Dziś jest: Sobota, 31 października 2020, godzina 19:22
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Multitask 2

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
ac1d
Wiadomość [#21]: 20.10.2011 o 14:11

Konto skasowane

ale, o zgrozo, sulp ma w tym topicu calkowicie racje. ze masz multitasking dobry w tej gierce? w sensie ze masz dobra precyzje, aby ustawic pozycjonowanie kilku roznych elementow?
w sc2 multitasking opiera sie na szybkosci, nie precyzji. po pierwsze, musisz miec szybkosc, aby byc w stanie wykonac kilka czynnosci w jak najkrotkszym odstepie czasu. po drugie, musisz znac gre, aby wiedziec, co w danej chwili zrobic, i jak wykorzystac swoja szybkosc. po trzecie, musisz sobie wyrobic pewne nawyki, jesli chodzi o multitasking (np. ciagle przelaczanie hotkeyow budynkow produkcyjnych). po czwarte, musisz szybko przetwarzac otrzymywane informacje, bo co z tego, ze szybko bedziesz sie przelaczal hotkeyami, jak nie bedziesz w stanie dojrzec, ze tu sie cos skonczylo, albo na mapie pojawilo sie cos, co wymaga produkcji innego unita?
zaprezentowana gierka uczy tylko precyzji, nie multitaskingu. ok, precyzja jest dobra, ale sa lepsze gierki od tej, ktore ucza precyzji i szybkosci lepiej i efektywniej, jak wspominane przeze mnie osu czy cursor invisible. ale to i tak tylko rozwija twoj motoskill, ktory musisz byc w stanie przelozyc na sc2. a ta gierka tylko uczy precyzji, i to wolnej. w sc2 osobiscie wole byc mniej precyzyjny, a szybszy (bo nie musze trafiac ZAWSZE W DOKLADNIE jeden piksel, moge kilkukrotnie wskazywac np. punkt dla armi albo proba albo scouta albo cokolwiek).

[Edycja ac1d - 20.10.2011 o 14:12]

Adamixsosx
Wiadomość [#22]: 20.10.2011 o 15:33

Konto skasowane

acd1 a grałeś chociaż w tą grę? o.O tam przecież chodzi o to samo co w SC2 ^^

Masz 6 mini gierek I w kazdej cos sie dzieje i w kazdej musisz zrobic cos innego aby przez chwile miec spokoj i to jak w najkrotszym czasie smiley.gif To tak jakbys grałem tossem i do 6 baz by Tobie wlatywały różne jednostki i musiałbyś w kazdej bazie to odpowiedznio skontrować biggrin.gif Może to złe porowanie ale wydaje mi sie ze ma to jakies przełożenie na sc2 Bardzo gruntowne leżace u samych podstaw! Chodzi o czysta umiejetnosc robienia kilku rzeczy na raz i to nie jest zalezne od gry smiley.gif

Tato co jest w życiu najważniejszeconfused.gif MICRO SYNKU MICRO!!
autosaves
Wiadomość [#23]: 20.10.2011 o 15:37

Konto skasowane

ac1d napisał
ale, o zgrozo, sulp ma w tym topicu calkowicie racje. ze masz multitasking dobry w tej gierce? w sensie ze masz dobra precyzje, aby ustawic pozycjonowanie kilku roznych elementow?
w sc2 multitasking opiera sie na szybkosci, nie precyzji. po pierwsze, musisz miec szybkosc, aby byc w stanie wykonac kilka czynnosci w jak najkrotkszym odstepie czasu. po drugie, musisz znac gre, aby wiedziec, co w danej chwili zrobic, i jak wykorzystac swoja szybkosc. po trzecie, musisz sobie wyrobic pewne nawyki, jesli chodzi o multitasking (np. ciagle przelaczanie hotkeyow budynkow produkcyjnych). po czwarte, musisz szybko przetwarzac otrzymywane informacje, bo co z tego, ze szybko bedziesz sie przelaczal hotkeyami, jak nie bedziesz w stanie dojrzec, ze tu sie cos skonczylo, albo na mapie pojawilo sie cos, co wymaga produkcji innego unita?
zaprezentowana gierka uczy tylko precyzji, nie multitaskingu. ok, precyzja jest dobra, ale sa lepsze gierki od tej, ktore ucza precyzji i szybkosci lepiej i efektywniej, jak wspominane przeze mnie osu czy cursor invisible. ale to i tak tylko rozwija twoj motoskill, ktory musisz byc w stanie przelozyc na sc2. a ta gierka tylko uczy precyzji, i to wolnej. w sc2 osobiscie wole byc mniej precyzyjny, a szybszy (bo nie musze trafiac ZAWSZE W DOKLADNIE jeden piksel, moge kilkukrotnie wskazywac np. punkt dla armi albo proba albo scouta albo cokolwiek).

[Edycja ac1d - 20.10.2011 o 14:12]

skoro "zaprezentowana gierka uczy tylko precyzji" to mam pytanie. Dlaczego wykonuje się kilka czynności jednocześnie? Nie pomaga to przy ćwiczeniu precyzji a tylko w tym przeszkadza. Gdyby uczyła tylko precyzji jak mówisz, powinna zostać podzielona w inny sposób- w każdą z tych gierek grałbyś pojedynczo a nie jednocześnie. Co więcej, nie sądzę, żeby te gry wymagały jakoś szczególnie precyzji, nie trzeba w nich być zbyt dokładnym (zakres błędu jest dość duży- mam na myśli to, że nie ma to znaczenia czy naciśniesz shift pół sekundy wcześniej czy później, i tak uda ci się przeskoczyć dziurę) aby sobie z nimi radzić.

Adamixsosx napisał
acd1 a grałeś chociaż w tą grę? o.O tam przecież chodzi o to samo co w SC2 ^^

Masz 6 mini gierek I w kazdej cos sie dzieje i w kazdej musisz zrobic cos innego aby przez chwile miec spokoj i to jak w najkrotszym czasie smiley.gif To tak jakbys grałem tossem i do 6 baz by Tobie wlatywały różne jednostki i musiałbyś w kazdej bazie to odpowiedznio skontrować biggrin.gif Może to złe porowanie ale wydaje mi sie ze ma to jakies przełożenie na sc2 Bardzo gruntowne leżace u samych podstaw! Chodzi o czysta umiejetnosc robienia kilku rzeczy na raz i to nie jest zalezne od gry smiley.gif

Trafiłeś w sedno smiley.gif

Zapraszam na mojego bloga: http://autosaves.wordpress.com/
Sulphuriell
Wiadomość [#24]: 20.10.2011 o 23:03

Konto skasowane

Kiedyś czytałem artykuł dotyczący treningów kolarskich. Jednym z poruszanych wątków było pływanie, które jak powszechnie wiadomo wpływa pozytywnie na kondycję. Wątek mówiący o tym, czy kolarze powinni pływać, czy nie został podsumowany w taki sposób: "nikt jeszcze nie został mistrzem kolarstwa pływając". Morał jest oczywisty - jak ktoś chce być dobry w kolarstwie, osiągnąć to może tylko w jeden jedyny sposób - uprawiając kolarstwo, nie zaś pływając, biegając czy jeżdżąc na łyżwach. Wierzę, że przełożenie tego na grunt SC2 nie będzie dla nikogo zbytnim wyzwaniem...

Autor tematu nawołuje tutaj do dyskusji, ale prawda jest taka, że nie ma nad czym dyskutować. Dlaczego? Ano dlatego, że generalnie temat metod treningowych został już dawno dokładnie zbadany, na gruncie wielu różnych dyscyplin. I z przeprowadzonych badań powstała dość pokaźna wiedza ogólna, gdyż okazało się, że wnioski płynące z badań nad różnymi dyscyplinami sportowymi w przeważającej większości pokrywały się ze sobą. Kiedyś nazywało się to metodologią sportu lub metodologią treningu sportowego, dziś pewnie to samo jest wykładane na AWFach pod inną nazwą. Zamiast więc dyskutować o tym, co się komu wydaje, polecam raczej osobom zainteresowanym zagłębić się w temat metod treningowych.

[Edycja Sulphuriell - 20.10.2011 o 23:04]

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
autosaves
Wiadomość [#25]: 20.10.2011 o 23:59

Konto skasowane

Sulphuriell napisał
Kiedyś czytałem artykuł dotyczący treningów kolarskich. Jednym z poruszanych wątków było pływanie, które jak powszechnie wiadomo wpływa pozytywnie na kondycję. Wątek mówiący o tym, czy kolarze powinni pływać, czy nie został podsumowany w taki sposób: "nikt jeszcze nie został mistrzem kolarstwa pływając". Morał jest oczywisty - jak ktoś chce być dobry w kolarstwie, osiągnąć to może tylko w jeden jedyny sposób - uprawiając kolarstwo, nie zaś pływając, biegając czy jeżdżąc na łyżwach. Wierzę, że przełożenie tego na grunt SC2 nie będzie dla nikogo zbytnim wyzwaniem...

Autor tematu nawołuje tutaj do dyskusji, ale prawda jest taka, że nie ma nad czym dyskutować. Dlaczego? Ano dlatego, że generalnie temat metod treningowych został już dawno dokładnie zbadany, na gruncie wielu różnych dyscyplin. I z przeprowadzonych badań powstała dość pokaźna wiedza ogólna, gdyż okazało się, że wnioski płynące z badań nad różnymi dyscyplinami sportowymi w przeważającej większości pokrywały się ze sobą. Kiedyś nazywało się to metodologią sportu lub metodologią treningu sportowego, dziś pewnie to samo jest wykładane na AWFach pod inną nazwą. Zamiast więc dyskutować o tym, co się komu wydaje, polecam raczej osobom zainteresowanym zagłębić się w temat metod treningowych.

[Edycja Sulphuriell - 20.10.2011 o 23:04]

jak widzę, niezbyt wyraźnie przedstawiłem zamierzoną ironię mówiąc o nadziejach na dalszą, bezsensowną dyskusję. Nikt tu nigdy nie twierdził, że zostaniesz mistrzem sc2 grając w multitask 2- cały czas była mowa o zdolności, która kryje się u podstaw części, składającej się na grę w sc2. Widzę, że bardzo lubisz analogie, jednak zabawa nimi choć zawsze pozwoli udowodnić to co się chce (wystarczy znaleźć odpowiednią analogię) to nie zawsze jest poprawna smiley.gif nie jestem dobrze obeznany z tematem trenowania przez sportowców, ale intuicyjnie wydaje mi się, że trening ciała nie jest identyczny z treningiem mózgu, choć jest elementem ciała.

Celem całego tematu nie było przekonywanie nikogo o tym, że multitask 2 wrzuci cie z automatu do grandmastera. Celem była chęć pokazania gierki, która może pomóc i sama w sobie jest przyjemna. Nie twierdzę też, że pomoże czy spodoba się wszystkim, ale zawsze warto spróbować.

Zapraszam na mojego bloga: http://autosaves.wordpress.com/
Adamixsosx
Wiadomość [#26]: 21.10.2011 o 07:09

Konto skasowane

Nie przekonasz ich ^^ Nvm

Mi się spodobała ostatni wynik 121 xDDD

Tato co jest w życiu najważniejszeconfused.gif MICRO SYNKU MICRO!!
Sulphuriell
Wiadomość [#27]: 21.10.2011 o 07:58

Konto skasowane

autosaves napisał
nie jestem dobrze obeznany z tematem trenowania przez sportowców, ale intuicyjnie wydaje mi się, że trening ciała nie jest identyczny z treningiem mózgu, choć jest elementem ciała.

W SC2 dla wysokiego poziomu gry jest kluczowe coś, co się nazywa pamięć mięśniowa, co jest kluczowe także dla wielu innych dyscyplin, które niby są typowo fizyczne jak np. tenis czy szermierka.

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
REKLAMA
Strona 2 z 2.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :