Dziś jest: Sobota, 31 października 2020, godzina 19:57
zaloguj się :
FORUM Battlenet.pl FORUM Forum StarCraft 2 Poradniki i Strategie "Czemu rasa X nie gra częściej Y"

Odpowiedź

Temat: "Czemu rasa X nie gra częściej Y"

Delta
Wiadomość [#1]: 25.06.2011 o 02:16

Konto skasowane

Na tl widziałem ciekawy temat, może i tutaj coś się ciekawego pojawi na ten temat. W temacie chodzi o to, że grając daną rasą nie jest się dość obiektywnym, a wiele taktyk jest bardzo dobre mimo że nie zawsze można to zauważyć. Np jako zerg można się dziwić dlaczego terranie nie używają ghostów/range do turretów, a protossi czemu nie używają w każdej grze dt, albo warp prismów. Generalnie chodzi o takie taktyki które dla każdego z nas są "upierdliwe jak cholera", i cieszymy się że wróg jest za słaby/niekumaty żeby to robić. Kilka przykładów dla zergów, dlaczego zergowie nie robią prawie nigdy baneling min, albo dlaczego nie każdy robi 2 queeny żeby rozsiać creepa w zastraszającym tempie. Dobrym przykładem może też być np używanie mineral walka do scoutowania baz, które jest chyba całkiem skuteczne. Nie chodzi tu o żaden balans! Od razu piszę;)

r3tsa
Wiadomość [#2]: 25.06.2011 o 03:04

Konto skasowane

Są dwie rzeczt z którymi absolutnie nie lubię się mierzyć - banedropy i mutaling.

[Edycja r3tsa - 25.06.2011 o 03:05]

maki99
Wiadomość [#3]: 25.06.2011 o 08:47

Konto skasowane

banedropy , ghosty, infestory .

I po co to przeczytałeś?
Sulphuriell
Wiadomość [#4]: 25.06.2011 o 08:51

Konto skasowane

Ja się dziwię, że terranie tak rzadko używają Ravena, a jak już go robią, to tylko jednego. PDD rzucone podczas pusha jest mocarne, dodatkowo możliwość harrasu przy pomocy zostawienia z 2 wieżyczek i jednego PDD, co potrafi skutecznie zablokować wydobycie na dłuższą chwilę. Ogólnie dobrze zagrany Raven jest mega upierdliwy.

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
Venucci
Wiadomość [#5]: 25.06.2011 o 09:08

Konto skasowane

Ja z kolei u prota często widzę kolosy. A Immortale? To przecież dobra jednostka i jego obrażenia przeciw opancerzonym(5o dmg) to nie przelewki i jego tarcza świetna na tanki terrana czy roache u zerga(jęśli Immortale chronią stalkery, ale stalkery zawsze są).

No i jednostki powietrzne. Feniksy czy Lotniskowce rzadko, a Mothershipy to chyba w ogóle nie widuje.

No i u zerga też nie widzę ultralisków.

Odpowiedz jest chyvba jedna: Każdy gracz chce jak najszybciej wygrać, więc stosuje często rushe, które wymagają jednostki I i czasami II poziomu np zeloty i głównie stalkery u prota (z domieszką sentry). Graczowi takiemu nie opłaca się techować bo to by zepsuło mu szanse na taki rush. I chyba to jest główny powód.

DisQ
Wiadomość [#6]: 25.06.2011 o 09:40

Konto skasowane

Venucci napisał
Ja z kolei u prota często widzę kolosy. A Immortale? To przecież dobra jednostka i jego obrażenia przeciw opancerzonym(5o dmg) to nie przelewki i jego tarcza świetna na tanki terrana czy roache u zerga(jęśli Immortale chronią stalkery, ale stalkery zawsze są).

Mają bardzo mały range i są w miare łatwe do skontrowania.

Venucci napisał
No i jednostki powietrzne. Feniksy czy Lotniskowce rzadko, a Mothershipy to chyba w ogóle nie widuje.

Feniksy są dość często używane do harrasu na początku gry, aczkolwiek potem tracą trochę na swojej użyteczności. Mothershipy za łatwo padają, a tech do carrierów trochę kosztuje, co nie znaczy, że nie są używane. Przykład? Wczorajsza gra White-Ra na Homestory cup

Venucci napisał
No i u zerga też nie widzę ultralisków.

Tutaj jest coś nie tak bo ja je często widuje.

Krecik
Wiadomość [#7]: 25.06.2011 o 10:14

Konto skasowane

oglądam kupe streamów i póki co jedną z bardziej innowacyjnych osób co jest to chyba white-ra, przy castach "special tactics" nie raz zbierał szczękętongue.gif
a co do umiejętności niewykorzystanych to sam to zauważyłem, ale czy w przypadku SC1 nie było to samo? przez 2lata nikt nie używał dropshipa nawet, dopiero boxer obczaił co to dobrego jest tongue.gif

--- MODERATING SC & SC2 ---
:*
"kto mi wlezie i zrobi bajzel w norce pierdolnę łopatą!"
Be original, be yourself
SC2 Profile
Zernat
Wiadomość [#8]: 25.06.2011 o 15:17

Konto skasowane

Może się przyda, ale raczej dla bronze/silver. Bardzo nie lubię gdy terran za wallem ustawia tanka rozstawionego. Wtedy już zbieranie wojska pod wrogą rampą jest niemożliwe i nawet jak idzie średniej wielkości wojsko to zanim się przebije przez walla to tank już nada trochę szkód :P

ShadowDancer
Wiadomość [#9]: 25.06.2011 o 22:01

Konto skasowane

@up: Nie tylko dla silver, w końcu to częsta taktyka ;)

[Edycja ShadowDancer - 25.06.2011 o 22:01]

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :