Dziś jest: Piątek, 23 sierpnia 2019, godzina 15:38
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Undead, kilka pytań

ShadowDancer
Wiadomość [#1]: 16.04.2012 o 18:02

Konto skasowane

Witam,
Niedawno kupiłem WC3:TFT, przeszedłem kampanie i próbuję grać undeadem w internecie. Pozwolę sobie opisać kilka rzeczy, które mnie zastanawiają, może jakaś dobra dusza mi pomoże wejść w grę.

Co dokładnie się dzieje po kliknięciu quick match? Jak dobierani są gracze? (pewnie było, więc chociaż keyworda rzućcie).

Przesiadłem się ze sc i bohaterzy są dla mnie nowością. Mógłby ktoś opisać, jaka jest ich rola na polu walki? Tak, wiem, mordować wszystko co się rusza, ale np. podczas bitwy atakować raczej armię przeciwnika, czy jego hero (np. novą, focus fire itp).

"Zadziwia" mnie też użycie różnych przedmiotów (np. town portal - hero walczą ze sobą, red hp, już mu ostatniego coila ładuje, a ten walnie portal, a jego armia dobija mojego hero), czy potki (wtf to jest, że nagle sobie połowę życia leczy? biggrin.gif).
Więc jakie przedmioty używać? Na początku w ogóle nie budowałem Tomb of Relics, dopiero potem na ladderze jakiś gościu powiedział mi po co w ogóle to używać. Podobno można tam kupić Wand of Necromancy, jednak moim zdaniem jest to słaby przedmiot (tylko 8 szkieletów za 150, zwłaszcza, że przeciwnik może często po prostu uciec i poczekać aż się rozpadną, co często robi). Dalej czytałem coś o orbie (po zrobieniu Black Citadel), jednak wydaje mi się, że można go kupić wcześniej (mylę się?). I raz jest rada, aby dawać go liczowi, a raz dk, więc od czego to zależy? W ogóle dla mnie ten przedmiot jest też dość słaby, bo za prawie 400 można mieć 1,5 fienda, który zadaje więcej obrażeń (niż 5). Poza tym ile potek ze sobą targać, aby czuć się bezpiecznie? Mam wrażenie, że często obwieszam się jakimś złomem, zamiast wziąć więcej potek (z drugiej strony często ginę zanim użyję choć jednej, bo nie ogarniam co się dzieje w tych błyskach, aurach i pierdołach smiley.gif).

Jest jednostka destroyer, czytałem o niej trochę, podobno skuteczna na melee i na casterów - jednak ja tej skuteczności nie uświadczyłem smiley.gif Mógłby mi ktoś wyjaśnić, na czym to polega, jak tego używać (i dlaczego nie regeneruje many)?

Necromancer i Banshee - spotkałem się z opinią, że te jednostki są w ogóle nieprzydatne i nie trzeba nawet budować Temple. Dlaczego? Jak narazie jedną z bardziej skutecznych taktyk, które udało mi się wymyślić, to 3 wozy z ciałami, 6 necromancerów + statuła i atakujemy expa/maina.
Na abo rzucam unholy frienzy, a herosów przeciwnika (albo cokolwiek co chce uciec) przeklinam.
Za to banshee jest dla mnie kompletną zagadką - do czego się to przydaje? Podobno na mass miśki jest dobra (ale nikt mi nie grał mass miśków), poza tym anti-magic? Na co to użyć? Czy pozwala np. ściągnąć bańkę z paladyna? IMO jednostka nie warta swojej ceny (choć pewnie wynika to z mojej niewiedzy smiley.gif).

[Edycja ShadowDancer - 17.04.2012 o 15:49]

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
Olos
Wiadomość [#2]: 16.04.2012 o 21:26

Konto skasowane

Pare rzeczy sie zmieniło, ale podstawy masz tu http://forum.battlenet(...);page=0. Zgraj sobie warkeys. Szkielety przydają sie do rusha na creepy, albo baze przeciwnika (wystarczy zabić świnie,albo jakieś zwierzątko i mozna je robić). Obejrzyj troszke replay'ów i zobaczysz z czym to sie je.

" I think, therefore I am... I think."

Moderator Tablic Warcraft 3 i Moderator Globalny
ShadowDancer
Wiadomość [#3]: 17.04.2012 o 16:01

Konto skasowane

Ok, na razie zostawmy strategie, chodzi mi o samą mechanikę. Oglądanie replay'ów nie daje mi nic, bo widzę co robią, a nie dlaczego to robią. Poza tym pro na repach grają całkiem inaczej (mi tam cholera, czy padnie ghoul czy dwa, robię większe błędy).

Dalej nie ogarniam, kiedy bić bohatera, a kiedy nie. Pro oczywiście biją go, kiedy widzą szansę zabicia, natomiast na moim poziomie różne cuda widzę i dlatego ciekawi mnie spojrzenie kogoś doświadczonego (dla kogo to jest oczywiste).

Powiedzmy, że laska jest dla mnie na razie nieprzydatna (za niski poziom, żeby to sensownie wykorzystać). Natomiast z tego co się dowiedziałem orb obniża pancerz o 5, niech będzie, że jest wart tej ceny.

Natomiast dalej nurtuje mnie rola banshee/necromancer i działanie destroyera (na jakiej zasadzie on atakuje?).

ONLY ROCK'N'ROLL

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
Olos
Wiadomość [#4]: 17.04.2012 o 16:47

Konto skasowane

Napisze tak. Jak pewnie wiesz z SC, dane jednostki robi się do danej sytuacji. W grze różne jednostki posiadają różne rodzaje pancerzy i różne rodzaje ataku każdy bardziej lub mniej skuteczny na kazdy rodzaj pancerza.. Jakaś tabela zależnosci pewnie w necie wisi, jesli nie jest to łatwe do sprawdzenia. Bohatera najlepiej focusować zawsze wtedy gdy ma sie do tego okazje, ale nie za wszelką cene. UD ma dobry triple hero nuke, czyli coil,nova i swarm/impale. Oczywiście sa jeszcze hero z tawerny i to też w zaleznosci od stylu taktyki. Przeczytaj opisy skill destro i będziesz wiedział do czego sie może przydać. Głównie do ściagania buffów przeciwnikowi i mane moze wyssać tylko od swojej przyjaznej jednostki, a wtedy robi sie tzw. mana trick. Czyli z posągów z których dalej robisz destro po kolei wysysasz mane, bo jak wiesz posągi mają replenish many.

[Edycja Olos - 17.04.2012 o 16:48]

" I think, therefore I am... I think."

Moderator Tablic Warcraft 3 i Moderator Globalny
ShadowDancer
Wiadomość [#5]: 17.04.2012 o 17:46

Konto skasowane

Nie można zakładać z góry, że wszystko wiem, ale trochę wyjaśniłeś. Co do hero, to zastanawia mnie jeszcze sprawa feedowania swoich, podczas walki - czy warto zawracać sobie tym głowę?

ONLY ROCK'N'ROLL

uncc
Wiadomość [#6]: 21.04.2012 o 13:50

Konto skasowane

Zależy do sytuacji i przeciwko komu grasz.Wiele osób robi szybki tech żeby zrushować Wyrmami/Gryfami.Na początek polecam zrobić Ci osobne konto, i poćwiczyć na nim 4 v 4, tam możesz najszybciej się czegoś nauczyć, jak już będziesz ogarniać to możesz przerzucić się na 2 v 2 lub solówki.

potluczony.gif
REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :