Dziś jest: Sobota, 31 października 2020, godzina 20:29
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: TvP - mass colossus

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Spark
Wiadomość [#1]: 13.01.2012 o 18:18

Konto skasowane

Co gracie na mass colosy + zety? Mam na myśli 7-8 kolosów + zety do 200/200. Ile powinno być Vikingów, żeby skontrować taką kompozycję? Jeśli zrobimy za dużo Vikingów to zety + warp in zrobią miazgę na ziemi, a Vikingi to raczej strata kasy i minerałów. Jeśli za mało Vikingów wtedy MMM rozpuści się jak lód w upalny dzień od promieni kolosów.

rep:

http://drop.sc/91181#

Marksman
Wiadomość [#2]: 13.01.2012 o 20:19

Konto skasowane

ok. 20 vikingów rozwala colosa na strzała więc jak targetujesz poszczególne colosy i przy tym umiesz kitować armią naziemną to będzie chyba odpowiednia liczba. A poza tym nie dawaj tossowi uzbierać takiego balla. Więcej dropów przy tym jak już jednak uzbiera limit to dropuj bo on wtedy jest bardziej na nie podatny, ponieważ nie może warpować nowych jednostek. To z mojej strony ale poczekaj na opinie lepszych graczy.

ShadowDancer
Wiadomość [#3]: 13.01.2012 o 21:15

Konto skasowane

Jak gra same zety to tymi colo nie powinien móc z bazy nawet wyjść ;P

Generalnie na tossa to maruder medivac + kontra na t3, w tym przypadku vikingi.

Tak strzelam, że jak nie ma stalkerów to możesz próbować grać banshee - poharrasujesz, colo pościągasz, zety też ;)

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
Igorten
Wiadomość [#4]: 13.01.2012 o 21:22

Konto skasowane

jak nie ma tropicieli to idz w powietrze, pomieszaj go troche to bedzie ok
chociaz nie widzialem jeszcze takiej mieszanki, same zeloty i kolosy ryzykowne, wedlug mnie, ale ja jestem z brązu, wiec to inna sprawa

fajeczka1906
Wiadomość [#5]: 13.01.2012 o 22:46

Konto skasowane

Mix Zelot + Collos to najgorsze co można zrobić. Jak zapcha limit to nie ma czym obronić collosów przed vikingami i go zjesz.W pvt polecam robić szybkie upy gdyż bardzo dużo dają.

Spark
Wiadomość [#6]: 13.01.2012 o 23:18

Konto skasowane

Stalkery oczywiście były, ale mało. Zresztą co za problem w late game, toss siedzi na 10+ gate'ach więc jeśli jest taka potrzeba to po prostu warp in 10 stalkerów i już. Oczywiście można zmasować wikingi, ale wtedy armia naziemna jest mała a po strąceniu kolosów wikingi są bezużyteczne.

loko94
Wiadomość [#7]: 13.01.2012 o 23:18

Konto skasowane

Najlepiej by bylo zmienic rase protos jest po prostu najsilniejszy stormy collosusy chargloty najtansze ulepszenia a imortale i collosy korzystaja z tych samych ulepszen co zelota i tropiciel to tak jakby czolg i thor korzystaly z tych samych ulepszen co marins i maruder zaraz pewnie ktos napisze ze jest MVP czy MMA to sa genialni gracze napewno ale wsrod protosow czy zergow napewno nie jest mniej groznych osob poza korea praktycznie nie ma super mocnych nazwisk jesli chodzi o terran. A jesli by brac statystycznie to na sc2ranks.com widac jak na dloni praktycznie w kazdej lidze terran ma najmniejsza srednia ilosc punktow i czym wyzej w lidze tym mniej terran w brazie kazdy mysli ze sa tacy dobrzy i ich biora potem sie przekonuja jak ciezko sie nimi gra i przenosza sie na inne rasy poza tym zdecydowanie wymaga najwiekszego multitaskingu to by bylo na tyle w temacie.

Spark
Wiadomość [#8]: 13.01.2012 o 23:20

Konto skasowane

loko94 napisał
Najlepiej by bylo zmienic rase

Gram randomem biggrin.gif

ShadowDancer
Wiadomość [#9]: 13.01.2012 o 23:34

Konto skasowane

loko94: Co to za bełkot?

Jak rozwalisz colo, to bierzesz vikingi i lądujesz w proby / techa, proste ;)

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
Sulphuriell
Wiadomość [#10]: 13.01.2012 o 23:51

Konto skasowane

Banshee i BC. Jak koleś ma mało vs Air i robi tylko jednostki naziemne to nic prostszego, jak po prostu pójść w to, w co nie może strzelać.

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
loko94
Wiadomość [#11]: 13.01.2012 o 23:53

Konto skasowane

Jaki belkot porownaj sobie ilos zadan jakie musi wykonac protos a jakie terran w czasie walki prots daje A move i rzuca pioruny a przy okazji colosami a terran musi kajtawac jednostkami naziemnymi przed piorunami i caly czas sterowac jednostkami powietrznymi zauwaz tez sobie ze protos grajac obojetnie z jaka rasa nie musi sie martwic czy zrobic jednostki powietrzne czy nie moze grac wszystko z gateow a kazda rasa rozegralem okolo 1000 spotkan moze zergiem troszke wiecej takze staram sie tu byc jak najmniej stronniczy. Jesli grasz protosem przemysl sobie jak czesto uzywales air units vs terran lub protos ? A o ulepszeniach to sie nie ma co powtarzac maja najlepsze ze wszystkich ras. Wydaje mi sie ze to nie tylko moje odczucia bo statystyki win ratio na sc2ranks dokladnie odzwierciedlaja to co napisalem chyba ze statystyki klamia.

Sulphuriell
Wiadomość [#12]: 14.01.2012 o 09:11

Konto skasowane

loko94 napisał
Najlepiej by bylo zmienic rase protos jest po prostu najsilniejszy

To powiedz mi, dlaczego nie widać dominacji Protossa na turniejach? Hm?

Czas pieprzenia o imbie już minął jakiś czas temu

loko94
Wiadomość [#13]: 14.01.2012 o 12:27

Konto skasowane

Sulphuriell czy moglbys napisac jaka grasz rasa ? Bo ja gralem mniej wiecej taki sam okres kazda z ras i staram sie byc jak najmniej stronniczy i obojetne czy gralem zergami, protosami czy terranem to protos moze za wyjatkiem zvz ktory przypomina pvp 4 gate byl i jest najciezszy do ogrania.
A co do turnieji to racja ze nie ma tam jakiejs dominacji 1 z ras w szczegolnosci w koreii bo poza nia to chyba tylko thorzain potrafi grac terranem na swiatowym poziomie w miare konsekwentnie a tak to dominuja zergi i protosi a to ze w koreii jest znacznie wiecej dobrych nie tylko terran (ta rasa gra tam najwiecej ludzi) duza w tym zasluga tego ze cwicza troszke wiecej niz pozostali akurat przy grze terranem multitasking jest znacznie wazniejszy niz u pozostalych ras.
Nastepna sprawa jak gralem protosem duzo lepiej dzialal system dochodzenia posilkow w czasie walki jak terran lub zerg sie wycofuja lub sa atakowani w swojej bazie traca sporo jednostek przez to ze ida one do punktu zbiorki protosem przywolywalem w punkt i w ten sposob duzo latwiej zapanowac nad jednostkami poza tym przeciwko zergom o niebo lepiej zbija sie creep tumors zerg nie umie osiagnac takiego rozkladu creepa jak przy grze przeciwko terranowi mniej wiecej do 10 min gry jest taki sam jak vs terran dopoki protos nie zrobi observera a potem to nie ma co porownywac.
No i napewno duze ulatwienie to to ze praktycznie nie trzeba sie martwic o zrobienie stargeta jedynie w wyjatkowych sytuacjach choc nie koniecznie typu protos vs broodlords. No i czemu mialbym patrzec tylko na turnieje na nich przewaznie jest zaproszonych najwiecej terran ale wcale nie wygrywaja na lewo i prawo a wiadome ze jak na 20 miejsc masz 10 terran no to z miejsca masz 100 % wieksze szanse na to ze w turnieju wygra terran.
A na drabince obojetne czy w Europie USA czy Koreii widac wyraznie kto dominuje sprawdz na sc2ranks.com polecam pozdro.

Sulphuriell
Wiadomość [#14]: 14.01.2012 o 13:28

Konto skasowane

Gram zergiem. Dla mnie jest logiczne, że rozmawiać o tym, jaka rasa jest najsilniejsza można tylko i wyłącznie na podstawie starć na poważnie najlepszych z najlepszych. A taką sytuacje masz na turniejach, gdzie do zgarnięcia jest gruba kasa.

Jak chcesz udowadniać jaka rasa jest najsilniejsza na podstawie tego co się dzieje na ladderze to GLHF, ja tematu nie pociągnę. Mogę cię co najwyżej wyśmiać, że podpierasz się statystykami, z których wynika, że to Terran jest najsilniejszy do udowodnienia tego, że to Protoss jest IMBA.

Average wins w Grand Master: R:52.1% (5,514) P:58.2% (53,480) T:59.6% (45,031) Z:57.8% (44,775)

źródło: http://www.sc2ranks.com/stats/league/all/1/all

loko94
Wiadomość [#15]: 14.01.2012 o 14:10

Konto skasowane

Average wins w grandmasterze nigdy nie odda tego jaka jest sytuacja w grze przeciez wiekszosc meczy grandmasterzy nie graja ze soba tylko z masterami to tak jakby gracz ze zlotej ligi gral z tym ze srebrnej to w takiej sytuacji pewnie kazdy ze zlota tez mialby okolo 60 % zwyciestw poza tym ich jest tylko 200 a tu masz setki tysiecy graczy do porownania chyba lepiej jest porownywac wieksza ilosc graczy niz mniejsza ?

Razor
Wiadomość [#16]: 14.01.2012 o 14:40

Konto skasowane

toss nie jest najmocniejszy, jest najlatwiejszy - to jedyny problem

Sulphuriell
Wiadomość [#17]: 14.01.2012 o 15:04

Konto skasowane

loko94 napisał
Average wins w grandmasterze nigdy nie odda tego jaka jest sytuacja w grze przeciez wiekszosc meczy grandmasterzy nie graja ze soba tylko z masterami to tak jakby gracz ze zlotej ligi gral z tym ze srebrnej to w takiej sytuacji pewnie kazdy ze zlota tez mialby okolo 60 % zwyciestw poza tym ich jest tylko 200 a tu masz setki tysiecy graczy do porownania chyba lepiej jest porownywac wieksza ilosc graczy niz mniejsza ?

Widzisz co chcesz - jak tabelki ci pasują - mamy dowód. Jak tabelki ci nie pasują, to podważasz ich zasadność.

Jak chcesz mieć wiarygodne dane mówiące o tym jaki jest obecny stan balansu, to po kiego grzyba chcesz porównywać "większą ilość graczy"? Jak rozumiem zamierzasz wyciągać wnioski odnośnie balansu na podstawie danych z bronzu? hahaha.gif

loko94
Wiadomość [#18]: 14.01.2012 o 16:38

Konto skasowane

Razor zgadzam sie z toba w 100% jesli mialbym zrobic porownanie do koszykowki to tak jakby jeden byl wyzszy od drugiego o powiedzmy 10cm i wcale to nie oznacza ze jest lepszym koszykarzem moze byc slabszym ale napewno nie przez to ze jest wysoki tylko ze slabo umie to wykorzystac tak jak w koszykowce spore znaczenie ma wysokosc zawodnikow tak w tej grze ma szybkosc rozgrywki jakby to byla gra turowa to nie ma problemu bo terran by nie musial tyle czasu poswiecac na sama tylko rozbudowe bazy a o walce to juz nie wspomne jesli o mie chodzi po sezonie 4 miesiecznym zagranym protosami to nie poczulem duzej zmiany jesli chodzi o czas poswiecony na rozbudowe bazy czy budowe jednostek po zmianie na zergow pogralem nimi 2 sezony i jak sie przenioslem na terran to mozna powiedziec ze kompletnie inna gra spadlem ze zlota do brazu w zlocie to robili mnie w 5 min jak chcieli pogralem troszke w brazie i ostatnio udalo mi sie przejsc do zlota spowrotem pare dni temu dla mnie osobiscie to co wyprawiaja ci najlepsi terranie to czapki z glow musze przyznac ze to sa magicy ale tak samo wsrod koreanskich zergow czy protosow ich nie brakuje mam nadzieje sulpherii ze pograles chociaz 1 sezon kazda z ras skoro tak dobrze znasz temat i zeby nie bylo szanuje twoja opinie ale sie z nia nie zgadzam. Rzecz ktora podoba mi sie u terran to ze jest u nich wiecej zabawy mozna sie pobawic build orderami no i mirror match up przynajmniej dla mnie najbardziej przypomina strategie a nie jakies zmagania typu 4 gate kontra 3 gate robo gdzie decyduje czy kto mial u siebie 1 stalkera wiecej albo czy immortal wyszedl na czas a przy zvz trzeba miec super mikro no i jak ktos wpadnie na 1 banelinga to tez czesto jest juz gg a tvt jest napewno najbardziej makro gra ze sa najbardziej epickie matchupy w porownaniu do innych mirrorow. Bo osobiscie uwazam ze najlepszy matchup jest tvz do ogladania i do grania jak gralem zergiem to najbardziej lubielem przeciwko terranowi i na odwrot chociaz grajac terranem przyznaje bez bicia jest mi sporo ciezej pokonac zerga niz odwrotnie. No i jeszcze na koniec u zerga to mogli by poprawic punkt zbiorki overlordow zeby nie byl w tym samym miejscu co wojska i niech nikt nie pisze ze tylko amatorzy maja z tym problemy bo nawet na GSL-u nie raz widzialem jak ktos zostal supply block przez to ze overlordy byly nie tam gdzie powinny, ciekawe czy za to tez zostane skrytykowany ;-).

DiaBloss
Wiadomość [#19]: 14.01.2012 o 16:45

Konto skasowane

Razor napisał
toss nie jest najmocniejszy, jest najlatwiejszy - to jedyny problem

Nie zgodzę sie z tym ze toss jest najlatwiejsza rasa do grania, predzej terran na poczatek jest latwy moim zdaniem najtrudniejszy do grania jest zerg potem toss a na koncu terran tyle odemnie ;p

[Edycja DiaBloss - 14.01.2012 o 16:45]

kolorek
Wiadomość [#20]: 14.01.2012 o 18:50

Konto skasowane

na poziomie czołówki światowej, problem "trudności rasy" imo nie istnieje, raczej to gra błędów i myslenia strategicznego. Micro imo (na poziomie pro) T i P jest na podobnym poziomie, z w wiekszości MU ma mniej do microwania, ale ma trudniejsze macro wiec imo wszystkie 3 razy względnie zrównoważone

REKLAMA
Strona 1 z 2.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :