Dziś jest: Wtorek, 7 lipca 2020, godzina 07:31
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Problem z wyzwalaczem

Gigantxxx
Wiadomość [#1]: 04.02.2012 o 17:59

Konto skasowane

Witam. Mam problem z wyzwalaczem mianowicie chodzi mi o to ze, niezależnie jaka rasę wybiorę chciałbym żeby za każdym razem pojawiało się 5 ogników. Czy można coś takiego zrobić?

dragonhunter
Wiadomość [#2]: 04.02.2012 o 18:22

Konto skasowane

Samych 5 ogników? Czy jeszcze jakiś budynek startowy? A jeśli już budynek, to dopasowany do wybranej rasy?

Gigantxxx
Wiadomość [#3]: 04.02.2012 o 19:25

Konto skasowane

np: jak zaczynam grę, i wybieram ludzi to na start dostaje ratusz i 5 robotników ja chce to zamienić na 5 ogników i na start chce ratusz i 5 ogników da się coś takiego zrobić?

dragonhunter
Wiadomość [#4]: 04.02.2012 o 20:41

Konto skasowane

Oczywiście, że się da...

Tworzysz 4 wyzwalacze (każdy na osobną rasę) i zrób tak, jak podam tutaj, zmieniając tylko wartości podanych przeze mnie niewiadomych.

X - Numer gracza.
Y - Rasa.
Z - Zmienna typu "Punkt".
N - Budynek startowy, zależny od rasy (Ratusz, Wielki Hall, Nekropolia, Drzewo Życia).

Wyzwalacz:

Wydarzenia
Map initialization

Warunki
(Race of Gracz X) Równa się Y - Jeśli w miejscu "Y" wstawisz rasę Nieumarłych, to w akcjach (w niewiadomej N, musisz wstawić Nekropolię (itd; odpowiednio dla każdej rasy)).

Akcje
Set Z = (Gracz X start location) - 5 ogników i budynek początkowy, pojawią się w miejscu startu danego gracza.
Jednostka - Create 1 N for Gracz X at Z facing Domyślna orientacja budynku degrees
Jednostka - Create 5 Błędny Ognik for Gracz X at Z facing Domyślna orientacja budynku degrees

[Edycja dragonhunter - 04.02.2012 o 20:44]

Gigantxxx
Wiadomość [#5]: 05.02.2012 o 02:40

Konto skasowane

Dobra mam to. Masz jeszcze jedno pytanie jak zrobić rasy stałe ze jak wejdę do gry i wezmę swoja mapkę to ze ras nie będzie już można zmienić chodzi mi o coś takiego jak jest w dotach.

Dzięki za informacje.
Pozdrawiam Gigantxxx

[Edycja Gigantxxx - 05.02.2012 o 06:06]

uncc
Wiadomość [#6]: 05.02.2012 o 11:54

Konto skasowane

Ustaw sojusze jakie mają być wejdz w Scenariusz--->Strony i zaznacz Okreslone Ustawienia Gracza.

potluczony.gif
Gigantxxx
Wiadomość [#7]: 05.02.2012 o 15:07

Konto skasowane

http://www.epicwar.com/maps/196940/ Jeśli będą jakieś bugi pisać.Mapka jest w fazie testów. Gdy zda egzamin zamierzam ja powiększyć i zrobić ładne tereny to jest faza wstępna.

Zapraszam do oceniania. smiley.gif

[Edycja Gigantxxx - 05.02.2012 o 15:19]

Drakonno
Wiadomość [#8]: 05.02.2012 o 15:29

Konto skasowane

Żartujesz sobie?
Mapy nie ma, po prostu trochę drzew. Z Dalaranem ma to tyle wspólnego co krzesło mojej babci z peruką króla Francji.
Nie wiadomo skąd wzięte jednostki, nie wiadomo jak je obsługiwać. Pomijając, że chłop nie buduje kopalni złota, tylko może peon, a i tak musi najpierw peon ją zbudować żeby akolita mógł ją opleść i pobierać złoto. Naprawdę, nie ma tutaj nic, wrzuciłeś wszystko i nie wiadomo jak połączyłeś.

Skromna animacja - http://img694.imagesha(...)fend.gif

-Brrr... A którego z nich, powiedz, można ukatrupić za pomocą zwierciadła?
-Każdego. Jeśli walnąć prosto w łeb.
A. Sapkowski - Rozmowa wiedźmina z rycerzem po zabiciu kuroliszka.

-Gdzie podkop, jaki podkop, lampa w podłodze! Jakie to wszystko popieprzone!
Seksmisja
Gigantxxx
Wiadomość [#9]: 05.02.2012 o 15:46

Konto skasowane

nie spinaj się tak to moja 1 mapka nad która spędziłem z 2h właśnie po to wam daje żebyście wyłapali bugi bo ja moglem nie zauważyć a nazwa to dałem tak z niczego.Chce zeby mapka przypominała trochę fotman frenzy.

[Edycja Gigantxxx - 05.02.2012 o 15:51]

dragonhunter
Wiadomość [#10]: 05.02.2012 o 15:56

Konto skasowane

Mapa moim zdaniem idealna. Można w nią grać całymi dniami i nocami. Wszystko jest idealnie dopracowane. Widać, że się nad nią namęczyłeś. Gratuluję. Mnie by się nigdy nie udało stworzyć tak idealnej mapy, gdzie wszystko wygląda tak świetnie i naturalnie.

A tak serio, to nie wiem, gdzie ty tam zauważyłeś chociaż tysięczny ułamek jednego procenta Dalaranu, bo ja tu nic nie widzę.
Ta mapa, to po prostu cztery kwadraty na brzegach i 4 prostokąty między nimi...

Zrobiłeś tutaj jeden wyzwalacz, w którym warunek wygląda naprawdę genialnie: " Orkowie Równa się Nocne elfy" i dwiema akcjami:

Jednostka - Create 1 Błędny Ognik for Gracz 1 (Czerwony) at (Center of (Playable map area)) facing Domyślna orientacja budynku degrees
Jednostka - Create 5 Błędny Ognik for Gracz 1 (Czerwony) at (Center of (Playable map area)) facing Domyślna orientacja budynku degrees

Jak by nie można był zrobić "Create 6 Błędny Ognik..."

- Uwierz mi, wielkie grzyby zamiast drzew, nie każdemu komponują się z paletą "Lato Lordaeronu".
- Ja bym takie coś zrobił w 10 minut, a ty nie wiem nad czym 2h siedziałeś...
- Przy wczytywaniu mapy brakuje polskich znaków.

Jeśli mam "wyłapywać bugi", to najpierw mi powiedz, co tu NIE jest bugiem...

P.S. Taka rada na przyszłość: Nie wrzucaj mapy na forum, którą zrobiłeś, a w którą ani razu nie grałeś, tylko daj KOMUKOLWIEK do przetestowania.

biggthumpup.gif

Gigantxxx
Wiadomość [#11]: 05.02.2012 o 16:06

Konto skasowane

Chyba napisałem wyraźnie ze to jest faza wstępna chodziło mi o to czy pasi wam taka tematyka gry tereny będą zmienione.

Trochę wyrozumiałości dla nowicjusza smiley.gif

[Edycja Gigantxxx - 05.02.2012 o 16:07]

Drakonno
Wiadomość [#12]: 05.02.2012 o 16:09

Konto skasowane

Ale tutaj nie ma tematyki. Tutaj nawet nie ma czego komentować, bo tu nie ma rzeczy, które mogłyby istnieć. Dostajemy drzewca i 5 ogników na początek. I co, najbliższa jednostka jaką możemy zrobić to peon (chłop nie zbuduje nam kopalni), następnie czekamy... 15 minut, żeby zdobyć 1k drewna, za które budujemy kopalnię. Nawet nie wiem czy nie kosztuje ona 4k...

Przeciwnik nie robi nic, bo nie ma AI, więc wyśle tylko ogniki i będą tak magazynować to drewno do śmierci.

Seksmisja
Gigantxxx
Wiadomość [#13]: 05.02.2012 o 16:14

Konto skasowane

Grałeś kiedy w fotman frenzy lub coś takiego? bo chyba nie

Drakonno
Wiadomość [#14]: 05.02.2012 o 16:40

Konto skasowane

http://www.epicwar.com/maps/108327/ << Footmen Frenzy v 1.4 z AI
http://www.epicwar.com/maps/196940/ << Twoja mapa. Sama MINIMAPA już pokazuje jaka jest przepaść jakości.

Teraz zagrałem, żeby nie było, że po prostu tak "spinam".
Zobaczmy, w FF mogę zarobić odpowiednią ilość pieniędzy podczas pojedynku, jest wbudowane AI, więc mogę spokojnie sobie samemu ćwiczyć sposób walki, co więcej są skrypty odpowiedzialne za niektóre rzeczy na mapie i jest to ładnie dokończone. Można się przyczepić do 3 różnych języków, które się przeplatają, niektórych złych rozwiązań, jak na przykład sposób wyboru bohatera, oraz tego skryptu co spawnuje Ci jednostki, ponieważ nie możesz określić gdzie chcesz wysyłać jednostki.

Po co natomiast Ty zamieszczasz totalnie nie zrobioną mapę. Tam naprawdę nie ma nic. Równie dobrze mogłeś zapisać pustą mapę i zamieścić na Epic'u, wiele by to się nie różniło. Zamiast teraz się bronić, że to Twoja pierwsza mapa, weź się zajmij robotą, o ile Ci się chce i to nie jest słomiany zapał. Podstawowych tutoriali jest od groma, nie będę N'ty raz umieszczał linków i tłumaczył gdzie szukać.
Jak się czymś chwalić, to konkretnym, hm?

[Edycja Drakonno - 05.02.2012 o 16:43]

Seksmisja
uncc
Wiadomość [#15]: 05.02.2012 o 16:41

Konto skasowane

Dobra,nie jezdzijcie juz po nim.Mapa niestety troche nieprzemyślana i lipnie zrobiona:
1.Użyj Tillsetów Dalaranu(skoro to ma być walka o dalaran)-Zaawansowane--->Modyfikuj Pola--->Dalaran i pokoloruj troszke tillsetami.
2.Co w bitwie o dalaran robią elfy?Powinny byc ud(ewentualnie legion) przeciwko wysokim elfom(lub ludziom).
3.Mapa nie wygląda zupelnie jak dalaran
4.Uzywaj dodatków
5.Zrób nowe jednostki i nowe budynki.
6.Używaj wyzwalaczy,mogą być nawet proste ale zawsze to urozmaica mape.
Tutaj wrzucam lekko poprawioną wersje(dodałem troche dodatków i zmieniłem tillsety) wszystko na bardzo szybko więc nie wygląda rewelacyjnie...
LINK

potluczony.gif
Gigantxxx
Wiadomość [#16]: 05.02.2012 o 18:55

Konto skasowane

http://www.epicwar.com/maps/196963/

lepsza?

Drakonno
Wiadomość [#17]: 05.02.2012 o 19:07

Konto skasowane

Poprawiłeś teren.

Seksmisja
REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :