Dziś jest: Piątek, 20 lipca 2018, godzina 20:22
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Palek czy warek?

ferdex1
Wiadomość [#1]: 08.11.2011 o 21:02

Konto skasowane

witam
Chciałem się spytać ponieważ mam dylemat czy grać palkiem albo warriorem.
oczywiście chcę tankować ( nie będe pytał ktora klasa lepsza do tankowania bo przeczytałem wszystko na ten temat i każda dobra tylko warkiem ciężej utrzymać agro)
chodzi mi o przeżywalność bo lubie sobie pochodzić sam po instancjach starszych. z leczeniem palka chyba łatwiej się soluje moby i więcej ich wezmę na klate czy wojownik ktory prawie nie ma leczenia ciężej mu jest walczyć z większą ilością lub z elitami?

oger123
Wiadomość [#2]: 08.11.2011 o 21:04

Konto skasowane

Wydaje mi się ze warek lepszy do tankowania ale opieram to tlyko na tym, ze poprostu rzadko sie spotykam z tankujacymi paladynami generalanie w grze.

[Edycja oger123 - 08.11.2011 o 21:04]

Blog: http://www.runicblast.blogspot.com/
ferdex1
Wiadomość [#3]: 08.11.2011 o 22:26

Konto skasowane

nie chodzi mi tylko o tankowanie tylko tez dps fury i retri czy walczącfury albo arms czy np moge solować mocniejsze moby

baka14
Wiadomość [#4]: 08.11.2011 o 22:49

Konto skasowane

Nie za bardzo rozumiem o co pytasz. Jeśli chcesz solować stare instancje to zrób sobie DK, bo zarówno Paladyn jak i Warrior nie nadają się w specach tankerskich do solowania czegokolwiek poważnego. A "Elitki" to sobie możesz nawet magiem arcane solować. Faktem jest, że jeżeli już porównywać to Paladynem można trochę więcej ugrać, ale w porównaniu z DK Blood to i tak nic.

Co do drugiej części pytania, to praktycznie każdym DPS'em możesz pobawić się w jakieś solowanie (WotLK HC Dungeons), ale o raidach raczej nie masz już co myśleć. Warrior Fury z tego co pamiętam ma jakieś talenty do regeneracji HP, ale wątpię by cokolwiek to mogło dać wystarczający efekt. Warek Arms kompletnie nie poradzi sobie - nie ma żadnego stałego self heal'a. Z Paladynem Retri jest podobnie jak z Protem, na upartego możesz coś próbować (WoG,Regen many z SoI,Flash of Light), ale jak już wspomniałem nie są to klasy nadające się do solowania instancji wyższych niż dungeony z WotKL'a.

Nafur
Wiadomość [#5]: 09.11.2011 o 12:16

Konto skasowane

To zalezy od twoich preferencji... Jezeli miales stycznosc z innymi grami rpg to powinienes sam wiedziec to czego cie bardziej ciagnie. Ja osobiscie bardzo lubie grac wojownikiem z tego wzgledu ze naprawde czuc te klase (Szarza, Blood n Thunder, odglos deep wounds)....I moim zdaniem jest to dynamiczniejsza klasa od paladyna ;)

Najlepiej pograj obydwoma i sprawdz ktora ci bardziej pasuje

Narcy
Nekkro
Wiadomość [#6]: 09.11.2011 o 12:37

Konto skasowane

Warkiem mozna solowac wotlk insty, bo jeszcze na tych mobach dziala victory rush smiley.gif

[Edycja Nekkro - 09.11.2011 o 12:40]

An Karanir Thanagor,
Mor Ok Anga'lor,
Mor Ok Gorum Pala'ahm Raval.
ferdex1
Wiadomość [#7]: 11.11.2011 o 20:14

Konto skasowane

Pograłem obydwoma klasami i stwierdziłem że jeszce przetestuję DK , zobaczę moze lepiej mi przypadnie do gustu.
co do tego czym mi się lepiej gra to akurat lubię krótki dystans.
A czy DK daje rade w raidach z dps-em na wysokim poziomie ?

[Edycja ferdex1 - 11.11.2011 o 20:14]

Batmanus
Wiadomość [#8]: 16.11.2011 o 19:37

Konto skasowane

Daje

Sebastek
Wiadomość [#9]: 22.11.2011 o 19:43

Konto skasowane

cześć

Gralem akurat wszystkimi wymienionymi klasami smiley.gif Do solowania wszystkie powyższe są niezłe, pod warunkiem że gra się nimi w drzewkach "protection" (względnie blood u DK). Nie ma w tym wypadku jakiegoś super dpsu ale za to jest dobra przeżywalność i w zasadzie można dunga robić cięgiem, bez odpoczynku. Najważniejsza różnica (dla mnie) między warkiem a palem dotyczy dynamiki gry. Warek daje fajny klimat biegającego barbarzyńcy, dla którego full kontakt jest żywiołem. Palek, choc bardzo skuteczny, jest dla mnie taka troche baba, która jak nie da rady to zrobi bańkę i ucieka (nie miałem zamiaru obrażać, sam gram też palkiem). DK to trochę anty-paladyn. Jednak nie można uogólniać, bo drzewko drzewku nierówne. Często słyszę że dk gra się prostacko. Może to i racja w przypadku frosta, jednak aby dobrze grać uncholy, trzeba sporo potrenować. Na rajdy polecam raczej frosta, bo jest najlepszy na single targety, ale jak będziesz chciał grać w pvp to myślę że warto poćwiczyć uncholy.

pozdrawiam i życzę przyjemnego testowania

Notfunny
Wiadomość [#10]: 29.11.2011 o 21:01

Konto skasowane

tankowanie warriorem daje dużo satysfakcji, hcki wotlka wysolujesz przy małym dodatku skilla, do paladyna prota nie jestem przekonany, wydaje mi się strasznie nudny, subiektywnie, za to o dziwo daje radę w pvp w odróżnieniu do warriora prota, który kiedyś był całkiem op w pvp (i znów to cholerne tbc ; ( ).

Dps... bierz warriora, fury jest maszyną, od jutra będzie cisnął jeszcze mocniej. Retri zostanie uśmiercony, choć wizja talentów i skill w mopie niesie dużo nadziei, mimo to nie polecam go od 4.3.

Odnośnie DK, ciśnie. Nie lubię mechaniki tej klasy, ale jest op.

Nikt nie chce kupić mojej gildii ; (
Sebastek
Wiadomość [#11]: 13.01.2012 o 20:22

Konto skasowane

Wiem że nekkro, ale co mi tam.... Co do tego jutra w którym fury warr będzie jeszcze lepszy, to chyba jednak bylo błędne proroctwo, tak sobie patrze na różne stronki informujące o dps-ach róznych klas i patrze na swojego wara (mam speca fury/arms) i widzę, że w tym patchy (4.3) chyba jednak bardziej warto zainwestować w armsa, o czym piszę z przykrością. robi niestety większy tera dps, co przy prostszym jego prowadzeniu nie daje większego wyboru. Fury zawsze był trudniejszy ale przynajmniej dps walił większy, natomiast teraz jest jakiś absurd, blizz nie dość że zrobił speca trudniejszego w prowadzeniu, to jeszcze teraz obciął mu dmg. To nie jest dla mnie zrozumiałe.

REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :