Dziś jest: Wtorek, 7 lipca 2020, godzina 07:01
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum WarCraft III Edytor Map Problem z wyzwalaczami - niezniszczalność

Odpowiedź

Temat: Problem z wyzwalaczami - niezniszczalność

krulik
Wiadomość [#1]: 11.07.2012 o 22:52

Konto skasowane

Otóż mam problem następującej treści. Chcę zrobić na mapie bossa z którym będzie trzeba walczyć a co jakiś czas boss będzie stawał się niezniszczalny i będzie przyzywał sobie pomocników. Dopiero po zabiciu przyzwanych jednostek będzie można dalej lać bossa. Próbowałem na rozmaite sposoby ale po zabiciu obstawy boss nadal jest niezniszczalny. Czy ktoś ma pomysł jak to rozwiązaćconfused.gif? Jeśli trzeba mogę wam podać wyzwalacze jakich użyłem ale mam nadzieję że i bez tego ktoś coś wymyśli. Planowałem też by z każdą kolejną rundką obstawa wzywana przez bossa była mocniejsza ale z tym chyba sobie sam poradzę.

dragonhunter
Wiadomość [#2]: 12.07.2012 o 10:06

Konto skasowane

/*Jeśli już zrobiłeś, że boss ma stawać się niezniszczalny i przyzywa się obstawa, to dobrze. biggrin.gif
W tamtym wyzwalaczu z przywołaniem jednostek, a dokładniej zaraz pod akcją z przywołaniem, dodajesz linijkę:/*

Grupa jednostek - Pick every unit in (Units within 800.00 of (Position of BOSS) matching ((Owner of (Matching unit)) Równa się (Owner of BOSS))) and do (Grupa jednostek - Add (Picked unit) to BOSS_Group)

/*Tutaj jest jeszcze jeden, być może lepszy sposób, lecz o wiele dłuższy w tworzeniu. Trzeba zrobić wszystkie typy jednostek, które BOSS będzie przyzywał (w Edytorze Obiektów) i dać im końcówkę z edytora, na przykład ,,(BOSS)". Wtedy należy dać w akcji powyżej tyle ,,Unit-Type of (Matching Unit)", ile będziesz miał jednostek stworzonych przez ciebie, z tą właśnie końcówką. Wtedy na pewno żadna jednostka SPOZA obszaru walki się nie zaznaczy. biggrin.gif*/

800.00 - tu obojętna liczba, aby była w granicach pola bitwy i nie zaznaczała jednostek POZA nim
BOSS - wiadomo kto
BOSS_Group - zmienna typu ,,Grupa jednostek"

//Wystarczy dodać jeszcze tylko jeden wyzwalacz, a mianowicie:

Trigger:
Wydarzenia:
Czas - Every 0.25 seconds of game time
Warunki:
(All units of BOSS_Group are dead) Równa się TAK
/*------ Możesz dać także warunek ,,BOSS_Group is empty", ale wtedy musisz stworzyć dodatkowy wyzwalacz, który będzie usuwał każdą zabitą jednostkę z tej grupy. ------*/
Akcje:
Jednostka - Make BOSS Zniszczalny

//Tyle. biggthumpup.gif

krulik
Wiadomość [#3]: 09.08.2012 o 15:33

Konto skasowane

Teraz działa. Trzeba było tylko dać ,,Unit-Type of (Matching Unit)" i boss staje się naprzemian zniszczalny i niezniszczalny a obstwa z każdą turą mocniejsza. Dziękuję bardzo.

Żeby nie robić spamu zadam pytania w tym temacie.
1. Jakie wyzwalacze stworzyć żeby jednostka A mogła użyć/podnieść/kupić przedmiot X ale nie mogła użyć/podnieść/kupić Y a jednostka B odwrotnie: mogła użyć Y ale nie mogła użyć Xconfused.gif
2. Jaki wyzwalacz stworzyć aby po kupieniu przedmiotu w sklepie nie można było go znowu kupić? Próbowałem takiego wyzwalacza:
Wydarzenie: Jednostka - <Sklep> Sprzedaż przedmiotu (ze sklepu)
Akcja: Neutralny budynek - Remove (Item-type of (Sold Item)) from <Sklep>
jednak nie działa. Przedmiot pozostaje na swoim miejscu tak jak był i można go kupić znowu.

Dekajo
Wiadomość [#4]: 08.07.2013 o 13:34

Konto skasowane

krulik napisał
Teraz działa. Trzeba było tylko dać ,,Unit-Type of (Matching Unit)" i boss staje się naprzemian zniszczalny i niezniszczalny a obstwa z każdą turą mocniejsza. Dziękuję bardzo.

Żeby nie robić spamu zadam pytania w tym temacie.
1. Jakie wyzwalacze stworzyć żeby jednostka A mogła użyć/podnieść/kupić przedmiot X ale nie mogła użyć/podnieść/kupić Y a jednostka B odwrotnie: mogła użyć Y ale nie mogła użyć Xconfused.gif
2. Jaki wyzwalacz stworzyć aby po kupieniu przedmiotu w sklepie nie można było go znowu kupić? Próbowałem takiego wyzwalacza:
Wydarzenie: Jednostka - <Sklep> Sprzedaż przedmiotu (ze sklepu)
Akcja: Neutralny budynek - Remove (Item-type of (Sold Item)) from <Sklep>
jednak nie działa. Przedmiot pozostaje na swoim miejscu tak jak był i można go kupić znowu.

1. Nie mam zielonego pojcia sad.gif

2. Zrób nowy sklep bez tego przedmiotu, i zrób

wydarzenia:
Takie jakie masz pasuje
warunki:
brak
akcje:
remowe sklep 1 from the game
create 1 nowy sklep in region np. sklep (w miejscu starego sklepu musi być region)

Mam nadzieje że będzie działało. smiley.gif

Być na forum, czy nie być na forum, o to jest pytanie! biggrin.gif

Mój kanał na Youtube prowadzony wraz z kolegą: KillerzyDC

Moje Aktualne Projekty:
- Ludzie Vs. Orkowie
- Pogromca (zawieszony)
REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :