Dziś jest: Niedziela, 25 października 2020, godzina 02:52
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: TvP - mass colossus

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Sulphuriell
Wiadomość [#21]: 14.01.2012 o 19:38

Konto skasowane

@loko94

Trochę nie kumam Twoich wypowiedzi, bo skaczesz po 2 tematach - raz udowadniasz, że toss jest najsilniejszą rasą, a zaraz potem walisz jakieś elaboraty o tym, która rasa ci się najbardziej podoba, jakie ma wady i jakie ma zalety. Do tego dochodzi jeszcze jakaś strasznie płytka pseudoanaliza mirrorów. To są 3 różne tematy.

Co do mirrorów to o wyniku każdego starcia może zaważyć zarówno micro jak i macro. W ZvZ kluczowe jest micro jeśli dochodzi do baneling festu, ale jak gracze zaczynają masować roache, to już raczej macro będzie ważniejsze. W TvT jak 2 strony grają banshee to też raczej micro będzie kluczowe, o wyniku starcia także niejednokrotnie decyduje multitasking i dobrze wykonane dropy. Jak 2 strony grają marine+tank, to owszem - kluczowe z kolei będzie macro. A ty przedstawiasz sytuację tak, jakby w mirrorach dało się grać 1-2 strategie i tyle.

Co do tego jaką rasą się najłatwiej gra każdy ma swoje indywidualne odczucia. Nie wydaje mi się, żeby stopień trudności grania daną rasą jakoś szczególnie się od siebie różnił. Mi się najfajniej i najłatwiej grało Zergiem, więc gram Zergiem. Wielu ludzi uważa, że macro zerga jest trudne, dla mnie macro zerga jest najłatwiejsze ze wszystkich 3 ras...

IMO trudność grania daną rasą to sprawa mocno subiektywna, realne różnice w poziomie trudności gry daną rasą względem innych są zbyt małe, żeby obiektywnie udowadniać, że daną rasą gra się łatwiej.

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
ShadowDancer
Wiadomość [#22]: 14.01.2012 o 19:44

Konto skasowane

@loko94:
Nie chce mi się nawet przeczytać tego, co piszesz - te ciągi literek jakoś mnie odstraszają. Nie wiem jak innym się chce, może bym z tobą podyskutował, ale jeśli zacząłbyś pisać normalnie.

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
loko94
Wiadomość [#23]: 14.01.2012 o 20:45

Konto skasowane

Przede wszystkim mam nadzieje ze osoby piszace na ten temat zagraly sobie chociaz po 1 sezonie kazda z ras w przeciwnym wypadku to jest jak rozmawianie z slepym o kolorach tez kiedys myslalem ze terran jest mocny bo ma czolgi i inne nie najgorsze jednostki ale biorac pod uwage calosc jest najtrudniejszy do ogarniecia nawet ustawienie budynkow jest u nich znacznie wazniejsze niz u innych. A co do porownania banshee z zerlingami i tepicielami to chyba odrobine przesadziles bo ilosc gier ktora jest rozstrzygnieta przez to ze ktos wyprodukowal banshee a drugi nie nie jest tak znaczaca zeby pisac ze tvt to az tyle mikro co u pozostalych nie przesadzajcie. Nawet przy wyprowadzaniu wojska z bazy potrzeba znacznie wiecej ostroznosci wystarczy ze zerg zauwazy ze T ma nierozlozone czolgi i w przypadku ataku tego pierwszego mozna pisac gg.

Sulphuriell
Wiadomość [#24]: 14.01.2012 o 21:28

Konto skasowane

loko94 napisał
Przede wszystkim mam nadzieje ze osoby piszace na ten temat zagraly sobie chociaz po 1 sezonie kazda z ras w przeciwnym wypadku to jest jak rozmawianie z slepym o kolorach tez kiedys myslalem ze terran jest mocny bo ma czolgi i inne nie najgorsze jednostki ale biorac pod uwage calosc jest najtrudniejszy do ogarniecia nawet ustawienie budynkow jest u nich znacznie wazniejsze niz u innych.

I znowu to samo: łączysz w jednej wypowiedzi teksty o tym, że coś jest mocne i że jest takie czy inne do ogarnięcia. A co ma piernik do wiatraka? Jak coś jest trudniejsze do ogarnięcia to już nie jest mocne? Fakt, że trzeba przestawiać tanki sprawia, że zadają mniej obrażeń, czy o co chodzi?

Uważasz, że P jest łatwy - graj P i tyle. I wyobraź sobie nie jesteś jedyną osobą, która grała różnymi rasami.

loko94 napisał
A co do porownania banshee z zerlingami i tepicielami to chyba odrobine przesadziles bo ilosc gier ktora jest rozstrzygnieta przez to ze ktos wyprodukowal banshee a drugi nie nie jest tak znaczaca zeby pisac ze tvt to az tyle mikro co u pozostalych nie przesadzajcie

A ja ci powiem, że to właśnie do ogarnięcia T trzeba najwięcej mikro. Połowa jednostek wymaga bardzo dobrego mikro do wykorzystania ich pełnego potencjału.

BlekDef
Wiadomość [#25]: 14.01.2012 o 22:09

Konto skasowane

Loko94, zastanawia mnie jedna rzecz. Jeśli ty masz w dupie interpunkcję i estetykę pisania, to czemu inni mają nie mieć w dupie tego, co piszesz? I mógłbyś nawet przedstawić tutaj taktykę, która sprawi, że taki silver jak ja pojedzie Nerchio, ale co z tego, skoro nikomu nie będzie się chciało przebijać przez ciąg znaków? Na ile wiem, to piszemy tutaj po polsku, a nie po japońsku.

Każden, kto mowę swą ojczystą kala i jej ortografię umyślnie plugawi, bądź nauczyć się jej nie chce,
ten jest jak dziwka pospolita, co dupy głupocie daje w zamian dysmózgię otrzymując.

Last
To nie treść gier wywołuje przemoc tylko lagi, bugi, nieprzemyślane rozwiązania, kiepski support i inni gracze.
ShadowDancer
Wiadomość [#26]: 14.01.2012 o 23:14

Konto skasowane

@up: Na "cywilizowanym" forum dawno dostałby bana, ale tutaj jest taka bieda, że trzeba walczyć o każdego usera ;/

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
loko94
Wiadomość [#27]: 15.01.2012 o 18:57

Konto skasowane

Blackdef milo ze zwracasz uwage na kropki, kreski i slaczki powinienes pokazac to co napisales twojej pani z polskiego lub plastyki napewno cie pochwala i dadza piatke czego ci zycze. A co do ciebie Sulphuriell nie ma czegos takiego jak zbyt male roznice jak jeden zawodnik jest szybszy od drugiego o 0,1 sek to zawsze bedzie 1 na mecie tak samo tutaj blizzard odwala kupe dobrej roboty starajac sie zrobic balans ale go nie ma i nigdy nie bedzie chyba ze wszyscy beda grac jedna rasa a osoby piszace ze jest balans nie wiedza co pisza i niech lepiej to przemysla pozdrowienia.

Sulphuriell
Wiadomość [#28]: 15.01.2012 o 19:22

Konto skasowane

Jest balans, co widać po rozkładzie ras na turniejach. Czarno na białym widać, że da się z najlepszymi wygrywać każdą rasą.

Co do interpunkcji, to zamiast się nadymać, proponuję zacząć ją stosować, tak jak Ci radzą koledzy wyżej. Znaki przestankowe to nie jest wymysł szalonego belfra, a wynalazek, który naprawdę się przydaje.

I tak jestem z Ciebie dumny, że postawiłeś swój pierwszy przecinek pisząc "0,1".

mrGreg
Wiadomość [#29]: 15.01.2012 o 21:30

Konto skasowane

loko94 - chłopie naucz sie używać przecinków, bo tego bełkotu sie nie da czytać

http://eu.battle.net/sc2/en/profile/169315/1/TraveleR/
REKLAMA
Strona 2 z 2.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :