Dziś jest: Wtorek, 18 czerwca 2019, godzina 17:23
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Upgrade kompa

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
kamilslaby
Wiadomość [#1]: 11.12.2011 o 16:45

Konto skasowane

Witam,
Z góry przepraszam jeśli w złym dziale jest temat , lub jak był już taki temat .
Mam taką sprawę chciałbym dokupić komponenty do komputera .
Żeby Starcraft mi dobrze chodził na lepszych ustawieniach (teraz gram na medium), i ogólnie
w inne gry na lepszych ustawieniach . Poza tym zajmuje się trochę grafiką/filmem (amatorsko).
Ale tak żeby mi starczyło na dłużej

Teraz mam taki system:

system
    Windows 2.6.0.6002 (Service Pack 2) (Vista)

procesor
    AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5000

RAM:
    2 GB

Karta graficzna:
    ATI Radeon HD 3400 Series

Co polecacie zmienic ? Co dokupic ?

[Edycja kamilslaby - 11.12.2011 o 19:24]

ShadowDancer
Wiadomość [#2]: 11.12.2011 o 21:07

Konto skasowane

Windows 7 jest lepsza od visty (podobno). No i więcej ramu by się przydało, nie wiem jak z resztą.

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
ZeeTox
Wiadomość [#3]: 11.12.2011 o 21:22

Konto skasowane

Ja bym nie inwestował już nic w tego kompa, bo jak kupisz więcej RAMu albo procka, to grafika będzie ci blokowała. Jak kupisz grafikę, to RAM ci będzie blokował lepsze ustawienia. Ja na twoim miejscu opchnął bym to na części na allegro za jakieś 1k zeta, dołożył z 1-1,5k i złożył nowy zestaw z prockiem i5, jakimś GTX560, albo porównywalnym Radeonem, 4-8Gb RAMu i jakąś fajną płytką główną. Wszystko wkładasz w starą obudowę, najwyżej 1 wentylator za 30zł dokupisz. Dysk twardy, ew. karty sieciowe czy dźwiękowe i zasilacz możesz przełożyć ze starego kompa, żeby zaoszczędzić kase. No i obowiązkowo Windows 7, bo Vista bardzo spowalnia kompa. Ja jak przeżuciłem się z XP na 7 zauważyłem zwiększenie prędkości o jakieś ~20fps w SC2, chociaż i tak nie ma to dla mnie znaczenia, bo gram na low. Na pewno wyjdziesz na tym lepiej niż próbując ulepszać starego kompa. Ja tak się bawiłem ze swoim i żałuję, bo wsadziłem w niego tyle kasy przez 4 lata, że mógłbym kupić teraz dużo lepszy zestaw.

Sulphuriell
Wiadomość [#4]: 11.12.2011 o 22:43

Konto skasowane

Z punktu widzenia większości gier i5 nie ma sensu. Lepiej kupić phenoma II x4 albo i3 2120, a za zaoszczędzoną kapuchę kupić lepszą kartę graficzną.

Tu masz np. test procesorów w Starcraft 2: http://www.legitreviews.com/article/1507/15/
Jak widać, czy masz i3 czy i7 nic to nie zmienia. A zestaw do tego testu był składany z radeonem 6950. Skoro i3 nie blokuje takiej karty graficznej, to kupowanie droższego proca z myślą o grach raczej nie ma sensu.

Bo podrasowywanie posiadanej konfiguracji faktycznie IMO nie ma sensu - chcesz mieć jakiś efekt to musisz zmienić i procka i grafę.

Reanimowanie starych kompów to bardzo słabo opłacalna zabawa.

[Edycja Sulphuriell - 11.12.2011 o 22:43]

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
WunderWaffel
Wiadomość [#5]: 11.12.2011 o 22:49

Konto skasowane

Ja bym u niego procka nie zmieniał a zakupił Windowsa 7 64-bit i dokupił 4 BG RAMu. Komp dostanie kopa.

Z kart graficznych to GF 450 starcza do optymalnego grania..

BlekDef
Wiadomość [#6]: 12.12.2011 o 01:35

Konto skasowane

ZeeTox napisał
zasilacz możesz przełożyć ze starego kompa, żeby zaoszczędzić kase.

Naprawdę chciałbym zobaczyć, jak i5, 4-8GB RAMu oraz GTX560 ruszają na zasilaczu 350. Aktualnie sensownego kompa na czymś słabszym od 450W się nie odpali.

Każden, kto mowę swą ojczystą kala i jej ortografię umyślnie plugawi, bądź nauczyć się jej nie chce,
ten jest jak dziwka pospolita, co dupy głupocie daje w zamian dysmózgię otrzymując.

Last
To nie treść gier wywołuje przemoc tylko lagi, bugi, nieprzemyślane rozwiązania, kiepski support i inni gracze.
Sulphuriell
Wiadomość [#7]: 12.12.2011 o 08:14

Konto skasowane

Odpali, pod warunkiem, że się poprzestanie na uruchomieniu windowsa i przeglądarki internetowej - dopiero obciążenie kompa sprawia, że części zaczynają konkretniej żreć prąd ;)

[Edycja Sulphuriell - 12.12.2011 o 08:14]

BlekDef
Wiadomość [#8]: 12.12.2011 o 09:09

Konto skasowane

Tak właśnie zauważyłem, że tam nigdzie nie było wspomniane, że to 350W jest potluczony.gif Chyba tematy mi się pojebały xD

Każden, kto mowę swą ojczystą kala i jej ortografię umyślnie plugawi, bądź nauczyć się jej nie chce,
ten jest jak dziwka pospolita, co dupy głupocie daje w zamian dysmózgię otrzymując.

Last
To nie treść gier wywołuje przemoc tylko lagi, bugi, nieprzemyślane rozwiązania, kiepski support i inni gracze.
extc
Wiadomość [#9]: 12.12.2011 o 13:55

Konto skasowane

Witam,

Być może byłbyś zainteresowany moja aukcją: http://allegro.pl/intel-c2d-e8400-box-plyta-asus-p5k-zalman-i1984985769.html

Jest to procesor Core 2 Duo e8400 (najlepszy procesor dwurdzeniowy Intela). Sprzedaję go razem z wentylatorem Zalmana i płytą główną. Wymieniłem blaszaka na laptopa, stąd ta aukcja. Mogę Ci tylko powiedzieć, że sc2 na tym sprzęcie razem z grafiką GTX460 chodziło płynniutko na medium/high przy 4v4. Nawet przy dużych zadymach, gra nie schodziła poniżej 30klatek. Wynik w 3d Mark 2006 ~17.500. 

Obecnie mam laptopa z i7 na pokładzie i GTX 560M i sc2 chodzi mniej wydajnie. Musiałem lekko zmodyfikować ustawienia gry (gram sporo 4v4 więc potrzebuje trochę więcej klatek).

Myślę, że śmiało Ci mogę polecić taki procesor, jeśli zależy Ci na wydajności w starcrafcie. Zależy oczywiście jaki masz budżet itd. Co do ceny, możemy się dogadać. Jak masz kasy więcej, to warto inwestować w nowsze technologie jak i7 i niektóre modele i5, jednak troche więcej Cię to będzie kosztowało. Do sc2 i przyszłego diablo 3 dobra dwórdzeniówka wystarczy.  

[Edycja extc - 12.12.2011 o 13:57]

WunderWaffel
Wiadomość [#10]: 12.12.2011 o 14:18

Konto skasowane

Taa...i przy okazji zbedna zmiana płyty głównej by zrobić skok o 10 %...i z tą ceną też Cię siekło. Na socket 775 (wycofany) sprzedjesz procesor za 550 PLN podczas gdy dostanie dobrego AMD na AM3...

Dokup 2 GB RAM i GF 450 GTS i będzie spokojnie smigać na high. Na systemie 64-bitowym (najlepiej 7) dostanie kopa az miło.

[Edycja WunderWaffel - 12.12.2011 o 14:19]

extc
Wiadomość [#11]: 12.12.2011 o 15:17

Konto skasowane

WunderWaffel napisał
Taa...i przy okazji zbedna zmiana płyty głównej by zrobić skok o 10 %...i z tą ceną też Cię siekło. Na socket 775 (wycofany) sprzedjesz procesor za 550 PLN podczas gdy dostanie dobrego AMD na AM3...

Dokup 2 GB RAM i GF 450 GTS i będzie spokojnie smigać na high. Na systemie 64-bitowym (najlepiej 7) dostanie kopa az miło.

[Edycja WunderWaffel - 12.12.2011 o 14:19]

Weź się proszę nie wypowiadaj jak nie masz pojęcia, bo od rad takich pseudospeców głowa aż boli. Generalnie nie staram się wchodzić w spory, ale jak widzę jak ktoś bredzi to parę zdań napisać muszę.

1. Porównujesz AMD do Intela, szkoda, widać nie miałeś nigdy Intela a o procesorach typu e4300 czy e8400 nie wiesz nic. Poczytaj sobie na Google. Do grania tak się składa, lepiej mieć super dwórdzeniówkę niż quada czy np. i3. O tym dlaczego, nie chcę mi się teraz pisać.

2. Piszesz o cenie 550 zł za procesor? Umiesz czytać ze zrozumieniem może? Czy jeszcze matury się nie dorobiłeś? Aukcja jest na 3 rzeczy nie na jedną (sam wentylator kosztuje 150zł nowy). Poza tym napisałem, że można się dogadać.

3. Skok wydajności o 10%? To teraz pojechałeś. Porównaj sobie te 2 procki, i spójrz na wartości, które różnią się o 70-80%. Źródło: http://www.cpubenchmark.net/mid_range_cpus.html ; http://www.cpubenchmark.net/cpu_list.php

4. Piszesz o jakiejś karcie GF 450GTS i Twoim zdaniem sc2 będzie chodził na high?? Miałem tą kartę tak się składa i po 2 dniach sprzedałem, by kupić GTX’a bo gra chodziła po prostu kiepsko. Także widać jakie ty masz standardy i pojęcie o tym co piszesz. Tak to sobie można grać ale na single. Co z tego że mi gra wykrywa ustawienia na ultra/extreme skoro, by grać sensownie i sc2 śmigało , to jest niestety za mało. Chyba, że masz naprawdę konkretny sprzęt.

5. Koledze po prostu proponuje zestaw e8400 + gtx460, nad którym sam spędziłem trochę czasu by dobrać – czytanie forów, testowaniem różnych konfiguracji itp. Zestaw, który wiem że działa bardzo dobrze pod sc2 i nie tylko. I jak nie wiesz o czym piszesz, albo wydaje Ci się tylko że wiesz, to nie siej fermentu i daj sobie spokój z tego typu wypowiedziami. 

ZeeTox
Wiadomość [#12]: 12.12.2011 o 16:08

Konto skasowane

No ja mam procek e8400 + gtx460 i na high chodziło bez problemu, tyle, że teraz gram na low, bo po prostu łatwiej się skupić na grze bez tych wszystkich świecących bajerów i nie ma ścinek przy mass banelingach czy storm+colossus combo (żeby to mieć na high w walkach 200 vs 200 supply, trzeba już mieć 4 rdzenie niestety). Ale posiadając taki zestaw, nawet nie podkręcany spokojnie można grać na high/ultra, z wyjątkiem kilku elementów, które trzeba dać na medium, bo procesor nie wyrabia (modele budowy i efekty eksplozji)

kamilslaby
Wiadomość [#13]: 12.12.2011 o 16:30

Konto skasowane

Dzięki za odpowiedz wszystkim.
Tak się zastanawiam czy kupić nowego czy coś dokupywać obecnie
mam około 1k takich jako oszczędności i teraz czy sprzedać cały komp na części i
kupić nowy (składak) , czy po kawałeczku dokupować ?

ZeeTox
Wiadomość [#14]: 12.12.2011 o 19:22

Konto skasowane

Kupuj składak, bo jak będziesz kupował po kawałeczku, to będziesz miał tak jak ja: Kupisz element X, a zanim kupisz element Y, to X będzie już za stary.

Sulphuriell
Wiadomość [#15]: 12.12.2011 o 20:27

Konto skasowane

extc napisał
Jest to procesor Core 2 Duo e8400 (najlepszy procesor dwurdzeniowy Intela).

A ten procek jest niby wydajniejszy niż i3 2130?

extc napisał
1. Porównujesz AMD do Intela, szkoda, widać nie miałeś nigdy Intela a o procesorach typu e4300 czy e8400 nie wiesz nic. Poczytaj sobie na Google. Do grania tak się składa, lepiej mieć super dwórdzeniówkę niż quada czy np. i3. O tym dlaczego, nie chcę mi się teraz pisać.

Jak ci się nie chce pisać, to proponuję nie pisać, bo ręce opadają...

kamilslaby
Wiadomość [#16]: 12.12.2011 o 20:47

Konto skasowane

Okey zdecydowałem się kupić składaka polecacie jakieś konkretne części ?
Może być laptop , może być blaszak.
Ma chodzić i robić salto .biggrin.gif

Sulphuriell
Wiadomość [#17]: 12.12.2011 o 20:57

Konto skasowane

procek: i3 2120, który wychodzi dobrze cenowo i jest w pełni wystarczający do gier
jako kartę graficzną jakiegoś radka 6870
4 gb ramu bo więcej nie trzeba i wszystko będzie ci śmigać

[Edycja Sulphuriell - 12.12.2011 o 20:58]

kamilslaby
Wiadomość [#18]: 12.12.2011 o 21:29

Konto skasowane

Lepiej kupic sobie laptopa czy blaszaka ?
Chyba taniej wychodzi tradycyjny ?

Sulphuriell
Wiadomość [#19]: 12.12.2011 o 21:43

Konto skasowane

A jak myślisz, czy wydajniejszy jest laptop, czy blaszak?

Sulphuriell
Wiadomość [#20]: 12.12.2011 o 22:08

Konto skasowane

No i masz swoją odpowiedź. Kupowanie laptopa do grania jest jak kupowanie 26" TV do oglądania filmów z rodziną. Niby się da, tylko po co się męczyć...

REKLAMA
Strona 1 z 2.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :