dostać, no-nameowy ram oraz najtańszy zasilacz typu http://www.morele.net/zasil(...)324117/. Tani zasilacz, nie firmowy przy ewentualnym spaleniu potrafi pociągnąć ze sobą resztę kompa nie mówiąc o tym, że nie ma stabilnych napięć co łatwo może spowodować uszkodzenie dowolnego elementu komputera w każdej chwili, poza tym zasilacze 400-500W tak na prawdę są znacznie słabsze od tych firmowych.

Obecnie jeśli nie planujesz jakiegoś energooszczędnego zestawu na itx/matx to bierze się 400W/500W ponieważ pozwala to na dowolną wymianę grafiki, która powiedzmy, że bierze te 130-160W 5830/6850/GTX460 coś ze średnio wysokiego segmentu w okolicach 400-600zł. Teraz spójrz na typowego fortrona 400W HEXA LINK obecnie komputery przede wszystkim korzystają z lini 12V, ten HEXA ma 336W na tej lini, grafika potrzebuje te 130-160W, procesory AMD, choćby taki dość popularny phenom II potrafią zeżreć powyżej 100W, i3 jakieś 80W, nie warto wykorzystywać maksymalnie danej linii ponieważ zazwyczaj wentylator wtedy robi się głośniejszy = większy hałas. Dodatkowo SC2 nie robi pożytku z dużej ilości rdzeni stąd taki Celeron, po prostu rozwali tego Athlona X3, który mimo wszystko jest nie opłacalny cenowo.

haaz napisał
Jeśli chodzi o standard przy dyskach, miałem na myśli stosunek pojemności / ceny. SSD jeszcze nie są standardem bo są cholernie drogie i zwykły zjadacz chleba nie może sobie na nie pozwolić od tak sobie. W dodatku wymagają dodatkowej konfiguracji w stylu wyłączenie defragmentacji czy indeksowani bo szybciej się zużyją)

Defragmentacji na dyskach SSD nie stosuje się ponieważ działają one na innej zasadzie niż HDD, czas dostępu jest kilka set razy niższy niż przy HDD i coś takiego w ogóle NIC nie daje, zanim zużyjesz taki dysk SSD to minie tyle czasu, że w międzyczasie wymienisz komputer z 2 razy. Nie ma magicznej konfiguracji przy SSD, ustawiasz w biosie tryb AHCI na Sata i tyle, NIC więcej nie robisz, ostatnio w x-komie 120GB Intela było za 300zł.

haaz napisał
Sklepy na allegro wciskają kit to racja, ale małe niszowe specjalistyczne sklepy raczej tego nie robią.
Przykładowo vobis w hipermarkecie. Nigdy bym tam nic nie kupil. Ale np u pana wieśka z ulicy obok, który prowadzi swój sklep komputerowy od lat i u którego wiem, że koleś nie wciśnie mi kitu jak go poproszę o stworzenie maszyny do gier tylko zrobi to za jak najlepszą cenę to bym się nawet nie zastanawiał.

Małe specjalistyczne sklepy, które tworzą normalne zestawy najczęściej padają bo nie mają zestawów z 12GHz procesorem i 2GB grafiką za 1200zł, dobrze pamiętam jednego gościa, który chciał coś takiego zrobić na allegro, nie było chętnych na zakup takich zestawów. Ci co się znają kupują na części reszta bierze "mega wydajne" gotowce.

haaz napisał
Co do fps w sc2 i fpsach.
TOTALNA BZDURA ale po twojej stronie.

60 klatek w sc2 podałem jako przykład bo na tyle zwykle ludzie mają ustawione odświeżania ekranu. Jakbym miał monitor 75hz to bym sobie ustawił limit na 75 fps.
Dlaczego akurat tyle? Z prostego powodu. Nie odczuje w sc2 różnicy gdy będę mieć więcej klatek, bo mój monitor tyle nie obsłuży.

Dlaczego chcę max? Bo wolę mieć płynność gry niż skoki klatek w trakcie.

Najbardziej to odczuje ktoś kto ma słaby sprzęt jak ja. W early game mam 60 fps i spokojnie da się grać. Micrować pozycjonować wojsko itd.
Ale im gra dłużej trwa. Tym komputer musi generować więcej efektów. Mothership i jej pole niewidzialne. Rzucane spelle, coraz więcej animacji.
Uwierz jest różnica gdy walczy się z wrogiem przy 60 klatkach i można pojechać marinami banelingi bo po prostu jesteś w stanie je kliknąć (zfocusować) i rozproszyć wojsko, a jest różnica kiedy masz 30-40 klatek i wszystko tnie i nie jesteś w stanie nawet uciec wojskiem tak jak chcesz (marine split) = tracisz wojsko, które w innym wypadku wygrałoby bitwę.

Sądzę, żeby bez przeszkód jakieś konkretniejsze granie było możliwe w sc2. Czyli całkowita płynność w late game kiedy najwięcej się dzieje - to trzeba mieć minimut te 55-60 fps.
Każdy wynik poniżej bardzo utrudnia rozgrywkę. Jeśli tego nie odczuwasz to po prostu masz albo bardzo dobry sprzęt, albo po prostu prezentujesz poziom gry w którym jest to nieodczuwalne.

Co do gier FPS. Od kiedy 60fps w grach fps to dobry wynik?
Kolejna totalna bzdura.

Popatrz jak było na scenie quake 3 arena. Każdy grał na monitorach crt, bo dawały możliwość odświeżania ekranu >125hz.
W grze ustawiało się limit na 125 klatek chociaż każdy chciał mieć więcej. A to z prostego powodu - więcej fps = mniejsze opóźnienie w grze na necie = więcej widać.
Jak każesz wyjadaczowi q3 grać na monitorze z odświeżaniem 60hz to cię wyśmieje.
Nie bez powodu wielu graczy tej sceny wciąż używa monitorów crt z tego powodu.

Może w cs to nie jest aż tak widoczne jak w q3, bo gra nie jest aż tak dynamiczna, ale nadal pisanie że 60 klatek w sc2 nie jest potrzebne i pisanie, że taka ilość jest wystarczająca w grach FPS mija się głęboko z prawdą.

[Edycja haaz - 02.10.2012 o 11:16]

Miałem na myśli, to że SC2 to nie FPS i tu mega ilość klatek nie jest potrzebna bo nie ma to znaczenia - to samo z myszką, do FPSów potrzebna jest myszka z większą precyzją w SC2 nie koniecznie. Q3/CoD robi pożytek z dużej ilości klatek ze względu na swój specyficzny zbugowany silnik gdzie miało się konkretne korzyści z dużej ilości klatek.

Możesz podać screena z twoimi ustawieniami w grze? Chcę coś sprawdzić tylko. Przy okazji, jakiego masz kompa?

[Edycja qazman - 02.10.2012 o 12:48]

Wytłumacz mi jeszcze

...albo po prostu prezentujesz poziom gry w którym jest to nieodczuwalne.

Jaki twoim zdaniem, trzeba mieć poziom, żeby było to odczuwalne?

[Edycja qazman - 02.10.2012 o 13:04]

haaz
Wiadomość [#16]: 02.10.2012 o 14:01

Konto skasowane

qazman napisał
Tani zasilacz, nie firmowy przy ewentualnym spaleniu potrafi pociągnąć ze sobą resztę kompa nie mówiąc o tym, że nie ma stabilnych napięć co łatwo może spowodować uszkodzenie dowolnego elementu komputera w każdej chwili, poza tym zasilacze 400-500W tak na prawdę są znacznie słabsze od tych firmowych.

Nie ma stabilnych napięć? To jeszcze robią takie zasilacze? skąd te informacje?
Trochę nie rozumiem tego co napisałeś marketowych zasadach odnośnie zasilaczy. Piszesz, że wrzucają najtańszy zasilacz, a w zestawie który podał można go wymienić na tańszy odpowiednik.
Zgadzam się z tym, że słaby zasilacz może pociągnąć resztę kompa."... Przy ewentualnym spaleniu ..." Jakim spaleniu? W tym zestawie co podał nie ma co się jarać biggrin.gif Przecież nie będzie kręcił integry, a i tak dostanie black screen of death jakby za bardzo chciał przeciążyć taki komputer. Omawiamy tylko ten zestaw.

qazman napisał
Defragmentacji na dyskach SSD nie stosuje się ponieważ działają one na innej zasadzie niż HDD, czas dostępu jest kilka set razy niższy niż przy HDD i coś takiego w ogóle NIC nie daje, zanim zużyjesz taki dysk SSD to minie tyle czasu, że w międzyczasie wymienisz komputer z 2 razy. Nie ma magicznej konfiguracji przy SSD, ustawiasz w biosie tryb AHCI na Sata i tyle, NIC więcej nie robisz, ostatnio w x-komie 120GB Intela było za 300zł.

Z tym czasem dostępu kilka set razy niższym to bym się nie zgodził. Prędkość odczytu/zapisu wzrasta około 40% góra. Już tak nie rób z ssd nie wiadomo jakiej overpowered technologii.
W tych zestawach z pure pc to zwykle biorą ssd + standardowy dysk na dane. 120GB za 300zł to wciąż dosyć sporo dla przeciętnego zjadacza chleba. Za poniżej 300zł mam dysk 1TB z 7200RPM i nie muszę się bawić w wyłączanie defragmentacji, indeksowania + zabawy w biosie. Wiadomo ssd to przyszłość ale jeszcze daleka jak na polskie standardy.
Co do zużycia dysków ssd. Ponoć zapychając dziennie >10gb danych żywotność takiego dysku wynosi 5 lat. Nie wiem czy w tym okresie zmienie komputer chociaż raz sad.gif
Wbreb pozorom 10gb dziennie da się zapełniać chociaż brzmi to trochę jak sci-fi, ale w dobie torrentów biggrin.gif, a mając 120gb tylko na ssd to chyba się mija z celem posiadanie takiego dysku, bo bym go musiał czyścić często biggrin.gif

qazman napisał
Małe specjalistyczne sklepy, które tworzą normalne zestawy najczęściej padają bo nie mają zestawów z 12GHz procesorem i 2GB grafiką za 1200zł, dobrze pamiętam jednego gościa, który chciał coś takiego zrobić na allegro, nie było chętnych na zakup takich zestawów. Ci co się znają kupują na części reszta bierze "mega wydajne" gotowce.

No to jest smutne niestety, że wciskają sprzęt który 99% społeczeństwa nie potrzebuje. Po cholerę komuś 4 rdzeniowy procesor? Większość gier nie ma jeszcze wsparcia dla 2 rdzeni, a do przeglądania internetu czy korzystania z office równie dobrze może wystarczyć 1 rdzeniowy. Taki marketing mamy niestety, że trzeba samemu wybierać części, bo wciskają nam rzeczy żeby ktoś tylko sobie powiększył e-peena ^^

qazman napisał
do FPSów potrzebna jest myszka z większą precyzją w SC2 nie koniecznie

Osobiście odczułem mega różnicę z przesiadki z myszki 400dpi na 1600dpi. Dużo bardziej większa precyzja wyboru pojedynczych jednostek, a co za tym idzie większa precyzja działania. W dodatku myszka nie pływa, nie ślizga się, a w sytuacjach wymagających szybkiego działania jest to kluczowe i bardzo pomaga.

qazman napisał
Jaki twoim zdaniem, trzeba mieć poziom, żeby było to odczuwalne?

Wiesz ja jestem w stanie odczuć różnicę między 60 a 40 fps dosyć mocno by odczuwać dyskomfort, ale znam ludzi co potrafią grać na high detalach przy 30 fpsach i twierdzą, że gra działa im płynnie i w ogóle im to nie przeszkadza.

Jaki trzeba prezentować poziom gry by to odczuć? Taki w którym decyzje o wygranej bitwie zależą od drobnych szczegółów.
Tak jak już się posłużyłem tym przykładem z marines.
Odpal sobie grę i pokonaj przykładowo 10-cioma marines 5 banelingów bez ulepszeń, po czym ustaw w grze limit fps na 20-30 i zrób to ponownie.
W pierwszym przypadku można wygrać bez straty jednostki.
W drugim można stracić połowę armii, albo nawet całą więc?

Jak to się przekłada na granie w late game? katastrofalnie.
Jeden błąd z powodu małego fps i tracisz całą armię. Wpadasz pod czołgi, vortexa czy stado banelingów itd. Podczas gdy przy 60 klatkach spokojnie dajesz radę w porę zareagować.

Może złe przykłady podaję.

Wyobraź sobie grę 4 na 4.
Każdy osiąga limit supply - czyli mają te 200.
W early game możesz wygrać bez strat.
W mid game zaczyna się spadek fps i microwanie jest utrudnione.
W late game masz poniżej 10 klatek, spróbuj wypozycjonować wojsko w porę.

Mam nadzieję, że teraz rozumiesz.

qazman napisał
Możesz podać screena z twoimi ustawieniami w grze? Chcę coś sprawdzić tylko. Przy okazji, jakiego masz kompa?

Hmmm chcesz pomóc w wyciągnięciu większej ilości klatek czy co? biggrin.gif
To się nie uda biggrin.gif

Ale proszę już ci zapodam screena z ustawieniami wedle życzenia:
http://imageshack.us/p(...)333.jpg/

Jeśli chodzi o kompa to mam staruszka już około 5 letniego, wypiszę pokrótce:

płyta: MSI MS-1674
procek: Intel Core 2 Duo P8600
grafa: Ati Radeon HD 4670 512mb
dysk: 300gb
ram: 4gb
system: win 7 pro x64

Komp niedawno czyszczony, smarowany itd. W dodatku raczej w dosyć wydajnym stanie utrzymany. Sterowniki z lipca tego roku.

No i mam score w windowsie na 5,4 głównie przez dysk, ale go nie wymienie bo lapek xd

Szału jak widać nie ma. 60 klatek do mid game, potem 40-30 i gorzej im dłużej gra się przeciąga.

Shit happens po prostu smiley.gif

Teraz ty się pochwal i dorzuć ustawienia w grze dla sportu potluczony.gif

[Edycja haaz - 02.10.2012 o 14:06]

qazman
Wiadomość [#17]: 02.10.2012 o 14:44

Konto skasowane

Takie zasilacze cały czas są robione. Sam przez jakiś czas miałem jakiś tani crap, raz nagle komputer się wyłączył i myślałem, że po nim rozkręciłem obudowę, a tam wszystkie radiatory gorące, od chipsetu, grafiki i procesora, na szczęście nic nie padło. Komputer nie wykorzystywał nawet połowy mocy zasilacza.

Czas dostępu dysków SSD to od 0,07ms do 0,3ms. Czas dostępu HDD to 13-15ms (np. samsung F3 500GB) Może nie jest to kilkaset razy niższy ale i tak różnice są ogromne. To nie transfer jest ważny w SSD (który jest wyższy niż 50%), a właśnie ten czas dostępu co sprawia, że system ładuje się znacznie szybciej, samo korzystanie z komputera jest znacznie wygodniejsze, uruchamianie aplikacji, ładowanie gier, jeśli nie korzystałeś z SSD to nie zrozumiesz jakie to są różnice. Jeśli korzystasz z torrenta sporo to oczywiście, masz racje - lepiej to robić na HDD.

...Po cholerę komuś 4 rdzeniowy procesor? Większość gier nie ma jeszcze wsparcia dla 2 rdzeni, a do przeglądania internetu czy korzystania z office równie dobrze może wystarczyć 1 rdzeniowy...

Akurat 2 rdzenie już chyba każda gra wspiera. 4 rdzenie nie są jeszcze wykorzystywane przez wszystkie gry (np SC2) ale jest ich trochę gdzie warto je mieć - Battlefield 3, GTA4 czy gry na silniku source. Do przeglądania neta 1 rdzeniowiec może być zbyt słaby - flash.

O myszce miałem na myśli efekty, które w FPSach mogą przeszkadzać - predykcja, interpolacja czy jakiś drobny jitter. DPI to co innego.

Wiem, że 20 klatek będzie utrudnieniem po prostu trochę przesadzasz pisząc, że mniej niż 50 będzie cię ograniczać - musiałbyś być jakimś koreańskim GMem, żeby to MOŻE miało choć drobne, minimalne znaczenie.

Jeśli tak czepiasz się tych drobnych szczegółów pomocnych w microwaniu, to zwróć u siebie uwagę na "reduce mouse lag" więcej daje ta opcja niż te 50+ klatek.
http://i.imgur.com/80WaX.jpg

Komp to i3 2100 okazjonalnie za 260zł kupiony ^^ (wcześniej miałem celerona G530)
HD5770, 4GB i win 7. Wcześniej miałem samsunga 830 64GB, obecnie wróciłem do F3 500GB ale w ciągu miesiąca planuje kupić jakieś 128GB, żeby zrobić kompa na itx z 7750 i zasilaczem 200W.

[Edycja qazman - 02.10.2012 o 14:50]

haaz
Wiadomość [#18]: 02.10.2012 o 15:06

Konto skasowane

qazman napisał
Do przeglądania neta 1 rdzeniowiec może być zbyt słaby - flash.

Eee tam na moim starym jednordzeniowcu przeglądarka wszystko obsługuje bez problemu, jedynie filmów w hd na yt trochę rwą i włączają większe obroty wentylatorów biggrin.gif

qazman napisał
Wiem, że 20 klatek będzie utrudnieniem po prostu trochę przesadzasz pisząc, że mniej niż 50 będzie cię ograniczać

Na 45 gra mi się bardzo niekomfortowo bo czuć że gra rwie = ogranicza mnie to crying.gif

qazman napisał
Jeśli tak czepiasz się tych drobnych szczegółów pomocnych w microwaniu to zwróć u siebie uwagę na "reduce mouse lag" więcej daje ta opcja niż te 50+ klatek

Przy 60 klatkach jestem w stanie spokojnie wszystko kliknąć jak chcę.
Przy 20 też, tylko że przy 20 wojsko robi nie to co chcę żeby robiło bo ekran mi rwie biggrin.gif

Reduce mouse lag wyłączone mam bo zyskuje na tym od 8-10 klatek a uwierz jest to sporo biggrin.gif (nawet pisze przy tej opcji, że gra bardziej rwie jak to włączone jest lol)
Włączenie tego nic nie pomaga, a raczej przeszkadza bo moja myszka jest bardzo responsywna. Nie rozumiem po co miałbym to włączyć?
Zawsze mogę sobie ustawić w myszce dpi na 3200, ale po co mi taka wielka przy tak niskiej rozdziałce gry?

No ale raczej ciężko ci będzie to ocenić, bo widzę, że grasz w full hd z ultra teksturami.
Trudno ci się postawić w mojej sytuacji tyle.

qazman
Wiadomość [#19]: 02.10.2012 o 15:16

Konto skasowane

Reduce mouse lag to inaczej raw input. Jak sama nazwa wskazuje zmniejsza opóźnienia myszki przez pobieranie danych bezpośrednio z urządzenia.
DPI odpowiada za coś innego.

Jeszcze niedawno grałem na integrze z G530, 1280x720 i wszystko na low ze sporymi spadkami nieraz.
Grasz z włączonym miernikiem klatek w grze?

haaz
Wiadomość [#20]: 02.10.2012 o 15:32

Konto skasowane

qazman napisał
Reduce mouse lag to inaczej raw input. Jak sama nazwa wskazuje zmniejsza opóźnienia myszki przez pobieranie danych bezpośrednio z urządzenia.
DPI odpowiada za coś innego.

Jeszcze niedawno grałem na integrze z G530, 1280x720 i wszystko na low ze sporymi spadkami nieraz.
Grasz z włączonym miernikiem klatek w grze?

Ale ja nie mam opóźnienia myszki, ja mam spadki framerate biggrin.gif
Gram z miernikiem, w grze można włączyć ctrl+alt+f także to nie problem sprawdzić ile się ma w danej chwili.
Szczególnie to pomocne jest jak mi pokazuje że już np mam poniżej 40 fps to wiem, że za około 2 minuty w grze będę mieć zauważalny spadek do 30-20 xd
Możnaby powiedzieć, że mam timer w którym muszę wygrać grę inaczej moje szanse mocno spadają i musze grac campe bo nic innego sie nie da biggrin.gif

[Edycja haaz - 03.10.2012 o 12:14]

REKLAMA
Strona 1 z 3.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :