Dziś jest: Sobota, 24 października 2020, godzina 19:15
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: TvP - Problem z 4gate all-in

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |   >   >>     Ostatnia
ac1d
Wiadomość [#41]: 30.06.2011 o 09:53

Konto skasowane

Sulphuriell napisał
Wg. was terran zatrzymuje jak rozumiem bez problemu 4wg bez walla,

tego nie napisalem

Sulphuriell napisał
a -10 scv to żaden problem.

tego w sumie tez nie. nie napisalem, ze to "zaden problem", napisalem tylko, ze terran moze z powodzeniem sobie na to pozwolic dzieki mulom. albo, inaczej: terrana -10 scv nie boli tak bardzo, jak boli inne rasy, wlasnie dzieki mulom. albo, inaczej: -10 scv dla terrana nie ustawia go tak ekonomicznie do tylu dzieki mulom. czytanie = tech

pozwolisz, ze pomine kwestie balansu, bo przeksztalcanie kolejnego tematu w "ja sie musze niezle napracowac, aby skontrowac armie zlozona z 2 rodzajow unitow puszczona na a-move" jest bez sensu, nie uwazasz?

Razor
Wiadomość [#42]: 30.06.2011 o 10:17

Konto skasowane

e tam ,dajcie sulfowi spokoj ,ale np. jak robie tanki + banshee to robie tez walla bo i tak nie bedzie toss mial wyzszego range i nie podejdzie - dzieki temu mozna sobie dac rade bez bunkra, zwlaszcza ze to allin i w zasadzie wszystko sprowadzi sie do tego kto lepiej zmikruje

ac1d
Wiadomość [#43]: 30.06.2011 o 10:33

Konto skasowane

@up: wydawalo mi sie, ze jak terran smiga cloud fista na tossa, to robi bunkier -.-

i20918
Wiadomość [#44]: 30.06.2011 o 11:16

Konto skasowane

ac1d napisał
@up: wydawalo mi sie, ze jak terran smiga cloud fista na tossa, to robi bunkier -.-

Bo robi, wallowanie(szczególnie bez osłony bunkra) się na tosa jest delikatnie mówiąc nierozsądne. Twierdzenie że terana stać na stratę 10 scv bo ma muły też jest śmieszne(odbudowanie ich trwa najdłużej).

Idioci usiłują na ogół wyglądać inteligentnie, mało jest osób wystarczająco inteligentnych, aby mogły sobie pozwolić na wygląd idioty.
ac1d
Wiadomość [#45]: 30.06.2011 o 12:25

Konto skasowane

i20918 napisał
ac1d napisał

Bo robi, wallowanie(szczególnie bez osłony bunkra) się na tosa jest delikatnie mówiąc nierozsądne. Twierdzenie że terana stać na stratę 10 scv bo ma muły też jest śmieszne(odbudowanie ich trwa najdłużej).

first of all, polecam zainstalowanie irony detectora. slyszalem, ze ostatnia wersja, 1.1.4, calkiem niezle sobie radzi.
po drugie, nie pisalem, ze stac na strate. po pierwsze, czytanie = tech, wyjasnienie mojej wypowiedzi znajdziesz 2 moje posty wyzej (stac na strate a wyjsc na rowno albo nie byc w czarnej dupie to dwie rozne rzeczy imo). po drugie, stac na strate? jaka strate, skoro w omawianym scenariuszu zakladamy odciagniecie scv na parenascie sekund w celu naprawy walla? to jest strata? po chwili przeciez wracaja minowac z powrotem chyba?

i20918
Wiadomość [#46]: 30.06.2011 o 13:07

Konto skasowane

ac1d napisał
i20918 napisał
ac1d napisał

first of all, polecam zainstalowanie irony detectora. slyszalem, ze ostatnia wersja, 1.1.4, calkiem niezle sobie radzi.
po drugie, nie pisalem, ze stac na strate. po pierwsze, czytanie = tech, wyjasnienie mojej wypowiedzi znajdziesz 2 moje posty wyzej (stac na strate a wyjsc na rowno albo nie byc w czarnej dupie to dwie rozne rzeczy imo). po drugie, stac na strate? jaka strate, skoro w omawianym scenariuszu zakladamy odciagniecie scv na parenascie sekund w celu naprawy walla? to jest strata? po chwili przeciez wracaja minowac z powrotem chyba?

Macie z Razorem rację, to musiała być u mnie jakaś pomroczność jasna. Byłem ślepy ale teraz już widzę że zbłądziłem i grzeszyłem wątpiąc w waszą wiedzę. O krynico mądrości pozwól że od teraz za każdym razem gdy będę grał z protosem stawiał będę walla i jeśli zobaczę że idzie w 4 gate to mą strategią będzie 1/1/1 a bunkrów jako źródła zła wszelkiego będę się wystrzegał(Wszak wszyscy wiedzą jakie się w bunkrach bezeceństwa wyprawia).

Idioci usiłują na ogół wyglądać inteligentnie, mało jest osób wystarczająco inteligentnych, aby mogły sobie pozwolić na wygląd idioty.
Sulphuriell
Wiadomość [#47]: 30.06.2011 o 14:10

Konto skasowane

ac1d napisał
i20918 napisał
ac1d napisał

Jak nie masz porządnego walla to w co będzie napieprzał protoss jak mu scvki pod nos podsuniesz? Czy może myślisz, że jak toss zobaczy scv to się zesra ze strachu i napisze gg?

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
ac1d
Wiadomość [#48]: 30.06.2011 o 14:13

Konto skasowane

@2up: ja nigdzie sie nie wypowiadalem, ze 1/1/1 jest kontra na 4g, co wiecej, NIGDZIE nie napisalem, co terran powinien grac na 4g. ja tylko wtracilem, ze jak terran smiga w 1/1/1, to stawia bunkier - tak przynajmniej bylo w KAZDEJ grze, jaka gralem z terrkiem, a ktory szedl w tego builda. tak wiec, i20918, jesli chcesz jakos odpowiedziec na to, co JA pisalem, to prosze, niech dotyczy to tylko tego, ze terran idac 1/1/1 stawia bunkier czy nie. jesli chcesz podyskutowac o tym, czego topic dotyczy, czyli "jak grac terkiem na 4g tossa", to nie ze mna, bo i nie gram terrkiem na codzien.
@up: no jasne. lepiej nic nie robic, bo na wszystko jest jakas kontra. anyway, jesli mowa o 10 scv, to 5 moze naprawiac bunkier, a 5 moze naprawiac te poprzednie 5 - nie wiem, nie znam sie, nie gram terranem na codzien. ale wydaje mi sie, ze to kupi T wystarczajaca ilosc czasu, aby polozyc 4g, a tego chyba dotyczy topic?

[Edycja ac1d - 30.06.2011 o 14:16]

kolorek
Wiadomość [#49]: 30.06.2011 o 15:40

Konto skasowane

no chyba ze protos postawi ff i dupa z naprawiania, potem runda zetów i terek bez bunkra ( nono.gif )przy 1/1/1 pisze gg. Ta gra na szczęście jest tak skomplikowana, ze teoretycznie nie ma rushy nie do obrony, ale niektóre przy złym BO broni się bardzo ciężko.

r3tsa
Wiadomość [#50]: 30.06.2011 o 16:04

Konto skasowane

Szkoda, że ten kto prosił o pomoc pisał o samych stalkerach, które kompletnie ssą i gdy terran się broni może tego unita zabić czymkolwiek chce.

ShadowDancer
Wiadomość [#51]: 30.06.2011 o 23:14

Konto skasowane

W sumie stalkery gniotą tylko marines bez upów.

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
r3tsa
Wiadomość [#52]: 30.06.2011 o 23:37

Konto skasowane

ShadowDancer napisał
W sumie stalkery gniotą tylko marines bez upów.

Trzeba jeszcze micrować, żeby w ogóle były cost effective na marines potluczony.gif

Pmaker
Wiadomość [#53]: 12.07.2011 o 11:23

Konto skasowane

hej odswieze troche temat.... chodz bede pytal sie o cos innego ale nie chce tworzyc kolejnego topica^^

A wiec mam problem...poziom top platyna-mecze z diamend...

problem dotyczy meba imby jaka jest rasa teranska^^ nie bede pisał ze ma mnostow roznych kombinacji otwarcia... z jednym nie umie, nie zdazam i generalnie nie umie nic wymyslic...wiec pisze tutaj i prosze o pomoc jakies rady tylko sensowe a nie jakas napinka....

jest 4-5min gry pisze z roboty dokładnie nie powiem...

w tej minucie na baze wlatuje mi z 8 rinów +6-8 scv... w bazie mam stalker, zet i sentry plus warp prawie na ukonczeniue zaznaczam nie gram 4g z chrono na warp...( moze trzeba to sprobowac nie wiem czekam na wasza pomoc)

nie daje rady zatrzymac tego pusha sentry robi 1 banke ... i jest bomm wbicie na baze... do tego nawet jak poszczam moje probki one rozplywaja sie doslownie w 2 s!! tak riny nawalaja!! szok i wkur... zawsze mam jak terek to zagra...

Mam jeszcze jedne problem tez terek

3banshe+riny +raven... zagralem na ta mieszanke dt z archonami skosilem mu chyba z80% scv!! a i tak wygrał.... stalki z blinkiem byly nieefektywne.. archony padly jak muchy.... jedyne co mi przychodzi do glowy to templare...ale balem sie ze z nimi nie zdaze i na szybko zrobilem blinka plus kilka archonow zaznacze ze zaexpilem przy tym a terek nie ^^ poprostu zaaall ta gra byla i tyle , ale wiem ze terek to juz takie cos...ba w tej grze probowalem nawet atakowac terka jak szedl na baze ale to nic nie dalo mariny banshe(bez cloak'a) i reaven mieszanka wybuchowa i to z 1 bazy z 80% strata scv w okolicach 7-8 min gry zaallll... i naprawde nie dalem rady go zjechac po tych harasie za malo jednostek mialem sad.gif(( a on sobie staukla w 3 min te banshe i raven i z 20 rinow i dziekujeeesad.gif(((

ShadowDancer
Wiadomość [#54]: 12.07.2011 o 14:24

Konto skasowane

Na to pierwsze, to po prostu bosstnij core, ffieldem przedziel mu armię na rampie, za ten czas wyjdzie 4 gate, warp 4 stalkerów i gg.

Co do drugiego, to dobrze podobno się sprawdza chargelot + phoenix. Feniksy szybciej rozładują pdd niż stalkery, no i mogą gonić banshee.

Jakimś pro tossem nie jestem, ale pomagam jak umiem ;)

No i jaki ma to związek z 4 gate allin?

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
Giorgio89
Wiadomość [#55]: 12.07.2011 o 14:46

Konto skasowane

Na banshee + raven + marines robisz tylko phenixy ze 3-4, same zety i sentry, stalków nie rób, bo to najgorsza jednostka na terrana wg. mnie.

Pmaker
Wiadomość [#56]: 12.07.2011 o 17:02

Konto skasowane

hahah wiec na banshe z reavenm instyknt podpowiedział mi najgorszy mozliwy wyboer super!! biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif mam nadzieje ze next time zrobie feniksy ^^

Co do akcji z rinami i scv , drazni mnie to ze tylko chyba al inn z 4 gate jako wybronienie tego i to w dodatku klasyczny z turboX3 pewnie jeszcze ehh.... wlasnie probowalem grac wszystko tylko nie 4gt...

dzieki za pomoc chlopaki poprobuje i powalcze biggrin.gif

Ziemson
Wiadomość [#57]: 09.11.2011 o 21:57

Konto skasowane

Około 6:30 dajesz dokładnego skana na bazę protossa. W tej minucie toss zazwyczaj, jeśli dobrze odwzorował ten build stawia dodatkowe 3 gate'y. Zanim do Ciebie dojdzie, zdążysz postawić te trzy, cztery bunkry. Kiedy atakuje bierzesz scv do naprawy, naprawiasz bunkry dorabiasz caly czas armie. Nie ma szansy, żeby się przebił. 4gate jest trudny do wybronienia nie zescoutowany, bo wtedy toss Ci walnie force fieldy (teoretycznie jak masz bunkry to też, ale twoja armia najpierw wali w bunkrach, a jednak chwile czasu zajmie mu ich zniszczenie). I tutaj nie zgodze sie z tym, ze jak toss sie bla bla postara, to powystrzela sporo tych scv, cofnie sie itd. TERRAN MA MULY, najbardziej zimbiona rzecz w tej grze, wiec nawet jak te polowe tych scv straci, to wali expa, 2 muly z dwoch orbitali rowna sie 8 scv = problem?

Podsumowujac, SCOUTUJ. Generalnie dobry timing na tossa to 6:30, wtedy tez mozesz zobaczyc, czy robi Ci np. dark templary.

Mozesz tez walic ten build. Opiera sie na szybkim expie (jakies 17 supply). standardowo 13 gas, zbierasz 50 gazu, dobudowujesz reactor na barrakach, potem jeszcze ze dwa dostawiasz z tech labami, budujesz bunkry przy naturalu, scoutujesz i ewentualny atak wybraniasz.
Dobry jest tez 2 rax expand. 1 barrack tech lab, drugi reactor, dzieki temu mozesz i narzucic na poczatek mala presje i bezpiecznie zaexpowac.

Fajnie, ale jak trzeba odciągać połowę scv od wydobycia i zrobić z nich mięso armatnie to mi to nie brzmi jak świetny sposób na odparcie jakiegoś ataku, bo jak toss się postara, to powystrzela sporo tych scv, cofnie się i nagle okaże się że z 4gate zdołał przejść na makrogrę i to ze sporą przewagą ekonomiczną, a chyba nie o to chodzi, żeby dać przeciwnikowi szansę na łatwego wina

kolorek
Wiadomość [#58]: 10.11.2011 o 01:58

Konto skasowane

w 6.30 na skana jest już za późno, wtedy 4gate już masz w bazie

Sulphuriell
Wiadomość [#59]: 10.11.2011 o 07:53

Konto skasowane

Ziemson napisał
Około 6:30 dajesz dokładnego skana na bazę protossa. W tej minucie toss zazwyczaj, jeśli dobrze odwzorował ten build stawia dodatkowe 3 gate'y.

W 6:30 to już ma 4 Gatey otwarte i gotowego pylona pod twoją bazą.

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
Sturnn
Wiadomość [#60]: 10.11.2011 o 11:52

Konto skasowane

a Ty w tym czasie powinnienes miec walla i bunkier za nim,z maruderami w środku. Tyle wystarczy żeby odeprzeć 4 gate.

REKLAMA
Strona 3 z 5.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :