Dziś jest: Niedziela, 5 grudnia 2021, godzina 22:05
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Niski dmg arcane mage

Sebastek
Wiadomość [#1]: 13.07.2011 o 22:07

Konto skasowane

Może to wydać sie dziwne ale mam problem z dmg arcane maga. Mój build to: http://eu.battle.net/w(...)advanced Choć starałem się postępować zgodnie z poradnikiem dla rajdujących magów, zamieszczonym na tym forum, moje dmg jest żałośnie niskie i wynosi obecnie na lalce 11k. Staram sie postępować jak w poradniku, tzn. dzielę walkę na fazy: 1 - 4X AB, potem 2 - odpalanie wszystkich CD i spalanie many do ok 35%, faza 3 - regen many i utrzymywanie jej na wysokim poziomie, w tej fazie biję AB, A. missliess (gdy tylko procnie) i A. Barrage. Może staty mam źle ustawione, choc staram sie je ciągnąć tak by uzyskac 17% hita, ok 16-17% haste i mniej więcej tyle samo crita (ale jeszcze tego nie osiągnąłem). W każdym razie moje dmg jest znacznie poniżej oczekiwań.
Proszę o pomoc, będę wdzięczny za wszystkie uwagi na temat.

Reap3r0
Wiadomość [#2]: 13.07.2011 o 22:19

Konto skasowane

Czesc

kilka porad po 1 brak podstawowych enchantów i 1 gemu w pasie to jakies 1k dps + , Co do samego buildu to wywalił bym fire power na rzecz Improved arcane explosion

Po 2 masz duzo za malo hita wedlug mnie minimum to 16,9% , oraz zamalo mastery a za duzo crita , wiec cały nie zreforgowany crit zmien na mastery , polecam rawra na poczatek , pomoze ci dobierac gear . nie masz wyskilowanych profesji a to tez wplywa na dps .

"Obawiam się dnia, kiedy technologia weźmie górę nad stosunkami międzyludzkimi. Świat będzie miał pokolenie idiotów."
Sebastek
Wiadomość [#3]: 13.07.2011 o 22:29

Konto skasowane

No wlasnie z tym improved arcane explosion jest różnie w różnych poradnikach, i sam już nie wiem. W wielu w ogóle sie tego nie poleca, dlatego i ja z tego zrezygnowałem i jako aoe używam blizzarda, ze względu na to że nie muszę wchodzić w strefę meele jak w arcane explosion. Jak śledziłem recounty innych magów, to gro dmg robili z AB, troche z A. Missiless i A. Barrage, natomiast Dmg z A. Expl. było śladowe. Może jednak tak mi sie tylko wydaje i skill ten ma większe znaczenie. Co do enchantów to jasne, w miarę możliwości finansowych będę je uzupełniał.

Validus
Wiadomość [#4]: 13.07.2011 o 23:23

Konto skasowane

AE jest bardzo dobrą opcją jeśli chodzi o AoE dla Arcane. I to najlepszą. Proste używanie 4 stacki AB, 3-4 AE, AB, 3-4 AE itd.
Jeśli chodzi o walki to Arcane jest po prostu single target buildem. Zazwyczaj dlatego brak w nim talentów nastawionych na AoE jak właśnie te talenty w Arcane Explosion.
Takich walk gdzie na dobrą sprawę ten talent jest przydatny jesy naprawdę niewiele.
Na pewno do nich zalicza się Lord po prawej w Fireland. Ale chyba to tyle ;p (no może jeszcze pająk zależy od tego jakie masz zadanie). Dlatego właśnie generalnie ludzie nie marnują punktów w ten talent.

Styl grania masz dobry, zapewne problemem jesr gear (przepraszam najmocniej ale nie mm czasu nawet spojrzeć na armory). Zada jest taka, że Arcane jest tym lepszy im lepszy gear się posiada przy czym jest to trochę nie fair gdyż większość nowych walk w firelandach jest właśnie pod Arcane zrobiona, a szkoda.
Pozdrawiam i grunt to wciąż praktykować smiley.gif

Sebastek
Wiadomość [#5]: 14.07.2011 o 00:08

Konto skasowane

Widzę że, tak samo jak w przypadku fury warriora, którym grałem, u arca maga też gear jest kluczowy. Problem polega na tym że na poziomie 82, mając 0k. 290 ilvl. robilem dps bardzo zbliżony do tego co obecnie (choć teraz mam ilvl 357). To wlaśnie mnie zalamuje, że nagle jakbym spadł w przepaść. Troche przeczy to temu że im lepszy gear tym większy dmg. Z pewnością masz rację że praktyka czyni mistrza, więc praktykuję ale już ręce mi opadają i po prostu chcialbym pojść na latwiznę, żeby ktoś powiedział mi co źle robię i jak to naprawić.

Validus
Wiadomość [#6]: 14.07.2011 o 06:35

Konto skasowane

Ja postaram się pomóc (jak choćby z doborem gearu) tylko po prostu muszę znaleźć czas a tego ostatnio mam mało.
Może dziś wieczorem (nie obiecuję).
Pozdrówki

Sebastek
Wiadomość [#7]: 14.07.2011 o 11:44

Konto skasowane

Fajnie by bylo, gdybyś znalazł czas. Czytając Twój poradnik dla magów widzę że znasz tą klasę od podszewki smiley.gif W tym moja nadzieja, bo mag z niskim dmg przedstawia żałosny widok.

Validus
Wiadomość [#8]: 14.07.2011 o 19:34

Konto skasowane

ok, w gearze wiele zmienić się nie da na tą chwilę.
Polecam zaznajomić się z rawrem który idealnie wskaże jak dobić do hit capa i poprzemieniać niektóre gemy wraz z reforgem.
Na kukle proszę nie trenować dpsu gdyż dla Arcane kukła nie jest dobrym potwierdzeniem dpsowych możliwości.
Jeśli porusza się Pan po nowej raidowej instancji to polecam również używać Magic Apsorbtion za pomocą Mage Ward, gdyż po prostu tam w wielu miejscach jest to możliwe.
Tak poza tym wszystkim to ja nie widzę jakichś takich theorycraftowych minusów. Rawr na pewno sporo pomoże. Dlatego proszę go poznać, a później praktykować praktykować i praktykować.
Aktualnie z ARcane gear jest dlatego istotny ponieważ po prostu im więcej Inta tym bardziej można pozwolić cobie na spamowanie ARcane Blasta.
Załóżmy, że Pan przy starcie walki osiągnie 40-50k dpsu przy swoim gearze.
Ja przy swoim osiągam jakieś 60-70k.
Mag z method co można zobaczyć na filmiku na mmo podczas zabijania pana B 80-90k dps.
To są spore różnice.
Dlatego w pewnym momencie jedynym co gracza blokuje jest właśnie sprzęt. Bo zdolności przychodzą z czasem i już pozostają.

Sebastek
Wiadomość [#9]: 14.07.2011 o 21:30

Konto skasowane

Dzięki za porady. Hmm, spodziewalem sie, przyznam, że znajdziesz coś co jest bardzo nie tak u mnie, bo niski dps MUSI z czegoś wynikać. A tu wszystko jest w zasadzie ok. tylko pacjent ledwie zipie smiley.gif No dobra, będę praktykował i sprawdze tego Rawra, którego polecasz. Nie wiem, czy koledzy z gildii mowiąc że robią po 20 k dps z podobnym jak ja gearem robią sobie jajka ale mnie to troche doluje. Trochę też jestem w kropce z powodu bardzo oficjalnego tonu Twojej wypowiedzi (czuję sie jak dyrektor). Ale co tam , moze w przyszlości zostane prezesem np. Orlenu labo innej big firmy smiley.gif
Pozdrawiam

macko1
Wiadomość [#10]: 14.07.2011 o 22:44

Konto skasowane

napisz wszystko dokladnie jak bijesz, bo nawet z takim gearem i bez enchantow 11k to jest strasznie malo

Validus
Wiadomość [#11]: 14.07.2011 o 22:59

Konto skasowane

Sebastek napisał
Dzięki za porady. Hmm, spodziewalem sie, przyznam, że znajdziesz coś co jest bardzo nie tak u mnie, bo niski dps MUSI z czegoś wynikać. A tu wszystko jest w zasadzie ok. tylko pacjent ledwie zipie smiley.gif No dobra, będę praktykował i sprawdze tego Rawra, którego polecasz. Nie wiem, czy koledzy z gildii mowiąc że robią po 20 k dps z podobnym jak ja gearem robią sobie jajka ale mnie to troche doluje. Trochę też jestem w kropce z powodu bardzo oficjalnego tonu Twojej wypowiedzi (czuję sie jak dyrektor). Ale co tam , moze w przyszlości zostane prezesem np. Orlenu labo innej big firmy smiley.gif
Pozdrawiam

hahaha
sorry za tą oficjalke ;p
Chociaż oczywiście życzę bycia dyrektorem, podobno to przyjemny zawód ;-)
Rawr przede wszystkim. To on podwyższy Ci statystyki. Teraz może nie działa idealnie ale optymalizacje wykona Ci porządnie bo sprawdzałem.
Myślałem, że powiem Ci coś na podstawie waszych logów z raidów ale ich nie macie. Generalnie 11k na kukle to chyba nie jest jakaś tragedia (ja nie wiem, bo ja nie próbowałem się na kukle =D). Napisz na raidzie ile dpsu robisz.

Sebastek
Wiadomość [#12]: 14.07.2011 o 23:07

Konto skasowane

Tez myśle że to malo. A wiec tak: najpierw 4XAB, potem odpalam wszystkie CD jakie mam i spamuje AB do osiągnięcia ok. 35% many. Potem Evo i regen many, po czym 3XAB, A missiles, A barrage aż do zejscia cd z evo.W tej fazie nie trzymam się sztywno 3XAB ale jak A. missiles procnie szyciej to strzelam z tego. Chodzi mi o to żeby mana byla na jak najwyższym poziomie. Po tym jeszcze raz wszystko od nowa. Przy czym to jest na bossach które mają dużą ilość hp. Jak chodzę na Zul-e to też staram sie tego trzymać ale na addach, jeśli jest ich bardzo dużo (ok 10) to daje blizzard, po tem ABX4 na wybranym addzie, A. missiles i dalej AB na następnym itd. Na addach trudno mi trzymać się faz jak na bossie, więc obserwuje swoje cd i jak tylko coś jest do włączenia to to wlączam. Jeśli Addy nie padają po pierwszym blizzardzie to włączam następny, aż do momentu gdy liczba addów spada do jakichś 6, wtedy biję AB i A. missiles. Nie wiem czy wystarczająco obrazowo to opisałem. Może tu tkwi błąd i da sie coś poprawić?

To byla odpowoedz na pytanko Macko1 smiley.gif

Ghaar
Wiadomość [#13]: 14.07.2011 o 23:12

Konto skasowane

Sam jestem poczatkujacy i gear mam duzo gorszy. Ale w zul aman bije 11,5k caly czas.NIe uzywam wogole blizza.MOja rotacja wyglada tak :AB , Ab , Ab i tak dalej.Nie jest to moze zabojczo skomplikowane ale daje wycisnac max dmg.
moje armory
http://eu.battle.net/w(...)t/simple
zobacz tutaj.
http://elitistjerks.co(...)pendium/

[Edycja Ghaar - 14.07.2011 o 23:13]

[Edycja Ghaar - 14.07.2011 o 23:19]

mag
Sebastek
Wiadomość [#14]: 14.07.2011 o 23:35

Konto skasowane

Validus
No wlaśnie na rajdy nie chodzę, m.in z tego powodu, nie chce sie blaźnic. Czasem chodzę na trashe i w zasadzie robie dps podobny, czyli tak 10-12k. Ostatnio na Zulach mialem bez frostburn formula 14k, ale to jakiś rekord był.
Zresztą stosunkowo od niedawna gram magiem, więc na razie staram się ogarnąć klasę. Może nie widziałbym wielkiego problemu ale, jak pisałem wcześniej, gdy byłem na 82 lev to robiłem dps porównywalny z tym co teraz, stąd załamka. Bez jakiejś znaczącej zmiany w stylu gry ale za to z lepszym gearem, nagle jakbym spadł na łeb w rankingach. Staram się kolekcjonować gear, gemować odpowiednio i enchantować ale mam wrażenie jakby to było na nic. Nie użalam sie ale po prostu chciałbym widziec jakąś drogę rozwoju dla swojego maga, dlatego przyjme na klate nawet brutalne uwagi, byle pchnęły sprawe do przodu.

Ghaar
Dzięki za link do Rawra, to rzeczywiście przydatny program. A co do rotacji, to jak sprawdzałem różne warianty na lalkach, spamowanie AB sprawdza się najlepiej, jednak czasem trzeba to przerwać bo strasznie mane pali i przy dłuższych walkach jest nie do utrzymania. A niestety każda przerwa pociąga za sobą spadek dmg sad.gif

[Edycja Sebastek - 14.07.2011 o 23:40]

Validus
Wiadomość [#15]: 15.07.2011 o 06:48

Konto skasowane

DPSem zacznij się zatem marwtić jak pójdziesz na raidy, a nie na traszu czy na 5hc. To bezsensu.
PS Nie uzywaj Blizzarda tylko ARcane Explosion najlepiej ze zestacowanym AB.

Sebastek
Wiadomość [#16]: 15.07.2011 o 09:33

Konto skasowane

Dobra, może masz racje. Myślalem tylko że z takim dps-em jaki robie obecnie, nie mam co sie pchac na rajdy i chciałem go poprawic. Dzięki za cenne uwagi.
Pzdr

Validus
Wiadomość [#17]: 15.07.2011 o 21:54

Konto skasowane

Nie ma sprawy. Jutro wyjeżdżam na zasłużone ponad tygodniowe wakacje i jeśli będziesz miał jakiekolwiek pytania śmiało pisz. Po powrocie na pewno spróbuję odpowiedzieć, tylko potrenuj po prostu raidowanie smiley.gif TO jest całkiem ale to całkiem inna bajka niż piątki.
Pozdrówki smiley.gif

REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :