Dziś jest: Poniedziałek, 20 listopada 2017, godzina 12:32
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum StarCraft 2 Poradniki i Strategie Mass Ravens - jak sie przed tym wybronić

Odpowiedź

Temat: Mass Ravens - jak sie przed tym wybronić

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 |   >   >>     Ostatnia
ShadowDancer
Wiadomość [#21]: 06.06.2012 o 13:28

Ravager

To już lepiej kilka hydr zrobić, bo energia infestorów regeneruje się tak samo wolno jak reavenów.

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
PM Email
ZeeTox
Wiadomość [#22]: 06.06.2012 o 20:10

Grając przeciwko Ravenom nie będziesz miał creepu. Hydry bez creepu są wolniejsze od Seeker Missile, więc to będzie samobójstwo.

PM Email
ShadowDancer
Wiadomość [#23]: 06.06.2012 o 22:27

Ravager

Ile on tych seekerów wystrzeli? Niech strzela, tym prędzej mu ene padnie (w każdym razie szybciej można robić hydry niż infestory).

ONLY ROCK'N'ROLL

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
PM Email
Mestru
Wiadomość [#24]: 07.06.2012 o 13:51

Zerg od 7 boleści

Wielki problem...

Jak terran gra mass raveny z 1-2 baz to:
Corruptory na 3 grupach kontrolnych, ze 2 infestory, a reszta ling/bane do niszczenia marinów i baz.

Master Zerg user.

Oł Maj Gadnes
http://www.youtube.com/M3stru - Polecam! Casty, VoDy, Komentarze.
PM Email
Gothmor
Wiadomość [#25]: 07.06.2012 o 16:54

Panowie, chyba zapominacie, że autor tematu gra Protossem ;)
A do tematu - jak już z resztą było powiedziane - na Raveny skuteczne są High Templary (Feedback + ew. Archont), do tego Stalkery. Idą w powietrze to Pheonix'y (dodatkowy dmg vs light).

A co do wyscoutowania tego, co terran robił - wcale nie miał aż tak dużo turretów, więc, grając ostrożniej, mogłeś mu się do bazy wślizgnąć smiley.gif

[Edycja Gothmor - 07.06.2012 o 16:56]

PM Email
mgkiler
Wiadomość [#26]: 07.06.2012 o 17:48

ok. thx

PM Email
ShadowDancer
Wiadomość [#27]: 08.06.2012 o 23:29

Ravager

Próbowałem tak zagrać nawet na rusków (discord II) i udawało się może w 1/10 przypadków (z wojskiem wbijającym do maina się nie dyskutuje).

ONLY ROCK'N'ROLL

PM Email
dbm
Wiadomość [#28]: 26.06.2012 o 17:45

Jakie stalkery? Graliscie w ta gre w ogole?!? Jest w niej takie cos jak PDD...

PM Email
ShadowDancer
Wiadomość [#29]: 01.07.2012 o 22:33

Ravager

ZeeTox: Faktycznie, hydry ssą na raveny z powodu cliffów smiley.gif

Skubaniec wleci mi przez cliffa do bazy i do widzenia.

ONLY ROCK'N'ROLL

PM Email
Glymbol
Wiadomość [#30]: 08.07.2012 o 15:01

Przez jakiś czas grałem masowe Raveny ale tylko przeciw Zergowi. Z mojego punktu widzenia, cieszyłem się kiedy przeciwnik robił Hydraliski. Wg mnie jest to najsłabsza jednostka na taką taktykę. Nawet Zergilngi w formie masowego dropa lub przy użyciu Nydusa sprawdzą się lepiej. Sądzę, że najmocniejsze są Roache i Infestory. Bardzo dobre Ultraliski, może się udać dotechować jeżeli wie się co robi przeciwnik. Mutalisków nie polecałbym ale mogą się sprawdzić jeżeli sprytnie się je wykorzysta zmuszając Raveny do straty energii gdzieś między bazami.

Jeżeli ktoś gra masowe Raveny, to prawie na pewno będzie chciał zużyć energię w 90% na Auto-Turrety. PDD i SM są raczej na specjalne okazje.

PM Email
haaz
Wiadomość [#31]: 20.04.2013 o 16:17

Mass Raven teraz jak wyszło heart of the swarm jest super dobre :-D
Działa tylko na zerga i protossa. Na ogarniętego terrana to raczej nie przejdzie.
Lubię grać tę strategię w stylu jaki gra ją Dragon.
Czyli expy z planetary fortress z turretami po całej mapie i nieustanne expienie.
Jak się zaczyna gra to się robi po prostu 14 cc ---> gas ebay ---> planetary fortress i to wystarczy do wybronienia wszystkich rushy za wyjątkiem 30 banelingów do rozwalenia planetary z naprawą.
Ale żaden zerg tak nie gra, że wysadza budynki.
Do tego najlepiej jeszcze przed postawieniem starporta zrobić gdzieś ninja expand, jak jest mapa obszerna to nie ma szans, że wrogowie cię znajdą.
A potem to już samowolka sie robi.
Ulepszenie armora budynkom + zasięg dla wież i planetary i jesteś super safe.
Jak już masz 3-4 działające bazy to po prostu robisz sobie spokojnie raveny i kampisz, podczas gdy po całej mapie stawiasz 2-3 expy naraz.
I zaczyna się zabawa.
W pewnym momencie ma się tak dużo minerałów (gaz leci na raveny tylko), że jesteśmy w stanie robić scv w 8 bazach naraz (po 5 skolejkowanych biggrin.gif) i jeszcze 2-3 expy stawiać.
Jak idzie jakiś atak to po prostu się naprawia, a jak przeciwnik ma już jednostki tier 3 to zwykle masz już taką gromadkę ravenów że jest bajka.

Jedyne co ciśnie raveny ze strony protossa to stormy high templarów, które da się po prostu unikać nie walcząc z ht i stawiając turrety żeby nie mogły uciec.
Mając jakieś 60 ravenów właściwie ma się wrażenie, że energia im się nie konczy. Można robić mury z wieżyczek i prowokować base trade sytuacje.

Jeśli chodzi o zerga, to już wcześniej wspomniałem, że wysadzanie banelingami działa to rozwalania baz naprawianych, wszystko inne odpada biggrin.gif
Ale jest to o tyle niekorzystne, że trzeba mieć bardzo mocną ekonomię żeby w ogóle o takim czymś myśleć, a terran po prostu będzie sobie expić im dłużej trwa gra tym gorzej dla zerga.
W momencie kiedy terran ma 200/200 ravenów zerg nie może go zjechać. Może tylko rozwalać mu bazy, ale jak terran je stawiał w 2x szybszym tempie niż zerg to jest pozamiatane.
Zerg rozwala jedną bazę poświęca 20-30 supply, a terran ma już 3 postawione. Padaka biggrin.gif

Jeszcze co do tossa. Ktoś powie, że można cisnąć planetary fortress collosami czy voidami. No niestety o ile collosy się sprawdzają to o tyle musisz ich mieć co najmniej 6-8 żeby życie cc spadało. Jak jest naprawiane to nie pada. Nie wiem może immortale z sentry by dały radę rozwalić, ale późno są i zwykle już ma się 4 bazę w połowie zrobioną, także strata bazy nie boli.
Ponadto jak ktoś idzie w immo sentry mozna dowalic defensywne 2-3 tanki i forcefieldy nam nie grozą biggrin.gif

Ogólnie jak już ma się po 30.000 mineralow i porownywalnie tyle gazu by odbudowac raveny warto pobudowac orbital commandy i pozabijac wszystkie scv z mineralow.
Wtedy tylko gaz wydobywa sie i to wystarczy biggrin.gif

Jak sie pozwoli przeciwnikowi dobic do krytycznej liczby ravenow z ulepszeniem pancerza i zasiegu dla wiez + ulepszeniem energii dla ravenow startowej.
To zerg NIE MA SZANS, a protoss ma 2% szans na wygrana jak terran mysli i nie straci calej armii na stormach.

Kocham te strategie smiley.gif

[Edycja haaz - 20.04.2013 o 16:19]

PM Email
kranz
Wiadomość [#32]: 20.04.2013 o 17:18

a jaka liga? brąz czy low silver?

sorry ale nie mogłem sie powstrzymać...

[Edycja kranz - 20.04.2013 o 17:18]

PM Email
haaz
Wiadomość [#33]: 20.04.2013 o 18:01

hmmm na platyne/diament spokojnie jeszcze działa więc na silver też powinno, jak możesz to sprawdź :-D

PM Email
Kris7
Wiadomość [#34]: 20.04.2013 o 22:08

DiamondTerran

i jak tam Kranz? sprawdziłeś już czy w silverze działa?

do not cry about the balance before you know how to play your race.
I'm not a nub, I'm gosu of tomorrow...

nie rozmawiam z debilami
PM Email
kranz
Wiadomość [#35]: 21.04.2013 o 09:17

Kris7 napisał

ta..sprawdziłem ponad 2 latka temu już. sezon 1 chyba. do bani to jest. od brazu do mid mastera skontrujesz. ale o tym przekonasz się nie predko.

PM Email
haaz
Wiadomość [#36]: 21.04.2013 o 10:59

kranz to pochwal się jak to kontrujesz

PM Email
Sulphuriell
Wiadomość [#37]: 21.04.2013 o 14:15

A nie rozumiem co za problem zamknąć na 2 bazach kogoś, kto próbuje grać to gówno XD nawet jak ktoś się zagapi i pozwoli założyć T thirda i wszędzie są pedalskie PF to dropami można snipeować tech laby przy starportach, trzeba być retardem, żeby pozwolić T na zrobienie mass ravenów XD

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
PM Email
Duppon
Wiadomość [#38]: 21.04.2013 o 14:32

wizzard 60

Spadłem z krzesła jak przeczytałem post haaza. xD

VelOCity#1448
PM Email
haaz
Wiadomość [#39]: 21.04.2013 o 15:20

Sulphuriell napisał
A nie rozumiem co za problem zamknąć na 2 bazach kogoś, kto próbuje grać to gówno XD nawet jak ktoś się zagapi i pozwoli założyć T thirda i wszędzie są pedalskie PF to dropami można snipeować tech laby przy starportach, trzeba być retardem, żeby pozwolić T na zrobienie mass ravenów XD

I tak i nie :-D
Na dużej mapie typu whirlwind nie ma bata, że znajdziesz 3 bazę, musiałbyś się spodziewać tego builda.
Dropami niby możesz snipować techlaby, ale raz że za nadmiar minerałów jest milion turretów przy miejscach gdzie może drop iść, dwa ulepsza się im zasięg czyli szybciej ci zjedzą te dropy, trzy co ty chcesz mi dropnąć do rozwalenia tych techlabów jak starporty są w zasięgu planetary? :-D z resztą zawsze mogę sobie dorobić defensywne tanki hehe
No i ja już mam nawyk budowania ich za minerałami tak ciasno, raveny wiadomo nie mogą się zablokować bo są latające smiley.gif

Mialem mnóstwo gier gdzie ludzie próbowali walić 4gate, czy 4gate drop i nawet jak wylądowali to wuja mogli mi zrobić za przeproszeniem biggrin.gif

Jeszcze jest fajny myk na niektórych mapach, że się stawia supply depoty w taki sposób, że blokują przejście do maina i są w zasięgu planetary, bo to trzeba uważać w early na to, że przeciwnik oleje twojego naturala i po prostu pójdzie do maina gdzie możesz jeszcze nie mieć planetary zrobionego i pare scv może paść

Tak samo można użyć supply, żeby jednostki meele w ogóle nie były w stanie nawalać planetary, to jest już bicie leżącego :-D

Dragon (grandmaster korean terran) często gra ten strat jak streamuje z cyklu trollgame czy jakoś tak. Tylko on to nie ma safe openingu do tego tylko po prostu wali double expand na start i dopiero potem zamienia w planetary. Ludzie śmiesznie reagują w takich sytuacjach.

Tak samo widziałem jak zergiem grał na infestory i łapał robotnika przeciwnika po czym stawial np. nexus i grał dwoma rasami naraz :-D
Muszę tak kiedyś spróbować hehe jest moc :-D

Najlepsze w tym buildzie jest to, że no naprawdę jak się ma już pełno tych ravenów to nie ma czym tego zjechać.

Przykladowo ze strony zerga:
hydra? ---> pdd + turrety nawet sie nie spocisz, za nadmiar energii mozesz seekery walnac 2-3
muta? ---> seeker missile + pdd albo to samo co wyżej, jeszcze mozna je po prostu przekampic w turretach, wlasciwie sie nie da zginac na muty tym stratem
roach? --->seeker (jak nie ma speeda do roachy to nawet uciec nimi nie może biggrin.gif )
lingi? ---> nic ci nimi nie zrobi, planetary z naprawą śmieją się z tego
ultra? ---> seeker i leży, nic tym nie rozwali (btw jak wykorzystam trik z supply to już w ogole nawet naprawiac nie trzeba prawie)
swarm host ---> robisz pare tankow do rozwalania tych robaczkow i walisz seeker na nich
banelingi ---> tym moze ci rozwalic wczesnie baze, potem wystarczy w miejscach gdzie atakuje dodac po czolgu i powiekszyc wall zeby nie rozwał ci command center, ale jest to nieefektywne dla zerga jak nie ma zaplecza ekonomicznego takze i tak wychodzimy w sumie na plus
broodlordy ---> hahaha jak ktos na mnie takie cos zagra to sie zastanawiam czy ma jakiegos laga umyslowego smiley.gif

Co tam jeszcze zostalo?
corruptory? no tak ---> pdd + turrety auto win

Ze strony protossa wyglada to podobnie.
Voidraye ---> jedynie w massowce moga sprawic problem ale seeker je jedzie bo one maja tendencje do zbierania sie w kupe ^^
high templary i ich stormy ---> jedyne co wlasciwie moze pocisnac raveny. Ktos powie ze mozna uzyc feedbacka, jak toss uzywa na mnie feedbacka to sie ciesze ze traci energie a nie wali stormow. Po prostu rzucam mu seeker przez klify i uciekam, albo zamykam mu ht turretami zeby nie mial jak uciec, albo po prostu mam go w dupie i robie base trade :-D gl w rozwalaniu turretow z armorem i zasiegiem.
phoenixy ---> nie moze ci nic zrobic nimi, ale bedzie uciekac przed twoimi turretami i seekerami dlatego idziesz w base trade albo spokojnie dalej macrujesz
Całą resztę się ciśnie lekko.

Bajka :-D

[Edycja haaz - 21.04.2013 o 15:38]

PM Email
Kris7
Wiadomość [#40]: 21.04.2013 o 15:41

DiamondTerran

kranz napisał
Kris7 napisał

ta..sprawdziłem ponad 2 latka temu już. sezon 1 chyba. do bani to jest. od brazu do mid mastera skontrujesz. ale o tym przekonasz się nie predko.

nieprędko piszemy razem

do not cry about the balance before you know how to play your race.
I'm not a nub, I'm gosu of tomorrow...

nie rozmawiam z debilami
PM Email
REKLAMA
Strona 2 z 4.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :