Dziś jest: Poniedziałek, 3 sierpnia 2020, godzina 20:10
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Itemy

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
MateuszForce
Wiadomość [#1]: 07.10.2011 o 22:43

Konto skasowane

Siemka, kiedyś do was tu pisałem kiedy jeszcze nie umiałem modelów importować. hmmm mam problem, z itemkami, chciałbym zrobić taki item napisze go w całości bo nie chce byście się domyślali.
A więc :

M16A3 :
-Chciałbym by zadawało np o 0.30 szybciej obrażeń niż normalnie "Jednostka" Wiem mniej więcej jak to zrobić, gdyż edytuje Szał bojowy, ale jeżeli macie inny sposób to chętnie przeczytam.
-Chciałbym by zadawało więcej obrażeń, bądź mniej i tu jest kwestia w której Ja i moi dwa koledzy nie wiemy jak odjąć obrażenia od tych które ma jednostka (np szturmowiec zadaje 15 obrażeń i chce mu dzięki temu M16A3 odjąć - 5 obrażeń za to że go używa i musi być to w itemku) Myślę, że trzeba wyedytować klątwę i jakoś zmienić, jej ustawienia, ale nadal nie wiem jak.
- Ostatnia i najważniejsza rzecz, nie wiem jak zrobić by owe M16A3 dodawało zasięgu w walce np +300, albo -200.

Dzięki z góry, wszystkim za pomoc i podzielenie się doświadczeniem.

sangelrg
Wiadomość [#2]: 08.10.2011 o 12:18

Konto skasowane

Ten itemek ma być aktywnie używany czy jak ??
Bo można to zrobić za pomocą zwykłych zdolności itemów typu:
- Rękawica żwawości
- Ostrza Ataku (tutaj przypisz wartość minusową może zadziała ;])

MateuszForce
Wiadomość [#3]: 08.10.2011 o 14:54

Konto skasowane

Chodzi mi oto, że itemek ma na stałe dodawać, zasięgu ataku itd, próbowałem dodawać, normalne zdolności itemków, ale nie ma żadnego który dodaje zasięgu, oraz nie da się odjąć obrażeń, po drugie itemki nie będą przeznaczone dla bohatera bo w owej mapie go nie ma, tylko dla jednostek. Jednostki normalnie otrzymują premie od itemków, ale właśnie nie wiem jak np odjąć, obrażenia, czy dodać zasięgu, wiem, że można to gdzieś zrobić w skryptach czy jakoś tak to się tam nazywało.

Drakonno
Wiadomość [#4]: 08.10.2011 o 15:04

Konto skasowane

Żeby dawać wartości ujemne musisz włączyć jakąś linijkę z przytrzymanym Shift'em.
Przykładowo zaznaczasz: obrażenia, trzymasz shift, a potem z shiftem dwa razy klikasz, wtedy możesz wpisać -10 (minus 10) i powinno Ci zaakceptować. Nie pamiętam, żeby było coś, co dodaje zasięg.

Skromna animacja - http://img694.imagesha(...)fend.gif

-Brrr... A którego z nich, powiedz, można ukatrupić za pomocą zwierciadła?
-Każdego. Jeśli walnąć prosto w łeb.
A. Sapkowski - Rozmowa wiedźmina z rycerzem po zabiciu kuroliszka.

-Gdzie podkop, jaki podkop, lampa w podłodze! Jakie to wszystko popieprzone!
Seksmisja
sangelrg
Wiadomość [#5]: 08.10.2011 o 15:15

Konto skasowane

Do zasiegu jest tylko uleprzenie. Ale jesli zrobili to w Docie to znaczy ,że się da biggrin.gif

MateuszForce
Wiadomość [#6]: 08.10.2011 o 15:54

Konto skasowane

Jeszcze Jedno takie pytanie, gdzie można zmienić dane i ustawienia takie jak "Przedmiot premia do obrażeń +20" jak zmienić, te ustawienia danych przedmiotów, nigdzie nie potrafię tego znaleźć.

Drakonno
Wiadomość [#7]: 08.10.2011 o 16:09

Konto skasowane

To jest na takiej zasadzie:
Przedmiot X (dajmy na to Szpony Ataku) ma zdolność Y (zakładamy Premia do Obrażeń + 10). Znowu zdolność Y ma premię w sobie (przyjmijmy Premia do Obrażeń +10). Tak więc, aby stworzyć swój przedmiot na podobnej zasadzie, robisz przedmiot, który ma zdolność z daną premią. Chyba nic nie poknociłem...

Co do tego ulepszenia zasięgu, to nawet nie wiedziałem. Ale jeśli już to by było wyzwalaczami.

Tworzymy ulepszenie, z którego może korzystać tylko jeden bohater (powtarzamy dla każdego na mapie, czyli 5 bohaterów = 5 ulepszeń)

Jednostka zdobywa Przedmiot

Podniesiony przedmiot to "Wzmacniacz Zasięgu"
Jednostka podnosząca to Bohater X

Opracuj badanie Wzmocnienie Zasięgu dla X

Podobnie jest przy odejmowaniu, jednostka X traci przedmiot Y usuń ulepszenie Z.

Tak mi się wydaje, Supreme przyjdzie, to może pomoże.

Seksmisja
MateuszForce
Wiadomość [#8]: 08.10.2011 o 17:12

Konto skasowane

Mam taki mały pomysł a gdyby do itemka dodać np płonące strzały, obrażenia wykasować, tylko zasięg rzucania zostawić, i gdy jednostka go podniesie, (bo bohaterów tam nie będzie) będzie musiała strzelać z tej odległości która jest wyznaczona w płonącej strzale np JednostkaX ma zasięg ataku 800 a Płonące strzały zasięg ataku (rzucania) 600. I żeby jej użyć jednostka musi podejść bliżej. Tylko pytanie jak to zrobić by tego nie zrypać ?

Drakonno
Wiadomość [#9]: 08.10.2011 o 18:40

Konto skasowane

Najlepiej rób samemu metodą prób i błędów, kombinuj. Wszyscy tak robili, a takie gotowe rozwiązania rzadko padają. Ja na przykład musiałem sobie dać spokój z edytorem, bo mam zapieprz w liceum...

Seksmisja
MateuszForce
Wiadomość [#10]: 08.10.2011 o 18:55

Konto skasowane

Myślisz, że Ja w liceum nie mam przerąbane ? Ale poświęcam sie edytorowi, dzisiaj akurat dużo się dowiedizałem, na jego temat, i dużo ciekawych rzeczy odkryłem samemu i przez was. Jak będzie problem to chętnie pomogę, ale z tymi płonącymi strzałami coś mi nie wyszło siedziałem nad tym od napisania postu i nic. Itemek dodaje obrażeń szybkości ataku ale płonących strzał wogulenie ma jakby. Nie wiem jak to zrobić.. Czy jest ktoś na tym forum kto wie dosyć dużo na temat edytora ?

Drakonno
Wiadomość [#11]: 08.10.2011 o 21:58

Konto skasowane

Hmm... Itemek chyba najbardziej wymiata (odpowiada tylko na bardziej skomplikowane pytania, o ile...). Wszyscy moderatorzy tablicy, Olos i Slouppok (oni się nie wypowiadają specjalnie), Supreme się udziela, Sanglerg tutaj często siedzi, w sumie i ja coś tam wiem. P.S. W mniejszych sprawach pisz na GG...

[Edycja Drakonno - 08.10.2011 o 21:58]

Seksmisja
MateuszForce
Wiadomość [#12]: 10.10.2011 o 00:17

Konto skasowane

Ja się chętnie też udzielę, z edytorem warcrafta mam doczynienia od 7 lat

Dobra mam jeszcze jedno pytanie, wiecie jak zmienić teksturę ziemi itd na taką ?

http://www.hiveworkshop.com(...)-159471/

http://www.hiveworkshop.com(...)-159469/

Zaimporotwałem to ale co teraz ?

Supreme
Wiadomość [#13]: 10.10.2011 o 17:25

Konto skasowane

1.

Import the skin to the following path:
TerrainArtIcecrownIce_RuneBricks.blp or TerrainArtRuinsRuins_LargeBricks.blp

The skin will replace the following unit/doodad/texture/interface:
TerrainArtIcecrownIce_RuneBricks.blp or TerrainA

[Edycja Supreme - 10.10.2011 o 17:25]

2.

Import the skin to the following path:
ReplaceableTexturesCliffCliff0.blp

The skin will replace the following unit/doodad/texture/interface:
ReplaceableTexturesCliffCliff0.blp

[Edycja Supreme - 10.10.2011 o 17:26]

Itemki się da, ale nie bawię się od 1 miecha edytorem i Ci nie pomogę Drako dużo umie smiley.gif
W ogóle w edytorze wszystko się da jak nie wyzwalaczami to skryptami x)

[Edycja Supreme - 10.10.2011 o 17:32]

1.Ogarnij Ortografie
2.Zadawaj Pytania
3.''Bez znajomości języków człowiek czuje się gorzej niż bez paszportu'' Anton Czechow

Moje tutoriale:
Kolory w Warcraft 3
Tworzenie Ekranu startowego - Wysoka Jakość, Warcraft 3
MateuszForce
Wiadomość [#14]: 10.10.2011 o 18:44

Konto skasowane

Bosko na to czekałem.

Chwila nie połapałem się w jednym bo mam wersje polską po części edytora..mam to zrobić, w menadżerze importu czy gdzie ?

Supreme
Wiadomość [#15]: 10.10.2011 o 19:08

Konto skasowane

ta, masz dać takie nazwy jak napisałem

[Edycja Supreme - 10.10.2011 o 19:06]

Drakonno napisał
Tak mi się wydaje, Supreme przyjdzie, to może pomoże.

oj tam oj tam

1.Ogarnij Ortografie
2.Zadawaj Pytania
3.''Bez znajomości języków człowiek czuje się gorzej niż bez paszportu'' Anton Czechow

Moje tutoriale:
Kolory w Warcraft 3
MateuszForce
Wiadomość [#16]: 10.10.2011 o 20:38

Konto skasowane

Dużo mi to nie mówi.
Otwieram, menadżer importu normalnie importuje wszystkie pliki z obu stron, en cliff i title. I mam zmienić ich nazwę na tą którą napisałeś, bądź n a tą która jest w instrukcji.

wiem wiem, że mi to jakoś ciężko wchodzi, ale importowanie modeli zacząłem ogarniać trochę nieco ponad rok temu. A teraz po raz pierwszy importuje texturę do gry.

Bo to co napisałeś, jest w instrukcji a tłumaczenie z angielskiego na polskie może być błędne.

Supreme
Wiadomość [#17]: 11.10.2011 o 14:18

Konto skasowane

Kurde zamień te scieżki na takie jakie są podane w instrukcji, nazwa modelu i kopiujesz ścieżkę do modelu, resetujesz edytor wchodzisz w edytor terenu i dajesz swój teren. Bardziej Ci nie pomogę :/

[Edycja Supreme - 11.10.2011 o 14:22]

1.Ogarnij Ortografie
2.Zadawaj Pytania

Moje tutoriale:
Kolory w Warcraft 3
MateuszForce
Wiadomość [#18]: 13.10.2011 o 23:13

Konto skasowane

Już mam dzięki za podpowiedź.

Grzybiarzyk
Wiadomość [#19]: 04.02.2012 o 17:15

Konto skasowane

A ja mam taki problem:
Otóż od jakiegoś czasu zacząłem robić mapę RPG i nie wiem jak uzyskać efekt dajmy na to taki jak w ,,I am Legend" czyli:
bohater X używa przedmiotu Y (uznajmy ,że Y to jakaś broń dla bohatera)
X traci wszystkie statystyki ,które dał mu Z (to też jakaś broń) i otrzybuje statystyki Y (zasięg szybkość ataku obrażenia itp) ale przedmioty nadal są w ekwipunku.
Trochę pogmatwane ,ale mam nadzieję ,że wiadomo o co chodzi smiley.gif

sangelrg
Wiadomość [#20]: 06.02.2012 o 01:57

Konto skasowane

Euaeeuaaa... Cylon_anim.gif
Ale chyba wiem o co chodzi. Musisz zrobić fałszywą replikę jednego z tych przedmiotów Y,Z (czy coś ;p) Opisy wszystko to samo oprócz zdolności w przedmiocie czyli bawisz się wyzwalaczami: ,np.
Bohater - Create Księga Doświadczenia and give it to (Triggering unit)
Przedmiot - Remove (Item carried by Brak jednostki of type Arkanitowa Tarcza)
Jednostka - A unit Używa przedmiotu
Popraw mnie ktoś jeśli nie o to chodziło!!!
grins.gif

[Edycja sangelrg - 06.02.2012 o 02:02]

REKLAMA
Strona 1 z 2.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :