Dziś jest: Piątek, 20 października 2017, godzina 05:24
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: TvP - Problem z 4gate all-in

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |   >   >>     Ostatnia
ShadowDancer
Wiadomość [#81]: 13.11.2011 o 13:30

Ravager

Ale nikt nie mówi, że gościu powinien massować sentry.

SC 2 to gra błędów. Nie ma wyćwiczonego multitaskingu. Tak samo nie ma wyćwiczonego stawiania supply, żeby sie nie zablokować.

Tak jest w niskich ligach. Potem praktycznie nie zdarza się np. supply block, bo wszyscy mają to wyćwiczone.

Gra to się z jednego gazu, on miał ogólnie 17 probek, wybiłem mu 3 probki jedną scv smiley.gif

I rozumiem, że to był dla ciebie wymagający przeciwnik?

A gdy go atakowałem rzuciłem scana, żeby zbić sentry stojące przy rampie.

Forcefield ma range 9. Marine 6. Przypominasz mi gościa, który chciał hydrami snipować colo.

Zety idzie wymicrować dzieląc armie na kilka części i uciekanie marinami, które są atakowane, a zety je gonią, pozostałe mariny zadają dmg. Fakt, jest to trudne, ale takimi rzeczami wygrywa się gre.

Ciekawe jak będziesz micrować, jak z przodu masz zety a z tyłu forcefieldy.

Skoro mi zostawił 1 scv przy życiu i 6-7 marines to raczej się koleś podnieca i kończy grę na jednej bazie. Uratowało mnie tylko dobre micro na rampie i imba mule. Nie wiem po co ma techować, skoro ja mam kase tylko na mariny.

No widzisz. A kiedyś dojdziesz do poziomu, na którym gracze będą grać z zimną krwią i nie zaatakują 30 marines na rampie, choćbyś nie miał wcale scv i command centerów.

Co do 4 gate, to oświecę cię, ale są różne wersje 4 gate, z 1 gazem i z 2 gazami. I nie jest tak, że jak masz 1 gaz, to dostajesz bana na sentry. Nie mówię, że gościu powinien od początku massować sentry, tylko powinien się DOSTOSOWAĆ do sytuacji. Mając przeciwnika zamkniętego na 1 bazie, nie atakować go, tylko założyć containa.
Równie dobrze mógłbym ci pokazać repa, jak terran na ślepo massował marudery i pocisnąłem go voidami. I voidy są imba.

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
PM Email
ZombieSlayer
Wiadomość [#82]: 13.11.2011 o 19:56

Zgubiłem się. Jaki 4 gate? Koreański? Z 1 gazem na zbierzenie 50 gazu? Na 1 regularny? Na 2 regularne? All-in czy otwierający?

Znany pod nickiem : Jestempr0Debil yabol.gif
POSŁUCHAŁEM SZATANA diablotin.gif
Gram w StarKrafty i nie mam życia biggrin.gif biggthumpup.gif
PM Email
i20918
Wiadomość [#83]: 13.11.2011 o 20:04

ShadowDancer napisał
Ale nikt nie mówi, że gościu powinien massować sentry.

P miał jedno sentry i wystarczył jeden ff gdy marinsi schodzili z rampy by zakończyć grę(guardian shield też mógł być). Tyle że P go nie użył(w ogóle stracił masę jednostek przez brak micro). Prawda jest taka że T tej gry nie wygrał, to P ją przegrał. Mógł zrobić cokolwiek containa, masować gaty, ekspansję, nawet tech, ale zamiast tego rozluźnił się i czekał na gg.
ZombieSlayer napisał
Zgubiłem się. Jaki 4 gate? Koreański? Z 1 gazem na zbierzenie 50 gazu? Na 1 regularny? Na 2 regularne? All-in czy otwierający?

To oglądnij repa, będziesz wiedział.

Idioci usiłują na ogół wyglądać inteligentnie, mało jest osób wystarczająco inteligentnych, aby mogły sobie pozwolić na wygląd idioty.
PM Email
ac1d
Wiadomość [#84]: 13.11.2011 o 20:09

niejadek: twoj przeciwnik mial 17 probek robiac 4g? marinami bez stima sie dobrze bije zety w early game, zwlaszcza w towarzystwie sentry i potencjalnych g-shieldow/force fieldow? nikt nie uzywa guardian shielda?

NAPRAWDE smiem twierdzic, ze silver to twoja liga, a moze i nizej.

PM Email
Sulphuriell
Wiadomość [#85]: 13.11.2011 o 21:29

niejadek napisał
@Sulphuriell ściągnij repa i później komentuj, bo założę się, że nigdy nie grałeś na ladderze na GM.

Pierdolę twoje repy, w świecie SC jesteś nikim = nie mam żadnego powodu, żeby oglądać twoje gry. Jak zamierzasz pisać porady dla bronzóf - ok, ale w innym temacie.

Nie wiem też, w którym momencie temat dyskusji zmienił się z "TvP - Problem z 4gate all-in" na: "Pan Pyszałek i jego cudowny replay, który wszyscy powinni obejrzeć"

[Edycja Sulphuriell - 13.11.2011 o 21:39]

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
PM Email
niejadek
Wiadomość [#86]: 14.11.2011 o 14:09

Sulphuriell napisał
niejadek napisał
@Sulphuriell ściągnij repa i później komentuj, bo założę się, że nigdy nie grałeś na ladderze na GM.

Pierdolę twoje repy, w świecie SC jesteś nikim = nie mam żadnego powodu, żeby oglądać twoje gry. Jak zamierzasz pisać porady dla bronzóf - ok, ale w innym temacie.

Nie wiem też, w którym momencie temat dyskusji zmienił się z "TvP - Problem z 4gate all-in" na: "Pan Pyszałek i jego cudowny replay, który wszyscy powinni obejrzeć"

[Edycja Sulphuriell - 13.11.2011 o 21:39]

Ale ty masz nasrane, wielki Pan. Ja przynajmniej gram na GM na ladderze.
Temat to 4gate ALLIN, więc do kur** wiecie jak coś takiego wygląda ? Na pewno to jest grane na 2 gazach... NOT !!!!!!

Dałem Wam przykład, że należy rzucić SCV do ataku, a nie biedolić głupoty.

@ac1d

Ile miał prob to sobie zobacz na repku, powinien mieć 21. Ja wysłałem scv na scouta i mu wybiłem nią ze 3 probki, więc później chyba miał 17.
Mariny robisz tylko po to, żeby sie wybronić. Wystarczy dobry split przy ataku i nie ma ff dla mnie. Fakt, że zginą ci ze 3 mariny, ale to jest darmowe przy expie i dodatkowym mule. Jedyny problem to jest ten guardian shield, bo jest niesamowicie dobry, ale mało komu chce się go używać. Jak już rzucą ff to jest to maks skill tosa.

@ShadowDancer

Jeżeli myślisz, że każdy gra na 100 % i całkiem serio w Masterze to pogratulować Ci. Ja czasami troluje i mam beke. W zeszłym sezonie osiągłem coś koło 75-25 w/l w masterze i nie uważam się za PRO, bo gram for fun. W każdej grze robie głupie błędy, supply blocki mam, podejmuje złe decyzje, ale ja z tego nie żyje.

I rozumiem, że to był dla ciebie wymagający przeciwnik?

Tak i to bardzo... NOT.
Większość osób by wyszła jakby straciła wszystkie scv i 90 % armii zostawiając przy życiu 1 scv i 6? marinów na rampie.

Forcefield ma range 9. Marine 6. Przypominasz mi gościa, który chciał hydrami snipować colo.

Powiedz mi jeszcze, że ma widoczność taką, iż widzi kiedy nadchodzę i jest już wcześniej przyszykowany do rzucenia ff... Większość osób popełnia ten błąd, że daje za blisko sentry i ja na to liczyłem.

Ciekawe jak będziesz micrować, jak z przodu masz zety a z tyłu forcefieldy.

Split przed atakiem, wiadomo, że stracisz coś tam, bo po to jest rzucany ff, ale nie dużo. Jak uważasz, że to jest imba to gl.

No widzisz. A kiedyś dojdziesz do poziomu, na którym gracze będą grać z zimną krwią i nie zaatakują 30 marines na rampie, choćbyś nie miał wcale scv i command centerów.

30 marinesów to miałem pod koniec gry. Protosowi urwiesz pare jednostek z głównej armii i ma pograne.

@i20918

P miał jedno sentry i wystarczył jeden ff gdy marinsi schodzili z rampy by zakończyć grę(guardian shield też mógł być). Tyle że P go nie użył(w ogóle stracił masę jednostek przez brak micro). Prawda jest taka że T tej gry nie wygrał, to P ją przegrał. Mógł zrobić cokolwiek containa, masować gaty, ekspansję, nawet tech, ale zamiast tego rozluźnił się i czekał na gg.

No jak widzisz popełnił błąd. Był za pewny siebie, że wygrał już grę po ubiciu wszystkich scv.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nie wiem po co się napinacie. Temat to 4gate allin. Jako jedyny dałem repa jak wygrać z 4 gate allin, a wy (wulg.)i*** głupoty, że toss noob, że nie zrobił sentry tyle ile trzeba, że są różne 4gate, ale tu jest mowa o 4gate allin, a ktoś mówił, żeby koleś stawiał expa i techował. No kur** ja cie proszę przeczytaj temat. Na ladderze jak ktoś gra 4gate albo timing z 2 baz 6 gate i mu to nie wyjdzie to pisze gg, a nie próbuje coś jeszcze ugrać.

Nie jestem jakiś uber pro, ale chce pomóc chłopakowi. Sam byłem w brązie i grałem jak noob, nie wiedząc jak zrobić stim packa. Doszedłem do mastera, grając na GM, więc jestem zadowolony. Nikomu nie musze nic udowadniać , bo i tak Was to nie będzie obchodzić. Jak możecie to dajcie jakieś repki i mówcie na temat. Każdy toss gra swojego 4 gate, może zrobić inne rzeczy, ja zagrałem to tak jak umiałem najlepiej i wygrałem. Wynik jest najważniejszy. Jak ktoś pamięta gre Naniwa vs Huk, gdzie naniwa miał przewagę 40 supply, 2 bazy i pare colo, a huk poszedł w darki, zesnipował obsa i zniszczył robo. Wygrał, a nie powinien. Tak samo w tej grze. Powinienem przegrać, a wygrałem.

PM Email
ShadowDancer
Wiadomość [#87]: 14.11.2011 o 14:58

Ravager

Sorry, ale sam przyznajesz, że wygrałeś przez błędy tossa, a nie dzięki swojej super strategii. Więc nie doradzaj komuś czegoś, co jest konkretnym kretyństwem.

ONLY ROCK'N'ROLL

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
PM Email
i20918
Wiadomość [#88]: 15.11.2011 o 00:04

niejadek napisał
Nie wiem po co się napinacie. Temat to 4gate allin. Jako jedyny dałem repa jak wygrać z 4 gate allin, a wy (wulg.)i*** głupoty, że toss noob, że nie zrobił sentry tyle ile trzeba, że są różne 4gate, ale tu jest mowa o 4gate allin, a ktoś mówił, żeby koleś stawiał expa i techował. No kur** ja cie proszę przeczytaj temat. Na ladderze jak ktoś gra 4gate albo timing z 2 baz 6 gate i mu to nie wyjdzie to pisze gg, a nie próbuje coś jeszcze ugrać.

Nie jestem jakiś uber pro, ale chce pomóc chłopakowi. Sam byłem w brązie i grałem jak noob, nie wiedząc jak zrobić stim packa. Doszedłem do mastera, grając na GM, więc jestem zadowolony. Nikomu nie musze nic udowadniać , bo i tak Was to nie będzie obchodzić. Jak możecie to dajcie jakieś repki i mówcie na temat. Każdy toss gra swojego 4 gate, może zrobić inne rzeczy, ja zagrałem to tak jak umiałem najlepiej i wygrałem. Wynik jest najważniejszy. Jak ktoś pamięta gre Naniwa vs Huk, gdzie naniwa miał przewagę 40 supply, 2 bazy i pare colo, a huk poszedł w darki, zesnipował obsa i zniszczył robo. Wygrał, a nie powinien. Tak samo w tej grze. Powinienem przegrać, a wygrałem.

Ludzie się nie napinają bo daleś repa który nie pokazuje jak obronić się przed 4-gatem ale jak tobie udało się wygrać. To zasadnicza różnica.
Popatrz tu
http://www.youtube.com/watc(...)bedded#!
Gracz radzi jak grać gasless FE na Taldarim Altar, przetestowałem to i całkiem ładnie działa.
W twoim repie zobaczyłem dokładnie to samo co spotykało mnie gdy próbowałem zagrać powyższe otwarcie na tej mapie(cavernsach) i przeciwnik poszedł w 4-gate. Przeciwnik obchodzi moją linię obrony i w najlepszym razie muszę ewakuować scv i oc do maina, po czym dostaje containa. Jeśli próbuje wyjść to leci ff w połowę mojej schodzącej po rampie armii(a nawet jeśli przeciwnik sobie zapomni to najczęściej rozstawi sobie ładny okrąg z jednostek i rozstrzela schodzące jednostki). Może być to dla ciebie szokiem ale ludzie już w srebrze/goldzie potrafią to poprawnie wykonać(może nie zawsze i nie idealnie co do sekundy ale zawsze). Twój przeciwnik jednak z jakiś niejasnych dla mnie powodów po zrobieniu 4-gata zagrał jak bronz(OK mógł sobie myśleć że wygraną ma już w kieszeni, ale jednak GM chyba do czegoś zobowiązuje ? ) Dlatego jeśli wiesz jak na cavernsach obronić się przed 4-gatem to z chęcią cię wysłucham(rep też nie zaszkodzi).
A tak na marginesie to można by wysłać tego repa do lagtv czy do jakiegoś castera jako epic 4-gate fail.

Idioci usiłują na ogół wyglądać inteligentnie, mało jest osób wystarczająco inteligentnych, aby mogły sobie pozwolić na wygląd idioty.
PM Email
kolorek
Wiadomość [#89]: 15.11.2011 o 00:26

oglądałem repa:

wniosek jest taki,ze twój OP miał słabe micro i jeszcze słabsze podejmowanie decyzji. Kluczowy był moment jak 4 zety biły puste bunkry zamiast pomóc stalkerom z scv, gdyby wysłał zety na górę to nic byś nie zrobił bo zabijał by wychodzące z baraków mariny na bieżąco. Co do reszty gry... sporo błędów, na oko silver. Pozdrawiam

[Edycja kolorek - 15.11.2011 o 00:32]

[Edycja kolorek - 15.11.2011 o 00:38]

PM Email
niejadek
Wiadomość [#90]: 15.11.2011 o 01:22

ShadowDancer napisał
Sorry, ale sam przyznajesz, że wygrałeś przez błędy tossa, a nie dzięki swojej super strategii. Więc nie doradzaj komuś czegoś, co jest konkretnym kretyństwem.

Pokazał bym ci mecz Thorzaina co zrobił dokładnie to samo co ja, ale na Meta. Nie wiem na kogo grał , więc nie znajde. Po meczu mówił, że nie przejmował się stratą scv, bo miał mule.
Na pewno grasz lepiej ode mnie, nie wątpie. Nie wiem czy wiesz, ale niektórzy nie grają na 100 % i są zmęczeni grą, więc sc2 to jest gra błędów. Zagraj turniej 5-6 godzin na 100 % i udowodnij swojego skilla. Zagrałem tak nie inaczej i wygrałem. Nie wiem czego nadal się czepiasz. Może dlatego, że byś wyszedł po stracie wszystkich scv.

@i20918

Koleś zrobił 4gate i wygrałem na niego. Jakbym przegrał i założył topic to pewnie masa expertów, by mi doradziłą co źle zrobiłem itp. Ja ziomeczki chce wam doradzić jak można zagrać na coś takiego. Sam przyznaje, że koleś się za bardzo podniecił i dlatego wygrałem. Miałem dobre micro na rampie i to mnie uratowało po prostu.

Jak grać na xelnaga ? Graj 4 raxy zamiast 3. Jest to mapa z otwartym naturalem, więc możesz uciekać przed ff. Jak cofniesz się do maina to rób tak jak ja, czyli ruszaj marinami, żeby koleś nie wiedział kiedy zejdziesz. Nawet jak będzie miał dużo wojska, a ty i tak go przemasujesz z 4 raxów. Już nie mówię jak będziesz miał więcej niż 1 scv tak jak ja. To możesz spokojnie do medi techować albo jakiś allin ze stimem i tarczami. Marudery to nie mają większego sensu, same riny wystarczą na 4 gate oczywiście z dobrym micro

PM Email
Sulphuriell
Wiadomość [#91]: 15.11.2011 o 08:17

niejadek napisał

Pokazał bym ci mecz Thorzaina co zrobił dokładnie to samo co ja, ale na Meta. Nie wiem na kogo grał , więc nie znajde. Po meczu mówił, że nie przejmował się stratą scv, bo miał mule.
Na pewno grasz lepiej ode mnie, nie wątpie. Nie wiem czy wiesz, ale niektórzy nie grają na 100 % i są zmęczeni grą, więc sc2 to jest gra błędów. Zagraj turniej 5-6 godzin na 100 % i udowodnij swojego skilla. Zagrałem tak nie inaczej i wygrałem. Nie wiem czego nadal się czepiasz.

niejadek napisał
Sam przyznaje, że koleś się za bardzo podniecił i dlatego wygrałem. Miałem dobre micro na rampie i to mnie uratowało po prostu.

Skoro sam przyznajesz, że twój super sposób jest do dupy ziomeczku, chyba, że przeciwnik coś spie rdoli to dałbyś już spokój. Równie dobrze ktoś może walić teksty, że hydry są super kontrą na colo i załączyć stosownego repa, gdzie to akurat zadziałało, bo przeciwnik coś s(wulg.)ił. Co nie zmieni faktu, że na colo nie gra się hydrami.

[Edycja Sulphuriell - 15.11.2011 o 08:20]

PM Email
i20918
Wiadomość [#92]: 15.11.2011 o 08:19

niejadek napisał
@i20918

Koleś zrobił 4gate i wygrałem na niego. Jakbym przegrał i założył topic to pewnie masa expertów, by mi doradziłą co źle zrobiłem itp. Ja ziomeczki chce wam doradzić jak można zagrać na coś takiego. Sam przyznaje, że koleś się za bardzo podniecił i dlatego wygrałem. Miałem dobre micro na rampie i to mnie uratowało po prostu.

Jak grać na xelnaga ? Graj 4 raxy zamiast 3. Jest to mapa z otwartym naturalem, więc możesz uciekać przed ff. Jak cofniesz się do maina to rób tak jak ja, czyli ruszaj marinami, żeby koleś nie wiedział kiedy zejdziesz. Nawet jak będzie miał dużo wojska, a ty i tak go przemasujesz z 4 raxów. Już nie mówię jak będziesz miał więcej niż 1 scv tak jak ja. To możesz spokojnie do medi techować albo jakiś allin ze stimem i tarczami. Marudery to nie mają większego sensu, same riny wystarczą na 4 gate oczywiście z dobrym micro

Czyli grasz gasless FE, dostawiasz raxy do 4 i jeśli przeciwnik pójdzie w 4G to go przemasujesz marinami ? Szybka ekspansja i jej utrata były tylko po to by wymusić u przeciwnika granie 4-gata. To się raczej kupy nie trzyma, może lepiej było napisać: "Nie grajcie na XC gasless FE bo nijak się tego nie wybroni przed 4-gate, ale mnie się udało(tu załączasz repa)".
Dzięki za radę z ruszaniem marinami(zauważyłem to też na repie). Allinów w zasadzie nigdy nie gram(staram się jak najwięcej macro gier grać, bo ogólnie gram bardzo mało(brak czasu).

Chociaż jeśli stawiając szybkiego ekspa w ten sposób można wymusić 4G to może dało by się przeciwnika wypuścić by walczył pod PF i bunkrami (gdyby zamiast OC robić PF tak by się skończył gdy P atakuje z 4G, którego timingi przecież znamy). Owszem stracimy na mułach ale jeśli mamy pewność że przeciwnik zdecyduje się na 4G to nie ma to żadnego znaczenia. Nie wiem czy powyższe jest do wykonania, ani czy w ogóle ma sens(chociaż gdyby miało to mógł by to być fajny sposób na karanie 4G przy FE na mapach których nie da się zabezpieczyć bunkrami naturala)

PM Email
ShadowDancer
Wiadomość [#93]: 15.11.2011 o 10:51

Ravager

niejadek: To ja mam dla ciebie super opening: http://www.youtube.com/watch?v=WIWEAYp8DI0

ONLY ROCK'N'ROLL

PM Email
niejadek
Wiadomość [#94]: 15.11.2011 o 15:54

Ok zaraz Wam dam repa jak koleś mnie zjechał na xelnaga 5 gejtami. Ogólnie protoss to gejowska rasa, więc dlatego każdy terran gra 111. A na xel naga to już wogóle zwalona mapa na fast expa.

http://drop.sc/59416

Miał imba timing, moje wojsko rozdzielone, nie miałem orbitala w naturala i macro mi później siadło. I też sam fakt, że stalki masował.

Ide przykampić troche, bo to co ludzie grają w masterze to głowa boli.

Edit: ok mam staty dziś 1-6 i każdy mecz allin. Bez sensu jest ta gra...
Nie rozumiem czemu Blizz nie da raxów, zeby budowały sie 70 sec, bo przecież zerg musi expa postawić.

http://drop.sc/59420

Zagrałem pierwszego expa, powinienem być lepszy, bo mam mule. Koleś robi baneling boosta na raxa, ma więcej dron, wojska. Zerg to jest jedyna imba w tej grze. I nie czaje czemu hatch kosztuje 350 minsów ? Do hu** pana , przecież on z tego budynku robi wojsko i expuje !!!

Terkiem musisz grać ge jowskie taktyki i micrować jak poje*****, zagrasz coś innego to giniesz.

[Edycja niejadek - 15.11.2011 o 16:22]

PM Email
Sulphuriell
Wiadomość [#95]: 15.11.2011 o 16:22

niejadek napisał
Ok zaraz Wam dam repa

Och dziękujemy, miszczu! Wieczorem puszczę go całej mojej rodzinie, na jutro zwołałem kumpli - będzie popcorn i biesiada przy twojej wspaniałej grze!

PM Email
ac1d
Wiadomość [#96]: 15.11.2011 o 16:33

lol, toss gejowska rasa, zerg imba, tylko biedny T musi sie napocic, aby cos ugrac -.-
no tak, jak przeciwnik ma wiecej niz 17 workerow, to juz problemy, huh?

PM Email
ZeeTox
Wiadomość [#97]: 15.11.2011 o 17:13

@niejadek - jak ty na xel'nage chcesz 1rax expo wybronić z 1 bunkrem, to ty się co najwyżej do srebra nadajesz.

PM Email
Bonneyi
Wiadomość [#98]: 16.11.2011 o 22:50

Thermal lanced collosus + ff jest calkiem zbalansowane fakt . Gralem sobie offrace tosem na drabince i robilem takie bledy ze masakra , a pomimo tego udawalo mi sie wygrywac ...

www.pixelalbum.blogspot.com
PM Email Strona domowa
Sulphuriell
Wiadomość [#99]: 16.11.2011 o 23:21

to ty balans oceniasz po tym, jakie fantastyczne akcje trzaskasz w jakiejś swojej gównianej lidze? zdaje się, że w innym temacie narzekasz, że cię zerg samymi roachami jedzie, więc o balansie to może się nie wypowiadaj lepiej ^^

PM Email
i20918
Wiadomość [#100]: 17.11.2011 o 07:47

ZeeTox napisał
@niejadek - jak ty na xel'nage chcesz 1rax expo wybronić z 1 bunkrem, to ty się co najwyżej do srebra nadajesz.

Mnie się nigdy takiego otwarcia na tej mapie na P nie udało wybronić(oczywiście jeśli P był na tyle kumaty by zaatakować). W swoim poprzednim poście zastanawiałem się czy w związku z tym nie dało by się tego w jakiś konstruktywny sposób wykorzystać. Ma ktoś jakieś pomysły ?

PM Email
REKLAMA
Strona 5 z 5.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :