Dziś jest: Poniedziałek, 24 lutego 2020, godzina 02:32
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Darmowy drop ;)

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Kunta
Wiadomość [#21]: 05.08.2011 o 21:46

Konto skasowane

Sok napisał
Diablo I miało swój specyficzny klimat, którego w żaden sposób nie można przywrócić. Nie twierdze że D1 było słabe, osobiście sądzę że było i będzie najlepszą częścią serii, ale tylko ze względu na niepowtarzalny klimat (może też przez wspaniały dubbing, lub też przez to że ogólnie gra ukazała się u nas tylko w języku angielskim). Jednak te rzeczy o których wspominasz (PK brak party itp.) były też wymuszone przez brak zaawansowanej wówczas technologii. Gra była przełomowa w porównaniu do innych tytułów i tym Blizzard wszystkimi swoimi markami zadziwiał i mam nadzieje że będzie zadziwiał graczy na całym świecie. Liczę na świetny klimat w D3 (mimo wielu obaw) i że już nie będzie więcej zmian w fabule poprzednich części.

No i widać , że ta zaawansowana technologia nie zawsze oznacza "lepsze".

Poza klimatem , którego d2 nie ma ani krzty ( zielona, wesoła trawka , śnieżek i drzewka ) dochodzi jeszcze kilka elementów:
- w D1 nie machamy mieczem w rój owadów O_o , które do tego jeszcze wyrzucają jakiś item
- Nie leci nam 1000 syfiastego badziewia z potworków. W D1 jak już wypadł np ring to zazwyczaj był coś wart, a nie +1 do siły. Z magicznymi itemami było podobnie. Fakt, gorzej z unikatami ( niebieskie miały max tylko 2 właściwości magiczne zawsze , unikaty więcej )
- Losowe questy w singlu ( nie dużo, ale zawsze coś innego )
- Itemy w sklepach były przydatne
- Brak drzewek skillów. Znajdowanie ksiąg w bibliotekach miało swój urok i tak samo mag i jak i warrior mogli uczyć się tego samego ( oczywiście warrior radził sobie z czarami 100x gorzej i jak nie miał ubranka odpowiedniego to poznawał spelle tylko do jakiegoś ich poziomu )
- "Party" - każdy działał na własny exp. Nie było speed run'a i gra nie polegała na znalezieniu dobrego baalrun'a staniu pod scianą i dołączaniu sie do kolejnej gry aby zdążyć zanim się gra zapełni O_o .
- Mag musiał uważać, aby nie napierdzielać fb czy chainem , fw itp ile wlezie bo party ma kody na nieśmiertelność jak w D2 O_o tam trzeba było trochę myśleć a nie jak najszybciej klikać prawym na moby :|
- Gra nie polegała na lataniu na 4 bossów 12 godz dziennie za itemami. Tam na niższych poziomach katedry i wyższych poziomach trudności każdy mógł wyrzucić coś dobrego . Sprzętu było 1000x mniej niż w D2 , ale jak już coś wypadło to praktycznie każdy niebieski się podnosiło.
- w D1 nie lecisz jak kamikaze w grupę przeciwników ( np Knight'y z hella - ikona D1 biggrin.gif ) klikając jak debil na ślepo. O mobach zabierających na stałe HP przy trafieniu nie wspomne. Walka podjazdowa - tez miała sój urok.
- Bardziej przemyślane , w cudzysłowie , moby. Na szybkiego nie przypominam sobie w D1 jakiś rażących po oczach przeciwników w stylu roje szarańczy, fetysze , i wszelkiego rodzaju owady. W D1 zmora każdego warriora - dziwki z hell'u i magowie (szczegónie Advocate ) biggthumpup.gif

Co do multi to wiadomo . Jeden wielki czit na D1 ; Tylko dlatego, że save'y trzymane są na dysku a nie serwerach blizza :

Na plus D2 przemawia imo :
- brak eliksirów
- brak max poziomu statystyk
- losowość i właściwości itemów. Nie oszukujmy sie ale poza pvp , to D2 ratuje tylko mf i trade . Pomijając już to całe ogłupiające "baalrunowanie" , taxi i odwieczny i nieusatnny SPEED RUN SPPED RUN jeszcze raz SPEED RUN : Dodajac do tego całkowity brak klimatu .
- w D2 podoba mi sie ,że potiony nie działają ( nie uzupełniają life/mana ) w ciagu ułamka sekundy.

Z D1 jest jak ze wszystkimi grami okreslanymi teraz jako "klasyk" . Aby poczuć ich "magię" trzeba bło w nie grać w czasie premiery , albo niedługo po niej. To nie tak , że tak jak w przypadku duke'a forever teraz - jakieś 15 latki odpalą pierwszy raz w życiu Duke'a 3D aby poczuć klimat tej gry legendy. Dzisiaj jej nie poczują. Tak samo jak z każdą klasyką. Ja np nie grałem wcześniej np w KK'n'D , Dune'a itp. Próbowalem nadrabiać ale bez szału. Nie wkręce się już. Dlatego rozumiem tych, którym jak pokazuje np pierwsze monkey island, warcrafta1 i 2 itp pograją godzinę i zapominają. Teraz nie da rady zagrywać się w klasyki nie grając w nie w latach '90.

Zanam wiele osób, które młucą w D2 od X lat, a nigdy na oczy nie widziały jedynki. Aby czuć sentyment albo oceniać kontynuacje różnych tytułów trzeba było siedzieć przy nich w latach w których się ukazały, a nie odpalać je 15 lat po premierze pierwszy raz.

Co do D1 - scena D1 dalej żyje i ma się od X lat bardzo dobrze.

[Edycja Kunta - 05.08.2011 o 21:51]

Sok
Wiadomość [#22]: 06.08.2011 o 12:25

Konto skasowane

Na plus D2 przemawia również tryb Hardcore, jeśli raz spróbujesz to już nie wrócisz na SC smiley.gif

Battletag: Sok#1794 Jeśli chcesz pograć zapraszaj!
PanKalmar
Wiadomość [#23]: 06.08.2011 o 13:00

Konto skasowane

d3 bedzie najbardziej klimatyczna seria. a co do szaranczy zabijanej mieczem to niestety takie sa reguly gier rpg. podkreslam slowo gier, gdzie wszystko jest umowne. ale wracajac do tematu mysle ze darmowy drop nie bedzie mozliwy. za duzo zamieszania by bylo. potrzebne 4konta itd.

arghim
Wiadomość [#24]: 06.08.2011 o 15:50

Konto skasowane

Diablo I jest też takie klimatyczne ze względu na okoliczności i sentyment, jakim wiele osób darzy tę grę. Tamte gry były pionierskie bo po prostu cała branża raczkowała, COŚ pierwsze być musiało, dlatego D1, niemal niemające porównania z czymś innym, zostało przyjęte i zapamiętane tak ciepło. D2 było odnoszone do D1, a D3 będzie i do D2 i do D1. Tak było zawsze, dlatego tak ciężko spełnić oczekiwania, no i dlatego Blizz tak dopieszcza tę grę.

Ja naprawdę uważam, że oni szykują nam wielką niespodziankę i to co widzimy na gameplay'ach (praktycznie ciągle pierwszy akt) to tylko odpadki, a gra zaskoczy wszystkich, niepokazane dotąd lokacje, sposób gry, grafika - wsio. Chodzi o kontrast. I nie zdziwię się, jeżeli nawet Beta będzie prezentować się mizernie, a gra będzie bombowa ;)

Może jestem nieuleczalnym optymistą...

I caught a glimpse of a god, all shining and bright.
Juelz
Wiadomość [#25]: 06.08.2011 o 16:07

Konto skasowane

Myślę że już beta będzie bombą , z komentarzy wszystkich którzy grali podczas tego eventu prasowego nigdzie nie widziałem żeby komuś się nie podobało , wręcz przeciwnie wszyscy byli zachwyceni :P

Jozik
Wiadomość [#26]: 07.08.2011 o 22:15

Konto skasowane

wystarczy ze będzie działał MultiBox tak jak w wowie smiley.gif i już można grac 4 postaciami na raz ;)
http://www.youtube.com/watch?v=0NAWvoJ-DrU

Jeden z naszych projektów smiley.gif http://www.youtube.com/watch?v=HC6ttIEo-9o
Moja strona www.unrealpaintball.eu
[img]http://rapideo.pl/buttonRapideo.png[/img]
REKLAMA
Strona 2 z 2.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :