Dziś jest: Sobota, 24 października 2020, godzina 19:26
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: TvP - Problem z 4gate all-in

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |   >   >>     Ostatnia
i20918
Wiadomość [#61]: 10.11.2011 o 12:16

Konto skasowane

Sturnn napisał
a Ty w tym czasie powinnienes miec walla i bunkier za nim,z maruderami w środku. Tyle wystarczy żeby odeprzeć 4 gate.

Na rampie czy na naturalu ?

Idioci usiłują na ogół wyglądać inteligentnie, mało jest osób wystarczająco inteligentnych, aby mogły sobie pozwolić na wygląd idioty.
Vaxar
Wiadomość [#62]: 10.11.2011 o 12:50

Konto skasowane

Giorgio89 napisał
zaczynasz 1-1-1, dostawiasz jeszcze raxa jednego, banshee na scout, rax z reactorem, factory tanki, port banshee, druga jednostka raven i caly czas banshee, i masujesz jednostki, atakujesz w 9 minucie i gg dla tosa.

Zdziwiłbyś się co może mieć Toss w tym czasie... po takiej kompozycji przejadę się 3 immortalami 2ma sentry i zetami. Zostanie Ci smutna banshee i anulowany exp, którego postawiłeś wychodząc z bazy.

Pozdro!

Profil: RavageEmpire
Ziemson
Wiadomość [#63]: 10.11.2011 o 19:09

Konto skasowane

oo, to timingi sie zmienily : d. kiedys tak bylo, ale i tak wyscoutowany 4 gate jest banalny do wybronienia, a to nie jest raczej trudne : )

Marksman
Wiadomość [#64]: 10.11.2011 o 20:11

Konto skasowane

1/1/1 wychodzi 11minuta więc nie (wulg.)cie że jest kontrą na 4gate który wbija ci do bazy 6:30. 2/3 rax maruder z concasiv shells + mass bunkry smiley.gif

Ziemson
Wiadomość [#65]: 10.11.2011 o 22:03

Konto skasowane

wystarczy 2rax marauder, albo 1rax reactored : )

Sturnn
Wiadomość [#66]: 10.11.2011 o 22:48

Konto skasowane

i20918 napisał

No jeśli wiedząc,że on gra 4 gate Ty robisz Expa to co sie dziwić,ze przegrywasz?

i20918
Wiadomość [#67]: 11.11.2011 o 00:06

Konto skasowane

Sturnn napisał
i20918 napisał

No jeśli wiedząc,że on gra 4 gate Ty robisz Expa to co sie dziwić,ze przegrywasz?

Na Tal'darim Altar ekspansje można spokojnie przed 4gatem wybronić. A bardziej boję się containa na jednej bazie niż samego ataku z 4-gata i dla tego pytałem gdzie bunkry stawiasz.

Idioci usiłują na ogół wyglądać inteligentnie, mało jest osób wystarczająco inteligentnych, aby mogły sobie pozwolić na wygląd idioty.
Marksman
Wiadomość [#68]: 11.11.2011 o 10:00

Konto skasowane

Na ebi Tarson pokazał jak wybronić 5gate allina od Socke. Mass bunkry i szybkie przysyłanie scv do ich naprawy.

Sturnn
Wiadomość [#69]: 12.11.2011 o 18:25

Konto skasowane

Bunkry stawiasz tak,zeby nie miał zasięgu sentrą rzucić na niego FF bo wtedy jest po grze. Na Tal'darimie nie ma rożnicy i tak Toss ma skrzydło swojej armi rozwinięte na całej długości, tam liczy się czy jemu nawali eco czy Ty zagapisz się z naprawianiem.

niejadek
Wiadomość [#70]: 12.11.2011 o 18:33

Konto skasowane

Generalnie to zaznaczasz wojsko + scv i dajesz A-Move. Stratami się nie przejmuj, bo masz mule. Po takim zagraniu koleś może pisać GG, a jak nie to go możesz zjechać.

ShadowDancer
Wiadomość [#71]: 12.11.2011 o 19:49

Konto skasowane

@up, bronze master smiley.gif

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
i20918
Wiadomość [#72]: 12.11.2011 o 21:48

Konto skasowane

niejadek napisał
Generalnie to zaznaczasz wojsko + scv i dajesz A-Move. Stratami się nie przejmuj, bo masz mule. Po takim zagraniu koleś może pisać GG, a jak nie to go możesz zjechać.

............................................________........................
....................................,.-‘”...................``~.,..................
.............................,.-”...................................“-.,............
.........................,/...............................................”:,........
.....................,?......................................................\,.....
.................../...........................................................,}....
................./......................................................,:`^`..}....
.............../...................................................,:”........./.....
..............?.....__.........................................:`.........../.....
............./__.(.....“~-,_..............................,:`........../........
.........../(_....”~,_........“~,_....................,:`........_/...........
..........{.._$;_......”=,_.......“-,_.......,.-~-,},.~”;/....}...........
...........((.....*~_.......”=-._......“;,,./`..../”............../............
...,,,___.\`~,......“~.,....................`.....}............../.............
............(....`=-,,.......`........................(......;_,,-”...............
............/.`~,......`-...............................\....../\...................
.............\`~.*-,.....................................|,./.....\,__...........
,,_..........}.>-._\...................................|..............`=~-,....
.....`=~-,_\_......`\,.................................\........................
...................`=~-,,.\,...............................\.......................
................................`:,,...........................`\..............__..
.....................................`=-,...................,%`>--==``.......
........................................_\..........._,-%.......`\...............
...................................,<`.._|_,-&``................`\..............

niejadek
Wiadomość [#73]: 12.11.2011 o 22:36

Konto skasowane

ShadowDancer napisał

Nie wiem o co ci chodzi ?
Przecież każdy mówi, że terran to a-move więc po co chcesz micrować ?
Poza tym stratami scv się nie przejmuj, bo masz za darmo mule, które są imba (no może na początku kosztują te 150 minsów na orbitala).

A tak na serio dałbym wam repa na xelnaga jak wygrałem z 4gate grając 1 rax fe. Rzuciłem na obrone wszystkie scv, które straciłem i mariny również poszły. Zabiłem jego push i zostały mi mule + może 4-5 scv. Najlepsze jest to, że dostawiłem raxy chyba 2 i zjechałem go 3 minuty później mass marinami. Koleś nie miał szans zagrać colosów, bo z 1 bazy nie da rady, więc mariny były najlepsze, bo po 4gate jest opóźniony technologicznie.

EDIT: Macie tutaj ziomeczki repa http://drop.sc/58200
Została mi 1 scv i wygrałem...no ale Wy zapewne nie macie takiego micro a-move jak ja smiley.gif

[Edycja niejadek - 12.11.2011 o 22:50]

Silent15Killer
Wiadomość [#74]: 12.11.2011 o 23:18

Konto skasowane

niejadek napisał
ShadowDancer napisał

Nie wiem o co ci chodzi ?
Przecież każdy mówi, że terran to a-move więc po co chcesz micrować ?
Poza tym stratami scv się nie przejmuj, bo masz za darmo mule, które są imba (no może na początku kosztują te 150 minsów na orbitala).

A tak na serio dałbym wam repa na xelnaga jak wygrałem z 4gate grając 1 rax fe. Rzuciłem na obrone wszystkie scv, które straciłem i mariny również poszły. Zabiłem jego push i zostały mi mule + może 4-5 scv. Najlepsze jest to, że dostawiłem raxy chyba 2 i zjechałem go 3 minuty później mass marinami. Koleś nie miał szans zagrać colosów, bo z 1 bazy nie da rady, więc mariny były najlepsze, bo po 4gate jest opóźniony technologicznie.

EDIT: Macie tutaj ziomeczki repa http://drop.sc/58200
Została mi 1 scv i wygrałem...no ale Wy zapewne nie macie takiego micro a-move jak ja smiley.gif

[Edycja niejadek - 12.11.2011 o 22:50]

Rzadko włączam się do dyskusji, ale ten post woła o pomstę do nieba. "Terran a-move" - może do maksymalnie platyny takie przekonanie może panować. Nie wiem czy wiesz, ale terran to rasa NAJMOCNIEJ skoncentrowana na micro ze wszystkich. I nie pisz tutaj, że można stracić nie wiadomo ile scv, a i tak "imba mule" wygra Ci grę... Owszem 4 gate da się obronić nawet 1rax gasless expand, ale brednie typu:"zostało mi 4-5 scv + mule" są prawdziwe do czasu. A raczej do pewnego poziomu ligowego. Na wyższym poziomie strata tylu scv oznacza po prostu porażkę.

ShadowDancer
Wiadomość [#75]: 12.11.2011 o 23:22

Konto skasowane

niejadek: Jak protoss jest ciotą, to co poradzisz. Mógł zrobić expa i 5 sentry, wtedy chciałbym zobaczyć, jak wygrałbyś tą grę.

ONLY ROCK'N'ROLL

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
Sulphuriell
Wiadomość [#76]: 13.11.2011 o 00:07

Konto skasowane

niejadek napisał

acha, super, ale to nie jest temat o tym jak grać w mid bronze

proponuję autorowi tej wypowiedzi założyć sobie temat "opowieści n00ba", albo coś równie uroczego i tam się udzielać

[Edycja Sulphuriell - 13.11.2011 o 00:20]

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
Sturnn
Wiadomość [#77]: 13.11.2011 o 00:44

Konto skasowane

Jaki bash biggrin.gif
Swoją drogą, zależy jaka kompozycja jest tego 4 gate'a. Opłaca się dodać parę sentr żeby właśnie takiemi micro masterowi przeciąć te scv na poł i wybić. Ciekawe jak po czymś takim będzie się bronił.Po za tym jak sie rzuć FF na bunkier to i pierdylion scv nie uratuje go przed śmiercią.

[Edycja Sturnn - 13.11.2011 o 00:44]

niejadek
Wiadomość [#78]: 13.11.2011 o 01:34

Konto skasowane

ShadowDancer napisał
niejadek: Jak protoss jest ciotą, to co poradzisz. Mógł zrobić expa i 5 sentry, wtedy chciałbym zobaczyć, jak wygrałbyś tą grę.

5 sentry to sie ma przy fe, ale nie przy 4gate.

Po co ma robić expa, jeżeli gra 4gate ? Skoro zjechał mi całe wojsko i scv to chyba jasne, że będzie pushował do końca, tak ? Sentry mu gówno da, jeżeli wiesz co to micro i split. Zauważ, że potem koleś trzymał mnie na rampie, miał 1-2 sentry a ja cały czas ruszałem marinami, żeby wymusić ff. Też koleś przez to nie mógł macrować, bo musiał patrzeć co ja robie z tymi marinami. Wracając do expa to jeszcze bardziej opóźni jego technologię i więcej kasy straci na chronoboostowane probki. Ja miałem jedyną szansę na wygranie poprzez zmasowanie marinów i na microwanie like a boss. A poza tym lubie jak toss rzuca sentry, bo mam wtedy przewagę. Po prostu dobrze sterujesz wojskiem i sentry nie istnieje dla mnie, jedynie ten shield +2 armor jest przegięty, jeżeli mam same mariny, ale tego rzadko kto używa. Pewnie jak blizz da buffa na to większego to się nauczą grać sentry przez całą gre.

@Sulphuriell ściągnij repa i później komentuj, bo założę się, że nigdy nie grałeś na ladderze na GM.

A co do A-Move. Piszę tak, bo mnie to już wkurza, jeżeli bronzy mówią, że terran jest imba i wystarczy stim pack oraz a move. Można tak powiedzieć o zergu, że jest a-move, a nie o terku. Terek to jest rasa, która wymaga najwięcej macro i micro(jest ona potężna, ale musisz mieć skilla tak jak korki, a tego nie będziesz miał). Fakt, zerg jest trudny do opanowania, ale na poziomie brązu. Później ludzie robią miazgi kontrolując imba rase.

ShadowDancer
Wiadomość [#79]: 13.11.2011 o 01:45

Konto skasowane

niejadek napisał
5 sentry to sie ma przy fe, ale nie przy 4gate.

Rozumiem, że umówiliście się, że toss nie zrobi sentry, tak?

niejadek napisał
Po co ma robić expa, jeżeli gra 4gate ? Skoro zjechał mi całe wojsko i scv to chyba jasne, że będzie pushował do końca, tak ?

Pewnie. Ale niektórzy wychodzą z bronzu i wiedzą, co kiedy robić zamiast ślepo wykonywać wyklepany build order. Skoro terran massuje sobie marines z 4 raxów, to niech się kisi w bazie i massuje dalej.

niejadek napisał
Sentry mu gówno da, jeżeli wiesz co to micro i split.

Pewnie, a rampe przeskoczysz.

niejadek napisał
Zauważ, że potem koleś trzymał mnie na rampie, miał 1-2 sentry a ja cały czas ruszałem marinami, żeby wymusić ff.

5 sentry pozwala na blokowanie rampy w nieskończoność. Mógł postawić tam dookoła 10 stalkerów, nie miałeś stima, więc to nie było większej różnicy ile marines wyjdzie. I potem koleś mógł wkładać całą kasę w techa / expa, nie musiał robić nawet jednej jednostki.

niejadek napisał
Też koleś przez to nie mógł macrować, bo musiał patrzeć co ja robie z tymi marinami.

Tym się różni dobry gracz od słabego gracza, że ma wyćwiczony multitasking.

niejadek napisał
Wracając do expa to jeszcze bardziej opóźni jego technologię i więcej kasy straci na chronoboostowane probki.

Robienie colo na 1 bazie było by allinem, bo nie miał obsa i nie wiedział co kombinujesz. Wobec tego zrobienie expa i szybki tech byłby dobrym rozwiązaniem.

niejadek napisał
Ja miałem jedyną szansę na wygranie poprzez zmasowanie marinów i na microwanie like a boss. A poza tym lubie jak toss rzuca sentry, bo mam wtedy przewagę. Po prostu dobrze sterujesz wojskiem i sentry nie istnieje dla mnie,

Oglądałem repa i doskonale widać, jak omijasz samotnego ff rzuconego gdzieś na środku w bazie. Ciekaw jestem, czy powtórzyłbyś ten manewr na rampie.

niejadek napisał
jedynie ten shield +2 armor jest przegięty, jeżeli mam same mariny, ale tego rzadko kto używa. Pewnie jak blizz da buffa na to większego to się nauczą grać sentry przez całą gre.

Od pewnego poziomu zaczynają.

[Edycja ShadowDancer - 13.11.2011 o 01:47]

ONLY ROCK'N'ROLL

niejadek
Wiadomość [#80]: 13.11.2011 o 13:09

Konto skasowane

@ShadowDancer

Nie wiem z jakiej ligi jesteś, ale weź pomyśl trochę co piszesz.

Rozumiem, że umówiliście się, że toss nie zrobi sentry, tak?

Sentry jest drogie, jeżeli gra szybkiego 4gate, czytaj push w 6 minucie. Zresztą w tej sytuacji sentry mu nic nie da skoro puszczam całe wojsko i scv do obrony. Jakby zblokował to oczywiście ratuje armie i scv, a mariny za ff zostawiam do zbicia zetów. Przy dużej ilości sentry ma też sporo zetów. Zety idzie wymicrować dzieląc armie na kilka części i uciekanie marinami, które są atakowane, a zety je gonią, pozostałe mariny zadają dmg. Fakt, jest to trudne, ale takimi rzeczami wygrywa się gre.

Pewnie, a rampe przeskoczysz.

Rampe przeskocze, tak. Nie wiem czy czytasz ze zrozumieniem. Cały czas ruszałem marinami, więc koleś musiał się skupiać na containie. Ewentualnie zsyłam 2 mariny, zeby zmarnował ff. A gdy go atakowałem rzuciłem scana, żeby zbić sentry stojące przy rampie.

5 sentry pozwala na blokowanie rampy w nieskończoność. Mógł postawić tam dookoła 10 stalkerów, nie miałeś stima, więc to nie było większej różnicy ile marines wyjdzie. I potem koleś mógł wkładać całą kasę w techa / expa, nie musiał robić nawet jednej jednostki.

Nie wiem czy wiesz jak wygląda 4 gate. Gra to się z jednego gazu, on miał ogólnie 17 probek, wybiłem mu 3 probki jedną scv smiley.gif

Tym się różni dobry gracz od słabego gracza, że ma wyćwiczony multitasking.

SC 2 to gra błędów. Nie ma wyćwiczonego multitaskingu. Tak samo nie ma wyćwiczonego stawiania supply, żeby sie nie zablokować.

Robienie colo na 1 bazie było by allinem, bo nie miał obsa i nie wiedział co kombinujesz. Wobec tego zrobienie expa i szybki tech byłby dobrym rozwiązaniem.

Skoro mi zostawił 1 scv przy życiu i 6-7 marines to raczej się koleś podnieca i kończy grę na jednej bazie. Uratowało mnie tylko dobre micro na rampie i imba mule. Nie wiem po co ma techować, skoro ja mam kase tylko na mariny.

Oglądałem repa i doskonale widać, jak omijasz samotnego ff rzuconego gdzieś na środku w bazie. Ciekaw jestem, czy powtórzyłbyś ten manewr na rampie.

Tak jak pisałem. Po prostu ruszasz wojskiem, żeby wymusić ff.

Ogólnie czepiasz się, że koleś nie zagrał więcej sentry. Przy 4gate sentry jest drogie, ponieważ obniża bardzo DPS armii i nie jest to efektowne. Oczywiście ff na bunkry jest dobry, ale jeżeli rzucam na atak scv to jestem do przodu. Są też różne rodzaje 4gate, kompozycje wojska, więc każdy gra swój styl. Myślę, że koleś podjął dobrą decyzję, że nie grał sentry. Ta mapa posiada otwartego naturala, więc ciężko rzucić dobre ff, ale myślę, że o tym pomyślałeś i podałeś przykład z innej mapy z tymi sentry.

REKLAMA
Strona 4 z 5.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :