Dziś jest: Poniedziałek, 13 lipca 2020, godzina 12:29
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum WarCraft III Edytor Map Projekt mapa multiplayer (DOTA)

Odpowiedź

Temat: Projekt mapa multiplayer (DOTA)

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 |   >   >>     Ostatnia
Strieleok201
Wiadomość [#1]: 05.12.2011 o 19:20

Konto skasowane

Założyłem ten temat ponieważ już od dawna pracuje nad pewnym projektem. A mianowicie robię mapkę do W3RoCH I W3FT w którą ludzie mogli by grać na multiplayer sieć lokalna itp. sami wiecie (internet rzecz jasna). Do tego pomysłu nakłoniło mnie to iż na wielu forach widziałem posty ludzi którzy szukali kogoś kto by taką mapkę przygotował no więc pokusiłem się o to by spróbować i dlatego tu jestem. Potrzebuje małej czasami większej pomocy od dawna śledzę poczynania na tym forum i spodobało mi się one bo ludzie w większości przypadków są mili i odpowiadają na zadane im pytania. Wracając do mapy kto wie może nawet wy byście się skusili by zagrać heh wink.gif
Wyjaśnienia co do gry itp troszeczkę później teraz skupmy się na pytaniach i odpowiedziach.

Już nie raz grałem w DOTĘ ale rozmyśliłem to i uświadomiłem sobie że ta gra polega wyłącznie (moim zdaniem) na spotkaniu się z innymi graczami i rozegraniu z nimi partii, głównym celem gry było zniszczenie wszystkich wież przeciwnika co gwarantowało zwycięstwo (czy jest to łatwe zadanie ?? zależy od graczy i ich umiejętności nabytych w grze) i w tej chwili staram się tworzyć mapę DOTĘ jeśli można to tak nazwać, nowej generacji. W rozgrywce na mojej mapie liczy się zdominowanie armii (małej lub większej) wroga, pokonanie jego bohatera a także przejęcie jego twierdzy po czym rozgrywka kończy się, wieże tracą swój sens jeśli chodzi o zwycięstwo owszem są na mapie ale za zadanie mają bycie punktami kontrolnymi to znaczy takimi które będą utrudniać przeciwnikowi drogę do naszej fortecy. Na mapie ma pojawić się także BOSS zwący się Tyrantem który ma za zadanie (tu wam jak na razie nie mogę zdradzić) ubicie owego Tyranta gwarantuje nam różnorakie potężne przedmioty które mogą z niego wypaść. W grze jeszcze wiele wiele udziwnień już niebawem przekonacie się sami.

-Właściwości graczy 100%
-Potwory 56%
-Bohaterowie 49,9%
-Mapa 100%
-Budynki 45%

[Edycja Strieleok201 - 28.12.2011 o 21:49]

[Edycja Strieleok201 - 28.12.2011 o 21:49]

bubelek
Wiadomość [#2]: 05.12.2011 o 19:31

Konto skasowane

1. zakładka Scenariusz -> właściwości stron
tam możesz ustalić sojusze
2. pewnie się da za pomocą wyzwalacza, lecz sam nie mam zbyt wielkiego pojęcia o tej sprawie - pozostawiam pole do popisu bardziej zaawansowanym w tej dziedzinie

dragonhunter
Wiadomość [#3]: 05.12.2011 o 20:24

Konto skasowane

Strieleok201 napisał

Czy dało by się zrobić (właściwie ustawić) taką postać która przechadzała się od bramy do bramy pilnując obozu i atakując napastnika (jak to zrobić?).
Na razie to tyle thx za odp.

[Edycja Strieleok201 - 05.12.2011 o 19:26]

Chodzi Ci po prostu o patrol?

Strieleok201
Wiadomość [#4]: 06.12.2011 o 15:15

Konto skasowane

Hmmm właściwie to tak a mianowicie nie chodzi tu o patrol który ustawie już grając a o taki który ustawie w edytorze. ;p

uncc
Wiadomość [#5]: 06.12.2011 o 15:43

Konto skasowane

Robisz wyzwalacz patrol.
Wydarzenia:
Map initialization

Akcje:
Jednostka - Order Piechur 0000 <gen> to Patrol (Center of Twoj Region <gen>)

No...to tyle.

potluczony.gif
Strieleok201
Wiadomość [#6]: 06.12.2011 o 16:53

Konto skasowane

Ok thx za odpowiedź na moje pytania. No więc jak już obiecałem na początku tematu opisze ''mapkę'' tzn. o co w niej chodzi. No niby w strategiach na multi fabuły nie ma kto wie tu może być inaczej (oceńcie sami) a mianowicie na Stepach spotykają się wodzowie ośmiu klanów (to nie jest kampania chodzi (wiem brzmi dziwnie) o to by dodać trochę kolorystyki w graniu przez multi) i pomiędzy nimi wybucha konflikt spór o ową ziemię (jeśli ktoś pyta dlaczego ? odpowiem później) na której toczy się rozgrywka każdy z ośmiu graczy wciela się w postać jednego z wodzów co poprzedza filmik początkowy (Fabuła na multi brzmi jak tandetnie nawiasem mówiąc wiem ale jeśli ktoś zechce w mą mapę grać to będę tworzył dalej i rozwijał tą opowieść). Odnośnie wodzów dodałem modele nowych bohaterów by nie było nudno, odświeżyłem także skille i ich dezainy więc jak by nie było mapka skończona jest na jakieś 62% ( nie będę wypisywał co jeszcze tam zrobiłem;] ) z tego co obliczyłem smiley.gif Praca posuwa się dość wolno ponieważ pracuje sam (projektu nie tworze od wczoraj żeby nie było niedomówień) miał mi pomagać kumpel ale najwyraźniej zrezygnował choć to do niego trafia bezpośrednio mapa by ją przetestował ale sam w edytorze nie jest zbyt obcykany więc jak już mówiłem właściwie kreuje mapę sam.

Kolejne pytanie:

3.Mógł by napisać mi ktoś jak dodać questy typu zniszcz 10 wież by zwyciężyć (a i czy każde zadanie ma inny skrypt czy podobny lub taki sam [tu się nie bawiłem przyznam szczerze więc nie wiem]).

WunderWaffel
Wiadomość [#7]: 06.12.2011 o 17:25

Konto skasowane

Takie mapy to raczej UMSy niz jakiegos wymagające eSporty do których chcesz nawiązywać.

dragonhunter
Wiadomość [#8]: 06.12.2011 o 18:32

Konto skasowane

Kolejne pytanie:

3.Mógł by napisać mi ktoś jak dodać questy typu zniszcz 10 wież by zwyciężyć (a i czy każde zadanie ma inny skrypt czy podobny lub taki sam [tu się nie bawiłem przyznam szczerze więc nie wiem]).

Podałem tu odpowiedź na przykładzie Wież Obserwacyjnych.
---
Użyte zmienne:
- "Quest": Zmienna typu "Zadanie"
- "QuestReq": Zmienna typu "Wymagania zadania"
- "Towers": Zmienna typu "C"
---
Trigg 1
Wydarzenia
Map initialization
Warunki
Akcje
Zadanie - Create a Wymagane quest titled Wieże with the description Musisz zniszczyć W..., using icon path ReplaceableTextures\CommandButtons\BTNOrcTower.blp
Set Quest = (Last created quest)
Zadanie - Create a quest requirement for Quest with the description Zniszcz 10 Wież Ob...
Set QuestReq = (Last created quest requirement)
---
Trigg 2
Wydarzenia
Jednostka - A unit Umiera
Warunki
(Unit-type of (Dying unit)) Równa się Wieża Obserwacyjna
Akcje
Set Towers = (Towers + 1)
If (Towers Równa się 10) then do (Gra - Victory Gracz 1 (Czerwony) (Pokaż dialogs, Pokaż scores)) else do (Do nothing)
---
Każde zadanie ma inny skrypt i jest przypisane do innej zmiennej, używając funkcji "Last created...", zadania mogą się pomieszać.

Strieleok201
Wiadomość [#9]: 11.12.2011 o 19:12

Konto skasowane

Dzięki Dragonhunter (szkoda że nie ma tu czegoś takiego jak postaw piwo heh masz u mnie +++). A wracając do mapy wszystko może się jeszcze zmienić ponieważ prace są w toku smiley.gif Jutro, może jeszcze dziś dorzucę wam jakieś screeny z samej gry ;p

Nowy bohater w W3

Walka nowego bohatera w W3

Obóz jednego z Wodzów

Czerwone napisy-Wiem że mało budynków, mała różnorodność, mało możliwości ale o to mi chodziło żeby miasta nie były przetłoczone budynkami.
Niebieskie napisy-Czemu nie ma koszar ? Otóż jednostki (których nie będzie dużo)produkować będziemy w bastionach smiley.gif
[Edycja Strieleok201 - 06.12.2011 o 21:34]

[Edycja Strieleok201 - 06.12.2011 o 21:40]

[Edycja Strieleok201 - 07.12.2011 o 19:01]

A propos ma ktoś może pomysł na skille dla klasy ala Wędrowiec bo sam nie magę nic wymyślić a to ciągnie się już drugi dzień myślałem nad wieloma skillami z W3 ale nijak większość przemyślanych mocy mi pasowała. Jeśli macie jakiś pomysł napiszcie będę wdzięczny ;]

Czekam na odpowiedź ??

Olos
Wiadomość [#10]: 11.12.2011 o 21:13

Konto skasowane

Zależy jaki masz pomysl na ta postać. Czy to ma być Wędrowiec jako druid, wędrowiec jako jakis mag/mistyk, wędrowiec jako jakiś mędrzec/prorok. Musisz zdefiniować. Samo pojęcie wędrowiec jest zbyt ogólne.

" I think, therefore I am... I think."

Moderator Tablic Warcraft 3 i Moderator Globalny
Supreme
Wiadomość [#11]: 12.12.2011 o 07:35

Konto skasowane

Może trochę krytyki na początek:
1. Zróżnicuj teren
2. Większe odstępy budowli
3. Zamień nie które modele : ratusz ---> zamek farma ----> legowisko orków
4. nie spamuj budynkami na małym obszarze
5. zrób pomiędzy przerwami drzewa
6. zamiast drzewo--drzewo zrób drzewo-----------drzewo ładniej wygląda a i obniża koszt dodatków
7. zrób skały
8. zrób własne jednostki do zabijania
etc...

1.Ogarnij Ortografie
2.Zadawaj Pytania
3.''Bez znajomości języków człowiek czuje się gorzej niż bez paszportu'' Anton Czechow

Moje tutoriale:
Kolory w Warcraft 3
Tworzenie Ekranu startowego - Wysoka Jakość, Warcraft 3
Strieleok201
Wiadomość [#12]: 12.12.2011 o 17:18

Konto skasowane

Dr House thx za ''trochę krytyki'' wiem co muszę poprawić i zachęcam do częstszego odwiedzania mojego wątku. A co do Wędrowca miał by to być wojownik ale nie taki typowy tylko taki niestandardowy chodzi mi tu o to że specjalizował by się w walce wręcz a także wspomagał by drużynę nie wiem jakimiś średniej klasy skillami leczącymi coś w tym kierunku ;]
A i jeszcze bardzo ważna rzecz woleli byście grać na Pustkowiach czy na upiększonym Ashenvale ??

[Edycja Strieleok201 - 12.12.2011 o 18:01]

bubelek
Wiadomość [#13]: 12.12.2011 o 18:12

Konto skasowane

1 skill pasywny - co każdy 4 atak bohater leczy wszystkich sojuszników znajdujących się w pewnym obszarze obok niego, co ileś ataków które wykona on na jednym celu wartość uzdrowienia wzrasta o ileś tam biggrin.gif

NTandre
Wiadomość [#14]: 12.12.2011 o 19:31

Konto skasowane

Ashenvale jest nudne... co do skilli, moge wymyślić, a nawet pomóc zrobić, wystarczy ładnie poprosić ;P Nie no, tak na serio, chcesz, to sie ze mną skontaktuj, bo teraz chory jestem i mam tydzień wolnego, także moge coś wykminić.

Strieleok201
Wiadomość [#15]: 19.12.2011 o 17:26

Konto skasowane

Sorry nie było mnie parę dni ale już wracam do pracy za dwa dni wrzucę screeny ze zmianami na mapce ;]

Ostatnio mam mały problem otóż dotąd z modelami szło mi nieźle ale ten mnie zagiął jeśli mógł by go ktoś spróbować wykonać u siebie a później mnie pokierować był bym wdzięczny.
A oto model :
http://www.hiveworkshop.com(...)26r%3D20

shadow44
Wiadomość [#16]: 19.12.2011 o 17:37

Konto skasowane

Czemu nie czytasz pliku readme? Tam pisze jak importować texture. Ścieżka jest taka: Fir.blp - Usuwasz to - war3mapImported\ i działa. Tylko przy modelu nie usuwaj, tylko przy textuże.

Masz wrogów? Bardzo dobrze. To znaczy, że postawiłeś się w jakieś sprawie w swoim życiu.
Eminem

Ostatni Bastion - http://forum.battlenet(...)p;page=0
Strieleok201
Wiadomość [#17]: 21.12.2011 o 19:49

Konto skasowane

Dzięki już mam. I od teraz w pierwszym poście będę wpisywał co już mam skończone i wgl (od myślników-).

Mam kolejną sprawę (myślę że to gdzieś w wyzwalaczach) rozchodzi się o punkt startowy to znaczy o to by zmienić wygląd budynku startowego ;] na inny lepszy ;]

Gdyby mógł ktoś mi to napisać ;]

uncc
Wiadomość [#18]: 21.12.2011 o 21:06

Konto skasowane

Budynek startowy czyli ratusz?Nie lepiej po prostu wstawic budynek zamiast bawić się w wstawianie wyzwalaczem?; p.

potluczony.gif
Strieleok201
Wiadomość [#19]: 22.12.2011 o 18:56

Konto skasowane

No ok ale jak go wstawić żeby był jako punkt startowy tzn. punkt startowy z moim własnym budynkiem ;p

shadow44
Wiadomość [#20]: 22.12.2011 o 20:16

Konto skasowane

A nie wystarczy podmienić model...? Spróbuj, powinno działać.

Masz wrogów? Bardzo dobrze. To znaczy, że postawiłeś się w jakieś sprawie w swoim życiu.
Eminem

Ostatni Bastion - http://forum.battlenet(...)p;page=0
REKLAMA
Strona 1 z 3.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :