Dziś jest: Środa, 26 czerwca 2019, godzina 20:38
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Metoda na APM...

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
asic
Wiadomość [#1]: 29.12.2011 o 10:53

Konto skasowane

Hej!

Chciałem zapytać czy macie jakies patenty na podniesiebie swojego APM?? Jestem w high platynie, gram protosem i czuje, ze jak gram na zerga to brakuje mi APM. Moj sredni z kilku ostatnich meczy w laderze to 50-60 APM. Czy macie jakies sugiestie?

brainDEAD.505 Zapraszam do wspólnych treningów.
Sulphuriell
Wiadomość [#2]: 29.12.2011 o 11:36

Konto skasowane

Grunt to stworzyć sobie takie warunki, żeby się na tym apmie móc skupić. IMO całkiem nieżłym pomysłem jest granie z kompem, ale poziom trudności dobierz sobie tak, żebyś nie miał za łatwo - jak jest za łatwo to usypia. I wtedy się skupiaj na tym, żeby jak najwięcej robić. Cały bajer polega na tym, że komp jest przewidywalny - jak pograsz sobie kilka razy na tej samej mapie i tych samych ustawieniach, to już nie będziesz myślał o buildzie, przeciwnik cię nie zaskoczy itd. - będziesz mógł się więc w spokoju skoncentrować na klikaniu. Są jeszcze różne custom mapki w stylu multitasking training, ale IMO to nie ma sensu, bo oferują warunki za bardzo rozbieżne z tym, co masz w normalnej grze.

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
Silent15Killer
Wiadomość [#3]: 29.12.2011 o 12:06

Konto skasowane

Co do gier typu multikasking trainer - nie jest to złe, jeśli chcesz wyrobić sobie nawyki w klikaniu różnych przycisków. Pamiętam, jak katowałem trainera, gdy zmieniałem styl bindów. Warunków takich jak w normalnej grze nie będziesz miał, ale przynajmniej tak jak napisałem wyrobisz sobie nawyki klikania właściwych przycisków.

WunderWaffel
Wiadomość [#4]: 29.12.2011 o 12:42

Konto skasowane

Ja biore mlotek i hajda po klawiaturze...APM rośnie jak miło...tylko cholera...nigdy gry ni moge dokonczyc. coolgleamA.gif

gaix
Wiadomość [#5]: 29.12.2011 o 12:44

Konto skasowane

graj z SC2Gears, z początku alerty low apm itd mogą dekoncentrować, z czasem da się przywyknąć. W programie wpisujesz wymagany APM a w trakcie gry mówi ci kiedy masz poniżej tej wartości.
http://sites.google.com/site/sc2gears/downloads

Krecik
Wiadomość [#6]: 29.12.2011 o 12:53

Konto skasowane

a to nie wplywa na banowanie kont to od alertowania apm?

--- MODERATING SC & SC2 ---
:*
"kto mi wlezie i zrobi bajzel w norce pierdolnę łopatą!"
Be original, be yourself
SC2 Profile
elkho
Wiadomość [#7]: 29.12.2011 o 14:54

Konto skasowane

Apm wzrasta z czasem i jeżeli nie grałeś do tej pory w jakieś szybkie rtsy to tak od razu nie przywykniesz do grania z wysokim apm. Korzystaj z bindowania, hotkey i tyle. Lekki spam w early/mid pozwala się nieco nakręcić w szybsze naparzanie.
To 50-60, o którym piszesz to jest wg sc2, czy real apm?

[Edycja elkho - 29.12.2011 o 14:55]

asic
Wiadomość [#8]: 29.12.2011 o 16:38

Konto skasowane

według sc2

brainDEAD.505 Zapraszam do wspólnych treningów.
Spark
Wiadomość [#9]: 29.12.2011 o 17:16

Konto skasowane

Makro kuleje. Ciągła produkcja jednostek i probek zwiększy twój apm. Skup sie na tych aspektach a po kilkunastu grach sam zauważysz progress.

Odpowiedz sobie na pytania:

Czy i jak często mam supply blocki?
Czy cały czas dorabiam probki, wojsko?
Czy buduję budynki klikając myszką, czy wykorzystuję klawiaturę?

Gdy przerzuciłem się na randoma, to miałem apm zbliżony do Twojego. Teraz mam 80 - 90 zarówno tossem i terkiem.

Pomaga wyznaczenie sobie celów, np "skupie się, żeby do 10 minuty nie mieć supply blocka oraz non stop produkować scv i marines z 3 baraków."

Co do stawiania budynków - zaczynałem od stawiania gazu używając klawiatury ( dla mnie to było najprostsze - po prostu b->a), i po kolei dokładałem kolejną kombinację - aż w końcu opanowałem wszystkie hotkey'e.

Don_Petch
Wiadomość [#10]: 30.12.2011 o 13:49

Konto skasowane

Spark napisał
Makro kuleje. Ciągła produkcja jednostek i probek zwiększy twój apm. Skup sie na tych aspektach a po kilkunastu grach sam zauważysz progress.

Odpowiedz sobie na pytania:

Czy i jak często mam supply blocki?
Czy cały czas dorabiam probki, wojsko?
Czy buduję budynki klikając myszką, czy wykorzystuję klawiaturę?

Gdy przerzuciłem się na randoma, to miałem apm zbliżony do Twojego. Teraz mam 80 - 90 zarówno tossem i terkiem.

Pomaga wyznaczenie sobie celów, np "skupie się, żeby do 10 minuty nie mieć supply blocka oraz non stop produkować scv i marines z 3 baraków."

Co do stawiania budynków - zaczynałem od stawiania gazu używając klawiatury ( dla mnie to było najprostsze - po prostu b->a), i po kolei dokładałem kolejną kombinację - aż w końcu opanowałem wszystkie hotkey'e.

Jest takie coś jak multitasking. MIcro nie ma większego znaczenia w SC gdzie jednostki nie zdobywają poziomów jak herosi w W3. Można się pokusić o stwierdzenie, że jedynym wymaganym micro jest odsyłanie rannych jednostek do bazy by przeciwnik o niższym IQ klikał na PPM na jednostki przeciwnika...

Pytana też nie mają większego sensu - wszystko zalezy od stylu gry. Idzie na fast exp, fast tech czy czego sobie tam nie wymyślił. Jeśli robi wczesneg rusha to logicznym jest, że nie zaśmieci sobie limitu probami a zwiększy wielkośc armii.

Jeśli chcesz mieć dobre APM musisz ogarnąć 3 rzeczy:
1. Macromanagment
2. Multitasking
3. Refleks

Ad 1. m
Jeśli masz więcej niż 2 bazy to wciąż powinny tam być robione Proby. Albo podepnij sobie Nexusy pod któreś od 1-0 albo zrób zapis miejsce mapy (czy jak to się zwie na nich). Jesli stoją jakiekolwiek gaty to produkcja powinna iśc ciągle, CHYBA że jest albo niedobór surowców albo budujesz następną bazę.

Ad 2.
Najważniejsze - multitasking. Wysyłasz wojska do bazy wroga to nie oglądaj jak sobie idą. Na komendzie A + LPM poradzą sobie po drodze. W tym czasie zrób to co mówiłem w punkcie 1. Buduj, trenuj, rozwijaj. Gdy wojska dochodzą do lokacji patrzaj tylko by używać jakiś umiejętności bądź zając dogodne pozycje do ataku. Jeśli wygrywają to poszerz lokacje do ataku i znowu zrób to co w punkie 1. (buduj, trenuj, rozwijaj).
NIe ma sensu gapić się jak twoja armia rozwala expa czy maina. Pooglądasz na powtórce.

Ad 3.
Refleks - istotny ale nie tak bardzo jak dwa poprzednie punkty. Generalnie 'ręka - oko". Minimum gapienia się w klawiature, maksimum w monitor. Jakiekolwiek ruchy wykonane przez mrugnięcia okiem czy też zastanawiania się. Czas jest tutaj crucial. Hotkeye śnią ci się po nocach a o taktykach rozmyślasz podczas srania. Czy spam na początek podniesie ci APM? Tak, ale jeśli te 3 punkty nie są wykonywane perfect to i tak spadnie ci do twojej średniej. Ot naspamujesz.
Bo im bardziej wymagający przeciwnik tym więcej actions per minute. Nie poć się gdy pzeciwnik to miernota - żyłka niech ci pęka jak gracz to profejsonalista.

Hotkeye w SC2 możesz sam sobie zbindować - czyli lepiej niż w zwykłym SC. Możesz albo nauczyć się istniejących albo dopasowac keye do twojej dłoni. Generalnie najlepiej jest gdy wszystkie keye nie są dalej niż "H".
Proponowałbym grać Tossem i nauczyć się na nim key'i a potem inną rasa (jeśli już ogarniesz "system") i wkleić keye z Tossa. Będziesz tak ćwiczył na innej rasie bez zbędnej dodatkowej apmięciówki.

Ale najważniejsze to jest grać z umiarem - 2 h dziennie starczą. Jesli jakiś Koreaniec gada, ze gra 10 h to wiedz, że więcej czasu on poświęca na wykuwanie taktyk na pamięć czy też ćwiczenie palców.

Sulphuriell
Wiadomość [#11]: 30.12.2011 o 19:50

Konto skasowane

Don_Petch napisał
MIcro nie ma większego znaczenia w SC gdzie jednostki nie zdobywają poziomów jak herosi w W3.

hahaha.gif

skąd ty się urwałeś...

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
Don_Petch
Wiadomość [#12]: 30.12.2011 o 22:29

Konto skasowane

Sulphuriell napisał
Don_Petch napisał
MIcro nie ma większego znaczenia w SC gdzie jednostki nie zdobywają poziomów jak herosi w W3.

hahaha.gif

skąd ty się urwałeś...

No tak - wciśnięcie umiejętności castera (templara czy czego tam) wymaga takiej znajomości microwania, ze szok Cylon_anim.gif

Jednostki nie zdobywają doświadczenia, większość z nich nie posiada dodatkowej umiejętności a jedyne co sie przyadje z "micromanagementu" to ustawienie armii. Jeżeli dla kogoś takiego jest to "micro" to ja sie zaczne w grobie przewracac po smierci.

ShadowDancer
Wiadomość [#13]: 31.12.2011 o 09:06

Konto skasowane

Pograsz chwilę to odkryjesz, jaką rolę odgrywa micro (tylko u terrana, a nie jakiegoś tossa).

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
cyd
Wiadomość [#14]: 31.12.2011 o 10:22

Konto skasowane

Jaka jest rozbierznosc miedzy APM w sc2 a z tym so pokazuje sc2gears ?

Razor
Wiadomość [#15]: 31.12.2011 o 10:45

Konto skasowane

pograj terranem - zobaczysz co oznacza:
a) split
b) kiting
c) target fire + rzucanie spelli
d) polaczenie powyzszych elementow, aby wygrac w late TvP i TvZ

cyd - pomnoz x1.7 i bedziesz mial

[Edycja Razor - 31.12.2011 o 10:46]

Krecik
Wiadomość [#16]: 31.12.2011 o 11:14

Konto skasowane

cyd napisał
Jaka jest rozbierznosc miedzy APM w sc2 a z tym so pokazuje sc2gears ?

sc2gears podaje najbardziej realne wedlug czasu rzeczywistego
w sc2 podawane jest wedlug ich licznika i tam cos nie jest liczone jeszcze

--- MODERATING SC & SC2 ---
:*
"kto mi wlezie i zrobi bajzel w norce pierdolnę łopatą!"
Be original, be yourself
SC2 Profile
Garik
Wiadomość [#17]: 31.12.2011 o 11:18

Konto skasowane

Nudzi mnie ta wasza odwieczna kłótnia brązoligowców na temat "która rasa jest trudniejsza do grania" aż rzygać się chce

a sc2gears nie "liczy" apm'u apm jest zapisany w replaeyu

I try play do my best...
Habu
Wiadomość [#18]: 31.12.2011 o 14:31

Konto skasowane

W nowej wersji sc2gears pokazuje apm w danym momencie w czasie gry, opcja "on-top apm display"

Don_Petch
Wiadomość [#19]: 31.12.2011 o 16:25

Konto skasowane

Razor napisał
pograj terranem - zobaczysz co oznacza:
a) split
b) kiting
c) target fire + rzucanie spelli
d) polaczenie powyzszych elementow, aby wygrac w late TvP i TvZ

cyd - pomnoz x1.7 i bedziesz mial

[Edycja Razor - 31.12.2011 o 10:46]

Cylon_anim.gif

ShadowDancer napisał
Pograsz chwilę to odkryjesz, jaką rolę odgrywa micro (tylko u terrana, a nie jakiegoś tossa).

"Bo w ogóle Toss jest dla dzieci i w ogóle no-skillowa rasa" sucker.gif
Załóżcie jakieś stowarzyszenie "Toss jest no-skillowy" i tam wylewajcie gorzkie żale, ok? Załóżcie też oddzielny temat: "Czemu Terk jest fajniejszy / lepszy i bardziej skillowy niż debilny Toss".

W ogóle to gadamy o APM - i napisałem co myślę nt.

[Edycja Don_Petch - 31.12.2011 o 16:27]

Razor
Wiadomość [#20]: 31.12.2011 o 16:31

Konto skasowane

don_petch - no coz - proponuje obejrzec streamy tossa i terrana xD zobaczysz, co robi toss przy walce 200/200, a co terran

REKLAMA
Strona 1 z 2.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :