Dziś jest: Środa, 20 września 2017, godzina 11:21
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: GUI, a galaxy code

ShadowDancer
Wiadomość [#1]: 03.08.2012 o 23:54

Ravager

Daaawno temu, jeszcze jakiś czas temu dyskutowałem z kilkoma wackami na temat pisania skryptów w czystym galaxy, zamiast gui. Oczywiście, patrząc im w oczy pewnie było widać tył głowy, że mieli takie dziwne pomysły, ale w końcu powstało coś, co mogło być dobre - galaxy ++. Dałem mu rok na "dojrzenie" i zaatakowałem. O czym będzie ten "felieton"? O moich przejściach z owym cudem kunsztu programistycznego.

Nakładka ta, pozwala nam pisać w C - like języku, dodaje wiele rzeczy niedostępnych w czystym galaxy i wiele załatwia pod maską, dzięki czemu pisanie w niej nie jest tak upierdliwe jak w czystym galaxy. Pierwsze wrażenie było niezłe, można odpalić grę przyciskiem (przez command line), edytor dialogów, fajne konstrukcje językowe. Jednak finalnie wszystko zaczęło się sypać z winy autora - można odpalić, ale aby załadować jeszcze raz trzeba ją zamknąć ręcznie (twórca narzędzia nie wpadł na to, że można to zrobić automatycznie), przez co nie można skorzystać z preloadingu (i wkur***a Cię komunikat "close sc2"). Edytor dialogów nie działa, rzucając błędami podczas kompilacji, a ta sama zmienna adresowana z zewnątrz i wewnątrz struktury jest osobną zmienną (czyli stanu struktur/klas nie można zmieniać inaczej niż z wewnątrz).
Oczywiście błędy się zdarzają każdemu (ja osoboście, kiedy okazało się, że nie da się zaimportować zewnętrznej biblioteki poddałem się, bez starcode to nie to samo), jednak twórca głupi był wybitnie. Jak można projekt tego typu trzymać jako closed source? I tak nic z tego nie będzie (w sensie kasy), a ja chętnie dopisałbym jakieś funkcjonalności, gdybym tylko mógł.

Także trzymajmy się gui, zwłaszcza, gdy jedna z większych wad została zlikwidowana (constant variable as array length). I tak nikt tego nie przeczyta, więc

Dzień dobry i do widzenia

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
PM Email
Krecik
Wiadomość [#2]: 04.08.2012 o 00:31

i'm what i'm

Nikt przeczytał smiley.gif

--- MODERATING SC & SC2 ---
:*
"kto mi wlezie i zrobi bajzel w norce pierdolnę łopatą!"
Be original, be yourself
SC2 Profile
PM Email
Kris7
Wiadomość [#3]: 04.08.2012 o 11:26

DiamondTerran

no ale przecież nic to nie da bo i tak nie ma balansu

do not cry about the balance before you know how to play your race.
I'm not a nub, I'm gosu of tomorrow...

nie rozmawiam z debilami
PM Email
REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :