Dziś jest: Niedziela, 25 października 2020, godzina 03:53
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Ovie > Nydus

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |   >   >>     Ostatnia
r3tsa
Wiadomość [#21]: 22.05.2011 o 22:44

Konto skasowane

Denerwuje mnie, że ludzię nie myślą biggrin.gif W tej grze KAŻDE rozwiązanie ma swoje wady i zalety.

Kyirtis
Wiadomość [#22]: 23.05.2011 o 12:27

Konto skasowane

http://www.youtube.com/watch?v=zM6ciOJQmko

Pare gier z zastosowaniem nydusa

PS. Proszę... nie kreujcie sie wszyscy na proarcymistrzow...

Skvader
Wiadomość [#23]: 23.05.2011 o 14:33

Konto skasowane

r3tsa napisał
Dlaczego do (wulg.) nędzy ludzie próbują sobie wmówić, że coś jest bezwględnie lepsze od czegoś...

r3tsa napisał
Denerwuje mnie, że ludzię nie myślą biggrin.gif W tej grze KAŻDE rozwiązanie ma swoje wady i zalety.

To, że wszystko ma jakieś wady i zalety nie znaczy, że któreś z rozwiązań nie jest lepsze / bardziej optymalne / łatwiejsze w obsłudze / korzystniejsze dla danej osoby. ;p

ShadowDancer napisał
Co do replaya to średni przykład, bo zerg przegrał - może i zniszczył ekspa, ale wtopił w to zniszczenie expa kosmiczne ilości kasy - imo równie dobrze mógł narobić baneli i wjechać w nexusa.

@up: a czemu ty masz takie (wulg.) problemy? Może nie wszyscy wymasterowali nydusa tak jak ty i chcą się dowiedzieć, kiedy i jak go grać -.-

Wybacz, to były moje ostatnie gry, nawinęły się to i je pokazałem. Być może Zerg nie wygrał, ale patrz jaką ekonomię sobie dzięki temu założył.

Co do przydtatności Nydusa, to proponuję Ci go używać do:
1. Wielkich map (natychmiastowe przenoszenie armii między bazami i na front jak na replayu);
2. Wabienie armii przeciwnika przy pomocy małych ataków z nydusów (atakując na ekspa małą grupkę wyciągnąć przeciwnika z bazy);
3. Powstrzymywanie przeciwnika przed wyjściem z bazy ofensywnymi nydusami (kiedy jest w drodze do Ciebie główną armią. Jak nie przerwie ataku, to możesz zniszczyć mu naturala i wrócić armią do obrony, albo i flankować przeciwnika);
4. Nydus przy 3-4 bazie do szybkich ataków.
etc.

Ogólnie trzeba chcieć grać Nydusami. Kosztują swoje, ale może kiedyś uda Ci się złapać jednostki 3 poziomu, małe grupki przeciwnika i wycofać się do nydusa. Możesz też dzięki tym małym kosztom namieszać w szeregach i bazie przeciwnika, powstrzymując go i rozbudowując swoją ekonomie. Nydus jest użyteczny, nie stawiam go ponad Overlordy Drop. Trzeba się po prostu przekonać i popróbować. Jeden dobry nydus może wygrać Ci grę.

Kyirtis napisał
PS. Proszę... nie kreujcie sie wszyscy na proarcymistrzow...

A na mistrza mogę? sad.gif

DonDesperado
Wiadomość [#24]: 23.05.2011 o 15:31

Konto skasowane

nydusy sa tylko dobre gdy masz ultraliski, lingow nie ma co przesylac, zanim wyjdzie jakas sensowna ilosc to przeciwnik 10 razy juz zniszczylby tego nydusa xD

1v1 Master, ~3600 pkt

http://sc2sig.com/s/eu/560355-1.png

DonDesperado, kod: 201
r3tsa
Wiadomość [#25]: 23.05.2011 o 20:33

Konto skasowane

Skvader napisał
r3tsa napisał
Dlaczego do (wulg.) nędzy ludzie próbują sobie wmówić, że coś jest bezwględnie lepsze od czegoś...

r3tsa napisał

To, że wszystko ma jakieś wady i zalety nie znaczy, że któreś z rozwiązań nie jest lepsze / bardziej optymalne / łatwiejsze w obsłudze / korzystniejsze dla danej osoby. ;p

To raczej świadczy o sytuacyjności konkretnych zagrań >.<

Delta
Wiadomość [#26]: 24.05.2011 o 01:03

Konto skasowane

Co tu zajrzę, to same alfy i omegi. Ktoś tu powiedział że nydus nadaje się tylko do ultralisków. No litości. Shadow zadał niezłe pytanie(nieczęsty to przypadek), więc postaram się odpowiedzieć, sam też często porównywałem nydus+dropy. I powiem, że działa w inny sposób niż dropy. Tak jak ktoś napisał, drop trzeba zaplanować, itp. Nydus może być spontaniczny. Jakie ma plusy ponad dropem? Już mówię.

Często masz sytuację dość nagła, na przykład widzisz blind spota w bazie wroga ( nie w przypadku grającego debila który nie ma pylonów, ale na przykład gdy zrobiło sie lingami wejście do bazy, zniszczyło częśc budynków itp), możesz skorzystać z chwili i dobudować nydusa. Koszt nie jest duzy w late game, bo 100 100 to prawie darmo na tym etapie gry, jeśli zyskasz tym chociaż minute spokoju. Ale sądzę że największą przewagą nydusa, jest to że całą armię możesz przenieść jednym budynkiem. Overlordami musisz zebrać całą flotę, przelecieć nią przez mapę, i robisz dropa. Nydusem zaś, możesz zbudować 3-4 pod rząd nawet, i z jednej strony to tylko mały budynek za 100 100, ale jeśli wróg go nie zniszczy to jest to równoznaczne z wpuszczeniem całej armii zerga do środka swojej bazy. Nydus nie jest łatwy w stosowaniu, ale udało mi się wygrać kilka razy dzięki niemu. Ogólnie w clach ofensywnych zaczyna działać dopiero od około 3 bazy przeciwnika, wtedy można wykorzystać małą szybkośc jego armii. Zwykle nydusa mam pod hotkeyem, więc w każdej chwili gdy czuję że moja armia by się przydała w jakimś miejscu, klikam hotkey, każę budować nydusa i za chwilę mogę szaleć z armią, dropami nie masz takiej opcji. Albo masz overlordy w tym miejscu, albo nie;) wbrew pozorom dobrze działa z lingami, ponieważ upierdliwie się je zabija, np dla protossa, masz wystarczającą ilość żeby zabić to co warpuje, więc musi rozdzielić głowną armię. Drop nie jest taki szybki, nie możesz uznać, tutaj chce mieć armię, i za 30 sekund ją mieć. Nydusem możesz mieć swoją głowną armie w wielu miejscach na raz, dropami możesz jedynie zrobić atak, i ucieczka, potem lecieć naokoło żeby zrobić dropa np w 3rd expo. Nie masz wtedy takiej szybkości, bo wróg może w tym czasie iść do 3rd i się wybronić, można też przechwycić dropa w "locie". Dobre są też awaryjne sytuacje, np widzisz że stracisz expa za jakieś 30 sekund, rzucasz nydusa gdzieś "w kącie" i możesz uratować drony/queeny. Na większych mapach sprawia to że możesz bronić na bieżąco odległe bazy, i kontrolować mapę. Dropy teego nie zapewnią, po większość jednostek porusza się na "nóżkach" tak samo szybko jak w overlordach, zyskujesz jedynie "latanie", natomiast nydus dodaje szybkości.

Sądzę że ludzie trochę głupio sprowadzają nydusa do all ina w którym masz nadzieję że wróg nie ma wizji swojej bazy:P A uwierzcie mi, że gdy gra robi się chaotyczna, np przy atakach wszystkich miejsc lingami, protoss rzadko kiedy przechwyci wszystkie nydusy. Małym plusem jest także to, że nydus nie musi "odlecieć" żeby ocalić jednostki. Mam na mysli to, że po dropie trzeba wszystko załadować z powrotem, i bezpiecznie uciec z bazy wroga (przy blink stalkerach zwykle protossi robią blinka i zdążą zabić kilka overlordów). Nydusem ładowanie też trochę trwa, ale można na przykład zrobić jeden, zaatakować, a gdy widać że wróg wraca to zrobić drugiego nydusa gdzieś z tyłu, zwykle uda się uciec wszystkimi jednostkami. Wtedy może zabić budynek, ale to już tylko strata 100 100 a nie jednostek. Przy wyższych umiejętnościach Twoich nad przeciwnikiem, nydus dodatkowo daje mocny efekt psychologiczny, co na serio całkiem dużo daje. Jak się jest protossem, siedzisz na tych 3 bazach bez wizji mapy, i ciągle wrzaski robaków Cię straszą, to można stracić spokój duchasmiley.gif Jak masz wszystkie bazy w zergach, i coraz nowe nydusy wychodzą spod ziemi;)

Mam nadzieję że ten post pokazał kilka różnic między nydusem/dropami.

PS, mały plus, ale overlordy muszą mieć czyste niebo w linii prostej do celu, natomiast nydusa można użyć za linią wroga, często np przy missile turretach. Plusem jest też to że wystarczy wizja przez chwilę, żeby zbudować nydusa, często używałem lingów, najpierw nydus+attack, zabijał wszystkie lingi poza kilkoma które zakopałem, wykopywałem je, i nowy nydus za chwilę, i tak w kółko. Można tym zyskać masę czasu i probe killów.

ShadowDancer
Wiadomość [#27]: 24.05.2011 o 13:14

Konto skasowane

Tylko, że w late, jak przeciwnik idzie na mnie całą armią, to mamy wojne kulek - jak przegram, to nie zależnie od tego, ile probek mu usiekę, a jak wygram, to i tak go zmiotę, bo przejadę mu moją kulką po expach (nie odbuduje się tak szybko).

Co do atakowania ovelordami - też tak można:
http://replayfu.com/r/phxXnf
Spróbuj zrobić to za pomocą nydusa smiley.gif

Bonus? Nie wydaję kasy na wormy, wróg nie jest w stanie "zatrzymać" dropa (na repie widać, że próbował warpować w ekspach stalkery, ale to mu nic nie dało, bo w ovach leciała cała moja armia. No i drop jest natychmiastowy, nie to co w przypadku nydusa.

W late game nie czuję potrzeby używania nydusów - gas jest drogi, a 2 nydusy to ultra. Co do mobilności to po creep highway unity zbierają się szybciej (nie trzeba dawać unload).
Do obrony expów też nie wydaje się to jakąś imba dobrą jednostką, bo przeciwnik zfocusuje worma, więc wysiądzie najwyżej kilka jednostek - lepiej się sprawdza 2-3 queeny + spine + spore + infestor.

Jedynym momentem, który wydaje mi się przydatny, to exp na wysepce i nydus zbierający wojsko na kontynent.

Na wszystkich repach które widzę(głównie Day9), to albo zerg przegrywa, albo jest dużo lepszy od przeciwnika (i mógłby wygrać grę atakująć frontalnie, ale się bawi).

Imo problemem nydusa stanowi kilka rzeczy:
-za długo się buduje/za mało hp, przez co często ginie nie robiąc nic(staje się takim one base allinem)
-za dużo kosztuje (zwłaszcza gazu, dla mnie dobre koszty to ty było 150/50, 250/0, etc)
-brak możliwości odwrotu (cancel build, salvage), przez co wtapiamy kasę (patrz ptk 1)

No i drop nie ładuje wszystkim po uszach.

PS. dronki i queena nawet lepiej jest ratować ovkami, bo nie tracimy kasy na worma

ONLY ROCK'N'ROLL
No co się gapisz? Fajnej sygnatury nie widziałeś?

Piszę poprawnie po polsku i Zanim napiszesz
Project Hybrid : The First Recon (RPG/survival, download ).

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
i20918
Wiadomość [#28]: 24.05.2011 o 13:33

Konto skasowane

IMO sprowadzasz wszystko do walki kulek na środku, jednocześnie rezygnując z największej przewagi jaką ma armia Z nad innym. Patrząc z tego punktu widzenia nydus w ogóle jest zbędny. Był taki ZvsP rep gdzie TLO grał Z i choć przegrał to w pięknym stylu pokazał jak wykorzystując mobilność można narzucić warunki starcia. Nydus zwiększa mobilność i daje możliwość ataku z zaskoczenia(bądź markowania takiego ataku) tyle że jak ktoś dronuje w bazie polegając na dobrym zwiadzie to wykorzystuje wysoką mobilność swej armii tylko w niewielkim stopniu. Po co zwiększać(budując Nydusa) coś czego się prawie nie wykorzystuje ?

Idioci usiłują na ogół wyglądać inteligentnie, mało jest osób wystarczająco inteligentnych, aby mogły sobie pozwolić na wygląd idioty.
ShadowDancer
Wiadomość [#29]: 24.05.2011 o 14:30

Konto skasowane

Do czego można wykorzystać mobilność armii, jak koleś siedzi na 2 bazach za wallinem i cannonami? Mobilnością można się bawić, jak już wyjdzie, ale jak siedzi w środku, to nie ma szans.

ONLY ROCK'N'ROLL

Nie ma to jak dźwięk wystrzału działa oblężniczego, pod warunkiem, że strzelają nasi smiley.gif
ac1d
Wiadomość [#30]: 24.05.2011 o 15:01

Konto skasowane

nie rozumiem teraz shadow, pytasz sie, ktora rzecz jest lepsza do ugryzienia kolesia, ktory sie zawallowal w 2 bazach? a po co ci to? nie lepiej sobie zalozyc 4 swoje i zestackowac 200 larw, ogarniajajac wszystkie techy? no, ale jesli juz musisz kolesiowi wejsc do bazy, zamiast rozbuchac eco, to ofkorz, ze dropy sa lepsiejsze. ludzie ci tutaj wypisuja, jakie im zastosowania jednego i drugiego przychodza do glowy, a ty jedna czesc (ta od nydusow) ucinasz tym, ze tobie chodzi o wejscie za walla. spoczko, to lec w dropy, ale po co?

i20918
Wiadomość [#31]: 24.05.2011 o 15:12

Konto skasowane

ShadowDancer napisał
... jak koleś siedzi na 2 bazach za wallinem i cannonami,..... to nie ma szans.

Albo raczej bardzo ogranicza swoje szanse. Nikt ci nie każe wchodzić mu do bazy w 8 minucie, jak ci oddał inicjatywę to pilnuj żeby ci jakimś allinem nie dowalił, zajmuj kolejne ekspy, i poczekaj aż sam zrozumie że nie ma się do ciebie po co wybierać, a prędzej czy później go zasypiesz/zamęczysz.. Wyjdzie z bazy to wpadnij do niej, zniszcz kilka budynków i uciekaj jeśli zdecyduje się wrócić, a jak nie wróci to i tak go dogonisz zanim dojdzie do twojej bazy. Nawet jak sobie kulkę zrobi to atakując w kilku miejscach możesz zmusić przeciwnika żeby ją podzielił(a dla wysoce mobilnej armii to raj).

Idioci usiłują na ogół wyglądać inteligentnie, mało jest osób wystarczająco inteligentnych, aby mogły sobie pozwolić na wygląd idioty.
Delta
Wiadomość [#32]: 24.05.2011 o 15:46

Konto skasowane

Shadow, skup się dziecko.

ALBO pytasz jakie nydus ma przewagi nad dropami

ALBO pytasz które według nas jest lepsze

ALBO pytasz czy ktoś z nas umie włączyć nydusa do strategii shadowka walki kulek:P

Bo jak ktoś Ci odpowiada na główny temat i pokazuje plusy nydusa, to Ty mówisz że dropy i tak bardziej Ci pasują. WTF mansmiley.gif

Jak napisałem, od 3 baz mozna używać nydusa. Jeśli nie widzisz przewag nydusa w pewnych sytuacjach, przeczytaj mojego posta jeszcze raz, dałem tam dużo przykładów. Nydus nie = dropy, to inny mechanizm, i czasem będzie lepszy drop czasem nydus.

PS daj mi swojego repa z długą grą, i pokażę Ci że w lategame na 98% masz prawie permanentne 100 100 z powodu nie idealnego macro, więc gadka ile to dodatkowych jednostek ma mały sens.

I skup się o co właściciwie pytasz, jeśli chcesz zapytać jak nydusem pokonać 2 baze cannon protossa, to załóż temat o takiej nazwie. A nie pytaj, "jakie sa potencjalne przewagi nydusa nad dropami". Jeśli chcesz zapytać o to, co dla Shadowa się łatwiej używa, dropy czy nydus, załóż temat o takiej nazwie. Bo chyba sam nie wiesz o co Ci do końca chodzi.

Skvader
Wiadomość [#33]: 24.05.2011 o 17:39

Konto skasowane

ShadowDancer:
Sytuacja - przejście z early game do mid game, przy FFE lub FE Terka. Jak chcesz go atakować w takim momencie to idź w Overlordy. Dają Ci pewność wypakowania armii. To jest strategia przygotowywana od momentu wykrycia FE, zajęcie pozycji Ovami, porzucenie 3rd i masowanie armii. Niby mógłbyś Nydusa mu wsadzić, ale to musiałby być naprawdę all-in, rushowanie do niego. Nie polecam. Ta jednostka jest do gnębienia przeciwnika, nie do wygrywania gry (jak feniksy).

Mam nadzieję, że taka odpowiedź Cię satysfakcjonuje.

Jak wspomniał kolega r3tsa:
r3tsa napisał
To raczej świadczy o sytuacyjności konkretnych zagrań >.<

Overlordy i Nydus są w określonych warunkach lepsze i gorsze. Nie ma tak, że Overlord pwnd Nydusa, bo w pewnych kwestiach po prostu mają odrębne zastosowania.

ShadowDancer
Wiadomość [#34]: 24.05.2011 o 18:44

Konto skasowane

i20918 napisał
Był taki ZvsP rep gdzie TLO grał Z i choć przegrał to w pięknym stylu pokazał jak wykorzystując mobilność można narzucić warunki starcia.

No i właśnie to mi się wydaje jedynym zastosowaniem nydusa...

Delta, mózgu, jak chcesz zrobić blind spota w bazie wroga? Przeskoczysz cliffa?

ONLY ROCK'N'ROLL

Delta
Wiadomość [#35]: 24.05.2011 o 18:48

Konto skasowane

Widzę że to jedyne do czego umiałeś się odnieść w moich postach^^ Jak użyjesz głowy to może zrozumiesz że lingami nietrudno zrobić masę blind spotów.

Może w Twoich grach polega to na zrobieniu 200 200 i attack move, ale uwierz mi że można grać inaczej niż czekać na max vs max.

Trochę osłabia mnie Twoje rozumienie gry, dałem różne sytuacje w których nydus ma przewagę. Ty chyba nawet nie chcesz się dowiedzieć o nydusa, tylko chcesz założyć nowy troll subforum xD

Już nie mówię nawet o takich pro taktykach jak uzycie mutalisków. No tak, ale one nie skaczą przez cliffy więc jestem gupi;)

[Edycja Delta - 24.05.2011 o 18:49]

ShadowDancer
Wiadomość [#36]: 24.05.2011 o 19:03

Konto skasowane

Mutaliski niszczą eco, a nie budynki. Chyba, że jesteś taki pro, że raxy gościowi usieczesz, to przepraszam.

ONLY ROCK'N'ROLL

Delta
Wiadomość [#37]: 24.05.2011 o 19:08

Konto skasowane

bardziej chodizło mi o protossów, rzadko używam nydusa vs terran. Ale skoro już o tym mowa to mało który terran nie ma turretów przy mineral lineach, a jak mi powiesz że np na metalopolis trudno jest ubić 1 supply depo za dymem zeby zrobić blind spota, to powodzenia;) Swoją drogą wszystkie dobre rady od razu odrzucasz, zanim w ogóle mózg uruchomisz, mutaliskami bijesz w co się da, jeśli da radę bo terran to noob to w mineral line, jak się nie da to nawet raxy/supply depoty. To chyba oczywiste, a Ty od razu mówisz jakby atakowanie budynków to był jakiś noobowy strat. Ogarnij się troszkesmiley.gif

PS. Więc czekam zgodnie z obietnicą na przeprosiny^^

[Edycja Delta - 24.05.2011 o 19:13]

Garn
Wiadomość [#38]: 25.05.2011 o 16:07

Konto skasowane

Nikt tego nie napisał ale jak Ci zniszczą Nydusa to tracisz tylko te 100/100 kasy. Jak ci zniszą Overa to tracisz nie tylko 100 minerałów, ale też sloty(po nieudanym dropie możesz zostać na minusie z tym, tracisz wtedy czas na od budowanie ich) i względnie kasę tego co zginęło w środku. Raczej decyzja tego czego użyć zaleźy od taktyki gracza...

Recent Activity >
for 10 points. 18/02/2014
» 76 Newbie helped 17/02/2014
» 75 Newbie helped 15/02/2014
   ͏͏͏
DonDesperado
Wiadomość [#39]: 25.05.2011 o 17:30

Konto skasowane

Delta napisał
Co tu zajrzę, to same alfy i omegi. Ktoś tu powiedział że nydus nadaje się tylko do ultralisków. No litości. Shadow zadał niezłe pytanie(nieczęsty to przypadek), więc postaram się odpowiedzieć, sam też często porównywałem nydus+dropy. I powiem, że działa w inny sposób niż dropy. Tak jak ktoś napisał, drop trzeba zaplanować, itp. Nydus może być spontaniczny. Jakie ma plusy ponad dropem? Już mówię.

Często masz sytuację dość nagła, na przykład widzisz blind spota w bazie wroga ( nie w przypadku grającego debila który nie ma pylonów, ale na przykład gdy zrobiło sie lingami wejście do bazy, zniszczyło częśc budynków itp), możesz skorzystać z chwili i dobudować nydusa. Koszt nie jest duzy w late game, bo 100 100 to prawie darmo na tym etapie gry, jeśli zyskasz tym chociaż minute spokoju. Ale sądzę że największą przewagą nydusa, jest to że całą armię możesz przenieść jednym budynkiem. Overlordami musisz zebrać całą flotę, przelecieć nią przez mapę, i robisz dropa. Nydusem zaś, możesz zbudować 3-4 pod rząd nawet, i z jednej strony to tylko mały budynek za 100 100, ale jeśli wróg go nie zniszczy to jest to równoznaczne z wpuszczeniem całej armii zerga do środka swojej bazy. Nydus nie jest łatwy w stosowaniu, ale udało mi się wygrać kilka razy dzięki niemu. Ogólnie w clach ofensywnych zaczyna działać dopiero od około 3 bazy przeciwnika, wtedy można wykorzystać małą szybkośc jego armii. Zwykle nydusa mam pod hotkeyem, więc w każdej chwili gdy czuję że moja armia by się przydała w jakimś miejscu, klikam hotkey, każę budować nydusa i za chwilę mogę szaleć z armią, dropami nie masz takiej opcji. Albo masz overlordy w tym miejscu, albo nie;) wbrew pozorom dobrze działa z lingami, ponieważ upierdliwie się je zabija, np dla protossa, masz wystarczającą ilość żeby zabić to co warpuje, więc musi rozdzielić głowną armię. Drop nie jest taki szybki, nie możesz uznać, tutaj chce mieć armię, i za 30 sekund ją mieć. Nydusem możesz mieć swoją głowną armie w wielu miejscach na raz, dropami możesz jedynie zrobić atak, i ucieczka, potem lecieć naokoło żeby zrobić dropa np w 3rd expo. Nie masz wtedy takiej szybkości, bo wróg może w tym czasie iść do 3rd i się wybronić, można też przechwycić dropa w "locie". Dobre są też awaryjne sytuacje, np widzisz że stracisz expa za jakieś 30 sekund, rzucasz nydusa gdzieś "w kącie" i możesz uratować drony/queeny. Na większych mapach sprawia to że możesz bronić na bieżąco odległe bazy, i kontrolować mapę. Dropy teego nie zapewnią, po większość jednostek porusza się na "nóżkach" tak samo szybko jak w overlordach, zyskujesz jedynie "latanie", natomiast nydus dodaje szybkości.

Sądzę że ludzie trochę głupio sprowadzają nydusa do all ina w którym masz nadzieję że wróg nie ma wizji swojej bazy:P A uwierzcie mi, że gdy gra robi się chaotyczna, np przy atakach wszystkich miejsc lingami, protoss rzadko kiedy przechwyci wszystkie nydusy. Małym plusem jest także to, że nydus nie musi "odlecieć" żeby ocalić jednostki. Mam na mysli to, że po dropie trzeba wszystko załadować z powrotem, i bezpiecznie uciec z bazy wroga (przy blink stalkerach zwykle protossi robią blinka i zdążą zabić kilka overlordów). Nydusem ładowanie też trochę trwa, ale można na przykład zrobić jeden, zaatakować, a gdy widać że wróg wraca to zrobić drugiego nydusa gdzieś z tyłu, zwykle uda się uciec wszystkimi jednostkami. Wtedy może zabić budynek, ale to już tylko strata 100 100 a nie jednostek. Przy wyższych umiejętnościach Twoich nad przeciwnikiem, nydus dodatkowo daje mocny efekt psychologiczny, co na serio całkiem dużo daje. Jak się jest protossem, siedzisz na tych 3 bazach bez wizji mapy, i ciągle wrzaski robaków Cię straszą, to można stracić spokój duchasmiley.gif Jak masz wszystkie bazy w zergach, i coraz nowe nydusy wychodzą spod ziemi;)

Mam nadzieję że ten post pokazał kilka różnic między nydusem/dropami.

PS, mały plus, ale overlordy muszą mieć czyste niebo w linii prostej do celu, natomiast nydusa można użyć za linią wroga, często np przy missile turretach. Plusem jest też to że wystarczy wizja przez chwilę, żeby zbudować nydusa, często używałem lingów, najpierw nydus+attack, zabijał wszystkie lingi poza kilkoma które zakopałem, wykopywałem je, i nowy nydus za chwilę, i tak w kółko. Można tym zyskać masę czasu i probe killów.

no litosci litosci pewnie jestes tak zajebisty ze budujesz nydusa w bazie tossa (blind spot :o) a toss JEST GLUCHY i sie nie zorientuje a ty przesylasz cala swoja armie, (czyt. roach/lingi moze hydry i infestory)! nie (wulg.) farmazonow, takie rzeczy zdarzaja sie chyba w goldzie. Dobra powiedzmy ze toss reaguje z opoznieniem 20s,i co? zdazysz przeslac 30% swojej mega armii on niszczy nydusa, niszczy te 30% i robi kontre a ty patrzysz jak rozwala ci baze i wychodzisz xD
Moim zdaniem nydus ma tylko zastowanie do harrasu (banelami lub ultralami lub infestorami- jezeli zdazysz i wybierzesz dobry moment) no i moze do ninja expa(obrona + drony), do niczego wiecej a takie gadki ze nydus robisz w blind spocie i przesylasz sobie cale wojsko to mozesz wsadzic sobie w ...
A jezeli jestes az tak skillowy to pokaz repy z zastosowaniem nydusa (ofensywnie) chetnie sie czegos naucze, yo
Sam preferuje dropy z ovow (banele do harrasu lub 10 roach do zniszczenia strategicznych budynkow lub 2 infestory no i oczywiscie fast hydra push) jezeli mialbym porownywac overlordy do nydusa to overlody >>>>>>>>>nydus

[Edycja DonDesperado - 25.05.2011 o 17:33]

1v1 Master, ~3600 pkt

http://sc2sig.com/s/eu/560355-1.png

DonDesperado, kod: 201
r3tsa
Wiadomość [#40]: 25.05.2011 o 17:32

Konto skasowane

Czy wy w ogóle wiecie, że z którymś patchem nydusa słychać dopiero jak się zbuduje?

REKLAMA
Strona 2 z 5.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :