Dziś jest: Czwartek, 21 września 2017, godzina 01:28
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Używana gra

Eyren
Wiadomość [#1]: 05.02.2012 o 16:57

Witam.
Zastanawiam się nad kupnem sc2 z aukcji http://allegro.pl/star(...)818.html
Jako że nie jestem obeznany z platformą battle.net zapytałem się sprzedajacego jak sprawa ma się z kontem/cd-keyem. Otrzymałem następująca odpowiedz:
,,Witam serdecznie gralem troche w st2 mam konto na battlenecie w lidze gold podam po wygranej dane do zalogowania sie na battle net ale mozna tez zalozyc sobie nowe konto."
No właśnie, czy jest możliwe stworznie nowego konta kosztem starego, ew. ,,reset" (z tego co mi wiadomo 1cd-key = 1 konto)?

PM Email
BlekDef
Wiadomość [#2]: 05.02.2012 o 17:11

Konto skasowane

Nie da się przenieść klucza z konta na konto. Klucz pozostaje przypisany do danego konta na zawsze. Do tego handel kontami jest ponoć niezgodny z licencją SC2 i jest możliwe, że po zakupie konto może któregoś dnia zostać zbanowane. Zwłaszcza, że paru konfidentów tutaj jest, którzy od razu zgłaszają tego typu akcje.

[Edycja BlekDef - 05.02.2012 o 17:12]

Każden, kto mowę swą ojczystą kala i jej ortografię umyślnie plugawi, bądź nauczyć się jej nie chce,
ten jest jak dziwka pospolita, co dupy głupocie daje w zamian dysmózgię otrzymując.

Last
To nie treść gier wywołuje przemoc tylko lagi, bugi, nieprzemyślane rozwiązania, kiepski support i inni gracze.
PM Email
Eyren
Wiadomość [#3]: 05.02.2012 o 17:20

Tak na dobrą sprawe w aukcji nie ma nic o sprzedaży konta...

PM Email
marcqk
Wiadomość [#4]: 05.02.2012 o 17:55

To może być oszustwo tzn on sprzedaje gre czytaj podełku i płytę a kod już ma użyty na swoim koncie. Opis by się wtedy zgadzał więc ...

PM Email
relax
Wiadomość [#5]: 05.02.2012 o 17:56

Nie ma takiej możliwości. Gościu widać sam nie ogarnia albo chce ci sprzedać na chama. Lepiej kupić orginał albo sam Cd-Key na jakiejś aukcji, jak kupilem za 100zł na allegro. Gościu ci sam napisał ze poda ci dane do zalogowania się czyli wykorzystał juz CD-Key, założenie nowego konta jest możliwe tylko i wyłącznie z nowym kluczem, nie wiem z jakiej racji napisał ci ze jest możliwość założenia nowego, chyba ze ci da inny key.

Kupowanie konta od kogoś jest bez sensu ponieważ:
- szybko dostaniesz bana
- gościu jest w gold lidze co oznacza ze granie multiplayer laddera 1on1 sprawi ci nie lada problem bo w goldzie ludzie grają już całkiem niezle a ty jesteś początkującym graczem
- będziesz miał skopane MMR - cięzej awansować do wyższej ligi
- nie zmienisz sobie nick'a na battlenecie

Ale jak chcesz tylko dla single playera to mozesz kupic, jednak esencją SC2 jest multi ;)

Tutaj masz najtańszą aukcje na allegro w tej chwili :
http://allegro.pl/star(...)373.html

[Edycja relax - 05.02.2012 o 18:01]

sprężarki bezolejowe
części do sprężarek
kompresory śrubowe bezolejowe
PM Email Strona domowa
Eyren
Wiadomość [#6]: 05.02.2012 o 18:09

Dziękuje za odpowiedzi, pozwoliły mi to spojrzeć na sprawe w nieco szerszej perspektywie.
Zdecyduje się raczej na sam cd-key

PM Email
ShadowDancer
Wiadomość [#7]: 05.02.2012 o 19:16

Ravager

Kupowanie konta od kogoś jest bez sensu ponieważ:
- szybko dostaniesz bana // możliwe
- gościu jest w gold lidze co oznacza ze granie multiplayer laddera 1on1 sprawi ci nie lada problem bo w goldzie ludzie grają już całkiem niezle a ty jesteś początkującym graczem // 10 - 15 gier i szybko spadniesz
- będziesz miał skopane MMR - cięzej awansować do wyższej ligi // To tylko kwestia kilku(nastu) gier
- nie zmienisz sobie nick'a na battlenecie // Sprzedawca mógł nie wykorzystać zmiany nicka, więc teoretycznie jest możliwa

Ale jak chcesz tylko dla single playera to mozesz kupic, jednak esencją SC2 jest multi ;) // Dla single playera można za 20 zł kupić 20 kluczy trial i pograć na "pewniaka"

Kupowanie używanego konta jest bez sensu dlatego, że ktoś zakładając konto podaje swoje dane osobowe i potem (mimo zmienianego maila itp) może przesłać do blizza skan dowodu osobistego z informacją, że konto zostało skradzione i jesteś za przeproszeniem w d**ie.

BlekDef napisał
Zwłaszcza, że paru konfidentów tutaj jest, którzy od razu zgłaszają tego typu akcje.

Myślałem, że jesteś ciut inteligentniejszy...
Przecież wiesz dobrze, jak i większość myślących ludzi na forum, że udowodnienie komuś sprzedaży konta jest niemożliwe - chciałem, żeby tamten gościu trochę się spocił (co zresztą perfekcyjnie mi się udało, sądząc po wiadomości otrzymanej od niego <lol>).

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
PM Email
Bargor
Wiadomość [#8]: 05.02.2012 o 19:23

Może gościowi chodziło o zmianę nicka?
Takie rzeczy jak dane osobowe czy sekretne pytanie można sobie zmienić więc pewne możliwości "dostosowania" i zabezpieczenia kupionego konta istnieją.

PM Email
ShadowDancer
Wiadomość [#9]: 05.02.2012 o 20:15

Ravager

Można zmienić adres, ale nie imię i nazwisko (chyba, że wcześniej wpisałeś coś głupiego/literówkę, albo masz dokument potwierdzający zmianę imienia/nazwiska).

ONLY ROCK'N'ROLL

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
PM Email
Mestru
Wiadomość [#10]: 05.02.2012 o 21:11

Zerg od 7 boleści

Zmienić można tylko, gdy masz dowód, że to ty zmieniłeś te imie i nazwisko, albo tak jak napisał użytkownik wyżej gdy wpisałeś jakieś bzdury (np. imie: Elo nazwisko: Melon) Pani Iwona z obsługi klienta rozwiązuje sprawę bez problemu smiley.gif

True story.

Oł Maj Gadnes
http://www.youtube.com/M3stru - Polecam! Casty, VoDy, Komentarze.
PM Email
Sulphuriell
Wiadomość [#11]: 05.02.2012 o 21:17

Na starych kontach jest możliwość jednokrotnej zmiany nicka, na nowych kontach już chyba nie. Wynika to z tego, że blizzard nie poinformował graczy, że nie mogą zmienić sobie nicka, w związku z czym, jak ktoś wpisałsobie dla jaj ksywkę "luźna guma", to musiałby się z nią bujać. W związku z tym, żeby było bardziej fair wobec klienta, blizzard ogłosił, że można raz zmienić sobie nazwę konta. Podejrzewam, że klucze wprowadzane po tym zdarzeniu, już opcji zmiany nicka nie posiadają.

Kupowanie używanego konta nie ma żadnego sensu, bo można je po zakupie zwyczajnie stracić.

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
PM Email
relax
Wiadomość [#12]: 06.02.2012 o 02:40

@shadowdancer

W sumie zgadzam się, ale można też zauważyć że pewnie ta osoba rozegrał kilka set meczy. Co automatycznie oznacza że o awans będzie ciężej, ponieważ każdy wygrany mecz wpływa w mniejszym stopniu na MMR smiley.gif

sprężarki bezolejowe
części do sprężarek
kompresory śrubowe bezolejowe
PM Email Strona domowa
Don_Petch
Wiadomość [#13]: 06.02.2012 o 10:13

Konto skasowane

W sumie mozna by zrobić taki myk:

Sprzedający i kupujący dogadują się co do konta i jedna z nich zostaje 'UltrA HaXXorem". Osoba, która sprzedala konto mówi, ze konto zostało jej skradzione ale gdy Blizzard prosi o skan dowodu, sprzedawca dosyła dowód kupującego.

ShadowDancer
Wiadomość [#14]: 06.02.2012 o 11:44

Ravager

W twoim myku nie zgadza się to, że na dowodzie będzie inne imię i nazwisko niż zadeklarowane.

relax: Myślę, że tu dużo bardziej by bolał brak ligi treningowej.

ONLY ROCK'N'ROLL

PM Email
Mestru
Wiadomość [#15]: 06.02.2012 o 12:01

Zerg od 7 boleści

ShadowDancer napisał
W twoim myku nie zgadza się to, że na dowodzie będzie inne imię i nazwisko niż zadeklarowane.

relax: Myślę, że tu dużo bardziej by bolał brak ligi treningowej.

Liga treningowa to syf.
Od razu najlepiej wejść, przegrać 5 meczy placementowych i iść do bronzu.

Oł Maj Gadnes
http://www.youtube.com/M3stru - Polecam! Casty, VoDy, Komentarze.
PM Email
Vaxar
Wiadomość [#16]: 06.02.2012 o 17:38

Lol na jednym ze zdjęć można nawet odczytać CD-KEY ;)

Profil: RavageEmpire
PM Email
boner
Wiadomość [#17]: 01.07.2016 o 20:15

Wita, kupiłem używanego, oryginalnego Starcrafta 2 wyłącznie do Single Playera. niestety nie mogę uruchomić kampanii. wyskakuje komunikat , iż muszę zakupić kod, a oryginał jest zainstalowany. gdy uruchamiam kod z pudełka, wyskakuje komunikat, że jest użyty, ale to jasne, bo to używka. Jednakże słyszałem, że w singla mogę grać na innym koncie i wykorzystanym kodzie. Wiecie w jaki sposób mogę to zrobić? Dzięki z góry za pomoc.

PM Email
REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :