Dziś jest: Niedziela, 18 sierpnia 2019, godzina 05:04
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Upgrade kompa

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
WunderWaffel
Wiadomość [#21]: 12.12.2011 o 22:11

Konto skasowane

1. Porównujesz AMD do Intela, szkoda, widać nie miałeś nigdy Intela a o procesorach typu e4300 czy e8400 nie wiesz nic. Poczytaj sobie na Google. Do grania tak się składa, lepiej mieć super dwórdzeniówkę niż quada czy np. i3. O tym dlaczego, nie chcę mi się teraz pisać.

AMD był zawsze z tyłu ale nie o to bangla.
Za stary z zeszłej dekady socket 775 i DDR 2 żądasz 5 stów. No weź się człowieku walnij w łeb. 2 GB RAM DDR2 chodza po 20 PLN...na allegro bo w sklepie juz ich nie uzyczysz. O sockecie nawet sie wypowiadać nie będe, bo nie chce mi się gmerac na jakiej to szynie jeździło (bodajże 1066). I to jeszcze za 500 PLN gdy chłopak dorzucając 300 PLN kupi Phenoma X3 Black Edition na socket AM3 a z dobra płyta główna (może) miec wsparcie do nowych FM1.

Swoja opinie przedstawiłem. Ja bym płyty nie zmieniał. Nie ma sensu w obecnym momencie gdyż wchodza powoli PCI-e 3.0. i lepiej poczekaj az potanieja niz przepłacac teraz i żałowac po jakiej cenie się je kupiło. Poza tym niepewna tez jest sprawa z DDR3, bo gdzies słyszałem, że mają wchodzic nowe...

Kup 4 GB RAM do 1333 Mhz (wyższe częstotliwości do grania sa zbędne..na chwile obecną) jakiegos Kingstona (cena z jakies 70 PLN za kość w sklepie). Z kartami nie szalej - generalnie więcej wsparcia mają nvidie. Radeona bym radził jak masz drugi monitor by lecieć na tym radeonowym trybie wieloekranowym. Ale kwestia gustu i jaka magistrale masz w płycie głównej. Pamiętaj aby nie szalec, bo owszem karta 2.0 wejdzie w magistralke 1.0 ale karta nie osiągnie takich przepustowości a co za tym idzie wydajnośc będzie mniejsza.
Pisze "do" bo nie wiem jaka masz płyte główną. Zakładam że DDR 2 jednak więc im szybsza szyna tym lepiej dla pamięci.

Ja mówie dokupić do tego co się ma. Kompa złego nie masz - mógłby być lepszy.

[Edycja WunderWaffel - 12.12.2011 o 22:29]

extc
Wiadomość [#22]: 13.12.2011 o 13:42

Konto skasowane

Sulphuriell napisał
extc napisał
Jest to procesor Core 2 Duo e8400 (najlepszy procesor dwurdzeniowy Intela).

A ten procek jest niby wydajniejszy niż i3 2130?

extc napisał
1. Porównujesz AMD do Intela, szkoda, widać nie miałeś nigdy Intela a o procesorach typu e4300 czy e8400 nie wiesz nic. Poczytaj sobie na Google. Do grania tak się składa, lepiej mieć super dwórdzeniówkę niż quada czy np. i3. O tym dlaczego, nie chcę mi się teraz pisać.

Jak ci się nie chce pisać, to proponuję nie pisać, bo ręce opadają...

Z tego co akurat widzę przeglądając to forum, to to że akurat po Twoich wypowiedziach ludziom ręcę opadają.

Niestety sporo jest w internecie chamstwa, cwaniastwa i prostactwa ale co zrobić...

Co do tego i3 to nie wiem, nie mam pojęcia ale ceny wIdać że są podobne. Trzeba by poczytać, by jakieś wnioski wyciągnąć. Ja o i3 nie pisałem więc nie wiem czemu ma słóżyć Twoje porównanie.

ZeeTox napisał
No ja mam procek e8400 + gtx460 i na high chodziło bez problemu, tyle, że teraz gram na low, bo po prostu łatwiej się skupić na grze bez tych wszystkich świecących bajerów i nie ma ścinek przy mass banelingach czy storm+colossus combo (żeby to mieć na high w walkach 200 vs 200 supply, trzeba już mieć 4 rdzenie niestety). Ale posiadając taki zestaw, nawet nie podkręcany spokojnie można grać na high/ultra, z wyjątkiem kilku elementów, które trzeba dać na medium, bo procesor nie wyrabia (modele budowy i efekty eksplozji)

Kiedyś znajomy pokazywal mi u siebie sc2 na ultra i twierdzil ze u niego wszystko dziala plynnie a ja sie za glowe zlapalem smiley.gif
To jest subiektywna opinia i zalezy od wewnetrznych standardow.

Ja na tym zestawie gralem na med/high by gra mi nigdy nie zwalniala zbyt mocno szczegolnie przy 4v4 i bym byl zadowolony.

Sc2 nie obuguje 4 rdzeni i tym samym skok wydajnosci miesci sie w granicach 1-5% z tego co pamietam.

Sulphuriell
Wiadomość [#23]: 13.12.2011 o 23:21

Konto skasowane

extc napisał
1. Porównujesz AMD do Intela, szkoda, widać nie miałeś nigdy Intela a o procesorach typu e4300 czy e8400 nie wiesz nic. Poczytaj sobie na Google. Do grania tak się składa, lepiej mieć super dwórdzeniówkę niż quada czy np.i3. O tym dlaczego, nie chcę mi się teraz pisać.

extc napisał
Ja o i3 nie pisałem więc nie wiem czemu ma słóżyć Twoje porównanie.

Gówno się znasz, a startujesz z roli wielkiego znawcy. To najpierw sobie poczytaj, a potem się zastanów, czy aby na pewno postęp w dziedzinie procesorów przestał zachodzić i stare konstrukcje są wydajniejsze od nowszych ^^

extc napisał
Sc2 nie obuguje 4 rdzeni i tym samym skok wydajnosci miesci sie w granicach 1-5% z tego co pamietam.

Zależy od testów, ja widziałem takie, które dowodziły wzrostu rzędu 11 czy 13 procent. Jedno jest pewne - wykorzystanie 4 rdzeni przez Starcrafta 2 nie jest duże. Procesor 4 rdzeniowy do tej gry w żadnym wypadku nie jest potrzebny, chyba, że kogoś satysfakcjonuje wzrost fps w postaci dodatkowych 3 klatek na sekundę ;)

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
kamilslaby
Wiadomość [#24]: 13.12.2011 o 23:27

Konto skasowane

Sulphuriell napisał
No i masz swoją odpowiedź. Kupowanie laptopa do grania jest jak kupowanie 26" TV do oglądania filmów z rodziną. Niby się da, tylko po co się męczyć...

A co myślisz o Razer Blade ?
LINK
Albo o tym samsung`u serii 7 ....
LINK

System
Windows® 7 (64 b)

Grafika
AMD Radeon™ HD6970M
2 GB DDR5

Procesor
Procesor Intel® Core™ i7 2670QM (2,2 GHz, 6 MB, L3 Cache)

Pamięć
Pamięć systemowa 8 GB DDR3 przy 1333 MHz (4 GB x 2)
.

Na WCG 2011/SEC 2011 grali na tych lapkach na main`ie .

WunderWaffel
Wiadomość [#25]: 13.12.2011 o 23:39

Konto skasowane

Ten z i7 o 8 GB przy 1333 Mhz lepsiejszy.

Sulphuriell
Wiadomość [#26]: 14.12.2011 o 00:00

Konto skasowane

Takie laptopy to sprzęt dla naiwnych, którzy nie mają co robić z pieniędzmi. A samsung nieźle poleciał w kule z tym wcg - gracze musieli korzystać z klawiatur z tych laptopów, do których nie byli przyzwyczajeni, przez co chyba nikt nie pokazał 100% skilla, bo jakiś ekspert wymyślił sobie, że to będzie świetlna reklama hahaha.gif WCG to taka sama porażka jak ten ich laptop.

6970 w wersji do stacjonarki >>> 6970 w wersji mini, która się zmieści w laptopie
cena składanej stacjonarki do grania <<< cena laptopa do grania

I udanych wrażeń wizualnych na ekraniku laptopowym życzę biggthumpup.gif

Marksman
Wiadomość [#27]: 14.12.2011 o 09:37

Konto skasowane

@sulph
Od kiedy sku rwysyństwo nie popłaca biggrin.gif?

WunderWaffel
Wiadomość [#28]: 14.12.2011 o 10:19

Konto skasowane

Sulphuriell napisał
Takie laptopy to sprzęt dla naiwnych, którzy nie mają co robić z pieniędzmi. A samsung nieźle poleciał w kule z tym wcg - gracze musieli korzystać z klawiatur z tych laptopów, do których nie byli przyzwyczajeni, przez co chyba nikt nie pokazał 100% skilla, bo jakiś ekspert wymyślił sobie, że to będzie świetlna reklama hahaha.gif WCG to taka sama porażka jak ten ich laptop.

6970 w wersji do stacjonarki >>> 6970 w wersji mini, która się zmieści w laptopie
cena składanej stacjonarki do grania <<< cena laptopa do grania

I udanych wrażeń wizualnych na ekraniku laptopowym życzę biggthumpup.gif

Do klawiatury idzie sie przyzwyczaić, a zawsze możesz zabrać kompa z SC2 i grać gdzie chcesz...a lapka zawsze może podłączyc do rzutnika i grac w trybie kinowym...

[Edycja WunderWaffel - 14.12.2011 o 10:21]

ShadowDancer
Wiadomość [#29]: 14.12.2011 o 10:55

Konto skasowane

To po co ci laptop, skoro masz już taczki z rzutnikiem?

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
WunderWaffel
Wiadomość [#30]: 14.12.2011 o 11:48

Konto skasowane

ShadowDancer napisał
To po co ci laptop, skoro masz już taczki z rzutnikiem?

Kurde, przykładowo mówię...

qazman
Wiadomość [#31]: 14.12.2011 o 14:50

Konto skasowane

extc napisał
Witam,

Być może byłbyś zainteresowany moja aukcją: http://allegro.pl/intel-c2d-e8400-box-plyta-asus-p5k-zalman-i1984985769.html

Jest to procesor Core 2 Duo e8400 (najlepszy procesor dwurdzeniowy Intela)....

NIE, to NIE jest najlepszy 2 rdzeniowiec intela, więc:

extc napisał

Weź się proszę nie wypowiadaj jak nie masz pojęcia, bo od rad takich pseudospeców głowa aż boli. ...

extc napisał
...
Do grania tak się składa, lepiej mieć super dwórdzeniówkę niż quada czy np. i3. O tym dlaczego, nie chcę mi się teraz pisać.
...

Nie masz kompletnie pojęcia o czym piszesz.

[Edycja qazman - 14.12.2011 o 15:40]

Sulphuriell
Wiadomość [#32]: 14.12.2011 o 21:30

Konto skasowane

WunderWaffel napisał
Do klawiatury idzie sie przyzwyczaić, a zawsze możesz zabrać kompa z SC2 i grać gdzie chcesz...a lapka zawsze może podłączyc do rzutnika i grac w trybie kinowym...

Stacjonarkę też podłącze do rzutnika. Czyli wg. ciebie zasadne jest trzykrotne przepłacenie za sprzęt, żeby móc sobie z laptopem pograć... no właśnie gdzie? W lesie? Na przystanku? I jak to przeprowadzić, skoro jeszcze myszą trzeba gdzieś szurać...

WunderWaffel
Wiadomość [#33]: 16.12.2011 o 02:02

Konto skasowane

Sulphuriell napisał
WunderWaffel napisał

Stacjonarkę też podłącze do rzutnika. Czyli wg. ciebie zasadne jest trzykrotne przepłacenie za sprzęt, żeby móc sobie z laptopem pograć... no właśnie gdzie? W lesie? Na przystanku? I jak to przeprowadzić, skoro jeszcze myszą trzeba gdzieś szurać...

Takie szukanie problemów dla samego malkontenctwa...

Jest opcja zakupu dobrego lapka z dobrym hardwarem, który pociągnie nie tylko SC 2. Przy modyfikacji sprzętu autora tematu temat się rozmywa, bo inwestowanie w tym momencie w zmiany płyt głównych i tego typu pierdół wydaje się mi bezcelowe, skoro SC 2 śmiga mu na medium.

Jeśli już coś "robić" to sprzedać PieCa, dołożyć i kupić kompletnie nowy sprzęt high tech niż kupować płytę pod HDD czy pamięci, by zaoszczędzić. Ale wtedy nie kupowac lapka rzecz jasna.

Kwestia gustu - ja wolę pogierzyć w SC na lapku, inny na PieCu. A jeszcze inny na Macu...

REKLAMA
Strona 2 z 2.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :