Dziś jest: Wtorek, 18 czerwca 2019, godzina 17:05
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum StarCraft 2 Pomoc Pamięć Ram- streamowanie ,fpsy.

Odpowiedź

Temat: Pamięć Ram- streamowanie ,fpsy.

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 |   >   >>     Ostatnia
Karol191
Wiadomość [#1]: 19.12.2011 o 14:39

Konto skasowane

Więc na początek chciałbym powiedzieć ze mój kolega ma właściwie taka sama specifikacje a mianowicie :

Amd Phenom II x4 955 BE
gtx 460
ja 4gb ram - 2x OCZ 2GB 1333MHz CL9 Low Voltage
on 12 gb nie wiem jakiego
gigabyte 770t-usb3 (on nie wiem jaką ma płytę główną)

I mianowicie w battlefieldzie 3 ma on -50, 60 fps na Ultra a ja średnio 45 na high.

A co do streamowania to nie mogę tego robić, bo mam 100% użycia procesora i nie da się grac , a on normalnie stremuje .
I w związku z tym chciałem zapytać czy ram aż tak dużo pomaga w streamowaniu i czy będzie duża różnica klatek w starcrafcie 2 lub innych grach .
No i oczywiście jakie pamięci ram polecacie.

qazman
Wiadomość [#2]: 19.12.2011 o 14:47

Konto skasowane

Taktowanie tych procesorów jest takie same?
GTXY na pewno takie same? Było mnóstwo wersji 768MB, 1GB, greeny i inne podobne SE. W wydajności była spora różnica.
W BF3 sterowniki macie takie same? Jeśli ty aktualizowałeś je, to wyczyściłeś driver cleanerem przed instalacją nowych?

Windows 7 64 bit?

Karol191
Wiadomość [#3]: 19.12.2011 o 14:58

Konto skasowane

Gtxy 1gb trochę podkręcone , nie wiem czy dokładnie takie same ale ja mam - MSI GeForce GTX 460 Cyclone OC 1GB DDR5
Znaczy on ma Phenom II x2 ale odblokował do 4 rdzeni i nie wiem czy on ma kręcone ja nie mam (zapytam się dziś o wszystko i odpisze).
Co do sterowników to miałem przez chwile beta jak on ale nic nie pomogło , musiałem zainstalować oficjalne bo miałem problem w innej grze.
I zazwyczaj nie czyściłem przed wgraniem nowych sterowników, bo jak mi wiadomo to instalator sam usuwa poprzednie, ale ze miałem zainstalować poprzednia wersje sterownika to tym razem musiałem wyczyścić.

Tak Windowsy 7 64 bity .

Ps. Co myślicie o - http://www.ceneo.pl/7588440;02311.htm i czy bedzie kompatybilne z moimi pamięciami .

[Edycja Karol191 - 19.12.2011 o 15:40]

WunderWaffel
Wiadomość [#4]: 19.12.2011 o 17:51

Konto skasowane

Karol191 napisał
Gtxy 1gb trochę podkręcone , nie wiem czy dokładnie takie same ale ja mam - MSI GeForce GTX 460 Cyclone OC 1GB DDR5
Znaczy on ma Phenom II x2 ale odblokował do 4 rdzeni i nie wiem czy on ma kręcone ja nie mam (zapytam się dziś o wszystko i odpisze).
Co do sterowników to miałem przez chwile beta jak on ale nic nie pomogło , musiałem zainstalować oficjalne bo miałem problem w innej grze.
I zazwyczaj nie czyściłem przed wgraniem nowych sterowników, bo jak mi wiadomo to instalator sam usuwa poprzednie, ale ze miałem zainstalować poprzednia wersje sterownika to tym razem musiałem wyczyścić.

Tak Windowsy 7 64 bity .

Ps. Co myślicie o - http://www.ceneo.pl/7588440;02311.htm i czy bedzie kompatybilne z moimi pamięciami .

[Edycja Karol191 - 19.12.2011 o 15:40]

Drogo...4 GB chodza po 50 - 60 PLN. Tylko trzeba wiedzieć gdzie....i czemu mialyby nie być...tylko na cholerę Ci 8 - 12 GB RAM? Grafikiem jesteś?

AlfaExecutor
Wiadomość [#5]: 19.12.2011 o 18:14

Konto skasowane

Procek, Ty masz 2 rdzenie on 4, do niedawna miałem Xeona E3110 (serwerowa wersja Core 2 Duo E 8400) i go podkręciłem z 3ghz na 4.1 , obecnie mam Quada Q 9550 jaki chodzi u mnie na 3910 mhz i wiesz co?Nie ma co w ogóle porównywać 4rdzenie vs 2 rdzenie, różnica w praktyce jest OGROMNA, dziwiłem się np że w Crysisie 2 na dx 11 przy grafice Hd 6970 miałem spadki ponieżej 25 a nawet 23 fps, (wszystko na ultra przy rozdziałce 1900x1200) na Quadzie tego nie ma, mniej niż 27 fps nie widziałem.
Nawet w Wiedźminie 2 jest różnica , wcześniej myślałem że jest płynnie, dopiero teraz widzę że się myliłem.
Także jak masz możliwość odblokuj 2 rdzenie i zobaczysz ile Ci to da.

[Edycja AlfaExecutor - 19.12.2011 o 18:15]

[Edycja AlfaExecutor - 19.12.2011 o 18:16]

Karol191
Wiadomość [#6]: 19.12.2011 o 18:17

Konto skasowane

No to chyba się po to spytałem czy jest taka różnica w fpsach i streamowaniu , czytaj...

AlfaExecutor napisał
Procek, Ty masz 2 rdzenie on 4, do niedawna miałem Xeona E3110 (serwerowa wersja Core 2 Duo E 8400) i go podkręciłem z 3ghz na 4.1 , obecnie mam Quada Q 9550 jaki chodzi u mnie na 3910 mhz i wiesz co?Nie ma co w ogóle porównywać 4rdzenie vs 2 rdzenie, różnica w praktyce jest OGROMNA, dziwiłem się np że w Crysisie 2 na dx 11 przy grafice Hd 6970 miałem spadki ponieżej 25 a nawet 23 fps, (wszystko na ultra przy rozdziałce 1900x1200) na Quadzie tego nie ma, mniej niż 27 fps nie widziałem.
Nawet w Wiedźminie 2 jest różnica , wcześniej myślałem że jest płynnie, dopiero teraz widzę że się myliłem.
Także jak masz możliwość odblokuj 2 rdzenie i zobaczysz ile Ci to da.

[Edycja AlfaExecutor - 19.12.2011 o 18:15]

[Edycja AlfaExecutor - 19.12.2011 o 18:16]

lol.gif na tym forum to nikt nie czyta czy jak ? Przecie napisalem ze mam phenom II x4 955 BE i to chyba ma 4 rdzenie .
A kolega ma phenoma II x2 i odblokowal dodatkowe 2 rdzenie czyli ma tez 4 rdzenie .

[Edycja Karol191 - 19.12.2011 o 18:18]

[Edycja Karol191 - 19.12.2011 o 18:23]

AlfaExecutor
Wiadomość [#7]: 19.12.2011 o 18:18

Konto skasowane

Grzeczniej trochę, skoro taki frustrat z Ciebie że nie doceniasz długiej i rzetelnej odpowiedzi to wal się i sam się "yeb".
Pytałeś o ram, ja Ci napisałem o procesorze bo to jest główne wąskie gardło u Ciebie.

EDIT:
Dobra, żle przeczytałem, nie ma to jak ślepota po latach, w każdym razie miałem dobre intencję więc pamiętaj uzi2.gif nono.gif -grzeczniej smiley.gif
4 Gb ramu to nie jest tak mało, jak masz możliwośc to po prostu pożycz od niego kości pamięci tak do 6 gb ,8 a nawet weź te 12 gb i sprawdź

[Edycja AlfaExecutor - 19.12.2011 o 18:20]

Karol191
Wiadomość [#8]: 19.12.2011 o 18:18

Konto skasowane

AlfaExecutor napisał
Grzeczniej trochę, skoro taki frustrat z Ciebie że nie doceniasz długiej i rzetelnej odpowiedzi to wal się i sam się "yeb".
Pytałeś o ram, ja Ci napisałem o procesorze bo to jest główne wąskie gardło u Ciebie.

To Pierwsze zdanie akurat nie bylo do ciebie .
Edit:
Akurat teraz Nie mam mozliwoscy pożyczenia ramu , wiec lipton tongue.gif.
PS. Bo nie lubie jak ktoś czyta tylko 1 zdanie i odpowiada a nawet nie wie co się napisało dalej .

[Edycja Karol191 - 19.12.2011 o 18:22]

AlfaExecutor
Wiadomość [#9]: 19.12.2011 o 18:20

Konto skasowane

Ok :-)

Sulphuriell
Wiadomość [#10]: 19.12.2011 o 19:15

Konto skasowane

AlfaExecutor napisał

Yo, (wulg.), ogromna różnica na jednej z najmocniejszych kart graficznych jakie są masz różnicę 4 klatek hahaha.gif (spadki do 23 klatek na dwóch rdzeniach vs spadki do 27 na czterech)
To co piszesz, to raczej dowód na to, że nie ma co sobie głowy zawracać 4 rdzeniowymi prockami, póki nie ma się 2 uber kart graficznych w jednym kompie.

[Edycja Sulphuriell - 19.12.2011 o 19:17]

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
AlfaExecutor
Wiadomość [#11]: 19.12.2011 o 19:56

Konto skasowane

Wiesz no 27 a 23 to różnica w płynności już jest, po za tym podałem progi minimalne, ale 45 vs 53 przykładowo to też coś.
Gry to gry, jeśli wykorzystujesz kompa TYLKO do grania to dobry dwurdzeniowiec pociągnie.Większość tytułów nie wykorzysta Ci 3 czy czterech rdzeni, jednak pograj w takiego Supreme Commandera to zobaczysz co to jest przewaga 4 nad 2.
Ponadto róznicę również widać w SC 2, kiedy gram np 4v4 , nawet jak inne kompy spowlaniają to nie mam "haczenia" ekranu, na 2 rdzeniowym miałem.
NIe wspominajając o znacznie lepszej wydajności w montowaniu materiałów audio/video (a nie robię tego i tak profesjonalnie, jednak jest mi to potrzebne do firmy którą prowadzę)
Do streamowana lepszy procek zawsze się przyda.
No ale tu nie ma co o tym gadać, ponieważ autor tematu ma całkiem w porządku procek.
Pozostaje jeszcze kwestia tego żeby nie złapać się na marketingowe gadanie, bo ktoś może się wpakować w niezły bajzel, jak np Buldozery od AMD, szkoda bo lubię tą firmę ale ich ostatnie procki...no nie są za ciekawe.
Lepiej dorwać jakiegoś Quada, czy Phenoma II ew Core i5 2500 K albo Core i7 2600 K (ten styknie na długoo do wszystkiego) i będzie oksmiley.gif

[Edycja AlfaExecutor - 19.12.2011 o 19:59]

Sulphuriell
Wiadomość [#12]: 19.12.2011 o 21:06

Konto skasowane

najlepsze dwurdzeniowce obecnie to i3 drugiej generacji, przy ich obecnych cenach to bardzo opłacalny wybór.

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
AlfaExecutor
Wiadomość [#13]: 19.12.2011 o 21:45

Konto skasowane

No zgadza się, są ok :-)

WunderWaffel
Wiadomość [#14]: 20.12.2011 o 00:42

Konto skasowane

Tylko, że on ma podstawkę AMD więc po cholerę teksty pokroju "Najlepsze procki i3"? Kryptoreklamę robisz czy przekupką jesteś?

A ja nie ogarniam, po co osobie która na kompie generalnie "gra" i "streamuje filmiki" więcej niż 4 GB na kompie skoro nic więcej na nim nie robi? No chyba, że chcesz grać płynnie w LA Noir...mało która aplikacja ci to ogarnie a co lepsze - jedyny skok wydajnościowy jaki ujrzysz to przy ładowaniu systemu...

StarCraft zżera 2 GB, system 64-bitowy 1 GB więc masz 1 GB wolny. Ale jak ktoś ma nasrane w kompie to rzeczywiście moga być problemy ze streamingiem...

[Edycja WunderWaffel - 20.12.2011 o 00:43]

Karol191
Wiadomość [#15]: 20.12.2011 o 11:37

Konto skasowane

WunderWaffel napisał
Tylko, że on ma podstawkę AMD więc po cholerę teksty pokroju "Najlepsze procki i3"? Kryptoreklamę robisz czy przekupką jesteś?

A ja nie ogarniam, po co osobie która na kompie generalnie "gra" i "streamuje filmiki" więcej niż 4 GB na kompie skoro nic więcej na nim nie robi? No chyba, że chcesz grać płynnie w LA Noir...mało która aplikacja ci to ogarnie a co lepsze - jedyny skok wydajnościowy jaki ujrzysz to przy ładowaniu systemu...

StarCraft zżera 2 GB, system 64-bitowy 1 GB więc masz 1 GB wolny. Ale jak ktoś ma nasrane w kompie to rzeczywiście moga być problemy ze streamingiem...

[Edycja WunderWaffel - 20.12.2011 o 00:43]

Akurat ciągle monitoruje żebym miał max 60 programów/gier włączając np microsoft visual c++ , a kolega mi powiedział ze to pewnie przez dysk i chyba zaoszczędzę na jakis ssd .

ZealotAttack
Wiadomość [#16]: 20.12.2011 o 12:11

Konto skasowane

AlfaExecutor napisał
Wiesz no 27 a 23 to różnica w płynności już jest, po za tym podałem progi minimalne, ale 45 vs 53 przykładowo to też coś.
Gry to gry, jeśli wykorzystujesz kompa TYLKO do grania to dobry dwurdzeniowiec pociągnie.Większość tytułów nie wykorzysta Ci 3 czy czterech rdzeni, jednak pograj w takiego Supreme Commandera to zobaczysz co to jest przewaga 4 nad 2.
Ponadto róznicę również widać w SC 2, kiedy gram np 4v4 , nawet jak inne kompy spowlaniają to nie mam "haczenia" ekranu, na 2 rdzeniowym miałem.
NIe wspominajając o znacznie lepszej wydajności w montowaniu materiałów audio/video (a nie robię tego i tak profesjonalnie, jednak jest mi to potrzebne do firmy którą prowadzę)
Do streamowana lepszy procek zawsze się przyda.
No ale tu nie ma co o tym gadać, ponieważ autor tematu ma całkiem w porządku procek.
Pozostaje jeszcze kwestia tego żeby nie złapać się na marketingowe gadanie, bo ktoś może się wpakować w niezły bajzel, jak np Buldozery od AMD, szkoda bo lubię tą firmę ale ich ostatnie procki...no nie są za ciekawe.
Lepiej dorwać jakiegoś Quada, czy Phenoma II ew Core i5 2500 K albo Core i7 2600 K (ten styknie na długoo do wszystkiego) i będzie oksmiley.gif

[Edycja AlfaExecutor - 19.12.2011 o 19:59]

Ale SC2 nie wspiera 4 rdzeni wiec pewnie roznica wynika z taktowania i innych procesorowych bajerow :d

Generalnie rozne rzeczy sie dzieja . Ja tez nie moge streamowac bo scina streama/sa lagi mimo, ze wczesniej moglem w bardzo dobrej jakosci. Do streamowania jednak dobry procesor musi byc. Sprobuj, Karol na poczatek zainstalowac WIndows 7 64bit jak posiadasz.. Jesli bedziesz chciald okupic ramu to takze 64 bit jest wskazane bo 32bit wykrywa tylko do 3.5gb ram. Co do pytania o pamieci to tamte GoodRamy beda kompatybilne. Sprawdz tylko czy masz wystarczajaca ilosc wolnych slotow na plycie.

Edit

Widze, ze masz Windows 64 bit wiec jest ok

[Edycja ZealotAttack - 20.12.2011 o 12:13]

Zapraszam na www.sc2tv.pl - Pierwszy polski portal streamingowy w StarCrafta II
ShadowDancer
Wiadomość [#17]: 20.12.2011 o 12:36

Konto skasowane

Karol191 napisał
a kolega mi powiedział ze to pewnie przez dysk i chyba zaoszczędzę na jakis ssd .

Powiedz koledze, że mu się szklana kula zje***ła. Do "normalnych" zastosowań nadają się zwykłe dyski twarde, SSD przyśpieszy Ci może pasek ładowania.

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
Karol191
Wiadomość [#18]: 20.12.2011 o 14:19

Konto skasowane

ShadowDancer napisał
Karol191 napisał
a kolega mi powiedział ze to pewnie przez dysk i chyba zaoszczędzę na jakis ssd .

Powiedz koledze, że mu się szklana kula zje***ła. Do "normalnych" zastosowań nadają się zwykłe dyski twarde, SSD przyśpieszy Ci może pasek ładowania.

Naczy powiedział że jest pewnie zasyfiony i powinienem zrobić formata bo dysk nie wyrabia .
A najlepiej by było żebym miał ssd bo jest szybki .
Ps. Zrobię defragmentacje dysku i usunę trochę programów zobaczę czy pomoże .

[Edycja Karol191 - 20.12.2011 o 14:31]

WunderWaffel
Wiadomość [#19]: 20.12.2011 o 16:15

Konto skasowane

Karol191 napisał
ShadowDancer napisał
Karol191 napisał

Naczy powiedział że jest pewnie zasyfiony i powinienem zrobić formata bo dysk nie wyrabia .
A najlepiej by było żebym miał ssd bo jest szybki .
Ps. Zrobię defragmentacje dysku i usunę trochę programów zobaczę czy pomoże .

[Edycja Karol191 - 20.12.2011 o 14:31]

Weź takiego "informatyka" pogoń..."dysk zasyfiony = niewyrabia"...chryste...

Defragmentacja wystarczy. Format jedyne co ci zrobi to nadpisze "skasowane" pliki a po paru instalacjach dysk znowu przestanie "wyrabiać"...najlepiej podepnij sobie dwa dyski pod RAID i wtedy żaden format nie potrzebny.

ShadowDancer
Wiadomość [#20]: 20.12.2011 o 18:16

Konto skasowane

Dysk SSD do gier to armata na komara.

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
REKLAMA
Strona 1 z 3.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :