Dziś jest: Piątek, 20 października 2017, godzina 05:14
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum StarCraft 2 Poradniki i Strategie Kampania brutal - jakie technologie wybrać

Odpowiedź

Temat: Kampania brutal - jakie technologie wybrać

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Miras
Wiadomość [#1]: 22.07.2011 o 19:40

Czy ktoś może rozpisać jakie technologie ze zbrojowni oraz drzewek technologicznych wybierać by bez problemu zrobic achie. na brutalu?
z piechoty
z mecha
z air
z bazy

www.modernclub.pl <-- nauka języka na skype
PM Email Strona domowa
Dreathan
Wiadomość [#2]: 22.07.2011 o 20:11

Mariany - tarcza + stim Pack
Medyki- lepsze leczenie plus ze nie wymagaja tech laba

i to tyle :O

Potem mozesz ulepszyc czolgi ( tez 2 upy)

PM Email
Miras
Wiadomość [#3]: 22.07.2011 o 20:19

a zakładając że jestem cienki? marudy i firebaty też na max?

PM Email Strona domowa
Muradin
Wiadomość [#4]: 22.07.2011 o 20:22

P-P-Ponyface!

Bio jest imba na każdym poziomie trudności, więc tak jak kolega wspomniał maks. medici i marinsy. Ja bym jeszcze dorzucił marauderów. Czołgi również niemal obowiązkowo, bo to najważniejsza część obrony. Jeżeli w All In pójdziesz w wersje powietrzną, można rozważyć jeszcze wikingi, w drugim przypadku można rozważyć ulepszonko dla banshee, żeby jakoś skuteczniej nydusy snajpowały. Do tego oczywiście ulepszone wieżyczki przeciwlotnicze, scv żeby szybciej naprawiały, orbital command, przydatny jest jeszcze autoheal budynków jak się zaczynają palić.

Wspomnę może też o ulepszeniach z laboratorium. HP na bunkry, science vessel żeby naprawiał, planetary fortress robi niezły wall, ulepszenie energii i psi disrupter. To ostatnie jest w(wulg.) zajebiste. W ostatniej misji miałem z 50 mutalisków do obrony i kilka brood lordów ;p

[Edycja Muradin - 22.07.2011 o 20:23]

Kucyk w avvatarze i mam wyjebane.
PM Email
Dreathan
Wiadomość [#5]: 22.07.2011 o 20:36

W wlasnie, jak w ostatniej misji atakuje Ciebie armia naziemna, to bardzo ulatwiaja ulepszenia do banshee ( obydwa) i ta technologia co daje +100 energii kazdej jednostce z energia ( technologia zerga o ile pamietam) Oczywisice banshee do niszczenia nydusow.

W paru misjach bedziesz musial sie troche napocic ( dla mnie misja z gazem protossow byla w miare ciezka, moze dlatego ze robilem ja jako jedna z poczatkowych) ale Mariany z medykami nawet niszcza colosy ;)

W misji protossami gdzie atakuje CIebie ciagle hybdryda, mi najlawiej bylo grac combo zealoty + archony ( troche stalkow pod bylo , zeby moc ostatnia baze zniszczyc, ale 80% gazu poszlo na archony)

Aktualnie jestem w trakcie przechodzenia, wiec pytaj;o
[Edycja Dreathan - 22.07.2011 o 20:41]

[Edycja Dreathan - 22.07.2011 o 20:42]

PM Email
Krecik
Wiadomość [#6]: 22.07.2011 o 22:13

i'm what i'm

rinsy stim i tarcze
medyczki na speeda
czolgi na maksa
z bazy na pewno autorepair, turrety na maksa
air banshee jak kolega wyzej pisal

zostaje ci jeszcze duza pula punktow, wybierz na to co uwazasz ze bedzie potrzebne

--- MODERATING SC & SC2 ---
:*
"kto mi wlezie i zrobi bajzel w norce pierdolnę łopatą!"
Be original, be yourself
SC2 Profile
PM Email
Miras
Wiadomość [#7]: 23.07.2011 o 11:01

tez jestem wlasnie w trakcie przechodzenia na brutalu. Na pewno spytam. Dziękuję za podpowiedzi.

Trudny wybór bo planetary fortres koliduje w drzewku z wieżyczką ogniową. a dodatkowa energia dla specjalistów z samoregeneracją mecha.

PM Email Strona domowa
Krecik
Wiadomość [#8]: 23.07.2011 o 11:35

i'm what i'm

z tych technlogi to ja bralem:

wiekszy dmg
autorafineria
+1 do zbierania gazu
science vesel
nie p;amietam co tam bylo jeszcze

zergi mnie jakos tymi swoimi nie powalily ja bralem:
wiezyczke ogniowa na pewno
regeneracja pancerza
i wtedy mozesz wziac ten budynek do przejmowania zergow, przydatne jesli ostatnia misje chcesz zrobic niszczac siec nydusow wpierw

--- MODERATING SC & SC2 ---
:*
"kto mi wlezie i zrobi bajzel w norce pierdolnę łopatą!"
Be original, be yourself
SC2 Profile
PM Email
Razor
Wiadomość [#9]: 23.07.2011 o 12:56

up na energie i kazda misje robi sie ghostami i tankami pozniej xd

PM Email
Muradin
Wiadomość [#10]: 23.07.2011 o 13:26

P-P-Ponyface!

Miras napisał
Trudny wybór bo planetary fortres koliduje w drzewku z wieżyczką ogniową. a dodatkowa energia dla specjalistów z samoregeneracją mecha.

Regeneracja pancerza jest dość mało efektywna w porównaniu do upa energii. Weź jeszcze Science Vessel i masz niezłą naprawę jednostek. Regeneracja jest chyba tak samo szybka (albo trochę szybsza, w każdym razie nie wali w mordę prędkością) jak regeneracja zergowa.

A Planetary Fortress nie pada w sekundę i może robić SCV do naprawy. Chociaż wieżyczka ogniowa ładnie zjada zerglingi.

[Edycja Muradin - 23.07.2011 o 13:29]

PM Email
Asmodan
Wiadomość [#11]: 24.07.2011 o 02:07

Veni, Vidi, Diablo Vincit

Jeżeli chodzi o badania w laboratorium:

1. Ulepszenie prędkości ataku/ulepszenie ilości życia (oba przy wynajdywaniu ulepszeń ataku/pancerza) -> tu w zasadzie można wybrać jedno i drugie, choć ja zawsze preferowałem szybkość ataku w myśl, że im szybciej coś zabijesz, tym mniej obrażeń Ci to zada.

2. Orbital Depots/Micro Filtering -> zawsze brałem te drugie, ponieważ nie miałem problemu z supply blockiem. W większości wypadków gaz jest czynnikiem ograniczającym, więc większe wydobycie gazu = większa i szybciej robiona armia, co pomaga z achievmentami. Z kolei, jeśli ktoś ma problemy z supply blockiem to można też wybrać opcję pierwszą.

3. Automatyczna rafineria/Reactor w CC -> brałem automatyczną rafinerię i wydaje mi się, że to lepszy wybór. Być może w niektórych misjach na czas lepszy byłby ten reaktor, bo szybciej będziesz wydobywał minerały (szybciej się rozkręcisz), ale ja i tak brałem rafinerię.

4. Science Vessel - ze względu na nano-repair.

5. Tech Reactor - ta druga opcja raczej mało przydatna, bo w większości misji, gdzie atakujesz samą piechotą można spokojnie doczekać na wielkiego ballasmiley.gif

6. Ufortyfikowany bunkier - bo ta wieżyczka niewiele daje.

7. Planetary Fortress - dobrze robi za tanka w ostatniej misji, poza tym ani jej, ani tej wieżyczki ogniowej raczej nie nie używa.

8. Predator/Hercules - w sumie jedno i drugie średnio użyteczne, więc wybór swobodny. Ewentualnie można wykorzystać Herculesa w tej misji gdzie Kerrigan budynki przeszukuje, ale biorąc pod uwagę jak daleko jest on w techu to chyba i tak lepsze są medivaci.

9. Cellular Reactor - regeneracja mecha jest fajna, ale wolna i SCV z auto-repair i dual-fusion (szybsze tempo naprawy) powinien spokojnie dać sobie rade. Za to ten bonus do energii... Battlecruiser latający z 2 Yamato;) Ghost/Spectre z masą energii, Banshee z praktycznie nie kończącym się cloakiemsmiley.gif To pomagasmiley.gif

10. Ta wieżyczka spowalniająca, czy wieżyczka przejmująca to kwestia gustu. Ja tam osobiście wolałem tą pierwszą, ale ponoć da się przy użyciu przejmowania brood lordów w all-in vs Air zupełnie wyłączyć Kerrigansmiley.gif Kwestia gustu.

Researche z grupy must-have:

a) Baza:
- up na speed naprawy - bardzo cenne
- orbital command - dla mułówsmiley.gif

ja jeszcze brałem zawsze oba ulepszenia dla bunkra (to się w wielu misjach przydaje do obrony), ulepszenie na atak rozpryskowy dla Missle Turreta (dobre na mutaliski), autonaprawę budynków (przydaje się, bo czasami człowiek przeoczy, że budynek ma życie w czerwonym i potem go traci). Wydaje mi się, że warto brać te ulepszenia, bo moga się przydać.

b) Piechota:
- oba ulepszenia marine'a - bo to główna jednostka, której się używa
- ulepszone leczenie medyczki

ja jeszcze brałem zazwyczaj concussive shells dla maraudera, żeby móc jednego władować do bunkra i mieć to spowolnienie. Nie jest to jednak coś koniecznego. Słyszałem też, że ludzie chwalili sobie +2 armora dla firebata. Rzekomo firebat z +2 armora i +3 z normalnych ulepszeń przy wsparciu medyczek był świetnym tankiemsmiley.gif Ja jednak tego raczej nie brałem. Ewentualnie jeżeli chcesz robić najpierw misję z Reaperem, a potem z Hellionem to możesz władować kasę w ulepszenie zasięgu i obrażeń Reapera. Wtedy Reaper + Bunkier z kompletem ulepszeń i misja staje się banalnie prosta. Jest to jednak bardziej kwestia fanaberii, bo Reapera poza tą misją raczej się nie używa.

c) Mech:
- oba ulepszenia dla Siege Tanka

Zazwyczaj nie brałem tu nic więcej. Poza Siege tankiem w zasadzie mecha się rzadko używa. Diamondbacki, Helliony, Vulture'y i Goliathy są raczej mało użyteczne w misjach innych niż te, gdzie je się dostaje.

d) Air:

Tu w zasadzie nic nie jest konieczne, ale uważam, że warto wyposażyć Banshee w ten atak obszarowy (fajnie działa w all-in, bo obok nydusa zabija jeszcze parę jednostek, albo obok spore crawlera zabija nydusa) oraz ulepszenia dla Vikingów (zapewniają spokój ze wszystkim w powietrzu).

e) Dominion:
- Psionic Lash (jak weźmiesz Spectre).

Więcej nic tutaj nie brałem.

A co moim zdaniem lepiej nie brać?

a) Baza:
W sumie wszystko potencjalnie może się jakoś przydać, także nic nie jest tak do konca zbędne.

b) Piechota:
- G-4 Clusterbomb dla Reapera - Reaperów się nie używa poza 2 misjami, a ta umiejętność sama w sobie mało przydatna, więc... odradzam stanowczo.

Reszta tego, co tam jest może być, choć ja akurat nie inwestowałbym za bardzo ani życie Marauderów (bez stima w Singlu zostają w tyle za marinami, więc nie tankują), ani w obszar ataku Firebata (mariny dobrze koszą lekkie jednostki, więc Firebat nawet jeśli ma być tankiem to nie musi sobie z tym radzić).

c) Mech:
- Hellion i Vulture - jak dla mnie bardzo mało użyteczne jednostki, a ich ulepszenia nie zwiększają ich użycia. W singlu nie robi się Harassu robotników jak w multi, a na lekkich przeciwników starcza Marine ze stimem, zaś Vulture poza minami niewiele może. Miny natomiast moim zdaniem są raczej mało skuteczne.
- Goliath i Diamondback - też nie sądzę, by było trzeba inwestować w te jednostki, ale biorąc pod uwagę, że Goliath może być całkiem fajny na air, a Diamondback na opancerzone to może jeszcze, choć osobiście i tak bym odradzał, szkoda kasy

d) Air:
- Medivac - dropów poza misją, gdzie dostajesz medivaci się raczej nie robi, a do leczenia i tak bardziej nadaje się medyczka.
- Wraith - w air-to-air dużo słabszy od Vikinga, w air-to-ground dużo słabszy od Banshee.
- Battlecruiser - niby można, ale nie wiem, czy ładowanie masy kasy w ulepszenia dla niego jest rozsądne, zwłaszcza, że raczej za dużo się go nie używa.

e) Dominion:
- tu niby można wszystko... Choc nie wiem, czy inwestowanie w Thora byłoby dobrą opcją.

PM Email
BlekDef
Wiadomość [#12]: 25.07.2011 o 03:07

Konto skasowane

Ja grałem tak, jak ten koleś z małymi wyjątkami (wziąłem spowalnianie dla maruderów, szybsze dropy z medivaców, niepotrzebnie ulepszenie płomieni dla firebatów i darowałem sobie ulepszenia dla thorów, bo ich nie używałem, a z najemników dodatkowo jeszcze vikingi) i było bez większych problemów w zasadzie.
Ulepszenia w laboratorium http://www.youtube.com/watch?v=S8pw7PiPzZA
Zbrojownia i najemnicy http://www.youtube.com/watch?v=x987luW9MT0

Każden, kto mowę swą ojczystą kala i jej ortografię umyślnie plugawi, bądź nauczyć się jej nie chce,
ten jest jak dziwka pospolita, co dupy głupocie daje w zamian dysmózgię otrzymując.

Last
To nie treść gier wywołuje przemoc tylko lagi, bugi, nieprzemyślane rozwiązania, kiepski support i inni gracze.
PM Email
nabonid
Wiadomość [#13]: 25.07.2011 o 21:06

Ja dla planetary fortress jakos nie znalazlem zastosowania. Wole np. w ostatniej misji postawic 5-6 command center i zrzucac muly. Dzieki temu nie produkuje dodatkowych scv i mam wiecej slotow na armie.

PM Email
Asmodan
Wiadomość [#14]: 25.07.2011 o 21:22

PF dobre na Kerrigan - jeden PF skupia na sobie jej ogień i jak masz tak 5-6 naprawiających SCV to poza 3-4 tankami, które ona rozwala tym swoim instant kill skillem to nic więcej nie tracisz;) Plus ja zawsze na Kerri starałem się mieć novę, żeby nic więcej nie zawracało mi gitary;)

Gorzej jak robisz tego Achieva na przejście ostatniej misji z 1 novą. Ja to zrobiłem na hard

Choć faktycznie, poza ostanią misją to moja kompozycja ograniczała się do marine+medyk plus parę marauderów plus to, co akurat w misji dawalismiley.gif

[Edycja Asmodan - 25.07.2011 o 21:24]

PM Email
Miras
Wiadomość [#15]: 25.07.2011 o 21:36

Jak to teraz zrobić z tą sztuczką gdy mam już czołgi i zaczynam te protoskie misje, to zrobię je na easy dla punktów i przejdę pozostałe terran do konca, po czym wroce na brutal do protosa. Ponoc dzieki temu łatwiej mozna zrobic całosc na brutalu. Ktos ma dodatkowe pomysly?

PM Email Strona domowa
nabonid
Wiadomość [#16]: 25.07.2011 o 21:37

Kerrigan ma hardened shield i czolgi to najgorsza opcja na nia. Ja robie podobnie jak ty, nova jak wychodzi na prosta do bazy i potem 50 marines na stimie zjada ja w kilka sekund. Tylko trzeba mikrowac jak rzuca aoe. Inna opcja na nia to upowane w zbrojowni banshee.

PM Email
Asmodan
Wiadomość [#17]: 25.07.2011 o 21:43

Ja nie widzę w tym sensu. Przejście protosskich na easy i brutalu od razu da Ci dokładnie tyle samo punktów do badań, więc why bother?

Swoją drogą - do protosskich na brutalu:
I misja - po prostu uważaj na zeratula
II misja - szybko bardzo zacznij robic wojsko, praktycznie najszybciej jak się da i tyle. W ten sposób obronisz się przed paroma pierwszymi atakami hybrydy, które mogą być nieco zaskakujące.
III misja - bądź bardzo, bardzo agresywny podczas tego czasu jak nie atakują.

IV misja - ja grałem ground na początku, z Immortalami (! - dobrze radzą sobie z hybrydami i nie giną jak muchy od nich), Colo tylko na początku grałem, potem sensu nie byłem. Jak tylko dają Phoenixy to koniecznie podnoś Hybrydy w powietrze. Jak dadzą Voidy to idź powoli w Air plus cannonki. Cały czas podnos hybrydy w powietrze - ratuje skórę. W tej misji jest jeden krytyczny moment - zdaje się przed dostaniem Voidów czy zaraz jakoś po. To wypada gdzieś tak koło końcówki tego czasu z Archiwum. Jezeli to przetrwasz i dożyjesz do pojawienia sie Carrierów to spokojnie można ciągnąć mnóstwo killów. Oczywiście 3 atak, 3 def, 3 shield dla wszystkiego NAJSZYBCIEJ JAK SIĘ DA.

Nabonid, faktycznie - na brutalu też ją marinsami na stimie brałem. Chyba najlepsza opcja. Minerałów i tak masz od zarąbania przez całą misję, więc nawet jak Ci zje te 50 marinsów to no problem, szybko zrobisz kolejnych.

Ponoć Snipe czy Psionic Lash dobrze się sprawdzają, ale mi to jakoś nie pasowało.

Osobiście polecam poradnik na youtube - ZAI. Dobrze te misje zrobiłsmiley.gif Ja korzystałem z jego filmików i wszystko gładko poszło, moze poza misją z odynem.

[Edycja Asmodan - 25.07.2011 o 21:52]

PM Email
Muradin
Wiadomość [#18]: 25.07.2011 o 22:07

P-P-Ponyface!

Ostatnia misja Protosska jest banalnie prosta jak zrobisz prostego walla.

Postaw parę dodatkowych Gateway i up je w WG. Potem przyzwij od uja DT i zrób z nich walla na każdym z tych mostów. Nie zapomnij zrobić ich na Hold Position. Zeratula też tam gdzieś walnij.
Potem idź w Stargate i massuj Voidy i parę feniksów. Ustaw je wszystkie pod hotkeya (+ hero) i obserwuj każdy spawn point, kiedy pojawiają się tam zergi. Twoim zadaniem jest szybkie zabicie Overseera, żeby nie wykrył DT. Poza tym zabijaj Muty i Brood Lordy. Kluczowe jest utrzymanie przy każdym spawnie observera (jak padnie to go szybko zamień), by w porę zauważyć Overseera. Dodatkowo postaw kilka cannonów w całej bazie (kilka = w(wulg.)), aby broniły Ciebie przez nydusami. Tą taktyką dojedziesz spokojnie do pierwszych banelingów (archiwa się schowają, powinieneś już mieć zaliczone 2,5k zabitych robali). Ważne są upy dla air i ciągła obserwacja spawnów, w międzyczasie ustaw sobie podobnego walla na rampach w bazie i cofnij się tam gdy dodatkowe zadanie będzie zaliczone. Pamiętaj by ciągle budować voidy, parę feniksów i cannony. Potem także carriery tak dla picu można zrobić.

Masz linka do tego sposobu na YT:
http://www.youtube.com/watch?v=e7xQPUsnx7c

A co do przedostatniej misji protossów (z Overmindem), jak nie zależy Ci na punktach badań, to możesz zrobić speedruna:
http://www.teamliquid.net/f(...)d=140721
Mi się osobiście nie udało po drugiej macce.

Asmodan napisał
Ponoć Snipe czy Psionic Lash dobrze się sprawdzają, ale mi to jakoś nie pasowało.

Dość dobry sposób jeśli w porę zrobi się ponad 20 (chyba) Spectre i znacznie więcej Ghostów. Najlepiej massować marinsy i jak się ma Psi Disruptor to wspomóc siebie mutalami.

[Edycja Muradin - 25.07.2011 o 22:10]

PM Email
nabonid
Wiadomość [#19]: 25.07.2011 o 22:52

Miras: Robisz prawidlowo. 9 misja to obrona wiertla (szybciej nie mozna). Potem protosi. Jak chcesz jakis konkretny przewodnik z filmami to wejdz na you tube na kanal Psy starcraft i tam Zai zrobil wszystko w mozliwie najprostszy sposob (m&m rzadzi). Plus to dodatkowo smieszny komentarz. Wsumie to ja wrzuce linki:
1. Liberation Day
2. The Outlaws
3. Zero Hour
4. The Evacuation
5. Smash&Grab
6. The Devil's Playground
7. The Great Train Robbery
8. Outbreak
9. The Dig
10. Whispers of Doom
11. Sinister Turn
12. Echoes of the Future
13. In Utter Darkness p1 In Utter Darkness p2
14. Cutthroat
15. Safe Heaven
16. The Moebius factor
17. Welcome to the Jungle
18. Ghost of a Chance
19. Supernova
20. Maw of the Void
21. Engine of Destruction
22. Media Blitz
23. Safe Heaven
24. Breakout
25. Piercing the Shroud
26. Hell's Gate
27. Shatter the Sky
28. Belly of the Beast
29. All In

PM Email
Asmodan
Wiadomość [#20]: 25.07.2011 o 23:24

Też korzystałem z Zai'asmiley.gif Fajnie się oglądało te jego castysmiley.gif Cały czas brzmiał jakby robił te misje albo po pijaku, albo na niezłym kacu, albo niewyspany, albo dowolna kombinacjabiggrin.gif

W każdym razie, jego poradniki same w sobie dobresmiley.gif

PM Email
REKLAMA
Strona 1 z 2.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :