Dziś jest: Wtorek, 24 października 2017, godzina 11:39
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum World of WarCraft Raidy Ninjowanie na raid finderze

Odpowiedź

Temat: Ninjowanie na raid finderze

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 |   >   >>     Ostatnia
Lilly
Wiadomość [#21]: 17.01.2012 o 12:26

Konto skasowane

Nekkro napisał
Jak nie chcecie takich akcji to zapraszamy do runow gildiowych.

Zawsze tak bylo ze w pugach zdarzaly sie takie sytuacje, ze item wygrywal gosciu w niebieskich rzeczach ostatni w dps, ze ktos needowal offspec itp itd. Po co dramatyzowac ?

Ale to nie chodzi w sumie o to, kto ma personalnie jaki problem, bo ja z LFR to potrzebuje może 1 item i to też do czasu, aż dostanę wersję rajdową - reszta nawet nie było upgradem. Tutaj raczej chodzi o kwestię systemu samego w sobie, który wymaga jeszcze wielu poprawek.

Igor napisał
zwlaszcza, ze lfr to jest zwykla darmowa farma itemow :P

ktos tu pisal, ze tam sie mozna nauczyc taktyk, zasad rajdowania i jakies takie podobne dziwne rzeczy :d

niezle, zaprawde powiadam Wam niezle smiley.gif

zwykla patologia. ordynarna farma bez ladu i skladu. mozna isc w szarakach i nic to nie zmieni :P to i nie dziwne, ze zasady dzielenia lootu tez sa patologiczne. przynajmniej pasuja do calosci.

No mnie się wydaje, że komuś kto pierwszy raz widzi rajd na oczy jest trochę trudniej w typowym rajdzie niż komuś ktoś zabił LFR. LFR wybacza sporo błędów, ale to, że ludzie i tak potrafią tam zwipować świadczy o tym, że są ludzie, którzy mogą się z tego, coś nauczyć. Ocena przydatności LFR do uczenia się podstaw rajdowania z perspektywy osoby, która rajduje od lat nie jest taka łatwa. Kontent, który ma być zabijalny dla nieskoordynowanej grupy będzie w oczywisty sposób śmiesznie prosty dla osób z doświadczeniem rajdowym.

I don't subscribe to the 'don't feed the troll' philosophy. My philosophy is 'eat the troll'. TotalBiscuit

.:: Lilija - Lvl 85 Balance druid ::.

.:: Elitist Jerks ::.
Igor
Wiadomość [#22]: 17.01.2012 o 12:27

a mi sie nie chce wierzyc ze beda jakies poprawki :P
normalnemu srednio rozgarnietemu graczowi w zieleniakach jeszcze przed pierwszym runem po lfr wpadlo do glowy kilka rzeczy:
- niewyczerpana kopalnia darmowych epaxow
- nie trzeba nic umiec ani byc ubranym
- nie trzeba znac zadnych taktyk i wiedziec nawet gdzie sie idzie i po co
- jak sie idzie grupa to sie wygrywa epaxy
- jak sie ma hybryde to mozna naninjowac wiecej epaxow niz naninjuja inni
- jak sie naninjuje to sie rozdzieli w Gildii albo nawet sprzeda za ciezkie pieniadze na tym samym rajdzie
- itd., itp.

wiedzieli to wszyscy i od razu. a Blizz nie wiedzial? :P bez jaj. zrobili to specjalnie, znowu pod graczy niedzielnych. zeby mieli szanse swoja na nachapanie sie epaxow. i nie zmienia tego bo ci gracze sie nie zgodza na zmiany. bo mimo, ze ktos im czasami cos zninjuje to jednak oni sami tez to robia ile sie uda :P i tak sie to bedzie krecic.

z czasem zaczna powstawac gildyjki w celu farmienia lfr pewnie, zeby isc w grupie i na tym zarabiac. tak jak widzialem kilka grup pugowych powstalych po to, zeby sprzedawac rogalom miejsce na Hagare :P

patologia :P

edyta up:
No mnie się wydaje, że komuś kto pierwszy raz widzi rajd na oczy jest trochę trudniej w typowym rajdzie niż komuś ktoś zabił LFR. LFR wybacza sporo błędów, ale to, że ludzie i tak potrafią tam zwipować świadczy o tym, że są ludzie, którzy mogą się z tego, coś nauczyć. Ocena przydatności LFR do uczenia się podstaw rajdowania z perspektywy osoby, która rajduje od lat nie jest taka łatwa. Kontent, który ma być zabijalny dla nieskoordynowanej grupy będzie w oczywisty sposób śmiesznie prosty dla osób z doświadczeniem rajdowym.

ja wiem?

ja poszedlem na lfr zobaczyc co to: na pierwszym bosie jakis ambitny ludzik zadal pytanie jaka jest taktyka. dostal jakies 15 odpowiedzi:
lol, idiot, nuke, kill, fast, quick, napierdalaj, omfg, hehehehehehe, itp.

po czym to towarzystwo ruszylo lawą i zamiotlo tego nieszczesnego bosika. polowa poginela bo sie zabila wlasnymi skilami juz na pullu, druga polowa oneshotnela.

w sumie moze ktos sie z tego cos nauczyl. z perspektywy paru lat rajdowania to jakbym tak obiektywnie chcial sie zastanowic czego ja bym sie tam nauczyl gdybym nie mial pojecia zadnego, to wyszloby mi ze kilku dobrych odzywek, zeby wygladac bardziej pro :P
bo na pewno nie tego, ze rajd wymaga robienia czegos okreslonego w okreslonym miejscu i w okreslony sposob.

lfr to jest jakby nie spojrzec nieskoordynowana banda, ktora biegnie ławą. jak przebiegnie to hurrra, a jak nie to nawsadzaja sobie od idiotow i sie rozejda. moze z nastepna ławą sie uda. czyli 90% ludzi pewnie uczy sie tylko tego, ze rajdy maja byc latwe, szybkie i dawac epaxa. moze ktos ambitny cos tam z tego wyciagnie, ale jak sadze bedzie mial problemy. bo niby jak sie mozna uczyc patrzac jak banda nerdow biegnie lawa bez sensu i celu.

[Edycja Igor - 17.01.2012 o 12:36]

PM Email
Lilly
Wiadomość [#23]: 17.01.2012 o 12:38

Konto skasowane

Odnośnie "ninjowania" itemów, to te mechanizmy nie są nowe. Ale jak wspomniałam, w LFD to nie był większy problem, bo loot z LFD jest z założenia przejściowy. Loot z LFR natomiast nie dla każdego będzie przejściowy stąd tutaj, szczególnie w 25 osobowym środowisku, gdzie konkurencja na item jest duża, zasady lootwania z LFD się nie sprawdzą. Natomiast, żeby poznać skalę problemu i zaplanować, co i jak poprawić, żeby z kolei nie s(wulg.)ić czegoś w drugą stronę, trzeba było puścić to na żywioł. To, że poprawki będą jest oczywiste, bo Blizzard o tym trąbi. A nie każdą poprawkę można wprowadzić tak łatwo, jak dodanie do itemu restrykcji klasowych (co poniekąd jest rozwiązaniem tymczasowym, żeby ludzie nie needowali na itemy, z których absolutnie nie benefitują). Naprawienie systemu lootowania w LFR będzie wymagało wprowadzenia zupełnie nowych rozwiązań, których w WoWie do tej pory nie było.

A co do "mogę przyjść nie ubrany bez wiedzy o taktykach" - no na początku tak było i nawet widziałam na forach tematy, że LFR jest za trudny ^^ Ponadto wiem, że chociażby TankSpot miał prośby od ludzi o guidy dla LFRów. Teraz, większość ludzi, którzy biegają po LFR już po prostu walki zna. Jak mówię, ocena poziomu trudności LFR z perspektywy osoby z doświadczeniem rajdowym mija się z celem, bo LFR nie jest przeznaczony jako wyzwanie dla tychże osób. Od tego jest normal/heroic w zależności od tego, ile tego doświadczenia dana osoba posiada. To tak jakby ja narzekała, że normal mode jest za prosty robiąc go w gearze z heroików T12 - no oczywiście, że dla mnie był za prosty, ale wiem, że nie jest on projektowany pod graczy w gearze z heroików z poprzedniego kontentu.

LFR jest projektowany dla osób nie mających zielonego pojęcia o rajdowaniu. A to, że z różnych powodów chodzą na niego ludzie, którzy są w stanie go facerollować tworzy taki, a nie inny obraz tego contentu.

[Edycja Lilly - 17.01.2012 o 12:40]

I don't subscribe to the 'don't feed the troll' philosophy. My philosophy is 'eat the troll'. TotalBiscuit

macioee
Wiadomość [#24]: 17.01.2012 o 12:43

Jak ktoś chce się nauczyć to się nauczy taktyk. Czyszczenie LFR + zapoznanie się z taktyką i oglądanie filmików wyjaśnia wszelkie wątpliwości, jeśli chodzi o rajdowanie.

Podkradać przedmioty można robić tak samo na lfd. Nie rozumiem skąd się bierze cała drama na różnych forach. Może stąd, że itemy mają wyższy ilvl? Przecież jak ktoś rajduje z gildią to do tego czasu powinien mieć 4 części setowe 397 albo co najmniej 3. Jeśli nie rajdujecie postacią, to też nie widzę dramatu. Po co te lepsze itemy, żeby na hckach być wyżej w dpsie?

Blizzard ma zmienić zasady rozdawania lootu w MoP. Wszyscy widzą (nawet oni), że to działa nie tak jak chcieli i tyle.

Edit.
W czasie pisania mojego posta Lilly napisała dokładnie to samo. smiley.gif

[Edycja macioee - 17.01.2012 o 12:45]

http://eu.battle.net/wow/en/character/auchindoun/Macioe/advanced
PM Email
Igor
Wiadomość [#25]: 17.01.2012 o 12:50

Lilly napisał
LFR jest projektowany dla osób nie mających zielonego pojęcia o rajdowaniu. A to, że z różnych powodów chodzą na niego ludzie, którzy są w stanie go facerollować tworzy taki, a nie inny obraz tego contentu.

nie mozna uzasadniac wprowadzania takiego systemu tym, ze jest on wylacznie dla ludzi w zieleniakach i ma byc to dla nich wyzwanie. bo tak nie jest. to lfr wlasnie ma byc prerajdowym gearem, a jest prostszy niz 5many dotychczasowe.

a jesli zakladamy, ze to tylko dla ludzi w zieleniakach no to nieco przesadzony jest w takim razie poziom sprzetu stamtad. powinien to byc sprzet pre 5manowy :P i tam mogliby sie ludzie uczyc jak sie zachowac po raz pierwszy bedac w grupie, party, rajdzie czy jak to nazwac, zeby latwiej wejsc na 5many. w tej chwili jest to zwykla patologia. uczy nie tego co powinno, a wrecz przeciwnie :P

i moim zdaniem tak pozostanie.

nieprawda tez jest jak sadze trudnosc w zalataniu wiekszosci dziur z lootowaniem. jakos Blizz jak chcial to umial wprowadzic ograniczenia ilvlu, podniesc prio lootu dla roli w rajdzie. jaki wiec jest problem zablokowac trade w obrebie lfra np.? przeciez to nie nowa implementacja tylko wprowadzenie tego co jest od wiekow akurat do tej instancji. i juz masz 3/4 mniej walkow :P bo owszem kazdy bedzie ninjowal co sie da ale juz tylko dla siebie, a nie dla 12 kolegow z Gildii :P to nie jest odkrycie epokowe. w Blizzie to na pewno wiedza :P nie wprowadzili :P
bo nie chca?

a obraz contentu jest taki jakim go Blizz stworzyl. to nie ja tworze obrazy, ja je tylko odbieram :P

PM Email
Lilly
Wiadomość [#26]: 17.01.2012 o 13:07

Konto skasowane

Igor napisał
Lilly napisał

nie mozna uzasadniac wprowadzania takiego systemu tym, ze jest on wylacznie dla ludzi w zieleniakach i ma byc to dla nich wyzwanie. bo tak nie jest. to lfr wlasnie ma byc prerajdowym gearem, a jest prostszy niz 5many dotychczasowe.

a jesli zakladamy, ze to tylko dla ludzi w zieleniakach no to nieco przesadzony jest w takim razie poziom sprzetu stamtad. powinien to byc sprzet pre 5manowy :P i tam mogliby sie ludzie uczyc jak sie zachowac po raz pierwszy bedac w grupie, party, rajdzie czy jak to nazwac, zeby latwiej wejsc na 5many. w tej chwili jest to zwykla patologia. uczy nie tego co powinno, a wrecz przeciwnie :P

i moim zdaniem tak pozostanie.

Niestety, nie zrozumiesz istoty LFR, jeśli nie spróbujesz na niego spojrzeć z perspektywy osoby, która widzi rajd pierwszy raz na oczy. Jak wspomniałam wcześniej, ludzie potrafią tam zwipować, co jasno pokazuje, że jeśli liczba osób z doświadczeniem rajdowych w grupie trafi się mniejsza, to poziom trudności nagle rośnie. A z racji takiego a nie innego poziomu trudności LFR, te wipy nie prowadzą aż tak często do wielkie frustracji i rozbicia grupy, bo mimo wszystko ludzie poprawiają swoje błędy i kill jest. Dla mnie to dość jasno oznacza, że przynajmniej część osób, która przyczyniła się do wcześniejszego wipu, poprawiła swoje błędy - to jest równoznaczne z nauką.

Ja osobiście regularne LFRy zaczęłam robić może w zeszłym resecie - wcześniej robiłam tylko z gildią, bo mój świeży alt nie miał jeszcze ilvl. Muszę przyznać, że w większości wypadków ludzie są całkiem mili i pomocni, jeśli chodzi o problemy z zabiciem bossa. Loot to inna bajka, ale ja tam chodzę z założeniem, że obecny loot system jest zepsuty i się nie spinam ... liczę sobie tylko po cichu na farta.

[qutoe]nieprawda tez jest jak sadze trudnosc w zalataniu wiekszosci dziur z lootowaniem. jakos Blizz jak chcial to umial wprowadzic ograniczenia ilvlu, podniesc prio lootu dla roli w rajdzie. jaki wiec jest problem zablokowac trade w obrebie lfra np.? przeciez to nie nowa implementacja tylko wprowadzenie tego co jest od wiekow akurat do tej instancji. i juz masz 3/4 mniej walkow :P bo owszem kazdy bedzie ninjowal co sie da ale juz tylko dla siebie, a nie dla 12 kolegow z Gildii :P to nie jest odkrycie epokowe. w Blizzie to na pewno wiedza :P nie wprowadzili :P
bo nie chca?
No i właśnie tutja tkwi problem, bo zablokowanie możliwości tradowania byłoby głupotą. Niestety, ale ewidentnie nie rozumiesz konsekwencji pewnych rozwiązań. Naprawienie systemu lootowania powinno rozwiązać obecne problemy, a nie stworzyć nowe. Problemem nie jest to, że ludzie sobie itemy tradują, a to, że osoba, która itemu nie potrzebuje needuje na niego. I ten problem dałoby się rozwiązać systemowo, ale jak mówiłam, wymagałoby to wprowadzenia zupełnie nowych mechanik do systemu lootowania, takich jak sprawdzanie speca, obecnie posiadanego gearu, dodanie guzika na offspec i wzięcie tego wszystkiego pod uwagę przy prio do rolli. To nie są rzeczy, które można shotfixować.

a obraz contentu jest taki jakim go Blizz stworzyl. to nie ja tworze obrazy, ja je tylko odbieram :P

Twoje subiektywne odczucia na temat czegokolwiek są Twoje i tylko Twoje i nie muszą pokrywać się z odczuciami innych ludzi. Ponadto, projektując jakikolwiek średnio skomplikowany system nie da się nigdy w 100% przewidzieć wszystkich potencjalnych nieprawidłowości, a duża zbiorowość ludzka potrafi być wybitnie kreatywna ^^ Chociażby tradowanie itemów za inny item nie występowało w LFD, a jeśli nawet to było zjawiskiem marginalnym.

Ponadto, LFR oryginalnie nie miał wyjść w Cata. Ale wypuszczenie go teraz było najlepszą jazdą próbną, jaką Blizzard mógł zrobić dla tego systemu. Nic tak dobrze nie testuje nowego rozwiązania, jak wprowadzenie go w życie. Żaden PTR nigdy nie wykryje tyle problemów, co rzeczywiste wykorzystanie danego rozwiązania. A Blizzard od kiedy pamiętam testował pewne nowe rozwiązania na livie i zawsze im to wychodziło na zdrowie. Ludzie się cieszą, bo mają nową zabawkę - nawet jeśli nie jest idealna. Blizzard ma najtańszy sposób testowania :P

Igor
Wiadomość [#27]: 17.01.2012 o 13:43

Lilly napisał

Niestety, nie zrozumiesz istoty LFR, jeśli nie spróbujesz na niego spojrzeć z perspektywy osoby, która widzi rajd pierwszy raz na oczy.

no tak sie sklada, ze wsrod moich dzieciakow jest spora grupka, ktora nigdy wczesniej nie widziala rajdu na oczy smiley.gif to miedzy innymi z ich doswiadczen mam wiedze na temat lfrow. i przykro mi ale w tym temacie bardziej wierze im, ktorzy rajdu nei widzieli a teraz widza lfry i sa w szoku, niz Tobie, ktora jak sama mowilas wczesniej masz mniej obiektywne spojrzenie czlowieka wiele lat rajdujacego smiley.gif

Loot to inna bajka, ale ja tam chodzę z założeniem, że obecny loot system jest zepsuty i się nie spinam ... liczę sobie tylko po cichu na farta.

to zupelnie jak ja smiley.gif mi naprawde fruwa lfr i system jaki w nim jest zastosowany. fruwa mi rowniez czy Blizz to poprawi czy nie smiley.gif ot jak zwykle wlaczylem sie do dyskusji i wrzucilem tu garstke moich i nie tylko przemyslen. nudze sie w pracy akurat :P

No i właśnie tutja tkwi problem, bo zablokowanie możliwości tradowania byłoby głupotą. Niestety, ale ewidentnie nie rozumiesz konsekwencji pewnych rozwiązań. Naprawienie systemu lootowania powinno rozwiązać obecne problemy, a nie stworzyć nowe. Problemem nie jest to, że ludzie sobie itemy tradują, a to, że osoba, która itemu nie potrzebuje needuje na niego. I ten problem dałoby się rozwiązać systemowo, ale jak mówiłam, wymagałoby to wprowadzenia zupełnie nowych mechanik do systemu lootowania, takich jak sprawdzanie speca, obecnie posiadanego gearu, dodanie guzika na offspec i wzięcie tego wszystkiego pod uwagę przy prio do rolli. To nie są rzeczy, które można shotfixować.

ooo tu mnie zaciekawilas smiley.gif rozjasnij moje mroki poprosze smiley.gif czym strasznym skutkuje blokada trade? i jakiez to problemy by to stworzylo? ze raz na ruski rok, ktos by rollnal cos przypadkiem i nie moglby potem oddac? no to przy obecnym stanie bylaby to kropla w morzu patologii :P

i zdaje sie, ze Ty nie rozumiesz, ze nigdy nie da sie systemowo okreslic kto dany item potrzebuje, a kto nie :P jako osoba rajdujaca dlugo powinnas kojarzyc sytuacje z ICC np. gdzie bisem dla warka dpsa byly wristy... leatherowe z agi :P ot co.
poza tym czesciowo takie cos funkcjonuje w tej grze od dawna. czyli wykrywanie chocby czy dany itemek juz mamy czy nie. auot pass na konkretny loot dziala od bardzo dawna. owszem nie rozwiaze to problemu tokenow, ale rozwiaze sytuacje, opisane przez kogos wyzej, czyli, needu na staffa juz posiadanego i wyjscie z rajdu.

i ciekawy jestem co zalatwilby guzik na offspec smiley.gif znaczy jak to sobie wyobrazasz? bo jesli jako dodatkowa opcje ktora gracz moze wybrac dobrowolnie to nie widze sensu zupelnie. po to jest greed. a innego zastosowania nie widze.
ew. moglby sam system sprawdzic w jakim specu jestem, sprawdzic czy dany item w tym specu (w sensie na sobie) mam i zablokowac mi need odblokowujac przycisk offspec? po co? mam greed znowu. wystarczy blokada need wtedy. gorzej jesli tego itemu nei mam na sobei tylko w banku. co wtedy? system ma mi pwoiedziec, ze mam go miec na sobie? bez zartow. to w ogole zrezygnujmy wtedy z talentow, statow na itemach, enchantow itd. niech system zwyczajnie sam rozdziela zdobywane punkciki i staty :P ot cRPG taki niech bedzie.

Twoje subiektywne odczucia na temat czegokolwiek są Twoje i tylko Twoje i nie muszą pokrywać się z odczuciami innych ludzi. Ponadto, projektując jakikolwiek średnio skomplikowany system nie da się nigdy w 100% przewidzieć wszystkich potencjalnych nieprawidłowości, a duża zbiorowość ludzka potrafi być wybitnie kreatywna ^^ Chociażby tradowanie itemów za inny item nie występowało w LFD, a jeśli nawet to było zjawiskiem marginalnym.

alez oczywiscie. podobnie jak Twoje smiley.gif i ja wcale nie kaze Ci sie slepo zgadzac z odczuciami moimi. nie wiem czemu Ty mi kazesz zgadzac sie z Twoimi w takim razie smiley.gif ot mamy po prostu rozne wizje i tyle.
co do LFD to zwroc uwage, ze biorac pod uwage skale i mozliwosci spotkania sie np. kilku dpsow w tym samym specu na LFD bylo minimalne. co za tym idzie nie da sie tego porownac. a sam fakt, ze jednak takie sytuacje nawet w tak utrudnionych warunkach sie na LFD zdarzaly, powinno dac z gory wskazowke, ze w srodowisku LFR bedzie to cos co sie bedzie spotykac tysiac razy czesciej jednak. to rowniez slepy by zauwazyl. nie wiem czemu usilujesz mi wmowic, ze w Blizzie pracuja jacys krotkowzroczni debile, ktorzy nie mieli pojecia co czynia.

Ponadto, LFR oryginalnie nie miał wyjść w Cata. Ale wypuszczenie go teraz było najlepszą jazdą próbną, jaką Blizzard mógł zrobić dla tego systemu. Nic tak dobrze nie testuje nowego rozwiązania, jak wprowadzenie go w życie. Żaden PTR nigdy nie wykryje tyle problemów, co rzeczywiste wykorzystanie danego rozwiązania. A Blizzard od kiedy pamiętam testował pewne nowe rozwiązania na livie i zawsze im to wychodziło na zdrowie. Ludzie się cieszą, bo mają nową zabawkę - nawet jeśli nie jest idealna. Blizzard ma najtańszy sposób testowania :P

a tu sie zgadzam smiley.gif i wcale nie neguje ze to Blizzowi sie do czegos moze przyda. jednak to wlasnie potwierdza moja teze, ze zrobili to wszystko specjalnie i wcale niekoniecznie beda sie spieszyc ze zmianami smiley.gif

PM Email
Lilly
Wiadomość [#28]: 17.01.2012 o 14:35

Konto skasowane

Igor napisał
Lilly napisał

Niestety, nie zrozumiesz istoty LFR, jeśli nie spróbujesz na niego spojrzeć z perspektywy osoby, która widzi rajd pierwszy raz na oczy.

no tak sie sklada, ze wsrod moich dzieciakow jest spora grupka, ktora nigdy wczesniej nie widziala rajdu na oczy smiley.gif to miedzy innymi z ich doswiadczen mam wiedze na temat lfrow. i przykro mi ale w tym temacie bardziej wierze im, ktorzy rajdu nei widzieli a teraz widza lfry i sa w szoku, niz Tobie, ktora jak sama mowilas wczesniej masz mniej obiektywne spojrzenie czlowieka wiele lat rajdujacego smiley.gif

A czy doświadczając LFR byli w grupie w 90% z takimi samymi jak oni? Czy zawsze zabili wszystko bez wipów? Prawda jest taka, że jakby dać LFRom poziom trudności chociażby normali, to 90% randomowych grup nie byłaby w stanie ich zrobić, z tej prostej przyczyny, że normal już wymaga koordynacji i bazowej komunikacji, której od grupy randomowej nie da się wymagać. LFR powinien być wykonalny bez przygotowania. To on powinien służyć do tego, żeby zobaczyć, co mniej więcej taki boss robi i wówczas przejście na normal mode to zwykła iteracja.

ooo tu mnie zaciekawilas smiley.gif rozjasnij moje mroki poprosze smiley.gif czym strasznym skutkuje blokada trade? i jakiez to problemy by to stworzylo? ze raz na ruski rok, ktos by rollnal cos przypadkiem i nie moglby potem oddac? no to przy obecnym stanie bylaby to kropla w morzu patologii :P

i zdaje sie, ze Ty nie rozumiesz, ze nigdy nie da sie systemowo okreslic kto dany item potrzebuje, a kto nie :P jako osoba rajdujaca dlugo powinnas kojarzyc sytuacje z ICC np. gdzie bisem dla warka dpsa byly wristy... leatherowe z agi :P ot co.
poza tym czesciowo takie cos funkcjonuje w tej grze od dawna. czyli wykrywanie chocby czy dany itemek juz mamy czy nie. auot pass na konkretny loot dziala od bardzo dawna. owszem nie rozwiaze to problemu tokenow, ale rozwiaze sytuacje, opisane przez kogos wyzej, czyli, needu na staffa juz posiadanego i wyjscie z rajdu.

1) problem z tym, że dla warka BiSem jest leatherowy item z AGI od wyjścia Cata nie istnieje - każda klasa tak silnie benefituje ze swojego main statu i armor specialization, że branie itemów innych jest conajmniej nierozsądne
2) autopasowanie istnieje w przypadku itemów Unique. Natomiast, jak wspomniałam we wcześniejszym poście, ludzie czasami rzeczywiście używają tych samych itemów dla offspeca z innym reforgem (dotyczy to również pure class). Dlatego w takiej sytuacji powinno istnieć niższe prio na posiadany item, a nie kompletna blokada

i ciekawy jestem co zalatwilby guzik na offspec smiley.gif znaczy jak to sobie wyobrazasz? bo jesli jako dodatkowa opcje ktora gracz moze wybrac dobrowolnie to nie widze sensu zupelnie. po to jest greed. a innego zastosowania nie widze.
ew. moglby sam system sprawdzic w jakim specu jestem, sprawdzic czy dany item w tym specu (w sensie na sobie) mam i zablokowac mi need odblokowujac przycisk offspec? po co? mam greed znowu.

A może dlatego, że offspec roll powinien mieć wyższe prio niż greed/DE roll? Dużo bardziej item przyda się komuś na offspec niż, jako shard lub trochę golda dla innej osoby, więc offspec na tym samym prio, co greed jest złą ideą.

gorzej jesli tego itemu nei mam na sobei tylko w banku. co wtedy? system ma mi pwoiedziec, ze mam go miec na sobie? bez zartow. to w ogole zrezygnujmy wtedy z talentow, statow na itemach, enchantow itd. niech system zwyczajnie sam rozdziela zdobywane punkciki i staty :P ot cRPG taki niech bedzie.

Teraz to tak gadasz trochę od rzeczy. Proponujesz rozwiązanie szkodliwe, a agresywnie krytykujesz rozwiązania, które rzeczywiście adresują problem zamiast zrobić coś po najmniejszej linii oporu, żeby zadowolić ludzi nie rozumiejących, że restrykcje powodują często poważne konsekwencje.

To, co proponujesz, to jest na tej samej zasadzie, jak w WotLK była blokada na inne niż główny armor class w LFD. Itemy będące upgradem szły na DE albo do plecaka kogoś, kto je potem vendorował, a był zbyt niekumaty, żeby zrozumieć prośbę o trade itemu. Wprowadzenie armor specialization zlikwidowało ten problem, ponieważ na poziomach, od których te restrykcje istnieją używanie nie swojego armor class w bardzo rzadkich przypadkach może być upgradem, a już na pewno nim nie jest na max lvl. System LFR nie zostanie naprawiony poprzez wprowadzenie idiotycznych ograniczeń. Na pewno potrzebuje pewnych restrykcji, ale muszą być one bardzo dobrze przemyślane. W innym wypadku szkoda w ogóle je wprowadzać, bo tylko będą (wulg.)ać ludzi.

alez oczywiscie. podobnie jak Twoje smiley.gif i ja wcale nie kaze Ci sie slepo zgadzac z odczuciami moimi. nie wiem czemu Ty mi kazesz zgadzac sie z Twoimi w takim razie smiley.gif ot mamy po prostu rozne wizje i tyle.

Ja Ci nie każę zgadzać się z moją wizją, ale niestety, niektóre Twoje pomysły są wybitnie nie przemyślane. Co do odczuć związanych z LFR, to też uważam, że jest on facerollowy, natomiast uważam, że taki content też ma swoje miejsce. Nawet jeśli ilość osób, które się czegoś dzięki niemu nauczą będzie minimalna to i tak warto, szczególnie, że ludzie, którzy nie chodzą tam, żeby się czegoś nauczyć też mają z niego swój fun.

co do LFD to zwroc uwage, ze biorac pod uwage skale i mozliwosci spotkania sie np. kilku dpsow w tym samym specu na LFD bylo minimalne. co za tym idzie nie da sie tego porownac. a sam fakt, ze jednak takie sytuacje nawet w tak utrudnionych warunkach sie na LFD zdarzaly, powinno dac z gory wskazowke, ze w srodowisku LFR bedzie to cos co sie bedzie spotykac tysiac razy czesciej jednak. to rowniez slepy by zauwazyl. nie wiem czemu usilujesz mi wmowic, ze w Blizzie pracuja jacys krotkowzroczni debile, ktorzy nie mieli pojecia co czynia.

To, czego nie rozumiesz, to że w LFD problem był marginalny. Co więcej, jak już wcześniej wspomniałam, LFD to loot przejściowy, więc większość osób nie robiła z tego jakiegoś wielkiego halo. W LFR natomiast taki system powoduje poważne problemy. Weź pod uwagę, że Blizzard na wstępie zaadresował najcześciej zgłaszane problemy w lootowanie w LFD i stworzył bonus roll. Okazało się jednak, że to rozwiązanie jest wadliwe, bo nie posiada rozpoznawani speców, a dodatkowo pojawiły się inne problemy nie występujące w LFD (nigdy nie widziałam, żeby ktoś needował na item, które nie potrzebuje, żeby go tradnąć później na item z innego bossa)

I to też nie jest tak, że Blizzard nie wie, o pewnych problemach, ale musisz zdawać sobie sprawę z tego, że rozwiązanie niektórych problemów nie jest tak proste z punktu widzenia developera, jak to się graczom wydaje. Jeśli problem jest marginalny, a rozwiązanie nietrywialne, to nie będzie on priorytetem do rozwiązania. Dopiero wypuszczenie LFR pokazało skalę wcześniej marginalnych problemów.

a tu sie zgadzam smiley.gif i wcale nie neguje ze to Blizzowi sie do czegos moze przyda. jednak to wlasnie potwierdza moja teze, ze zrobili to wszystko specjalnie i wcale niekoniecznie beda sie spieszyc ze zmianami smiley.gif

Od początku piszę, że na zmiany trzeba będzie poczekać :P Przecież to nic nowego, że Blizzard nie wprowadza dużych zmian systemowych pomiędzy ostatnim content patchem, a patchem x.0. A z Twoich wypowiedzi odebrałam, że zmian się nie spodziewasz w ogóle. Przed 5.0 Blizzard zmieni w LFR tylko to, co da się zrobić szybko, bo jestem pewna, że chcą w tym czasie przetestować, jak najwięcej rozwiązań. Jeśli czegoś nie wprowadzą, to znaczy, że wprowadzenie danej zmiany wymaga znaczących zmian w kodzie gry.

Nekkro
Wiadomość [#29]: 17.01.2012 o 14:43

Mysle ze wprowadzenie kompletnego systemu do lootowania jest raczej niemozliwe, za duzo zmiennych, hybrydowe spece, zawsze przed killem / startem bossa / startem raidu mozna zmienic bron na gorsza czy cos. System musialby przejrzec wszystkie itemy bedace w inventory i banku postaci - imo zbyt dla Blizza skomplikowane.

An Karanir Thanagor,
Mor Ok Anga'lor,
Mor Ok Gorum Pala'ahm Raval.
PM Email
Igor
Wiadomość [#30]: 18.01.2012 o 09:13

Lilly napisał

A czy doświadczając LFR byli w grupie w 90% z takimi samymi jak oni? Czy zawsze zabili wszystko bez wipów? Prawda jest taka, że jakby dać LFRom poziom trudności chociażby normali, to 90% randomowych grup nie byłaby w stanie ich zrobić, z tej prostej przyczyny, że normal już wymaga koordynacji i bazowej komunikacji, której od grupy randomowej nie da się wymagać. LFR powinien być wykonalny bez przygotowania . To on powinien służyć do tego, żeby zobaczyć, co mniej więcej taki boss robi i wówczas przejście na normal mode to zwykła iteracja.

wybacz ale sie nie zgadzam. nawet 5many nie powinny byc wykonywane bez zadnego przygotowania. Twoja wizja to WoW dla kretynow, cwiercidiotow i analfabetow. nie podoba mi sie. normal mode nie wymaga zadnej komunikacji przynajmniej do statku :P chyba, ze przyznasz ze ludzie grajacy w te gre to debile, ktorzy na ping pongu nie potrafia do 5ciu policzyc. wtedy masz racje :P
jakos pugi do tej pory chodzily na kazdym contencie i dawaly rade. lepiej, gorzej, z wipami, rozpadami grup ale chodzily. sam altem puguje kolejne conteny od lat. jakos nie przypominam sobie, zeby byl z tym szczegolny problem. moze nie czyscilo sie contentu w pierwszym tygodniu, ok. ale jednak sie czyscilo. korzystajac z netu, poradnikow, uczac sie.
i nie jestes w stanie ocenic z kim byli ci moi ludkowie. sama jak pisalas masz znikome doswiadczenie na LFR, wiec wybacz. po prostu nie wiesz tego. i nie mozesz ocenic.

1) problem z tym, że dla warka BiSem jest leatherowy item z AGI od wyjścia Cata nie istnieje - każda klasa tak silnie benefituje ze swojego main statu i armor specialization, że branie itemów innych jest conajmniej nierozsądne
2) autopasowanie istnieje w przypadku itemów Unique. Natomiast, jak wspomniałam we wcześniejszym poście, ludzie czasami rzeczywiście używają tych samych itemów dla offspeca z innym reforgem (dotyczy to również pure class). Dlatego w takiej sytuacji powinno istnieć niższe prio na posiadany item, a nie kompletna blokada

1. alez istnieje. wybacz, nie znasz sie smiley.gif
owszem nie w tak jaskrawej postaci jak leathery dla warka ale jednak. bronie, trinkety, niesmiertelny spirit :P to wszystko wciaz budzi zywe emocje u ludzi i nadaje sie dla wielu klas, podklas, specow itd. na MMO ostatnio widzialem topik gdzie powaznie zastanawiaja sie rogale nad tym czy trinket ze strengthem nie jest zajebisty dla rogala w pvp bo procuje jak wsciekly ponoc. i niewazne, ze to sie moze przydac komus na pvp, do q, czy lowienia rybek. bedzie needowal. wiec problem wciaz jest.
2. niczego mi nie wyjasnilas. co to znaczy nizsze prio? system ma sobie okreslic, czy to bedzie Twoj ofspec czy Ty sama? bo jak Ty sama, to niczego nie zalatwia Twoj system, zwyczajnie ludzie beda nadal needowac wszystko. a jesli system ma okreslic to zblizamy sie do tego co jest ponizej, co skrytykowalas, a co z mojej strony bylo zwykla kpina (oczywiscie nie z Ciebie tylko z samej dyskusji, zeby nie bylo) smiley.gif

A może dlatego, że offspec roll powinien mieć wyższe prio niż greed/DE roll? Dużo bardziej item przyda się komuś na offspec niż, jako shard lub trochę golda dla innej osoby, więc offspec na tym samym prio, co greed jest złą ideą.

i jak to rozwiazac? teoretyzujesz gdybajac i uogolniajac. Twoj guzik do off na razie niczego nie rozwiazuje.

Teraz to tak gadasz trochę od rzeczy. Proponujesz rozwiązanie szkodliwe, a agresywnie krytykujesz rozwiązania, które rzeczywiście adresują problem zamiast zrobić coś po najmniejszej linii oporu, żeby zadowolić ludzi nie rozumiejących, że restrykcje powodują często poważne konsekwencje.

to jest wlasnie to "ponizej" :P zwyczajnie sobie zartowalem z tym cRPG biggrin.gif

Ja Ci nie każę zgadzać się z moją wizją, ale niestety, niektóre Twoje pomysły są wybitnie nie przemyślane. Co do odczuć związanych z LFR, to też uważam, że jest on facerollowy, natomiast uważam, że taki content też ma swoje miejsce. Nawet jeśli ilość osób, które się czegoś dzięki niemu nauczą będzie minimalna to i tak warto, szczególnie, że ludzie, którzy nie chodzą tam, żeby się czegoś nauczyć też mają z niego swój fun.

nie twierdzilem nigdzie, ze nalezy ten system zlikwidowac. skoro juz jest niech sobie bedzie :P co mi do niego?
co do nieprzemyslanych wizji to jednak pozostane przy swoim zdaniu. oceniasz moje wizje jako nieprzemysalne sama proponujac enigmatyczne cos w postaci tajemniczego guzika. przypomina mi sie krazacy kiedys w necie obrazek jak w pentagonie sprzataczka jezdzi szmata po konsoli na ktorej sa przyciski "YES", "NUCLEAR WAR", "NO" albo jakos tak biggrin.gif

nie wiem co chcesz zalatwic tym guziczkiem. liczysz ze ludzie zaczna uczciwie klikac ze cos jest na off? przypomne, ze ten topik ma tytul: "ninjowanie na LFR" :P czyli ktos tam jest cyniczny i kroi wszystko co sie da. liczysz, ze dostanie nowy guzik i przestanie tak kroic? smiley.gif dosc naiwne podejscie.

To, czego nie rozumiesz, to że w LFD problem był marginalny. Co więcej, jak już wcześniej wspomniałam, LFD to loot przejściowy, więc większość osób nie robiła z tego jakiegoś wielkiego halo. W LFR natomiast taki system powoduje poważne problemy. Weź pod uwagę, że Blizzard na wstępie zaadresował najcześciej zgłaszane problemy w lootowanie w LFD i stworzył bonus roll. Okazało się jednak, że to rozwiązanie jest wadliwe, bo nie posiada rozpoznawani speców, a dodatkowo pojawiły się inne problemy nie występujące w LFD (nigdy nie widziałam, żeby ktoś needował na item, które nie potrzebuje, żeby go tradnąć później na item z innego bossa)

maslo maslane. powtarzasz o marginalnosci problemu na LFD. a ja powtorze w takim razie: byl marginalny bo rzadko sie spotykalo trzech rogali na jednym randomie :P w LFR takich rogali moze byc 7. albo 12tu. do jednego tokena moze byc ludzi 20. i problem z marginalnego zamienia sie w globalny nagle. i dla kazdego bylo to chyba oczywiste juz w momencie projektowania tego systemu. na tyle madrzy ludzie musza tam pracowac... nie zabieraj mi tej wiary smiley.gif
ponadto loot z LFR jest lootem przejsciowym :P sama wczesniej pisalas, ze to ma byc wstep do normal mode rajdow :P jesli cos jest wstepem to jest etapem przejsciowym. proste i jasne. i zgodne z nauka o jezyku polskim jak najbardziej biggrin.gif

Od początku piszę, że na zmiany trzeba będzie poczekać :P [...]

no to tu mamy ten sam punkt widzenia smiley.gif

Nekkro napisał
Mysle ze wprowadzenie kompletnego systemu do lootowania jest raczej niemozliwe, za duzo zmiennych, hybrydowe spece, zawsze przed killem / startem bossa / startem raidu mozna zmienic bron na gorsza czy cos. System musialby przejrzec wszystkie itemy bedace w inventory i banku postaci - imo zbyt dla Blizza skomplikowane.

ooooo i kolega w sedno smiley.gif nie da sie tego zalatwic :P zaden guzik systemowy nie pomoze. no chyba, ze likwidujemy staty, rodzaje pancerza, enchanty i sysstem sam sobie bedzie przydzielal. ot taki cRPG biggrin.gif
dobra dobra, wiem. glupi zart i to powtarzany w dodatku biggrin.gif

swoja droga wiecie, ze od wejscia tego contentu to jeden z nielicznych topikow funkcjonujacych na tym forum i tyczacych wowa? :P nie ma zadnych pytan w rajdach: jak zabic tego bossa np., nie ma pytan w klasach jak grac tym czy tamtym, nie ma wlasciwie pytan w pvp. wszyscy wiedza kto ownuje i tyle. jedyne co tu zyje to topik o swtor, a i to trzech ludzi pisze tam w kolko :P cholerna nuda.

PM Email
Nekkro
Wiadomość [#31]: 18.01.2012 o 12:23

Mogliby dodac przycisk "need, why not ?" , ktory dzialalby jak need. Bo co ja sie bede innymi przejmowal.

e, czasami zdarzaj sie jakies ambitne pytania.

np.

jaki build dla maga ?

;)

An Karanir Thanagor,
Mor Ok Anga'lor,
PM Email
lsh
Wiadomość [#32]: 19.01.2012 o 19:14

Siege Tank

Nekkro napisał
Mogliby dodac przycisk "need, why not ?" , ktory dzialalby jak need. Bo co ja sie bede innymi przejmowal.

lepszy byłby "ninja!" smiley.gif i wtedy wszystko byłoby jasne, proste i zrozumiałe biggrin.gif

"If the guns are churnin', your ass is burnin'. If the guns are blazin', you ass is... erasin'. I don't know, what do you want from me? " - anonymous Siege Tank gunner.
"generalnie melee dps powinno stać za bossem na rajdzie, żeby ich tank pianą nie obryzgał jak dostanie enrage"
PM Email
Sebastek
Wiadomość [#33]: 20.01.2012 o 11:28

Bardzo dobry pomysł na koniec smiley.gif
Mysle że ludzie zawsze beda kombinowac i wszystkiemu sie nie zapobiegnie. Ale istota wowa są zmiany i udoskonalenia, i chyba warto bylo pomyślec co możnaby zmienic w tym przypadku. Dlatego dzięki za konstruktywny odzew. Tu przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł: skoro przed rozpoczęciem raidu określa się role każdego gracza, to może system bazując na tym nie promowałby podczas lootowania ludzi którzy needują itemy niezgodne ze swoją rolą w raidzie (np. prot warrior czy palek nie mieliby premii do 2h, blood dk nie mialby premii do 1h a healer priest nie byłby premiowany do itemów bez spiritu).
Pojawił sie (w zasadzie niezamierzenie) wątek "czy LFR jest dobry do zapoznania się z raidami w ogóle". Tu zgadzam sie z @ Lilly, wszystko zależy dla kogo. Uważam że dla gracza nigdy wcześniej nie rajdującego jest to cenne doświadczenie a dla "starego wyjadacza" - objekt do lekceważenia.
Szkoda że w LFR wystawiono od razu raidy 25 man, bo może poczucie anonimowości w tłumie jest jednym z powodów całej tej "wsi". Chyba lepiej byłoby rozpoczać od 10 man, z tego co czytałem, na LFR mają być w przyszłości dostępne inne raidy. I bardzo dobrze

PM Email
Nekkro
Wiadomość [#34]: 20.01.2012 o 12:39

Sebastek napisał
Bardzo dobry pomysł na koniec smiley.gif
Mysle że ludzie zawsze beda kombinowac i wszystkiemu sie nie zapobiegnie. Ale istota wowa są zmiany i udoskonalenia, i chyba warto bylo pomyślec co możnaby zmienic w tym przypadku. Dlatego dzięki za konstruktywny odzew. Tu przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł: skoro przed rozpoczęciem raidu określa się role każdego gracza, to może system bazując na tym nie promowałby podczas lootowania ludzi którzy needują itemy niezgodne ze swoją rolą w raidzie (np. prot warrior czy palek nie mieliby premii do 2h, blood dk nie mialby premii do 1h a healer priest nie byłby premiowany do itemów bez spiritu).

A tak nie jest ? Tzn ze tank dostaje bonusa do roll na "swoje itemy" tzn shield czy bron z tank stats ?

Btw to shadowpriest tez ma bonus od spiritu wiec kolejny problem ;P

An Karanir Thanagor,
Mor Ok Anga'lor,
PM Email
Igor
Wiadomość [#35]: 20.01.2012 o 13:06

spiritu nie da sie tak rozwiazac :P od lat jest z tym problem i chyba juz na wieki bedzie :P
czesc dpsu ma spirit w statach i tyle. i powinno miec mozliwosc needowania takich itemow. spirit nie jest wylacnzie healerskim statem.

a reszta mniej wiecej tak jest. czyli tanki maja podwyzszony roll na tankerskie rzeczy. tylko co z tego skoro tak naprawde to tokeny sa problemem chyba najwiekszym :P a system nie rozpozna czy token ktory zaneedowales zrobisz sobie do tanka, czy hila :P

PM Email
Sebastek
Wiadomość [#36]: 20.01.2012 o 20:47

@Nekkro

Mówię prawdę, poszedlem na LFR warkiem dps i 2H zgarnął mi (a raczej nam, bo jeden retras też needował) sprzed nosa warr tank, który miał bonusa. Nie wiem jak to było możliwe ale się stało confused.gif Inaczej nie widziałbym w ogóle problemu.

@Igor

Może spiritu nie da się tak rozwiązać w przypadku dps-ów i masz rację, naturalne jest że np. shadow prej potrzebuje spiritu, zastanawiam się tylko czy nie do rozwiązania jest sytuacja odwrotna, tzn. czy healer potrzebuje naprawdę itemów bez spiritu (bardziej chodziło mi o taką sytuację). Ale nie wiem czy już czasami nie mam zbyt wygórowanych wymagań. Więc z mojej strony to chyba koniec pomysłów.

PM Email
Nekkro
Wiadomość [#37]: 21.01.2012 o 00:06

Sebastek napisał
@Nekkro

Mówię prawdę, poszedlem na LFR warkiem dps i 2H zgarnął mi (a raczej nam, bo jeden retras też needował) sprzed nosa warr tank, który miał bonusa. Nie wiem jak to było możliwe ale się stało confused.gif Inaczej nie widziałbym w ogóle problemu.

Jezeli pamietasz nick tego goscia i kiedy to bylo mozesz zawsze napisac do GM z pytaniem dlaczego tak sie stalo. AFAIR, choc na 100% pewny nie jestem bo nie chce mi sie szukac, to bylo blue ze spece tank / healz / maja bonus do roll dla swoich i tylko swoich itemow. Mogl byc to blad systemu.

Zreszta, co by nie pisac, system lootow jest ok tylko nie jest odporny na ludzka glupote, pazernosc i zlosliwosc. Jak zawsze, tego sie nie przeskoczy.

An Karanir Thanagor,
Mor Ok Anga'lor,
PM Email
Igor
Wiadomość [#38]: 21.01.2012 o 11:48

Sebastek napisał
czy nie do rozwiązania jest sytuacja odwrotna, tzn. czy healer potrzebuje naprawdę itemów bez spiritu (bardziej chodziło mi o taką sytuację).

alez oczywiscie ze healer potrzebuje takich itemow smiley.gif nie samym spiritem czlowiek zyje :P
jesli healer nie ma problemow z mana np to laduje jakies haste czy mastery smiley.gif ja w druidzie reforguje spirit na cokolwiek innego juz :P

PM Email
Lolzoner
Wiadomość [#39]: 29.01.2012 o 16:21

imo prostym roziwązaniem waszych proeblemów życiowych byłoby wprowadzenie isntant 85+ full hc items przecież ta gra nie jest o itemach liczy sie fun...

smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
-----PRo sygna-------------------------------------
PM Email
lsh
Wiadomość [#40]: 31.01.2012 o 10:56

Siege Tank

Lolzoner napisał
imo prostym roziwązaniem waszych proeblemów życiowych byłoby wprowadzenie isntant 85+ full hc items przecież ta gra nie jest o itemach liczy sie fun...

wlasnie fun polega na zdobywaniu itemów smiley.gif i na tym, że ci go jakiś n00b sprzed nosa sprzątnie - masz na co narzekać cały tydzień hehe

"If the guns are churnin', your ass is burnin'. If the guns are blazin', you ass is... erasin'. I don't know, what do you want from me? " - anonymous Siege Tank gunner.
"generalnie melee dps powinno stać za bossem na rajdzie, żeby ich tank pianą nie obryzgał jak dostanie enrage"
PM Email
REKLAMA
Strona 2 z 3.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :