Dziś jest: Sobota, 31 października 2020, godzina 19:52
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: [Q} PvT

marcqk
Wiadomość [#1]: 02.06.2011 o 12:20

Konto skasowane

Poprzednią gre grałem z tym samym macro grę niestety dropami pod koniec wystarczająco osłabił moje eco + skontrował mojego tech switcha. Postanowiłem go teraz szybciej wykończyć niestety nie udało się. Z poprzedniej parti wiedziałem że robi marudery (tu niestety mariny) i dość szybkie duchy - tu o wiele szybsze. Parę błędów swoich widzę ale nie widze szansy na wygraną, a może jednak była proszę o odpowiedz.
http://replayfu.com/download/21BDgs

PS ja gold czekający na awans (większość gier na platyny gram i wygrywam) a on platyna wysoko w swojej dywizji i solidnym win ratio, tyle że moje PvT z harasem ze strony terka wygląda fatalnie. Dlatego chętnie posłucham o błędach z mojego otwarcia na szybkie wykończenie terka. Macro bez harasu dość dość gram

[Edycja marcqk - 02.06.2011 o 12:21]

AnusRectus
Wiadomość [#2]: 02.06.2011 o 18:23

Konto skasowane

HEj
po pierwsze macro- nie pompujesz probek non stop , robisz supply block.
Grałeś pasywnie. czekałeś na atak terka, nie wiedziałeś wogóle na co sięprzygotować.
Zagrałeś robo facility robisz obsa a on wisi nad Twoją armią, zamiast scoutować.
Robisz immo na mariny. Bronisz pierwszy atak- zyskujesz przewagę- po co od razu atakujesz? nie lepiej kontrolować mapę i założyć expa w naturalu?
Wogóle piszesz o tech switchu. JAk idziesz w robo to dokładasz na terka robo bay.
1 colos by wyjaśnił sprawę.
Wogóle jeśli chodzi o micro to słabo jest. Idzie 1 emp i dziękuje cała armia nei ma tarcz bo jest w jednej kupie.
Pełno rzeczy do poprawy.
p.s. na terka najlepiej grać moim zdaniem zetki z szarżą i ht jeśli nie idzie w banszi.

marcqk
Wiadomość [#3]: 02.06.2011 o 18:41

Konto skasowane

Dzięki grałem z nim na ladderze poprzednią grę i tam na początku poszedł z marudery - zauważyłem walla i stwierdziłem zagra to samo a on teraz mariny zagrał. Fakt mogłem poczekać do colo choć nie wiem czy by mi to skórę uratowało.
Niestety mam duże problemy z harasem przy macro grach dlatego spróbowałem w early skończyć (jak wiedziałem że będzie ostry haras). Sam po parti pomyślałem "a może charge zety" albo granie na main i naturala. Jak twierdzisz było by to lepsze rozwiązanie?

Fakt obsa się zagapiłem zawsze daje odrazu jak się buduje gdzie ma jechać, a probek jak i tak planowałem 1 baze nie wystarczy 26 ? Wiem micro szwankuje nadrabiam lepszym macro (tu nie miałem jak)

[Edycja marcqk - 02.06.2011 o 18:44]

luk1230
Wiadomość [#4]: 02.06.2011 o 20:22

Konto skasowane

Tego 1 immo można wybaczyć ale potem miałeś obsa u niego w bazie i widziałeś że pompuję mariny więc po co nadal robiłeś immo ;p

marcqk
Wiadomość [#5]: 02.06.2011 o 21:44

Konto skasowane

Dlaczego dalej - rozwalenie walla ale fakt kiedy widziałem że on sam go rozebrał, no i wydawało mi się że jest mnie na niego stać ale fakt mogłem speed dla zetów porobić bardziej by się przydał czy się mylę i atakować zetami ze stalkerami + jakieś senty. ALe w PvT najwięcej panikuję dlatego proszę o radę z poprzedniego tematu wyniosłem pare cennych uwag i macro bez harasu ze strony terka wygląda ok

AnusRectus
Wiadomość [#6]: 03.06.2011 o 09:59

Konto skasowane

Terek nie harrasował, tylko atakował. Probki pompujesz non stop, bo jak expisz to wtedy robisz ładny transfer i jest gitara. Terek idzie w mass marine = colo +zety , lub chargeloty + ht (stormy masakruja marinow aż miło. Expa mogłeś śmiało stawiać jak pusha wybroniłeś. Wybrałeś atak, wymiana jednostek nie przyniosła skutku- Traciłeś drogie immo na rzecz tanich marines. Ogólnie to musisz dużo ćwiczyć. Nie ogarniasz jeszcze dobrze mechaniki gry, nie masz wyczucia kiedy expić, jak armię komponować jak odpierać all iny- końcowy atak terka to był właśnie all in - nie wiem czemu swojich probek nie wziąłeś do obronyconfused.gif
Ogólnie gdybyś zagrał expa to czas grałby na Twoją korzyść macro by się rozchulało dodałbyś colo do armii charge loty z +5 wg i po ptokach.
Pozdrawiam.

luk1230
Wiadomość [#7]: 03.06.2011 o 10:12

Konto skasowane

A i zacznij rzucać forcfieldy bo kilka dobrze rzuconych na rampę mogło załatwić sprawę i podzielić jego armię.

Skibi
Wiadomość [#8]: 03.06.2011 o 11:55

Konto skasowane

Zawsze graj MS tongue.gif

MS > All coolgleamA.gif

Bronz to nie liga...Bronz to mentalność coolgleamA.gif

Starcraft One Account coolgleamA.gif

Starcraft II Account coolgleamA.gif
marcqk
Wiadomość [#9]: 03.06.2011 o 13:24

Konto skasowane

Dziękuję za ocenę czyli jednak mogłem spróbować jeszcze raz z nim macro zagrać bo jak widzę po ocenach za wiele złych decyzji podejmuję pchając się do terków którzy mają lepsze micro.
A czy jest sens atakować terka w early który idzie w mass marudery a jak tak to czym ? Szybka szarża i immortale ?

r3tsa
Wiadomość [#10]: 03.06.2011 o 13:30

Konto skasowane

Zealot/Voidray.

AnusRectus
Wiadomość [#11]: 03.06.2011 o 14:03

Konto skasowane

Staraj się grać długie macro gry! bo tylko dzięki nim ogarniesz grę na wysokim poziomie, nic tak nie wyrabia multitaskingu jak tego typu gry.
Do tego gry długie są przyjemniejsze poprostu niż jakieś all iny. Tam wszystko już zależy od Twojego poziomu i przeciwnika od micro ,macro
apmu... Próbój ;)

marcqk
Wiadomość [#12]: 03.06.2011 o 16:22

Konto skasowane

No coraz lepiej widzę że multitasking jest tak ważny. Jak bym to miał opanowane nie było by tego repka bo po prostu zajoł bym się macro grą i bronił się skutecznie przed harasem

REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :