Dziś jest: Piątek, 20 października 2017, godzina 03:44
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum World of WarCraft Raidy Ninjowanie na raid finderze

Odpowiedź

Temat: Ninjowanie na raid finderze

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 |   >   >>     Ostatnia
Mordrakus
Wiadomość [#41]: 19.02.2012 o 23:00

Rozbawiły mnie te stwierdzenia, że nie da się poprawić sytuacji z ninja lootingiem na lfr. Że to takie trudne i niemożliwe. To jest tak nieprawdopodobnie proste, że się w dupie nie mieści. I to tylko kwestia braku wystarczających chęci ze strony blizza. Zresztą nie wiem czego. Są tak tępi? Nie wierzę, musi im się nie chcieć. Sam pomysł systemu jest do wymyślenia w parę chwil. Inna sprawa to zaprogramowanie tego, i nie mnie to oceniać bo nie jestem zawodowym programistą - ale nie sądzę żeby to były wysokie nakłady czasu.

Już to pisałem, ale teraz trochę rozwinę. Aby mieć pewność, że itemy z lfra będą wygrywane tylko przez ludzi , którzy ich tej pory nie mieli, i będą ich używać jako upgrade, system powinien wyglądać tak:

-wszystkie itemy lfr nontradeable.
-każdy item przypisany do speca , nie tylko do klasy.
-need na posiadane przedmioty niedostępny. System sprawdza ci inventory, banalne. Bank musi być widziany przez system jako dodatkowy bag - po to, aby przed tymże systemem nie mógł ukryć się żaden zachomikowany item.
-możliwość needa powiązana z ilvlem: dropnął ci pasek plate dps, ale masz już wersję normal - need niedostępny. Do dyskusji są pewne wyjątki, przykładowo w przypadku kiedy różnica ileveli jest odpowiednio mała, i dane itemy mają dwie odmienne pary secondary statów - lub odmienne bonusy setowe - wtedy owszem, need czemu nie. Wymagało by to co prawda więcej tagowania, ale sprawa jest tego warta, i to tylko kwestia chęci.
-role bonus jest ok - chociaż wcześniej byłem przeciwny - kiedy dopiero zaczynałem grać lfr ^^

czyli: dropnął ci item -> nie masz takiego -> nie masz jego zamiennika o wyższym ilvl do tego samego speca -> możesz needować. Banalne.

no i vendor, który wydaje kopie posiadanych itemów. Jako zapełnienie luki po zabronionym needowaniu na posiadane przedmioty. Wyjście na przeciw potrzebom ludzi, którzy chcą mieć ten sam set inaczej zreforgowany itd. Cena takiej usługi i ewentualny cooldown to jest kwestia na osobna dyskusję. Pewne jest tylko jedno - gość nie miałby na stanie wszystkich możliwych itemów, tylko zwyczajnie swymi cudownymi magicznymi mocami stwarzałby drugi identyczny, przyniesiony mu item. Taki arcane duplicator obok arcane reforgera.

Takim sposobem uzyskujemy wspomnianą pewność, że item wygrywa tylko typ, który go będzie używał jako upgrade. Jedynym ryzykiem jest złośliwość ludzka, gdzie koleś wygrywa item, a potem go kasuje - tylko po to , żeby go potem jeszcze raz zaninjować. Bo wie, że i tak nie będzie grał danym specem albo niebawem będzie miał lepszy. Gdyby okazało się że takie praktyki się powtarzają, co jest akurat bardzo prawdopodobne - zablokować kasowanie dopóki nie zdobywasz upgrade.

Nie widzę powodu dlaczego to wszystko nie powinno dotyczyć też dungeonów na każdym lvlu, poza zabronionym trade oczywiście. No i role bonus jest dyskusyjny mocno.

[Edycja Mordrakus - 19.02.2012 o 23:18]

PM Email
Nekkro
Wiadomość [#42]: 19.02.2012 o 23:38

Mistrzu ! Genialne ! Pisz do Blizzarda, posada gwarantowana !

An Karanir Thanagor,
Mor Ok Anga'lor,
Mor Ok Gorum Pala'ahm Raval.
PM Email
Mordrakus
Wiadomość [#43]: 20.02.2012 o 00:17

biggthumpup.gif

PM Email
Garn
Wiadomość [#44]: 20.02.2012 o 00:51

Mirror Image

Widzę że Cię dzisiaj nieźle oninjowali :P

Recent Activity >
for 10 points. 18/02/2014
» 76 Newbie helped 17/02/2014
» 75 Newbie helped 15/02/2014
   ͏͏͏
PM Email
Pomezaniac
Wiadomość [#45]: 29.03.2012 o 14:49

Nekkro napisał
Mistrzu ! Genialne ! Pisz do Blizzarda, posada gwarantowana !

Ja tu wyczuwam ironię biggrin.gif

Wracając do tematu, to mimo, że wczoraj pierwszy raz byłem na LFR i przegrałem wszystko co możliwe, to nie sądzę, aby ninjowanie to jakiś wielki problem. Np. jest 5 gości co chcą item i mają już te itemy, Ty nie masz, ale ktoś z nich wygrywa, ok przegrałeś i co? Nic, bo tak samo jakby było 5 gości chcących item a nie mających go jeszcze i byś przegrał i co? I to samo. Zwykłe szczęście zawsze towarzyszyło lootowi i tak będzie nadal, nieważne co "blizz" wymyśli.

Może zmienię zdanie po 10tym lfr, ale może nie.

PM Email
Blah
Wiadomość [#46]: 31.03.2012 o 08:09

Pomezaniac napisał

Wracając do tematu, to mimo, że wczoraj pierwszy raz byłem na LFR i przegrałem wszystko co możliwe, to nie sądzę, aby ninjowanie to jakiś wielki problem. Np. jest 5 gości co chcą item i mają już te itemy, Ty nie masz, ale ktoś z nich wygrywa, ok przegrałeś i co? Nic, bo tak samo jakby było 5 gości chcących item a nie mających go jeszcze i byś przegrał i co? I to samo. Zwykłe szczęście zawsze towarzyszyło lootowi i tak będzie nadal, nieważne co "blizz" wymyśli.

Tylko ze konkurowac o loot z 5cioma goscmi ktorzy juz to maja ale needuja dla 6tego kolegi (lub dla jaj) a konkurowac z tylko jednym needujacym, ktory naprawde tego potrzebuje to jest kolosalna roznica, nie uwazasz?

Jasne ze szczescie jest tutaj wazne, ale oblicz sobie prawdopodobienstwo wygrania z 7 ludzmi(z ktorych tylko 1 tego potrzebuje), a jakie jest aby wygrac z jednym.

[Edycja Blah - 31.03.2012 o 08:10]

PM Email
REKLAMA
Strona 3 z 3.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :