Dziś jest: Sobota, 31 października 2020, godzina 19:32
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Ovie > Nydus

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |   >   >>     Ostatnia
DonDesperado
Wiadomość [#61]: 26.05.2011 o 11:15

Konto skasowane

czym blizej limitu tossa, to strata 30% Z boli. powiedz, czemu? czy zerg nie powinnien z czasem wymieniac wojsko na wyzszy tech? wrzucenie 30% w nydusa, lingow czy roachy, chyba niezle sie do tego nadaje? masz wolne supply na wyzsze techy, kupujesz sobie czas na kolejne expy, zwalniasz supply na lepsze techy, psujesz tossowi produkcje, moze eco, wytracasz go mentalnie z poczucia kontroli nad gra... nie wiem, moze sie myle, ale wydaje mi sie, ze tak to powinno dzialac.

o (wulg.), nie chce mi sie tego komentowac biggrin.gif pograj zergiem a zobaczysz czy strata 30% wojska nie boli xD jedyna sytuacja w ktorej mozesz stracic tyle armii za darmo to WIELKA PRZWAGA eko i zrobienie BL'i w miejsce tego supply

a co do tossa z high masters, ktory nie pozwoli na nydusy - no coz, to bedzie musial podzielic swoja armie, czesc rozstawic po kilku bazach (skoro mowimy o late, to ma tak 3-4 do obstawienia). jesli mowimy o tak smiesznie malym oddziale co 5 stalkerow, to jest to 40 fooda na 4 bazy. oczywiscie, toss musi miec caly czas oczy na okolo glowy wlepione w minimape, aby te 4 bazy ogladac, czy gdzies nie ma zadnej kropki (sam patrol stalkerow moze byc za wolny na patrolowanie calej bazy,a na pewno nie poradzi sobie z niczym, co wyjdzie z tego nydusa, jesli pozwoli na jego ukonczenie), dodatkowo ogarniajac makro, dodajac techy, i mikrujac na srodku, aby troche powalczyc z zergowska kontrola mapy. no, ale wracajac do fooda. jesli zostawi po te 5 stalkerow na baze, to jego kulka ma <100 fooda, i juz taka straszna sie nie wydaje, skoro zmniejszyles ja o prawie 1/3 sama tylko mozliwoscia nydusow, a nie musiales nic zrobic w tym kierunku, tylko gdzies tam kiedys stracic 100/100 na jeden budynek, i ewentualnie kilkanascie lingow, ktore nie zdazyly uciec. czy to jest slabo twoim zdaniem?

po co masz rozstawiac 5 stalkow? wtf? i ty grasz tossem? xD warpujesz 5 stalkow na miejsce i tyle

tak wiec, teoretyk teoretykiem, ale czy ty jestes tossem high master? czy wiesz, co w ogole toss musi zrobic, jak musi bouncowac z kazdym przesunieciem armii, jakie musi wziac mozliwosci pod rozwage, co moze go potencjalnie czekac? ty tylko widzisz, ze jak robisz roache i lingi, to cie spawa deathball w twoim naturalu. sorry, n/c to that.

chyba musze od ciebie wziac lekcje mistrzu biggrin.gif

[Edycja DonDesperado - 26.05.2011 o 11:16]

1v1 Master, ~3600 pkt

http://sc2sig.com/s/eu/560355-1.png

DonDesperado, kod: 201
i20918
Wiadomość [#62]: 26.05.2011 o 11:18

Konto skasowane

Delta napisał
@ Nie uważam każdego za "polaczka", ale niektórzy mają takie pieniackie podejście typu, ja tak nie robię, i jest głupie, i w ogóle nie działa a Ty jestes głupi.

Więc wszyscy Polacy to pieniacze próbujący zdołować każdy twój pomysł twierdząc że jest głupi ?
Delta napisał
... to nazywam ich Polaczkami.

Mam głęboko w d... to czy i jak obrażasz innych użytkowników forum tak długo jak jednocześnie nie obrażasz mnie. Może się mylę ale myślę że tak jak ja(i pewnie większość użytkowników tego forum) urodziłeś i wychowałeś się w tym kraju, wyzywając kogoś od "polaczka" nie tylko obrażasz tą osobę ale i wszystkich polaków.
Delta napisał
...I jest to z zamysłu nie tyle obraźliwe, co oceniające stan rzeczy.

To jest obraźliwe, możesz próbować unikać odpowiedzialności czy przekręcać to co powiedziałeś, tylko czy to nie postawi cię na czele grupy którą pogardzasz ?

Idioci usiłują na ogół wyglądać inteligentnie, mało jest osób wystarczająco inteligentnych, aby mogły sobie pozwolić na wygląd idioty.
Delta
Wiadomość [#63]: 26.05.2011 o 11:28

Konto skasowane

@i20
Widzę że Twój patriotyzm jest najwznioślejszy, jeśli nie spotkałeś się z "polaczkami" którzy na mało czym się znają a wszystkich naokoło pouczają to nie zrozumiesz czego miałem na mysli. I nie bój się, nie próbuję się wykręcić, ani nie ukrywam że większość naszych krajan nie są cudami. Jak to piłsudzki powiedział, naród wspaniały, tylko ludzie *****.

A ogólnie to nie zauważyłem żebyś innych pouczał/mówił że to inni co mówią jest kretyńskie bez argumentów, więc szczere zdziwienie powoduje u mnie to że odniosłeś to do siebie.

A tak z ciekawości do dona, wiadomo że to nie żaden mus, ale chętnie bym obejrzał jakieś repy z late game u Ciebie, bo chyba jeszcze nie spotkałem zerga który by nie floodował około 1000-3000 minerałów w późniejszych stadiach gry. Może się nauczę jak to robiszsmiley.gif

PS@i20
Nie sądzę żebym zakładał tematy, a potem atakował konstruktywne wypowiedzi spamem typu "to nie może działać" itp. Więc mówienie że sam stanę się kimś kim pogardzam jest co najmniej nietrafione. Poza tym dziwi mnie że nie spotkałeś się z pojęciem "polaczka", które bynajmniej nie równa się słowu "polak". Różnica jest znaczna, a do tego wiele znacząca

[Edycja Delta - 26.05.2011 o 11:32]

i20918
Wiadomość [#64]: 26.05.2011 o 11:49

Konto skasowane

Delta napisał
@i20
Widzę że Twój patriotyzm jest najwznioślejszy, jeśli nie spotkałeś się z "polaczkami" którzy na mało czym się znają a wszystkich naokoło pouczają to nie zrozumiesz czego miałem na mysli. I nie bój się, nie próbuję się wykręcić, ani nie ukrywam że większość naszych krajan nie są cudami. Jak to piłsudzki powiedział, naród wspaniały, tylko ludzie *****.

Żaden naród nie ma monopolu na idiotów, żaden także nie powinien być po/według nich oceniany.
Delta napisał
A ogólnie to nie zauważyłem żebyś innych pouczał/mówił że to inni co mówią jest kretyńskie bez argumentów, więc szczere zdziwienie powoduje u mnie to że odniosłeś to do siebie.

Odniosłem to do siebie gdyż jeśli kogoś nazywasz idiotom to nazywasz nim tylko tego kogoś, wyzywając kogoś od "polaczka" obrażasz jednocześnie każdego polaka. "większość"(dyskusyjna) to nie wszyscy.
Delta napisał
PS@i20
Nie sądzę żebym zakładał tematy, a potem atakował konstruktywne wypowiedzi spamem typu "to nie może działać" itp. Więc mówienie że sam stanę się kimś kim pogardzam jest co najmniej nietrafione. Poza tym dziwi mnie że nie spotkałeś się z pojęciem "polaczka", które bynajmniej nie równa się słowu "polak". Różnica jest znaczna, a do tego wiele znacząca

Przedstawicielem jakiego narodu jest więc "polaczek" ?
Delta napisał
A tak z ciekawości do dona, wiadomo że to nie żaden mus, ale chętnie bym obejrzał jakieś repy z late game u Ciebie, bo chyba jeszcze nie spotkałem zerga który by nie floodował około 1000-3000 minerałów w późniejszych stadiach gry. Może się nauczę jak to robiszsmiley.gif

Może spamuje Hatchery ?

Idioci usiłują na ogół wyglądać inteligentnie, mało jest osób wystarczająco inteligentnych, aby mogły sobie pozwolić na wygląd idioty.
Delta
Wiadomość [#65]: 26.05.2011 o 11:59

Konto skasowane

@i2o
Odniosę się tylko do ostatniego punktu, bo naprawdę mało mi zależy na tym żebyś się ze mną zgodził, im więcej rozmawiam ze starcraftowcami, tym bardziej rozumiem czemu ludzie z wyzszych lig nie udzielają się na forum, po co coś mówić jak spece z bronze-platyny i tak wiedzą wszystko lepiej.

Więc co do ostatniego punktu, wiem jakie jednostki/budynki kosztują minerałysmiley.gif Ale uwierz mi, że jeszcze nie spotkałem chyba zerga który wydawałby wszstko (pewnie idra tak robi, ale poza nim;). Więc zaciekawiło mnie bardzo czy rzeczywiście wszyscy tak skrupulatnie liczą każde 100 minerałów. Np Shadow na forum mówił jak to 100 gazu na nydusa to duża strata bo to dodatkowy ultra, natomiast w grze miał permanentne 2000 1000 nie uzywane. To nie przytyk, bo fajnie że pokazał repa, tylko to pokazuję jak bardzo praktyka różni się od realnych gier które większość forumowiczów gra. Ja jestem w stanie w masters wygrać naprawdę bezsensownymi strategiami z masą błędów, więc w kazdej lidze poniżej diamentu wszystko spokojnie wygra gry jeśli będzie dobre zagrane.

PS i20, nie lubię raczej takich przytyków i raczej ich unikam, ale generalnie poprawna wersja to "idiotą", nie "idiotom"

[Edycja Delta - 26.05.2011 o 12:02]

Skvader
Wiadomość [#66]: 26.05.2011 o 12:01

Konto skasowane

ac1d napisał
(...)czym blizej limitu tossa, to strata 30% Z boli. powiedz, czemu? czy zerg nie powinnien z czasem wymieniac wojsko na wyzszy tech? wrzucenie 30% w nydusa, lingow czy roachy, chyba niezle sie do tego nadaje? masz wolne supply na wyzsze techy, kupujesz sobie czas na kolejne expy, zwalniasz supply na lepsze techy, psujesz tossowi produkcje, moze eco, wytracasz go mentalnie z poczucia kontroli nad gra... nie wiem, moze sie myle, ale wydaje mi sie, ze tak to powinno dzialac.

Naprawdę nie wiesz dlaczego strata 30% armii boli? ;p
Przecięty nydus przez główną armie wroga, uwięziwszy 30% jednostek armii, to czysta strata. Nie zrobisz żadnych zniszczeń. W mid game to gg, bo się nie wykopiesz ze straty. W lategame to i tak mineral fest, a uwolniony supply możesz przeznaczyć na inne jednostki. Strzeż się, żeby przeciwnik nie wziął Cię na wytrzymałość, bo wtedy możesz odczuć mocno te 30%.

Dalej jednak muszę forsować tą myśl. Dobry przeciwnik nie pozwoli Ci wsadzić nydusa DO bazy. Na obrzeżach możesz, bo to i tak kończy się jak normalny push. Gdy wsadzasz robaka do bazy, to Protossowi wystarczą 2 zety do zniwelowania go, Terankowi oddział 2-4 marinów lub 1-2 maruderów, a ogólnie starczy 4-5 robotników do zdjęcia nydusa. Nie potrzeba aż 10 supply na każdą bazę, z czego kolejne ekspansje mają mniejszy teren do pokrycia wizją.

Nydus to urządzenie do harassu, ale trzeba uważać żeby nie obróciło się to przeciw nam.

Delta napisał
@ Nie uważam każdego za "polaczka", ale niektórzy mają takie pieniackie podejście typu, ja tak nie robię, i jest głupie, i w ogóle nie działa a Ty jestes głupi.

"Kto kogo przezywa, ten sam się tak nazywa"? :P
"Kto od miecza wojuje, ten od miecza ginie."
Narzekasz na podejście innych a sam korzystasz z prowokacyjnych zwrotów i to z pełną świadomością. O ile może Cię irytować w Twojej opinii dziecinne podejście drugiej osoby, to świadome odgryzanie się w ten sposób jest bardziej niekulturalny...

Gdy wrzucisz dwa tuziny lingów do linii wydobycia i dobry zerg da Holda, gdy zety już się zwarpują, to dobry toss po prostu umknie probami przez Zety. ;)

Delta
Wiadomość [#67]: 26.05.2011 o 12:12

Konto skasowane

@up
Theorii ciąg dalszy. Rozumiem że kazdy protoss w ciągu 1-2 sekund warpuje komplet zealotów, ucieka probami mineral walkiem, i jednoscześnie prewencyjnie kontruje obecność lingów z hold position obok ruszających się lingów. Jaki sens ma taka dyskusja, jakoś protosi w masters wiele razy przegrywali ze mną gry przez hold position+lingi. No tak, ale to nie może działaćsmiley.gif

Skoro nic nie może działać, to po co zakładać tematy o to jak takie rzeczy robić? Bo tutaj chyba wszyscy wolą powiedzieć czemu teoretycznie przy perfekcyjnej grze wroga jest to niemożliwe. Przy perfekcyjnej grze, banelingi nie mogą zabić ani jednego marine, a jeden marauder+ medivac mogą zabić 100 roachy. Polecam filmy o automatonie, niech tam wypowiadają się wszyscy teoretycy, bo w świecie perfekcyjnych zagrań 1 phoenix zabija 200 mutalisków. Ale w sumie co mi to robi, po co przekonywać innych że to co często wygrywa mi gry, jest możliwe, skoro gold powie mi że to niemożliwe. Nvm, bawcie się dobrze, na tym forum nie ma co się wypowiadać.

Ktoś powie, banshee jest mocne na zerga, a drugi mu powie że wystarczy zrobic queeny i banshee jest do kitu i nigdy nie zadziała jeśli zerg jest dobry. A jeśli ktoś wygrał grę banshami to znaczy że pewnie jest w bronze.Taka paplanina o teorii teorii.

r3tsa
Wiadomość [#68]: 26.05.2011 o 13:21

Konto skasowane

Spoko jak polegasz na tym, że przeciwnik zrobi błąd, świetny sposób samodoskonalenia się biggrin.gif

Skvader
Wiadomość [#69]: 26.05.2011 o 13:24

Konto skasowane

Oj Delta, spokojnie, wrzuć na luz. ;p
Dyskusja polega na tym, że stawiamy się na dwóch różnych stronach barykady i argumentujemy swoje poglądy.

Ty mówisz mi, że grupką lingów rozwalasz całe eko, a ja mówię, że da się zminimalizować straty. Sam ciągniesz temat teorii, no to proszę Cię, nie zabraniaj i mi. Zwarpowanie zetów i ucieczka probami na 1 kryształ minerałów, a potem za zety naprawdę nie wymaga tyle micro co 1 phoenix vs 200 mutów.

Zresztą taki atak możesz przeważnie zastosować wyłącznie z zewnątrz bazy, co cały czas staram się zaznaczyć. Nydus tutaj tak naprawdę nic nie zmienia, bo mowa tutaj o typowym runby. To możesz robić i bez robaka, a on tylko skraca czas ataku.

My mówimy o zaletach Nydusa, czy sile lingów w mainie, bo chyba ktoś odbiega od tematu...

ac1d
Wiadomość [#70]: 26.05.2011 o 13:44

Konto skasowane

@don&sky: no ja wiem, ze strata 30% armi moze byc bolesna. ale chyba rozmawiamy o lategame, kiedy masz od groma larw nastackowanych, gore surki w banku, i tylko czekasz na konczenie upow, jesli juz nie sa skonczone. toss ma do ogarniecia 3-4 bazy, i kulka stoi przed nimi, aby wybronic ewentualny frontalny atak. owszem, ja wiem, ze mozna nawarpowac unitow przy juz budujacym sie nydusie, ale trzeba to wyczaic (czasem moze byc ciezko, jesli akurat harassujesz paroma lingami jakiegos dalekiego expa), po drugie trzeba akurat miec wolne gaty, aby mogly z wejscia nawarpowac, po trzecie nie mozna hitnac limitu (skoro mowa o late, to z tym moze byc problem), zeby bylo miejsce na te nieprzewidziane warpy (co tez oslabia main army, trzymanie paru slotow wolnego na cos, co MOZE EWENTUALNIE sie zdazy - jak pisalem wczesniej, zmuszasz przeciwnika do oslabienia swojej armi, nic samemu nie robiac), poza tym, nie wystarczy nawarpowac 3 stalkerow, bo moga nie zdazyc ubic nydusa, zanim nie zacznie wypluwac, wiec trzeba sie cofnac armia, albo ja podzielic, jednoczesnie stawiajac duzo wiecej budynkow produkcyjnych, i nic z nich nie produkowac - no gr8 deal po prostu -.-

nie chce nikogo uczyc, nie mam siebie za alfe i omege, in fact, uwazam, ze jestem niezla lamcza. takie teksty "ja jestem w masters, a ty w diamond, wiec moje slowo jest lepsze od twojego" to mozna sobie wsadzic miedzy bajki - dostatecznie wysoko mozna dojsc 6poolem czy 4gejtem, ze poziom ligi nie odzwierciedla poziomu zrozumienia gry, to dopiero w miare widac po postach i ocenach roznych stratow, jak sie to dzieje w tym topicu. anyway, moze jestem w "lamerskim" diamondzie a nie "wszystkowiedzacym master", ale staram sie zrozumiec, ile tylko moge. i jakos nie trafiaja do mnie wasze argumenty "nydus sucks, bo daje wymiane na moja niekorzysc i nic nie robi" - owszem, jak sie nie umie go poprawnie wykorzystac albo rzuca tossowi pod nogi, gdy nic innego sie nie dzieje, to faktycznie jest strata 100/100. ale umiejetnie wykorzystany daje rade, i to niezle, spycha tossa do defensywy, kiedy juz powinien byc ofensywny, keidy Z jeszcze nie ma czasu na przetechowanie sie albo dostackowanie kolejnej porcji larw, albo cokolwiek innego.

i jeszcze taka mala dygresyjka do tego waszego "to kupa, nic nie robi" - jakis czas temu sulp niezle whinnowal, ze kulka tossa jest nie do pokonania. 3 strony forum zapisal na ten temat, przy uzyciu kupy wyzwisk. ktos tam mu polecil, zeby sprobowal grac w jakis tam sposob, i jak reka odjal, od razu spokoj sie zrobil, sulp zmienil sposob gry, i juz "kulka nie do zatrzymania" stala sie easy winem na ladderze. moze tutaj dziala podobna zasada? jak nauczycie sie dobrze wykorzystywac nydusa, to zobaczycie mozliwosci, jakie on oferuje?

ShadowDancer
Wiadomość [#71]: 26.05.2011 o 14:39

Konto skasowane

Delta napisał
Np Shadow na forum mówił jak to 100 gazu na nydusa to duża strata bo to dodatkowy ultra, natomiast w grze miał permanentne 2000 1000 nie uzywane.

Tu nie chodzi o to, czy mam zestackowane, czy używam wszystkiego gazu, czy nie używam, tylko o to, że ten gaz mam - nie pracuje, ale jest w banku i kiedyś, wyjdzie z niego coś, co zrobi czemuś krzywdę. Mienie takich ilości gazu w banku po prostu pozwala mi momentalnie wypluwać kontrę na to, co przyjdzie (zresztą fajnie widać to na repie, gdzie mogłem sobie z palca rzucić 20 mutalisków na tanki).

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
ac1d
Wiadomość [#72]: 26.05.2011 o 14:42

Konto skasowane

ShadowDancer napisał
Delta napisał
Np Shadow na forum mówił jak to 100 gazu na nydusa to duża strata bo to dodatkowy ultra, natomiast w grze miał permanentne 2000 1000 nie uzywane.

Tu nie chodzi o to, czy mam zestackowane, czy używam wszystkiego gazu, czy nie używam, tylko o to, że ten gaz mam - nie pracuje, ale jest w banku i kiedyś, wyjdzie z niego coś, co zrobi czemuś krzywdę. Mienie takich ilości gazu w banku po prostu pozwala mi momentalnie wypluwać kontrę na to, co przyjdzie (zresztą fajnie widać to na repie, gdzie mogłem sobie z palca rzucić 20 mutalisków na tanki).

idac dalej tym tokiem myslenia, to te 100/100 to raptem 1 muta, a jak lecisz na tanki to bez znaczenia, czy masz 5 czy 50. poza tym, ok, zestackowany gaz pozwala ci rzucic kontre z larw - w innym wypadku zestackowany gaz pozwalalby ci harrasowac maina przeciwnika i stwarzac niekorzystne dla niego warunki. to tylko twoja kwestia, jak wykorzystasz ten zestackowany gaz.

Delta
Wiadomość [#73]: 26.05.2011 o 17:48

Konto skasowane

No po prostu czasami paść można, bo wychodzi że 4 zealoty uniemozliwiają haras maina. Bo wszystkie wklinują się w jakąś super sczelinę, atakują lingi zza pleców, ninja proby robia uniki z prędkością światła itp:P W praktyc jednak nie zdarzyło mi się chyba żeby udany nydus nie narobił niezłego chaosu i zniszczeń w bazie, a warp tych 4-5 zealotów jest zabijany w jakieś 5-8 sekund lingami, w czasie warpu.

Zgadzam się że lingi z nydusa działają podobnie jak sam runby, a co do Pana retsy, to co innego jest opierać grę na czyichś błędach, a co innego uznać że nydus+lingi jak już się zrobią to raczej dwóch panów zealotów nie obroni wszystkiego. W realiach, jeśli dojdziesz do cracklingów, to daj im 20 sekund sam na sam z mainem i podziwiaj damage:P Poza tym lingi nie giną od czarodziejskiej różdżki zealotów,naprawdę nie jest trudno zrobić znipe nexusa/tech nawet jak te 4 zety atackują po te zastraszające 16 damage:P

Zmuszanie wroga do idealnej gry, albo jest zmuszony do base race jest niezłym sposobem na wygraną.

A do osoby która mówi że teoretyzuję tak samo jak większość tutaj, no jednak trochę bardziej się wysiliłem w konstruktywnych sposobach uzywania nydusa, i jakoś nikt poza mną specjalnie nie dał sugestii jak użyć nydusa. A mówię o grach które grałem, więc trudno zarzucic mi teoretyzowanie.

A co do bankowania masy pieniędzy, no cóż,jak dochodzisz do 200 200, nawet 10 000 10 000 mine/gazu w banku nie sprawi że jesteś silniejszy o chociaż 1 %. Ja sądzę że lepiej jest wydać te trochę gazu, dzięki temu możesz wykorzystać całe zbankowane pieniądzę na samobójcze ataki, które zawsze robia damage. Fakt faktem że runby lingami działają podobnie, ale nydusem jest często łatwiej, zależy od mapy.

wydaje mi się ze bankowanie pieniędzy to nienajlepszy sposób gry zergiem,mimo że wszyscy pro tak prawie robią. Ale tylko zerg może tracić 100 lingów, i dalej być maxed cały czas, przy dobrym macro minerały raczej nie ograniczają nas w żaden sposób.

Ogólnie temat jest o tym jak nydus może być lepszy od dropów, napisałem jak, dałem przykłady. Więc w sumie temat przeze mnie wyczerpany bo i tak nikt się raczej nie pokusi o to, żeby dodać cokolwiek do tego co wpisałem w tym temacie. Chyba nikt się nie odniósł do tego jak w praktyce uzyć nydusa żeby miał przewagę nad dropem. Także się napisałem, każdemu powiedziałem co wiedziałem, a na koniec wszyscy se przeczytali i powiedzieli że to nie działa. Thx. Może czas żeby ktoś poza mną napisał jakieś konkrety, poza krytykowaniem tego co piszę.

[Edycja Delta - 26.05.2011 o 17:51]

Skvader
Wiadomość [#74]: 26.05.2011 o 18:15

Konto skasowane

Akurat Nydusa nie jest aż tak ciężko kontrować, jak ktoś uporczywie stara się wrzucić go do maina. Nawet mając limit latający gdzieś po mapie, wystarczy 5 robotników do zjechania robiącego się Nydua i im wyższa liczba tym szybciej on ginie. Nie raz już rzuciłem pół tuzina robotników na robaka, z railym z powrotem na miny i nawet nie przejmowałem się tym nydusem.

Nie mówiłem, że Nydus jest słaby. Brońcie mnie przed takimi osądami. Po prostu trzeba nauczyć się z niego korzystać. 100/100 to naprawdę drobne w late game. Nawet odciągnięcie robotników z linii wydobycia zwróci nam część kosztów (pośrednie obrażenia eko). Nawet jak zwarpuje jednostki, to te nim przegrupują się, osłabia armię o parę stówek surowców.

Wiem też jak groźny jest przedzierający się tuzin lingów. Nawet bez robaka. Dlatego czuje respekt przed nękania ekonomii w ten sposób. Dobry Nydus przy bazie zalewający 20 lingami niechronionego expa - dead meat. Właśnie, niesamowitą zaletą robaka jest to, że tam gdzie Ovek ze zwiadem, tam zaraz może być kanał tranzytowy lingów. Wystarczy znaleźć ukrytą bazę przeciwnika i zalać ją lingami z nydusa. Przy tym zestresowany gracz będzie bardziej miotał się dookoła swoje bazy, szukając źródła dźwięku. ;p

Dlatego po raz n-ty (i mam nadzieje ostatni) raz powtarzam, że Overlordy z dropem po prostu są bezpieczniejsze i mniej ryzykowne. Pozwalają zastąpić Nydus w wielu aspektach, ale odpowiednio wykorzystany robak potrafi zwrócić swoje koszta, a nawet wypracować przewagę dla gracza. Niestety jest bardziej ryzykownym zagraniem.

Delta, rzadko kiedy uda Ci się wrzucić nydusa za linie obrony przeciwnika na wysokim poziomie. Tego typu korzystanie z Nydusa, to po prostu strata pieniędzy. Trzeźwy gracz ogarnie to. Jeżeli podczas walki zaczniesz mu stawiać, to ja nie wiem co Ty tam prześlesz, jak w ferworze bitwy wymieniacie się armiami. Nim dobudujesz nowe oddziały, przeciwnik powinien mieć już swoje siły. Jak przygotujesz sobie wcześniej, to wymaga to sporej koordynacji. Wyrzucisz lingi, 20-30 i teraz będzie micro na multitasking. Wygra ten lepszy. Jednak gracz musi już z góry popełnić błąd, dając sobie wrzucić nydusa.

Delta napisał
Może czas żeby ktoś poza mną napisał jakieś konkrety, poza krytykowaniem tego co piszę.

A wyżej czytamy:
Delta napisał
No po prostu czasami paść można, bo wychodzi że 4 zealoty uniemozliwiają haras maina. Bo wszystkie wklinują się w jakąś super sczelinę, atakują lingi zza pleców, ninja proby robia uniki z prędkością światła itp:P W praktyc jednak nie zdarzyło mi się chyba żeby udany nydus nie narobił niezłego chaosu i zniszczeń w bazie, a warp tych 4-5 zealotów jest zabijany w jakieś 5-8 sekund lingami, w czasie warpu.

Zabójcze konkrety. ;p
Pojęcie "udany nydus" jest nieco kontekstowym zwrotem. Nie wiem co to ma dla Ciebie znaczyć "udany nydus". Może po prostu wyjście z ziemi? Może poza wyjściem jeszcze wypakowaniem całej armii z nydusa? A może wypakowanie i zniszczenie pół bazy? Do tego może jeszcze dodać ucieczkę przed główną armią? Bez wątpienia ten ostatni rodzaj "udanego nydusa" narobił nizły bajzel...
No ale Ty chyba tą hipotetyczną (całkowicie nierealną dla mnie) sytuację z Zealotami na hold pos. wziąłeś sobie głęboko do serca i tak z półżartobliwego komentarza zrobiłeś koronny argument. Te "ninja" proby naprawdę potrafią wychu... lingi, które jak te młotki stanęły na holdzie. Widziałem multum takich akcji, a i o dziwo sam parę takich przeprowadziłem.

Na zakończenie pragnę zachęcić Cię do czytania ze zrozumieniem postów z wcześniejszych stron. Podawałem sposoby używania nydusa, wypisałem parę zalet w mojej opinii oraz dałem replay'e i naprawdę kończy się moja cierpliwość na Twój protekcjonalny ton, z którego opinii jesteś jedyną osobą mówiącą z sensem, argumentującą poprawnie i konkretnie pisząc.

ShadowDancer
Wiadomość [#75]: 26.05.2011 o 18:34

Konto skasowane

Delta napisał
A co do bankowania masy pieniędzy, no cóż,jak dochodzisz do 200 200, nawet 10 000 10 000 mine/gazu w banku nie sprawi że jesteś silniejszy o chociaż 1 %. Ja sądzę że lepiej jest wydać te trochę gazu, dzięki temu możesz wykorzystać całe zbankowane pieniądzę na samobójcze ataki, które zawsze robia damage. Fakt faktem że runby lingami działają podobnie, ale nydusem jest często łatwiej, zależy od mapy.

wydaje mi się ze bankowanie pieniędzy to nienajlepszy sposób gry zergiem,mimo że wszyscy pro tak prawie robią.

Ja miałem 5 baz, a terran w porywach 3, więc robię limit, wysyłam, kolejny limit, w końcu padnie, nie?

ac1d napisał
idac dalej tym tokiem myslenia, to te 100/100 to raptem 1 muta, a jak lecisz na tanki to bez znaczenia, czy masz 5 czy 50.

To ty nie miałeś muty w rękach, albo grałeś z gościem, który lubił patrzeć, jak mu tanki eksplodują...

ONLY ROCK'N'ROLL

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
Delta
Wiadomość [#76]: 26.05.2011 o 19:30

Konto skasowane

No właśnie z tym się zgadzam shadow, jak masz limit to lepiej wysłać pare kamikadze jednostek (np 100:P) żeby cokolwiek zrobiły aż padnie. Tylko często front ma nieźle zabezpieczony i tutaj nydus może właśnie pomóc

ShadowDancer
Wiadomość [#77]: 26.05.2011 o 20:46

Konto skasowane

No to chyba lepiej wdropić wszystko ovkiem w takim wypadku, ale nvm ;)

Problem z tym co mówisz jest taki, że jeśli twoje jednostki atakują w kupie, zrobią więcej ziaziu, a jak gościu rozwali nydusa, gdy wyjdzie 1/3, to już takiego damage nie zrobią.

ONLY ROCK'N'ROLL

ac1d
Wiadomość [#78]: 26.05.2011 o 22:11

Konto skasowane

shadow, zgodze sie z toba tylko pod warunkiem, jesli twoja intencja jest przepuszczenie przez to krzyczace jelito calej armi... a chyba nie o takim rozwiazaniu tu dyskusja sie toczy

TheEdi
Wiadomość [#79]: 26.05.2011 o 23:32

Konto skasowane

Delta napisał
@i20
Jak to piłsudzki powiedział, naród wspaniały, tylko ludzie *****.

Mądry cytat ale to powiedział Piłsudski, a nie żaden piłsudzki...

Delta
Wiadomość [#80]: 26.05.2011 o 23:53

Konto skasowane

@Edi
Masz racje, byłem mega śpiący i kretyński błąd się wkradł. Piłsudski oczywiście, nie piłsudzkismiley.gif

@Shadow
Nie mówię że dropy się nie nadają. Pytałeś w temacie o tym jakie zastosowania moze mieć nydus, a diametralnych game breaking różnic nie będzie. Jedyne różnice na korzyśc nydusa jakie znam wymieniłem w swoim pierwszym poście.

REKLAMA
Strona 4 z 5.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :