Dziś jest: Środa, 20 września 2017, godzina 00:17
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Jak zacząć wygrywać?

Albinos98
Wiadomość [#1]: 22.11.2011 o 23:04

Konto skasowane

Witam. Zacząłem grać w SC tydzień temu. Grałem kampanie, spróbowałem na multi, i się zdziwiłem. Ludzie są bardzo dobzi. Ja po prostu nie nadążam budować jednostek, jednym słowem nie ogarniam. Zawsze kończę gry jako ostatni ze wszystkich. Żadnej gry jeszcze nie wygrałem. Oglądam replaye, czytam o taktykach, i nic. Buduję za wolno, zwykle kiedy ja produkuje pierwszą jednostkę, przeciwnik ma już armię smiley.gif Powiedzcie co robię nie tak, mogę wrzucić jakiś replay.

klikachu
Wiadomość [#2]: 27.11.2011 o 20:10

po pierwsze wybierz sobie rasę którą chcesz grać a następnie wybierz najprostszą strategię jaka jest możliwa dla tej rasy.
Ja polecam mass zealot (3 gate speed zell) a później dołóż do tego archony. Ta strategia jest dobra przeciwko wszystkim trzem rasom a dodatkowo sprawdza się tak samo dobrze w 1v1 jak w 2v2, 3v3 etc.
Kiedy już nauczysz się dobrze grać tą strategią to zacznij grać inną np. carrier rush.
Te 2 strategie dają Ci duży wachlarz możliwości :
(rusch) v (tech) oraz (ground) v (air)
Pamiętaj również o zasadzie kamien-nożyce-papier która w stercrafcie przedstawia się następująco:
RUSCH-kamień, EXPO-nożyce, TECH-papier.
Ze strategicznego punktu widzenia oznacza to, że jeśli twój przeciwnik techuje to już wiesz, że ty powinieneś w tym momencie expować, jeśli on expuje to ty raszujesz a jeśli on raszuje to ty techujesz. Możesz też grać na remis tzn rush vs rush, exp vs exp oraz tech vs tech.
Z taktycznego punktu widzenia kamien-papier-nożyce sprowadza się do tego abyś wiedział jaka jednostka jest najlepsza do zabicia innej jednostki.
Reasumując zacznij od najprostszej taktyki i graj nią dopóki nie będziesz miał jej "na eXpercie" a gdy tak już się stanie to zacznij trenować kolejną taktykę.
Polecam też znaleźć sobie jakiś klan aby mieć z kim grać smiley.gif

gl & hf smiley.gif

[Edycja klikachu - 27.11.2011 o 20:34]

aka kliku aka adi
PM Email
WunderWaffel
Wiadomość [#3]: 30.11.2011 o 11:13

Konto skasowane

Najglupsza porada jaka w zyciu słyszałem...

Zależy przeciwko komu grasz. Archony to już raczej midgame a 90 % Zergów gra 5-6 Pool (na piątym - szóstym Dronie buduja Spawning Pool) a nastawiając się na fast tech przesrasz - szczególnie oczekując na Archonty...

Pooglądaj repy z serwisów o StarCrafcie (jak gosugamers.net). Moge Ci jedynie tyle powiedzieć, bo napisanie tutaj taktyki i kurczowe jej się trzymanie jest po prostu debilne. Jak porada wyżej. Jeżeli osobnik Ci pisze, że Archontami zdziałasz wszystko to jest to jakiś tłuk - Terran czy Zerg tanszymi środkami (Lurker i Tanki) rozwali Ci je bez problemu zanim doczłapiesz się do systemów tych ras.

klikachu
Wiadomość [#4]: 15.02.2012 o 23:07

Mój przedmówca to ignorant i cham a na dodatek nie wie o czym pisze i tylko bije pianę. W jednym tylko ma rację- pooglądaj sobie repy które znajdziesz tutaj na kanale NukeTheStars tj. mojego ulubionego komentatora SC:BW smiley.gif
Jeśli mówimy o graniu protossem to warto scoutować siódmym probem- tracisz trochę wydobycia ale wiesz co się dzieje.
Polecam również build który nazywa się +1 SpeedZeal i opisany jest na stronie do której przeniesie Cię podany przeze mnie link. Tę strategię gra się miło lekko i przyjemnie a jest skuteczna zarówno w 1v1, 2v2, 3v3 i 4v4.
Napisz czym chciałbyś grać i jaki styl Ci odpowiada (szybki atak czy może rozwój technologii?) a będę w stanie napisać coś więcej.

aka kliku aka adi
PM Email
Don_Petch
Wiadomość [#5]: 11.03.2012 o 14:29

Konto skasowane

Tylko, ze to jest opening... i w dodatku łatwa kontra jest na +1 speedzeal.

klikachu
Wiadomość [#6]: 22.03.2012 o 16:24

Tylko albo aż opening bo opening ustawia naszą grę na dość długi czas. +1 speed zell to prosty opening i istnieje tez na niego prosta kontra w grze 1v1 ale w grach 2v2 i 3v3 mozna go gać w ciemno bo poprostu jest dobry i zawsze jest zapotrzebowanie na speedLoty ;)
Generalnie na pytanie "jak zacząć wygrywać?" można by się rozpisywać godzinami ... może gdyby pytanie było bardziej precyzyjne to dałoby się odpowiedzieć bardziej konkretnie ale ponieważ nie jest to odsyłam do Liquipedia

aka kliku aka adi
PM Email
JaponiecPL
Wiadomość [#7]: 05.10.2013 o 21:42

podam ci strategie spr lecz napisz jaką grywasz rasą bardziej i jakie rodzaje gier fastest typu Yoshi czy normal games typu Big Game Huners

PM Email
justinbieber1
Wiadomość [#8]: 09.02.2015 o 20:09

Nigdy nie byłem w lidze powyżej złota i wiem na 1000% że ludzie w brązie nie są takimi debi.. jak uważa 90% diamentowych graczy
widzę zealote bronię ją scv fokus fire stawiam bunker i GG 6 poll tak samo baneling boost to jest już problem
ok 3 raxy czołg blue halionny bunker i GG
DT to też jest trudne do obronny
Z tego co widzę w brązie nie ma już takich graczy którzy kupili niedawno sc2 robią 20 scv na 30 minut gry a liga jest pełna ludzi takich jak ja za słabych na gold i po prostu wbiją gold nowy sezon brąz od nowa
Nie wiem mi i sądzę że tobie też przydał by się dobry poradnik sc2 - polski poradnik i ogólnie poradnik kiedy atakować ile budynków produkcyjnych na ilość baz
oraz jak bronić all-inny czy zagrywki typu szybkie DT doom dropy itp

PM Email
REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :