Dziś jest: Niedziela, 25 października 2020, godzina 04:05
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Ovie > Nydus

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |   >   >>     Ostatnia
Delta
Wiadomość [#41]: 25.05.2011 o 18:51

Konto skasowane

@Don

Jak się uda przesyłasz całą armię, jeśli się nie uda przesyłasz i te 20-30 lingów. Nie wiem jak Ty, ale ja gram stylem w którym lingi mają 2/2 a potem 3/3+adrenal glands, więc nawet kilkanaście potrafi zmusić wroga to rozdzielenia głownej armii. Pierwszych nydusów nie daję w mainie, chyba że tak jak pisałem uzywam mutalisków i wtedy są blind spoty, co zresztą było nawet użyte w gsl, ale polskie spece i tak wiedzą że to nuuubofwskie;) Nie wiem jak Ty, ale zauważyłem że 99% zergów ma w późniejszej grze około 2000-3000 minerałów i dość mało gazu, więc wpuszczanie mas lingów w losowe miejsca jest dobrym utopieniem pieniędzy, w tym czasie możesz echować/robić bazy, zbierać więcej gazu. przy 3 bazach np meta, nydusa robię koło 3rd, wtedy robię nydusa w mainie, nawet jak go widzi, w międzyczasie masz czas na macro. Masz w sygnaturze 3600 master, więc zakładam że grać umiesz, więc nie skreślaj różnych pomysłów. Lingi sa dobre do nydusa, ponieważ są praktycznie zbędne, bo masz limit armii. Więc każdy damage który nimi zrobisz jest opłacalny, do ego protoss jest zmuszony do baze race jeżeli zdecyduje się na atak w czasie jak nydusy mu atakują bazę. Nie mówię że to strategia którą wygrywam każdą grę, ale jest to bardzo dobre narzędzie do harassu. Kocham jak polaczki się pienią że coś jest do dupy, a potem jak pro to zrobi w grze to wszyscy nagle chwalą jaki to op strat.

Lingi w nydusie mają inne zastosowanie niż inne jednostki, można także próbować robić 2 nydusy dla szybszego unloadu. I na Boga naucz się że wszystko może być dobre, a to że Ty tak nie uważasz nie znaczy że nydusy sa kiepskie z czymś poza ultraliskami. Chyba za dużo spanishiwy się naoglądałeś, bo pewnie stąd pomysł nydus+ultrale.

ShadowDancer
Wiadomość [#42]: 25.05.2011 o 19:34

Konto skasowane

Okey, w końcu udało mi się chyba zagrać grę, w której nydus byłby przydatny:
http://replayfu.com/r/LHFSMt
Wiem, że moje macro nie jest porażające, ale zmęczony byłem - replay może nie ciekawy, ale obrazuje sytuację.

Myślę, że nydus może się przydać tylko w takiej sytuacji - terran postawił na środku linię frontu, przerzuciłem ultrale niedaleko jest expa. W zasadzie to samo można by zrobić ovkami, różnica jest taka, że gdyby terranowi zachciało się pozbierać tanki i zaatakować, to ultrale nie muszą biec przez całą mapę. Cóż, jednak gra była bardzo specyficzna i nie wyobrażam sobie zagrania tej taktyki, gdy przeciwnik robi "kulkę". I zasuwa przez całą mapę na stimie - wtedy to nie zdążył bym sobie nawet zunloadować armii "na czas" (tzn. zanim on zdąży uciąć hatcherkę).
Inna sprawa, że jest on bardzo sytuacyjny - nie działa na wszystkich mapach i nie na każdego gościa.
Wciąż za to nie widzę "ofensywnych" zastosowań nexusa.

Delta: W late game, lingi są darmowe, ale gas nie jest - 2 nydusy = ultral, a mieć lub nie mieć jednego ultrala to czasami życie lub śmierć. I nie chodzi o to, że jak mam full limitu, to sobie mogę wywalić 100 gazu, tylko o to, że jak już nie będę miał limitu, to gaz mi się wtedy przyda.
Co do rozrywania kulki: gościu sobie warpnie zealoty z gatów i nie będzie musiał rozrywać szyku - zanim zabijesz wszystkie, to zwarpuje sobie nowe, a pomiędzy budynkami nawet z adrenal glads lingi nie zrobią nic tym zealotom.

Jak już mam w late 3000 minerałów, to nie potrzebuję ani techować, ani zbierać gazu, bo mam techa jakiego chcę, a baz mam tyle, ile jestem w stanie utrzymać.

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
Delta
Wiadomość [#43]: 25.05.2011 o 20:45

Konto skasowane

lingi dość szybko zabijają zealoty nawet między budynkami. raczej nie powinien móc się obronić bez podzielenia armii. szczególnie przy 3+ bazach. Wyjątkiem jest collosus, bo to to jest trudne do zabicia

DonDesperado
Wiadomość [#44]: 25.05.2011 o 21:04

Konto skasowane

Delta napisał
@Don

Jak się uda przesyłasz całą armię, jeśli się nie uda przesyłasz i te 20-30 lingów. Nie wiem jak Ty, ale ja gram stylem w którym lingi mają 2/2 a potem 3/3+adrenal glands, więc nawet kilkanaście potrafi zmusić wroga to rozdzielenia głownej armii. Pierwszych nydusów nie daję w mainie, chyba że tak jak pisałem uzywam mutalisków i wtedy są blind spoty, co zresztą było nawet użyte w gsl, ale polskie spece i tak wiedzą że to nuuubofwskie;) Nie wiem jak Ty, ale zauważyłem że 99% zergów ma w późniejszej grze około 2000-3000 minerałów i dość mało gazu, więc wpuszczanie mas lingów w losowe miejsca jest dobrym utopieniem pieniędzy, w tym czasie możesz echować/robić bazy, zbierać więcej gazu. przy 3 bazach np meta, nydusa robię koło 3rd, wtedy robię nydusa w mainie, nawet jak go widzi, w międzyczasie masz czas na macro. Masz w sygnaturze 3600 master, więc zakładam że grać umiesz, więc nie skreślaj różnych pomysłów. Lingi sa dobre do nydusa, ponieważ są praktycznie zbędne, bo masz limit armii. Więc każdy damage który nimi zrobisz jest opłacalny, do ego protoss jest zmuszony do baze race jeżeli zdecyduje się na atak w czasie jak nydusy mu atakują bazę. Nie mówię że to strategia którą wygrywam każdą grę, ale jest to bardzo dobre narzędzie do harassu. Kocham jak polaczki się pienią że coś jest do dupy, a potem jak pro to zrobi w grze to wszyscy nagle chwalą jaki to op strat.

Lingi w nydusie mają inne zastosowanie niż inne jednostki, można także próbować robić 2 nydusy dla szybszego unloadu. I na Boga naucz się że wszystko może być dobre, a to że Ty tak nie uważasz nie znaczy że nydusy sa kiepskie z czymś poza ultraliskami. Chyba za dużo spanishiwy się naoglądałeś, bo pewnie stąd pomysł nydus+ultrale.

Co do stylu to zalezy jaka mapa, na niektorych nie da sie grac mutali.Nigdzie nie napisalem ze "nydus jest do dupy" w niektorych sytuacjach(malo takich jest) sprawdza sie i moze lepiej, napisalem ze MOIM ZDANIEM ovy sa o wiele efektywyniejsze. A jezeli ty jak masz limit to budujesz nydusa zeby stracic lingi, ktore najprawdopodbniej gowno zrobia w tym mainie ZEBY ZAROBIC CZAS VS TOSS to ja nie mam pytan xD a co do ultrali+nydus, ogladalem spanishiwe owszem, ale duzo zergow to robi w late game (w tym ja), nydus w mainie + 5 ultrali, rozwalasz kilka budynkow i cofasz spowrotem do nydusa.

1v1 Master, ~3600 pkt

http://sc2sig.com/s/eu/560355-1.png

DonDesperado, kod: 201
Delta
Wiadomość [#45]: 25.05.2011 o 21:24

Konto skasowane

Jasne że w lategame robię nydusa żeby się pozbyć lingówsmiley.gif I sądzę że jakbyś zamiast walczyć ze mną pomyślał nad tym to też byś tak robił;) I nie wiem skąd przekonanie że speedlingi nic nie robią, mam wrażenie że w Twoim i trochę shadowa myśleniu wróg zawsze trzyma główną armie w mainie albo w 3rd i jednocześnie ma ją we wszystkich bazach. A prawdą jest że armia jest w jednym miejscu, a we wszystkich innych speedlingi mogą narobić masę damage, za groszowe sprawy. Nie mówię że w każdej grze nydus Ci wygra, ale sądzę ze w każdej grze od 3 baz w górę jest jak najbardziej uzyteczny i wart ceny. Wystarczy 15 sekund sam na sam z workerami i lingi wygrają niejedną grę. Jednak tak jak mówiłem raczej uzywałbym tego vs protoss, bo u terranów marines sa jednakdośc mocni w bazie, wtedy trzeba uważać gdzie nydusa się używa. ale zaufaj mi że jednym warpem nie pokona nydusa+ kilkudziestu lingów, w każdej chwili też możesz wyładować więcej jeśli uznasz że warto. wiadomo że ultrale są łatwiejsze w obsłudze, i często skuteczniejsze, ale każda jednostka da się uzyć. Poza tym nie rozumiem po co tłumaczenie bo dropy są lepsze. Ten temat nie pyta o to które jest lepsze. osobiście w zvp używam głównie dropów z powodu banelingów, co nie zmienia tego że nydus jest niezły, mimo że trudny w uzyciu. Myślę że trzeba być bardzo dobrym żeby go dobrze uzyć, najlepiej działają ataki na wszystkie 3 bazy jednocześnie, np główna armia na natural, nydus na 3rd i zaraz potem nydus na main. Sądzę zę mało kto z graczy tutaj by wychwycił wszystkie ataki i obronił się perfekcyjnie. A jeden wpuszczony nydus to kilkadziesiąt lingów/hydr/roachy/ultralisków w Twojej bazie.

Nie rozumiem dlaczego polacy zawsze muszą się kłócić o wszystko, zamiast pomyśleć czy mozna to uzyć.

Pamiętam jak nasi spece się wymądrzali że changeling to idiotyzm, i nigdy powyzej bronzu się nim nie da zablokowac rampy, a slush od czasu do czasu uzywa tego i udaje się to w lidze grandmaster. No i nagle się okazuje że nasze bronzy nie miały racji. Ale w gebie to wszystko wie najlepiej. Jak pisałem sam wolę dropy w mid game, bo są tańsze i bane dropy sa bardzo silne, ale w late game uważam że nie jest trudno dobrze ich uzyć. I proszę mi nie mówić że warp 5 zealotów rozgromi nydusa wyładowujacego lingi, bo to jest śmieszne, szczególnie od graczy typu podobno 3600 masters. Jedyna sytuacja gdzie tak szybko giną, to 0 0 albo to że masz rally na zealota, ponieważ nawet 0 0 lingi są cost effective vs zealoty. I nie wciskać mi też że się zabunkrują między budynkami, cholera, to wtedy atakujesz budynki, to jego baza, to on musi do Ciebie wyjść. A jszcze nei widziaem bazy w której nie ma szczelin większych niz zealot:P

Sam mało używam nydusa ponieważ na razie jestem do niego niezbyt przyzwyczajony , i nie mam konkretnego buildu pod matchupy, więc na razie sobie odpuszczam.

@Shadow
Generalnie właśnie o coś takiego mi chodzi, gdy użyłeś pierwszego nydusa, powinieneś zrobić drugiego w tym samym momencie przy jego natural, obok kamieni prawie żaden terran nie ma wizji (a przynajmniej on;) ), potem jak zrobiłeś nydusa w 3rd, trzeba była szybciej atakować, zabiłbys wszystkie workery, i nydus w mainie zanim zrozumie co się dzieje, czesto można je nawet stawiać wśród budynków, bo koszt mały ( z tego co widziałem to miałeś permanentne 2000 2000, więc chyba Cię było stać;) a jeśli zrobi błąd to będzie miał duzy problem żeby uprzątnąć maina, w czasie gdy Ty odbudujesz swoją armię. Potem 2 jego 3rd całą grę był blind spot , w którym mógłbyś swobodnie nydusować ile chcesz. w tym czasie dobrze by było gdybyś miał gotową armię, jeśli ruszy główną armię żeby uprzątnąć nydusa, robisz atak swoją główną bo jest "out of position". Jeśli tak nei zrobi, nie atakujesz.mniej więcej jest to jak dropy terrana w 3 bazach jednocześnie, razem z atakiem główną armią. Nydusem wystarczy Ci blind spot 3 x 3. natomiast overlordami musisz mieć bezpieczną całą drogę aż do tego punktu, więc nydus ma tu plusy.

PS a tak od wujka dobra rada, zrób sobie burrow pod infestory,jest to warte swojej ceny w każdej grze;)
PS @DOn Nie wiem też co przeszkadza Ci zapłacenie 100 100 za to żeby protoss przez 2 minuty biegał bo swoich 3 bazach, zerg tak długo jak nie ma wrogiej armii na swoim terenie ma zawsze lepsze economy, praktycznie nieograniczoną ilość baz tak długo jak protoss Cię nie zaatakuje. Więc wole zyskać czas, który tak wysmialeś, w międzyczasie zrobię dodatkową bazę,a lingów mogę mu robić ile dusza zapragnie, jak mi obieca że będzie siedzial w swojej bazie to mogę wysyłać lingi przez bite 50 minut gry:P minerałów na mapie jest pod dostatkiem.Nie wiem czy zauważyłeś, ale głównym problemem zerga jest gas, nie minerały, a 300-500 gazu jest warte tego żeby protoss latał po bazach jak głupi przez parę minut. Jak skończy i tak będziesz miał maksa i 2-3k minerałów w banku
[Edycja Delta - 25.05.2011 o 21:26]

[Edycja Delta - 25.05.2011 o 21:32]

ac1d
Wiadomość [#46]: 25.05.2011 o 22:05

Konto skasowane

DonDesperado napisał
Dobra powiedzmy ze toss reaguje z opoznieniem 20s,i co? zdazysz przeslac 30% swojej mega armii on niszczy nydusa, niszczy te 30% i robi kontre a ty patrzysz jak rozwala ci baze i wychodzisz xD

znaczy co, przez caly ten czas, odkad toss po rozwaleniu twoich 30% i zabyciu nydusa, pozbieraniu jednostek do szyku i doczekaniu na te, ktore wlasnie koncza sie budowac, jak zasuwa do ciebie ta swoja szyyyyyyybka kulka do bazy, to ty nie masz czasu ani mozliwosci uzupelnic tych 30%? albo, jak juz bedzie w polowie mapy, to wrzucic mu nydusa raz jeszcze? dziwne te zergi, w ogole nie graja zalet swojej rasy, a pozniej placza, ze toss imba, jego limit imba, i w ogole z is UP -,-

Delta
Wiadomość [#47]: 25.05.2011 o 22:20

Konto skasowane

@Acid
No dokładnie, zgadam sięsmiley.gif Jeszcze trochę i zacznę rozmawiać tylko na podstawie repów, bo jak na razie mam wrażenie że armie protossa i terrana są we wszystkich bazach jednocześnie, i mają opcje teleportu do bazy zerga w 2 sekundy xD

PS. A swoich gier po to żeby pokazywać nydusa nie chce mi się szukać, bo i tak trolle tutaj nie szukają odpowiedzi. Na koniec pewnie powiedzą że jakbym zrobił za to 2 infestory i fungalował mineral line to by było lepsze, albo powiedzą że wygrałem przez lepsze macro, albo że miałem szczęście. Jak widać mozna czarno na białym napisać co i jak i tak się pienią wszyscy że pewnie w goldzie jestem. No to proszę jaki jest sens. Ogólnie raz się bawiłem nydusem w poważniejszym 1vs1, i rozgromiłem tym master protossa, który latał między 3 bazami przez tyle czasu, że zdążyłem porobić hive, dobrą armię, a on stracił masę produkcji. Ale trolle i tak będa trollowac w swoich platynach goldach i bronzach:P Dziwię się tylko donowi, bo z rankingu mozna by sądzić że przemyśli pomysł zanim go odrzuci i powie że jest "gupi".

[Edycja Delta - 25.05.2011 o 22:30]

DonDesperado
Wiadomość [#48]: 25.05.2011 o 23:45

Konto skasowane

ac1d napisał
DonDesperado napisał
Dobra powiedzmy ze toss reaguje z opoznieniem 20s,i co? zdazysz przeslac 30% swojej mega armii on niszczy nydusa, niszczy te 30% i robi kontre a ty patrzysz jak rozwala ci baze i wychodzisz xD

znaczy co, przez caly ten czas, odkad toss po rozwaleniu twoich 30% i zabyciu nydusa, pozbieraniu jednostek do szyku i doczekaniu na te, ktore wlasnie koncza sie budowac, jak zasuwa do ciebie ta swoja szyyyyyyybka kulka do bazy, to ty nie masz czasu ani mozliwosci uzupelnic tych 30%? albo, jak juz bedzie w polowie mapy, to wrzucic mu nydusa raz jeszcze? dziwne te zergi, w ogole nie graja zalet swojej rasy, a pozniej placza, ze toss imba, jego limit imba, i w ogole z is UP -,-

@ acid jak ja kocham teoretykow smiley.gif z tego co kojarze to jestes w diamencie i mowisz mi ze nie umiem wykorzystywac zalet swojej rasy xD sam grasz tossem wiec POWINIENES wiedziec ze toss czym blizej limitu tym szanse zerga sie zmniejszaja, jesli zerg odda za darmo 30% wojska to masz gg, tak samo jak zerg czeka z limitem 200/200 i zyskuje czas oddajac lingi za darmo( chyba ze robi BL'e lub mass banel dropy to moze rozjebac death balla), a potem krzyczy ze deathball tossa jest imba bo toss ma freewina.
Myslisz ze toss z high masters pozwoli po 1 nydusie, meczyc sie dalej nydusami w swoim mainie? odp brzmi- nie,
@ delta nie bede na wszystko odpisywal z twojego posta bo mi sie nie chce spierac sie w nieskonczonosc xD ale napisze ostatnia rzecz w tym temacie, twoja taktyka z nydusami moze zadzialac ale zalezy od przeciwnika/mapy/ekonomii i sytuacji w danej chwili, wole praktyke niz teorie, gralem pare razy nydusy i jakos mi nie wychodzilo, stad za bardzo nie dam sie przekonac o nydusach, jezeli Tobie sprawdza sie ta taktyka dobrze, to ok, graj sobie jak chcesz, ja nie patrze na innych i mowie, ze jakas strategia jest imba czy cos innego, wole to przetestowac. gl hf, btw z jakiej ligi jestes? aha i bezwzgledu na to co napisales to czekam na tego repa gdzie twoja teoria zmienia sie w praktyke bo jak czytam NIEKTORE rzeczy co piszesz to mi sie smiac chce xD

[Edycja DonDesperado - 25.05.2011 o 23:47]

[Edycja DonDesperado - 25.05.2011 o 23:56]

1v1 Master, ~3600 pkt

Delta
Wiadomość [#49]: 26.05.2011 o 00:03

Konto skasowane

Jestem z masters, jak ladderuje to zwykle dostaje regularnie masterów typu 3100-3500. Nie mówię że ja wolę nydusy, jak pisałem jestem za słaby żeby umiec ich dobrze uzywać, bo w masters używanie taktyk których się dokładnie nie zna mocno przeszkadzasmiley.gif Nie wiem jak Ty, ja po straceniu nawet 30% lingów, mam jakieś 3-4 hatchery z masą larva i jestem maxed w tej samej chwili w której je tracę. W ciągu 15 sekund mam armie lingów odnowioną, więc nie ma mowy żebym został zaatakowany będąc maxed. Osobiście jestem pewien że tak jak 95% zergów kisisz te 3k minerałów przy 200/200, i nieraz zdarzyło Ci się stracić armię, i zanim zrobiłeś nową toss rozwalił Ci maina(każdego się to chyba zdarzyło nieraz). Więc ja wolę uzyć tych pieniędzy żeby zrobić masę zniszczeń. Nie mówię że to moja główna taktyka, uważam że to raczej lategame strat, gdzie masz dużo pola do popisu. W midgame jest trudno, bo do maxa daleko czesto i strata czegokolwiek boli. W lategame minerały grają małą rolę, i patrzylem że nawet gracze typu zenio/idra mają mase minerałów jako zerg, więc każde uzycie jest warte uwagi. Nie mówię że nydus jest superior w stosunku do dropów, jak pisałem ja wolę dropy z powodu baneling dropów. Ale kilka razy udało mi się użyć nydusa spokojnie, z dobrym skutkiem, więc sądzę że się da. Spanishiwa jak już omówiliśmy wykorzystuje je świetnie, więc jednego pro od nydusów już masz. Na dużych mapach typu tal darim sądzę że nydus jest wart ceny tylko po to żeby bronić bazy w rogach mapy, dzięki temu terran/protoss nie mają ich jak znisczyć bez walki z Twoją główna armią.

Zgadzam się że nydus zależy mocno od mapy.

Pozdro

DonDesperado
Wiadomość [#50]: 26.05.2011 o 00:24

Konto skasowane

Delta napisał
Jestem z masters, jak ladderuje to zwykle dostaje regularnie masterów typu 3100-3500. Nie mówię że ja wolę nydusy, jak pisałem jestem za słaby żeby umiec ich dobrze uzywać, bo w masters używanie taktyk których się dokładnie nie zna mocno przeszkadzasmiley.gif Nie wiem jak Ty, ja po straceniu nawet 30% lingów, mam jakieś 3-4 hatchery z masą larva i jestem maxed w tej samej chwili w której je tracę. W ciągu 15 sekund mam armie lingów odnowioną, więc nie ma mowy żebym został zaatakowany będąc maxed. Osobiście jestem pewien że tak jak 95% zergów kisisz te 3k minerałów przy 200/200, i nieraz zdarzyło Ci się stracić armię, i zanim zrobiłeś nową toss rozwalił Ci maina(każdego się to chyba zdarzyło nieraz). Więc ja wolę uzyć tych pieniędzy żeby zrobić masę zniszczeń. Nie mówię że to moja główna taktyka, uważam że to raczej lategame strat, gdzie masz dużo pola do popisu. W midgame jest trudno, bo do maxa daleko czesto i strata czegokolwiek boli. W lategame minerały grają małą rolę, i patrzylem że nawet gracze typu zenio/idra mają mase minerałów jako zerg, więc każde uzycie jest warte uwagi. Nie mówię że nydus jest superior w stosunku do dropów, jak pisałem ja wolę dropy z powodu baneling dropów. Ale kilka razy udało mi się użyć nydusa spokojnie, z dobrym skutkiem, więc sądzę że się da. Spanishiwa jak już omówiliśmy wykorzystuje je świetnie, więc jednego pro od nydusów już masz. Na dużych mapach typu tal darim sądzę że nydus jest wart ceny tylko po to żeby bronić bazy w rogach mapy, dzięki temu terran/protoss nie mają ich jak znisczyć bez walki z Twoją główna armią.

Zgadzam się że nydus zależy mocno od mapy.

Pozdro

dobra odnowisz w bardzo szybkim tempie ale toss bedzie mial coraz wieksza armie i jak pisalem wczesniej, jezeli bedzie mial 180-200 a ty nie bedziesz mial (wulg.) kompozycji to przegrasz, ja nigdy nie kisze 200/200 bo to jest autolose no chyba ze mam mass bane drop lub BL tak jak juz pisalem wcezsniej. Zgadzam sie z tym zeby umiec zagrywac EFEKTYWNE nydusy trzeba miec skila (spanishiwa) i duza przewidywalnosc gry.

1v1 Master, ~3600 pkt

Delta
Wiadomość [#51]: 26.05.2011 o 01:10

Konto skasowane

Prawde mówiąc, raczej nie mam dużych problemów z zabiciem maksa protossa. Wiem że zaraz wszyscy mnie zaczną wyzywać od noobów, ale dobra kompozycja zerga jest naprawdę mocna vs protoss. Albo może mam taki pro harass że nie mają 200/200, ale w to wątpię (rzadko sprawdzam supply wroga po wygranej grze). Także przyznam się że nie boję się specjalnie 200 200 protosssa, może dlatego nie kiszę tyle surowców na odnowienie armii i każdy damage jaki zrobię jest dla mnie opłacalny, nawet jeśli nei jest cost effective. Może ma to związek z tym że od kilku miesięcy nie gram roach/hydra corruptor, bo w tej strategii rzeczywiście 200 200 tossa było kłopotliwe bez odbudowania całej armii.

No i spanishiwa jak dotąd najlepiej używał nydusa, polecam jego showmatch vs destiny, naprawdę imponująca gra nydusem.

Skvader
Wiadomość [#52]: 26.05.2011 o 01:52

Konto skasowane

W większości zgadzam się z opinią DonDesperado.
Jednak nie oceniałbym zbyt pochopnie obu technologii. Efektywność robaka, ovków zależna jest od sytuacji. O ile w większość przypadków ovki są tą lepszą alternatywą do działania, o tyle nie znaczy to wcale, że nydus ma mniejszą efektowność. To tak jak z DT. Te są lepsze od archonów, ale jak przeciwnik ma wszędzie detekcję to po prostu lepiej je zamienić w kulki. Wszystko ma swoje miejsce (nawet jeśli tak ograniczone jak nydus).

ac1d napisał

Mówimy o mid game bez limitu. Tutaj strata 30% to po prostu gg.
Gdy mowa o late game. Protoss wymieni "1.5x" armii za Zerga, domacruje, odnowi armię z nadwyżek, a Zerg kiedyś się wypali.

Delta napisał
lingi dość szybko zabijają zealoty nawet między budynkami. raczej nie powinien móc się obronić bez podzielenia armii. szczególnie przy 3+ bazach. Wyjątkiem jest collosus, bo to to jest trudne do zabicia

To dość zabawne stwierdzenie.
Zety między budynkami na holdzie nie wyjdą, a Ty chyba nie masz zamiaru focusować każdego budynku po kolei? To katorga. Rzadko jednak tak bywa. Zety zwarpowane będą ściśnięte i dobrze radzą sobie z lingami. Dobry Toss nie pozwoli wrzucić sobie do maina/naturala robaka. Nawet jeśli, to w late game ma na tyle gate'ów, aby odeprzeć nawet sporą armie przeciwnika, albo opóźnić ją do czasu powrotu głównej armii. Collosy bez obstawy padają od grupki lingów...

Delta napisał
Prawde mówiąc, raczej nie mam dużych problemów z zabiciem maksa protossa.(...) Może ma to związek z tym że od kilku miesięcy nie gram roach/hydra corruptor, bo w tej strategii rzeczywiście 200 200 tossa było kłopotliwe bez odbudowania całej armii.

Bo limit Zerga nie jest aż tak słaby. Nawet dobry mix Coruptorów, Hydr i Roachy jest silny na kulkę Protossa.
Pamiętajmy jednak, że Roache są supplyuneffective, a to jest najważniejsze. Dlatego limit czystych Roachy jest bezsensowny.

[Edycja Skvader - 26.05.2011 o 01:55]

Delta
Wiadomość [#53]: 26.05.2011 o 02:21

Konto skasowane

@Sky
No jak najbardziej, limit roachy to bezsens. To znaczy ma sens jeśli gra już dawno jest wygrana z innych powodów;)

A co do tyc hzealotów, no nie wiem jak wy, jak po prostu jeśli jakimś cudem P daje hold position, to focus nexusa, zwykle biorę wszystkie lingi w coś typu 2 grupy, jedna focu nexusa, drugą focus jakieś techa (templary, dt, robo bay, cokolwiek), i niech sobie biją. Ale na serio niegdy chyba mi się nie zdarzyło żeby protoss tak zwarpował zealoty żeby kilkadziesiąt lingów 2/2 albo 3/3/ +adrenal nie zabiły zealotów, mało który toss ma dość wysokie upgrady, a 3 hity /ling czyni zealoty dość słabymi. A co do midgame, zgadzam się w sumie, wtedy nie można marnować wojsk, więc jeśli nydus, to tylko z uratowaniem jednostek jak wroga armia wraca.

No to tyle, nydus nie jest idealny, ale sądzę że z czasem każdy dobry zerg będzie go uzywał dość regularnie. Z tego co ktoś tam mówił, w BW nydusy były podstawą, a miały duzo mnie zastosowań niż w sc2. Używało się go do transferu dronek/wojsk między bazami chyba.

i20918
Wiadomość [#54]: 26.05.2011 o 08:34

Konto skasowane

Delta napisał
Kocham jak polaczki się pienią że coś jest do dupy, a potem jak pro to zrobi w grze to wszyscy nagle chwalą jaki to op strat.

Choć generalnie zgadzam się z prezentowanymi przez ciebie poglądami to uważam że określenie "polaczki" jest obraźliwe nie tylko w stosunku do mnie ale i dla każdego kto się w tym kraju urodził.

A w temacie to była dość ciekawa audycja day9 funday monday o wykorzystaniu nydusów.

Idioci usiłują na ogół wyglądać inteligentnie, mało jest osób wystarczająco inteligentnych, aby mogły sobie pozwolić na wygląd idioty.
ac1d
Wiadomość [#55]: 26.05.2011 o 09:59

Konto skasowane

DonDesperado napisał
@ acid jak ja kocham teoretykow smiley.gif z tego co kojarze to jestes w diamencie i mowisz mi ze nie umiem wykorzystywac zalet swojej rasy xD sam grasz tossem wiec POWINIENES wiedziec ze toss czym blizej limitu tym szanse zerga sie zmniejszaja, jesli zerg odda za darmo 30% wojska to masz gg, tak samo jak zerg czeka z limitem 200/200 i zyskuje czas oddajac lingi za darmo( chyba ze robi BL'e lub mass banel dropy to moze rozjebac death balla), a potem krzyczy ze deathball tossa jest imba bo toss ma freewina.
Myslisz ze toss z high masters pozwoli po 1 nydusie, meczyc sie dalej nydusami w swoim mainie? odp brzmi- nie,

dziekuje za okreslenie mnie mianem teoretyka, dzieki temu postawiles mnie w tym samym rzedzie co day9 stoi xD ale, niestety, czasem sobie lubie multi randomem szczelic, to troche tam zerga tez lizne ;-) tak, jestem w diamencie, ale nie mowie, ze nie umiesz wykorzystywac zalet swojej rasy, tylko, ze nie wykorzystujesz zalet swojej rasy. nie wiem, czy umiesz, czy nie, ale sadze po wypowiedziach, ze tego nie robisz. ok, czym blizej limitu tossa, to strata 30% Z boli. powiedz, czemu? czy zerg nie powinnien z czasem wymieniac wojsko na wyzszy tech? wrzucenie 30% w nydusa, lingow czy roachy, chyba niezle sie do tego nadaje? masz wolne supply na wyzsze techy, kupujesz sobie czas na kolejne expy, zwalniasz supply na lepsze techy, psujesz tossowi produkcje, moze eco, wytracasz go mentalnie z poczucia kontroli nad gra... nie wiem, moze sie myle, ale wydaje mi sie, ze tak to powinno dzialac.

a co do tossa z high masters, ktory nie pozwoli na nydusy - no coz, to bedzie musial podzielic swoja armie, czesc rozstawic po kilku bazach (skoro mowimy o late, to ma tak 3-4 do obstawienia). jesli mowimy o tak smiesznie malym oddziale co 5 stalkerow, to jest to 40 fooda na 4 bazy. oczywiscie, toss musi miec caly czas oczy na okolo glowy wlepione w minimape, aby te 4 bazy ogladac, czy gdzies nie ma zadnej kropki (sam patrol stalkerow moze byc za wolny na patrolowanie calej bazy,a na pewno nie poradzi sobie z niczym, co wyjdzie z tego nydusa, jesli pozwoli na jego ukonczenie), dodatkowo ogarniajac makro, dodajac techy, i mikrujac na srodku, aby troche powalczyc z zergowska kontrola mapy. no, ale wracajac do fooda. jesli zostawi po te 5 stalkerow na baze, to jego kulka ma <100 fooda, i juz taka straszna sie nie wydaje, skoro zmniejszyles ja o prawie 1/3 sama tylko mozliwoscia nydusow, a nie musiales nic zrobic w tym kierunku, tylko gdzies tam kiedys stracic 100/100 na jeden budynek, i ewentualnie kilkanascie lingow, ktore nie zdazyly uciec. czy to jest slabo twoim zdaniem?

tak wiec, teoretyk teoretykiem, ale czy ty jestes tossem high master? czy wiesz, co w ogole toss musi zrobic, jak musi bouncowac z kazdym przesunieciem armii, jakie musi wziac mozliwosci pod rozwage, co moze go potencjalnie czekac? ty tylko widzisz, ze jak robisz roache i lingi, to cie spawa deathball w twoim naturalu. sorry, n/c to that.

Delta
Wiadomość [#56]: 26.05.2011 o 10:13

Konto skasowane

@ Nie uważam każdego za "polaczka", ale niektórzy mają takie pieniackie podejście typu, ja tak nie robię, i jest głupie, i w ogóle nie działa a Ty jestes głupi. Potem pro robi takie zagranie i wszystkim się odmienia. Zauważyłem też że na polskim forum każdy post z argumentami jest atakowany czymś w stylu, "no chyba jesteś w gold jak Ci takie rzeczy działają". Dość dużo konkretów napisałem, i jak niektórzy to zlewają i dalej kłócą się że nydus nie działa bo kulka bije kulke, i następują nawiązania do mojej ligii, to nazywam ich Polaczkami. I jest to z zamysłu nie tyle obraźliwe, co oceniające stan rzeczy. Jak na TL ktoś mówi jak czegoś użyć, to ludzie chętnie wychwytują jakie ma to plusy a jakie minusy, nie mówiąc że oni tego nie robią bo nie może działać. pozdro

ShadowDancer
Wiadomość [#57]: 26.05.2011 o 10:32

Konto skasowane

z warpem chodziło mi o to, że nie zaatakujesz eco, jeśli stoi tam zealot, a toss może cały czas warpować posiłki, opóźniając niszczenie eco praktycznie w nieskończonośc.

Co do blind spotów, to fajnie mówić sobie "miał" oglądając replay ;)

ONLY ROCK'N'ROLL

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
Delta
Wiadomość [#58]: 26.05.2011 o 10:47

Konto skasowane

No rozumiem CIę shadow, ale na warpy masz dobry sposób. Hold position. Inaczej lingami nigdy nie zrobisz damage w mineral line, prawie każdy p warpuje zealoty, kiepski zerg nic nie zrobi i lingi poginąsmiley.gif Ale lepszy zerg zrobi hold position, a lingi szybko masakrują proby. Zealoty są dość wolne więc można naprawdę nieźle poszaleć. A co do blind spotów, no cóż, są miejsca gdzie zwykle są blind spoty, mają overlordy w tych miejscach zwykle możesz ocenić dokad ma wizję, jeśli nie jesteś pewien na 100% ale wydaje Ci się że miejsca nie widzi to rzuć nydusa i jazdasmiley.gif ale najlepiej 2 nydusy naraz/jeden po drugim, bo to główna siła tego cuda. Jeden nydus może zmienić pozycje wrogiej armii zwykle, dwa potrafią za to namieszać o wiele bardziej

ShadowDancer
Wiadomość [#59]: 26.05.2011 o 10:52

Konto skasowane

problem jest wtedy, kiedy toss ogarnie i zacznie spieprzać probkami z - wtedy hp nie pomoże, amove też nie.

ONLY ROCK'N'ROLL

Delta
Wiadomość [#60]: 26.05.2011 o 10:56

Konto skasowane

No to jest najlepsze wyjście, ale zauważyłem że jak ręcznie przesuwasz lingi obok linni probek i mniej więcej co cykl uderzeń hold position, to dalej można namieszać. Poza tym, jeśli jest duzo multitasku to każdy poniżej high masters zrobi błędy, ja jestem dość wysoko w master i też się nieraz gubię jak mam 2-3 ataki naraz. Więc wiadomo że w praktyce, czas odpowiedzi nie jest równy ułamkowi sekund. jak masz lingi, i nawet 5 sekund sam na sam z probkami to duży cios. No ale wiadomo, wszystko trochę inaczej wyjdzie w każdej grzesmiley.gif

REKLAMA
Strona 3 z 5.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :