Dziś jest: Niedziela, 17 grudnia 2017, godzina 20:33
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum World of WarCraft Klasy Łowca Czy hunter jest tragiczny PVP?

Odpowiedź

Temat: Czy hunter jest tragiczny PVP?

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 |   >   >>     Ostatnia
Xyliana
Wiadomość [#1]: 30.11.2011 o 21:28

Od dłuższego czasu korci mnie granie hunterem, ale muszę zaznaczyć, że gram tylko PVP (bg, 2v2, 3v3).
Pytałam w gildii, ale nikt nie chce mi odpowiedzieć na nurtujące mnie pytanie:
czy hunter znajdzie miejsce w skladzie rbg? Czy będzie mile widziany na arenie (2v2)?

Większość ludzi pisze, że hunter jest do niczego jeśli chodzi o PVP, co nieco mnie zadziwia bo jako
resto shaman z 4k resi najbardziej w tyłek dostaje od łowców właśnie (na BG).

Ostatnio stworzyłam maga bo to rzekomo król pvp, ale kompletnie do mnie nie przemawia ta klasa. Ciągnie
mnie do łowcy. Czy warto robić huntera jeśli moja gra ogranicza się głównie do PVP?

PM Email
Blask
Wiadomość [#2]: 30.11.2011 o 21:45

kocha Blizzard-Activision

Lol skoro grasz PvP to wiesz że Hunter jest świetną klasą. Problem raczej w grających Hunterem którzy nie ogarniają
a) Aspect Dance
b) połowy klawiatury obindowanej w macra
c) nie wiedzą jak grać hunterem i że multitasking jest tu naprawdę ważny (trapy, kontrola peta, damage dealing, aspect dancing, survival i co najważniejsze AVOID LOS czy avoid minimal range)

Po czym ja poznawałem dobrego huntera? Po tym że nie mogłem go wykiwać w LOS czy zawsze trzymał się powyżej minimal range.

ENSIDIA TRIAL - PAMIĘTAMY [*]
IMPREZA U PATRYCJI - PAMIĘTAMY [*]
POSTĘPUJĄCY ANALFABETYZM - PAMIĘTAMY [*]
PM Email
Nekkro
Wiadomość [#3]: 30.11.2011 o 22:44

ano, jako warrior sredniego huntera jedzie sie bez problemu, zwlaszcza teraz kiedy poprawili charge bug.

ale z dobrym to rece opadaja, zwlaszcza ze piszesz o rbg, dochodzi tam tez kontrola nad terenem, pulapki. Hunter robi solidny dmg jak zostawic go samego.

[Edycja Nekkro - 30.11.2011 o 22:46]

An Karanir Thanagor,
Mor Ok Anga'lor,
Mor Ok Gorum Pala'ahm Raval.
PM Email
Xyliana
Wiadomość [#4]: 30.11.2011 o 23:50

A co sądzicie o wyborze rasy? Bo ja to bym pograła Blood Elfką, ale w PVP raciale pewnie mają ogromne znaczenie...
Trollowe i orkowe dają sporego kopa hunterowi, a BE to właściwie klasa dla magów, czy nie?

Goblinki też mi się strasznie podobają, może to lepszy wybór na huntera niż BE?

[Edycja Xyliana - 30.11.2011 o 23:53]

PM Email
Nekkro
Wiadomość [#5]: 01.12.2011 o 07:25

rasa nie ma jakiegos szczegolnego znaczenia, chociaz - jak sam napisales - raciale belfa sa raczej dla magow / melasow

osobiscie wzialbym orka, bo ma dwa bonusy przydatne bezposrednio dla huntera, chociaz ten jump gobilna tez moze dupe uratowac.

ALE

bierz te postac ktora Ci sie bardziej podoba w walce, animacjach, ogolnym wygladzie i zachowaniu. Bedziesz sie na nia gapil dlugi czas, a jak nie masz umiejetnosci i drygu to zaden racial Ci nie pomoze ;)

An Karanir Thanagor,
Mor Ok Anga'lor,
PM Email
MM
Wiadomość [#6]: 01.12.2011 o 10:40

Oto moje zdanie. Osobiście (też gram WYŁĄCZNIE pvp) hunter jest klasą, której nie cierpie najbardziej. Jest to pewnie odczucie mocno subiektywne ale sposoby w jakie potrafi uprzykrzać życie denerwują mnie najbardziej (niekończący się snare, trapy czy wreszcie arcy-denerwujący pet). Sam zrobiłem huntera ale okazało się, że gameplay tej klasy (który opiera się na niekończącym się kitowaniu i uciekaniu przed wrogiem ;p) zupełnie do mnie nie przemówił. Uważam, że jest to prawdopodobnie najtrudniejsza klasa do ogarnięcia (tak jak ktoś już to wspominał musisz używać wielu makr, że o keybindach nie wspominając).

Z doświadczenia bardzo przeciętnego gracza (gram casterami) oto setupy z hunterem jakie najczęściej spotykam na arenach:
- w 2v2 jest to BM/FERAL (szalony burst), MM/ROGUE, MM/SPRIEST - myślę, że nieźle też to wygląda gdy grasz z DISC PRIESTEM - grałem tak parę tyg. i był to całkiem efektywny setup

-w 3v2 najczęściej spotykam tzw. junglecleave (FERAL, MM + healer) widziałem w armory wiele takich teamów na wysokich ratingach (2,2K +); często też spotykam teamy ze wspomnianym shadow priestem i hunterem; podobno aczkolwiek nie jestem pewien, hunterem też dobrze się gra z warriorem bądź magiem - jednak w 100% nie jestem pewien

Co do rasy, to każda moja postać jest nieumarłym. Po prostu masz dodatkowy trinket na Fear, Charm, Sleep etc. Nie potrafię powiedzieć jak wiele razy uratował mi on skórę. Jednakże, grając hunterem można pokusić się o granie trollem (bonus do łuków oraz haste od czasu do czasu), orkiem (bonus do dmg co 2 min plus zwiększone obrażenia peta - jeśli grasz BM). Blood elf też nie wydaje się tragiczny - masz 2 sek. silence tyle tylko, że aby z niego skorzystać musisz podbiec bardzo blisko wroga, a grając zwłaszcza hunterem nie zawsze możesz sobie na to pozwolić.

Pozdrawiam

PM Email
Notfunny
Wiadomość [#7]: 01.12.2011 o 10:49

Hunter jest op w pvp, pytanie tylko jak wygląda twój poziom determinacji, powiem tak, hunter w BM jest klasą która daje niesamowite możliwości w pvp, ale jest niesamowicie trudna, ktoś na górze napisał że trzeba mieć obidnowaną połowę klawiatury, nie prawda, chcąc mieć wszystkie przydatne macro musisz obindować praktycznie całą klawiaturę, ja przy wszystkich acttion barach jakie da się włączyć często miałem problem ze zmieszczeniem wszystkich potrzebnych bindów. Ale zawsze zostaje Ci hunter MM który jest dużo łatwiejszy choć mnie osobiście się nie podoba z powodu tej dziwnej mechaniki stackowania się steady shootów, 100% stacka za steady shoota nie było by wcale takie op jakby aimed dostał małego nerfa. No i jeszcze jeszcze survi którym szczerze mówiąc nie pograłem zbyt dużo, ale miałem raczej negatywne wrażenia.

Odnośnie rasy ja grałem belfem, aczkolwiek żałowałem, lepiej zrobić orka albo goblina (racial daje wielkie możliwości)

Nikt nie chce kupić mojej gildii ; (
PM Email
Glosa
Wiadomość [#8]: 01.12.2011 o 13:46

Blask napisał
Lol skoro grasz PvP to wiesz że Hunter jest świetną klasą. Problem raczej w grających Hunterem którzy nie ogarniają
a) Aspect Dance
b) połowy klawiatury obindowanej w macra
c) nie wiedzą jak grać hunterem i że multitasking jest tu naprawdę ważny (trapy, kontrola peta, damage dealing, aspect dancing, survival i co najważniejsze AVOID LOS czy avoid minimal range)

Po czym ja poznawałem dobrego huntera? Po tym że nie mogłem go wykiwać w LOS czy zawsze trzymał się powyżej minimal range.

mam nadzieje, że się nie wnerwisz na mnie jak to napiszę.... otóż może napisałbyś mały poradnik pvp dla Huntera smiley.gif
gram hunterem w BM i brakuje mi tego wszystkiego o czym piszesz. Wiem z doświadczenia, że wszystko da się wyuczyć, bo jak kiedyś długo tłukłem BG to
i na arenach 2vs2 szło mi lepiej. Ale moja gra to chaos i rzucanie niektórych speli poprzez klikanie myszką na ikonę a nie szybko z klawiatury.

Fajnie by było poczytać fachowe radysmiley.gif

PM Email
Notfunny
Wiadomość [#9]: 01.12.2011 o 15:12

Nie wiem jak kolega Blask, ale mnie się specjalnie nie chce pisać poradnika, postaram się wypisać pojedyncze rady, jak sobie przypomnę więcej to dopiszę, nie grałem hunterem od listopada więc może być ciężko.

1) Build, tutaj można dyskutować,
http://wowtal.com/#k=xcBVgaw1.b0w.hunter.
ja grałem tak, rzadko się spotyka hunterów z takim buildem, większość woli rozplanować te ostatnie punkty na staminę w survi lub bonusa do serpent stinga. Ja wybrałem carefull aim, dlaczego ? Daj to szansę wyprowadzenia jednego crita z Cobry na początku walki, to zależy od twoich upodobań, mnie grało się tak dobrze, wybór należy do Ciebie.
2. Glyphy
Prime:
- Kill Command, obowiązkowo
- Arcana Shoot, obowiązkowo
- Kill Shoot, obowiązkowo choć znam paru hunterów którzy któryś z tych trzech glyphów zamieniają na dazzled pray.
Major:
- Bestial Wrath, obowiązkowo
- Raptor Strike, dlaczego ? Lubię sobie utrudniać życie, gdy jesteś w sytuacji gdy nie masz jak uciec, co mimo wszystkich defensywnych skilli się czasem zdarza, lub po prostu wiesz że ucieczka zajmie Ci parę sekund i możesz mocno oberwać przydaję się.
- Concussive Shot, bardzo przydatne na bg, rbg.
Szczerze mówiąc większość z Major glyphów jest przydatne, to zależy od twojego stylu gry, mnie grało się tak dobrze.
3. Pet, w BM najważniejszy aspekt rozgrywki, każdy hunter w BM powinien mieć spectral beasta, kładę duży nacisk na słowo powinien, większość hunterów stara się wyfarmić kotka z SB, ja po paru dniach stwierdziłem że to (wulg.)e, można pół życia stracić czekając na respa tego kota i latając pomiędzy lokacjami w których może być. Polecam Skorna, obiektywnie mówiąc jest go najłatwiej złapać, ludzie są wciąż zrażeni do niego tym jak zajebiście trudno było go złapać w wotlku. W ogóle go nie farmiłem, przyleciałem i był. Niedźwiedzia nie jest też jakoś zajebiście trudno dorwać.
4. Skille/Spelle Peta, wszystko trzeba mieć obindowane, marca na healing spectral beasta są całkowicie obowiązkowe. Do złapania spectral beasta exp z kotem, tygryski z winterspring są całkiem słodkie, pvp levelując także grałem z kotem, wiem, raczej powinno się biegać ze spiderem, ja stwierdziłem że nie lubię na tyle utrudniać sobie życia, mimo tego grając ze spiderem trzeba pamiętać bindach na sieć. Trzeba też nauczyć się sterować petem, zmieniać target w trybie ekspresowym, co akurat nie jest wyjątkowo trudne.
5. Skille ofensywne, cdki, trinkety,
Kill Command to podstawa, ładuj kiedy tylko możesz, Serpent Sting powinien być cały czas na przeciwniku, tak jak i hunter`s mark. Cobra Shoot to spamowalny skill, używaj kiedy możesz, staraj się używać w AotH (Aspect of the Hawk) , aczkolwiek musisz mieć obindowaną zmianę aspektów, opanować to do perfekcji, to jedna z ważniejszych rzeczy w grze BM, AotF ( Aspect of the Fox) używaj tylko, tylko i wyłącznie gdy musisz. Arcana Shoot , spell do rozładowania focusa. BM ma całkiem ładnego bursta imo. Bestial Wrath to twój podstawowy ofensywny cdk, pamiętaj żeby używać go z głową, niby nie ma długiego cd, ale staraj się go używać gdy będziesz pewny że uzyskasz efekt, BW daje nam 10 sekundowy bonus do obrażen huntera i zmniejsza koszt naszych umiejętności o 50%, dlatego ładuj BW tylko i wyłącznie mając pełną manę, ja zazwyczaj ładowałem jednego kill commanda i spam arcane shootem, można równie dobrze załadować dwa kill commandy. Zrób sobie macro żeby wraz z BW włączać ofensywny trinket.

Mam teraz trochę pracy, resztę dopiszę w nocy.

PM Email
Xyliana
Wiadomość [#10]: 01.12.2011 o 16:58

Z tego co piszecie hunter jest dla naprawdę ogarniętych osób, więc chyba sobie odpuszczę bo zbindowanie całej klawiatury bardziej mnie przeraża niż kręci ;-)
No chyba, że jest to do ogarnięcia z czasem.

Ktoś pisał o słabym survi, w sensie hunt ciągle zdycha? Pewnie na bg o to nie trudno.

PM Email
Nekkro
Wiadomość [#11]: 01.12.2011 o 17:17

survival to spec huntera, ten trzeci ;)

An Karanir Thanagor,
Mor Ok Anga'lor,
PM Email
Notfunny
Wiadomość [#12]: 01.12.2011 o 17:49

Czyli mogę sobie darować resztę ? ; D
...a tak serio, fakt gra się trudno, ogarnięcie to kwestia czasu, dość długiego czasu w wypadku tej klasy, ale jak się ogarnia to jest op i co najważniejsze daje dużo satysfakcji, to nie jest mage arcane który ma 10 klawiszy w pvp, nie wiem czy bardzo bym się pomylił gdybym napisał że hunter BM jest najtrudniejszą klasą.

PM Email
Vaeryn
Wiadomość [#13]: 01.12.2011 o 23:14

Xyliana napisał
Od dłuższego czasu korci mnie granie hunterem, ale muszę zaznaczyć, że gram tylko PVP (bg, 2v2, 3v3).
Pytałam w gildii, ale nikt nie chce mi odpowiedzieć na nurtujące mnie pytanie:
czy hunter znajdzie miejsce w skladzie rbg? Czy będzie mile widziany na arenie (2v2)?

Większość ludzi pisze, że hunter jest do niczego jeśli chodzi o PVP, co nieco mnie zadziwia bo jako
resto shaman z 4k resi najbardziej w tyłek dostaje od łowców właśnie (na BG).

Ostatnio stworzyłam maga bo to rzekomo król pvp, ale kompletnie do mnie nie przemawia ta klasa. Ciągnie
mnie do łowcy. Czy warto robić huntera jeśli moja gra ogranicza się głównie do PVP?

Proponuję zerknąć tu: http://www.arenastats.com/i(...)mp;mg=20 i tu: http://www.arenastats.com/i(...)mp;mg=20 (ponieważ sezon się skończył i nie wiadomo czy nie poczyszczą lada godzina statów to zmirrorowałem linki: http://www.vaeryn.republika(...)m2v2.htm i http://www.vaeryn.republika(...)m3v3.htm) Jak widać na załączonych obrazkach hunterzy miażdżą wszystkie inne klasy jak Lance Armstrong innych na Tour de France w najlepszych czasach.

Skoro gildia gra rbg i nikt ci nie chce powiedzieć czy jako hunter znajdziesz miejsce na tymże rbg to znaczy, że pewnie nie znajdziesz. (tak bym odbierał to jakieś dziwne milczenie) Jak już zerkniesz na staty to możesz dokończyć czytać te bzdury w tym wątku o tym jak to hunter jest OP w pvp, jest zajebisty, jest świetny, robi świetny damage jak zostawić go samego (a jakaś klasa dps nie robi w takiej sytuacji?) i tak dalej i tym podobne.

Hunter pvp jest bardzo trudną klasą i daje za tą cenę małe możliwości. Jak ci się bardzo chce to możesz zrobić huntera, ale to ewentualnie tylko w sytuacji kiedy już masz dajmy na to huntera na 80-tce i wystarczy dolevelować co idzie błyskiem, jeśli masz się męczyć od zera w imię niepewnej satysfakcji później to zdecydowanie odradzam chyba, że wiesz, że będziesz grała w Pandarii, tam deko huntera pozmieniają, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Hunter nie ma self heala a wszyscy mają (poza BM ze spirit beastem i nie róbmy sobie jaj - chimerą 5%), ma irytujący minimum range, którego nikt nie ma, a z którego czasami trudno wyjśc w sytuacji kiedy wszyscy mają masę umiejętności spowalniających, stunnujących i ccujących, których to mieli mniej przed cata, ma freezing trapa, który musi być narzucony dokładnie (o ile nie stawiany pod sobą tylko narzucany trap launcherem), bo zmieniono ich promień aktywacji w cata i w rezultacie aby kogoś zaccować trzeba to robić na dwa razy, raz scatter shot na przykład, potem pułapka żeby ktoś w nią w ogóle wlazł, jego naturalna odnowa focusa jest znacznie niższa niż odnowa porównywalnych "źródeł dpsu" innych co go zmusza do "aspect dancing" i regeneracji focusa strzałami a to wymaga skutecznego kitowania, ma masę micromanagingu ogólnie zarówno jeśli chodzi o siebie jak i o peta.

Jeśli mimo wszystko zdecydujesz się na grę hunterem to weź rasę, która ci się podoba i ogólnie i w setach. Są rasy lepsze i gorsze, ale to chyba pomaga jeśłi się trochę identyfikujesz z postacią.

Notfunny napisał
Serpent Sting powinien być cały czas na przeciwniku

No pewnie. Po co komu freezing trap.

[Edycja Vaeryn - 01.12.2011 o 23:51]

“Mówią, że świat jest zbyt złożony na proste odpowiedzi. Mylą się.” –Ronald Reagan
Zagruu, The Maelstrom
PM Email
Nekkro
Wiadomość [#14]: 01.12.2011 o 23:30

Vaeryn napisał
Hunter pvp jest bardzo trudną klasą i daje za tą cenę małe możliwości. Jak ci się bardzo chce to możesz zrobić huntera, ale to ewentualnie tylko w sytuacji kiedy już masz dajmy na to huntera na 80-tce i wystarczy dolevelować co idzie błyskiem, jeśli masz się męczyć od zera w imię niepewnej satysfakcji później to zdecydowanie odradzam chyba, że wiesz, że będziesz grała w Pandarii, tam deko huntera pozmieniają, zobaczymy co z tego wyjdzie.

wypraszam sobie.
ja gram warriorem.

An Karanir Thanagor,
Mor Ok Anga'lor,
PM Email
Vaeryn
Wiadomość [#15]: 01.12.2011 o 23:43

Nekkro napisał
Vaeryn napisał

wypraszam sobie.
ja gram warriorem.

I?

[Edycja Vaeryn - 01.12.2011 o 23:43]

“Mówią, że świat jest zbyt złożony na proste odpowiedzi. Mylą się.” –Ronald Reagan
Zagruu, The Maelstrom
PM Email
Nekkro
Wiadomość [#16]: 01.12.2011 o 23:46

i takie pitolenie jaki to hunter jest slaby bo go nie ma w team compach.

hunter op w pvp ? ja sie z tym nie zgodze, i co z tego ? niech gosciu gra sobie kim chce. moze w nastepnym patchu dostanie dobrego buffa i wtedy nie bedziesz plakal ?

no ale przeciez lepiej grac feralem albo rogue, albo o zgrozo - frost magiem.

An Karanir Thanagor,
Mor Ok Anga'lor,
PM Email
Vaeryn
Wiadomość [#17]: 01.12.2011 o 23:59

Nekkro napisał
i takie pitolenie jaki to hunter jest slaby bo go nie ma w team compach.

hunter op w pvp ? ja sie z tym nie zgodze, i co z tego ? niech gosciu gra sobie kim chce. moze w nastepnym patchu dostanie dobrego buffa i wtedy nie bedziesz plakal ?

no ale przeciez lepiej grac feralem albo rogue, albo o zgrozo - frost magiem.

Dziewczyna założyła topic z pytaniem. Pisze że słyszała od wszystkich, że słaby, pyta się czy słaby i tak dalej, więc odpowiadam tym co jest najlepsze - statystykami. A takie rzeczy jak: "Niech gra kim chce" i "może w następnym patchu dostanie dobrego buffa" to "wtedy ja nie będę płakał" to jest właśnie pitolenie.

[Edycja Vaeryn - 02.12.2011 o 00:02]

Zagruu, The Maelstrom
PM Email
Nekkro
Wiadomość [#18]: 02.12.2011 o 00:14

kuzwa, chyba po to kochany blizz zrobil rbg zeby wszystkie klasy mialy mozliwosc pogrania pvp anie tylko setupy FOTM.

tak, hunter jest slaby w pvp na arenach, tak samo jak slaby jest warrior, boomkin, assa rogue i inne spece.

niech sobie dziewczyna troche pogra, zalujesz jej ? skoro gra pvp innymi postaciami to chyba widzi co hunter na bg wyczynia. Moze ona wlasnie bedzie miala talent i ogarnie wszystko w hunterze i bedzie jej szlo dobrze i co najwazniejsze - bedzie miala radosc z gry, znajdzie dobrych kompanow do areny i pograja nie dla ratingow 2900 ale dla zabawy ?

statystyki ? no pewnie, skoro hunter jest slaby to lepiej wziasc frost maga, ferala, locka albo rogue. Bo akurat oni sa na topie w dmg / latwosci grania / whatever. I wszyscy tak robia, zeby ciulac ratingi, zeby bylo latwiej, zeby cokolwiek.

An Karanir Thanagor,
Mor Ok Anga'lor,
PM Email
Vaeryn
Wiadomość [#19]: 02.12.2011 o 00:25

Nekkro napisał
kuzwa, chyba po to kochany blizz zrobil rbg zeby wszystkie klasy mialy mozliwosc pogrania pvp anie tylko setupy FOTM.

tak, hunter jest slaby w pvp na arenach, tak samo jak slaby jest warrior, boomkin, assa rogue i inne spece.

niech sobie dziewczyna troche pogra, zalujesz jej ? skoro gra pvp innymi postaciami to chyba widzi co hunter na bg wyczynia. Moze ona wlasnie bedzie miala talent i ogarnie wszystko w hunterze i bedzie jej szlo dobrze i co najwazniejsze - bedzie miala radosc z gry, znajdzie dobrych kompanow do areny i pograja nie dla ratingow 2900 ale dla zabawy ?

statystyki ? no pewnie, skoro hunter jest slaby to lepiej wziasc frost maga, ferala, locka albo rogue. Bo akurat oni sa na topie w dmg / latwosci grania / whatever. I wszyscy tak robia, zeby ciulac ratingi, zeby bylo latwiej, zeby cokolwiek.

Pyta to widocznie dokładnie nie wie co i jak hunter wyczynia na arenach. O pozwolenie na to czy może pograć hunterem nie pytała zaś.

[Edycja Vaeryn - 02.12.2011 o 00:27]

Zagruu, The Maelstrom
PM Email
Nekkro
Wiadomość [#20]: 02.12.2011 o 00:26

oh, okay panie statystyk.

An Karanir Thanagor,
Mor Ok Anga'lor,
PM Email
REKLAMA
Strona 1 z 3.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 |   >   >>     Ostatnia