Dziś jest: Niedziela, 5 grudnia 2021, godzina 21:25
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: EJ

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Validus
Wiadomość [#21]: 21.05.2011 o 14:34

Konto skasowane

Faktycznie o gustach się nie rozmawia, ale nie dosc ze Arcane od 3.0 sie nie zmienil to dodatkowo jesli jest sie w raidujacej gildii i przy progresownym bossie, to nie mozna grac czym sie lubi, ale tym co jest najskuteczniejsze.
O Arcane juz nie mozna nawet powiedziec jak niegdys ze to 2button class, ale nawet 1 button class. Jednak mimo calego tego narzekania rownie dobrze mozna powiedziec, ze Fire to czekanie na ignite i Combustion ktore moze beda a moze nie, a frost to jakas procowa arcadowka.
Faktycznie są gusta i gusciki, jednak mimo wszystko nie zapominajmy, ze od tego patcha Arcane wchodzi zdecydowanie do gry. Jesli robisz progress, to warto sie zastanowic czy przy zadaniu ktore wykonujesz na danym bossie (jak zalozmy bicie elementali na Chogallu hc czy tez bicie samej glowy na Magmaw hc) Arcane nie jest wiele lepsze od innych specow.
Dobrego maga nie klasyfikuje to, ze jest dobry w Arcane czy Fire, ale to ze potrafi sie odpowiednio poruszac pomiedzy wszystkimi buildami i wybrac odpowiedni do zadan ktore na niego nalozono.

[Edycja Validus - 21.05.2011 o 14:35]

Garn
Wiadomość [#22]: 21.05.2011 o 16:00

Konto skasowane

Jak ci dużą satysfakcję daje wrzeszczenie w klawiature bo impact nie rozstrzelił wszystkich dot albo spazmy że kryt ze scorcha znowu nadpisał ignite z hot streaka to tak: fire daje super frajdę z gry.
To kwestia gustu i nie możesz narzucać go innym.
Akurat Validus ma racje że dobrego gracza poznaje się po skillu a nie po tym jakim specem gra.
A akurat Arcane jest najlepszy na single target i jak ktoś nim gra to jego sprawa(albo jego gildi). A Mag ma nie po to 3 spece żeby tylko 1 był grywalny.
EOT

Recent Activity >
for 10 points. 18/02/2014
» 76 Newbie helped 17/02/2014
» 75 Newbie helped 15/02/2014
   ͏͏͏
Eluveitie
Wiadomość [#23]: 03.06.2011 o 18:48

Konto skasowane

siema to znowu ja, dozbieralem troche gearu, znowu ogarnalem od 0 reforging talenty itp i wydaje mi sie ze jest lepiej ;d moglby jakis ogar jeszcze przejzec moja postac na armory?

co do +15 stats zamiast +20 to wiem ze nie mam ale narazie brak forsy na tego typu wydatki ;d (to samo z 50 inta na wrist)

i ile takie rekawiczki moga byc warte na burning legionie? na ah nie widzialem takich a na trade nikt nie wie

http://www.wowhead.com/item(...)andwraps

[Edycja Eluveitie - 03.06.2011 o 19:10]

Validus
Wiadomość [#24]: 06.06.2011 o 01:25

Konto skasowane

Przede wszystkim chciałem napisać o Twojej decyzji włożenia 2 punktów w I Fire Blast i wyjęcia z Master of Elements. Ja nie jestem po prostu pewien czy to jest dobre rozegranie, a z drugiej strony jestem ciekaw czemu akurat to tak rozwiązałeś i jakie są Twoje wrażenia.
Osobiście czytałem jakiś czas temu Guide Ekyu do 4.1 gdzie na drugiej stronie pokazuje jak się zabrać z innej strony za Fire Blasta z większym zasięgiem.
On to rozwiązuje trochę inaczej i wyjmuje dwa punkty nie z master of Elements ale z Burning Soul. To również jest bardzo ciekawe i zaraz Ci powiem dlaczego, jednak mimo wszystko należy zaznaczyć, że tak i ja jak i taki Ekyu w praktyce używamy tego bardzo standardowego buildu fire który jest oczywiście wypisany w odpowiednim temacie.

Ekyu tym charakteryzuje wyjęcie z Burning Soul a włożenie w I Fire Blast, iż po prostu przydaje się to na walki AoE. Nie wspomniał również pewnej naprawdę istotnej rzeczy. Na tych walkach gdzie Fire jest nieporównywalnie lepszy od Arcane (nie ma ich dużo) tego Pushbacku prawie nie ma, a jak jest to już gdzieś przy końcu walki. Dlatego jeśli już chcesz iść w Fire Blasta z większym zasięgiem polecam Ci bardziej to rozwiązanie.

Ten talent Fire Blast może być przez wielu bagatelizowany jednak są przypadki gdzie jest naprawdę istotny. I właśnie te walki na których Fire sprawuje się o niebo lepiej od Arcane są tymi walkami. Dla przykładu kiedy są czarne oozy na Maloriaku hc Ty masz o wiele większe pole manewru. Nie dość, że Tobie jest łatwiej to i healerom również. Podobna sprawa występuje na Halfusie normal czy hc bez różnicy.

Niby pierwsze talenty do wyboru w Fire a już taki natłok informacji potrzebny do ich zrozumienia ;p
Zatem Master of Elements aktualnie mimo całej zmiany podejścia Fire do many w Cata nadal jest potrzebny. Jeśli oczywiście się czujesz wystarczająco dobrze z maną to nie ma sprawy, ale ja generalnie jeszcze nigdy nie miałem takiego odczucia, więc zdziwiłbym się gdybyś i Ty je miał.
Moim zdaniem dwa punkty tam to tzw. Must Have.
Opcjonalnie polecam wypróbować po prostu włożyć w I Fire Blast zamiast Scorcha, ale mana również wtedy może nadal stanowić problem na niektórych walkach. Jednak warto się o tym przekonać na własnej skórze.

Nie sprawdzałem za dokładnie enchantów oraz reforgu ale jak przeleciałem tak pobieżnie to wygląda to bardzo dobrze.
To jest naprawdę dobra koncepcja talentowa jednak mimo wszystko ja bym ją zmienił. Oczywiście Ty sam musisz podjąć decyzję.
Pozdrawiam i powodzenia smiley.gif

Eluveitie
Wiadomość [#25]: 06.06.2011 o 01:37

Konto skasowane

szczerze mowiac to na EJ przeczytalem ze z tego talentu (master elements) w sumie podczas przecietnej walki dostaje sie tyle many co z 1 mana gemu wiec raczej malo, a w cos musialem dac zeby isc dalej :P

dzisiaj 1 raz bilem chogala i nie powiem, byly klopoty z mana i na mackach musialem juz spamowac scorcha i ewentualnie pyroblast! bo na normalne bicie many brakowalo

przetestuje ten talent bo widocznie trafilem na nieaktualne dane/ktos go nie docenil a ja slepo w to uwierzylem :P

ogolnie to duzo siedzialem na EJ, i jestem bardzo zadowolony bo z poczatku mojego rajdowania robilem czasami i 1/2 tego DMG co najlepszy dps z grupy a teraz nadal jestem ostatni ale juz sie utrzymuje na okolo 3/4 dmg done najlepszej osoby (mamy bardzo wyrownany team) wiec jest o wiele lepiej jednak

wielkie dzieki za pomoc smiley.gif

[Edycja Eluveitie - 06.06.2011 o 01:40]

Validus
Wiadomość [#26]: 06.06.2011 o 10:45

Konto skasowane

Faktycznie EJ jest skarbnicą wiedzy. Tam chyba nie ma posta którego bym nie przeczytał bo naprawdę można znaleźć cenne informacje jak sam zauważyłeś. Pamiętam o tym wyliczeniu ale nawet jak spojrzysz na pierwszego posta i zjedziesz do zakładki "Talents" zobaczysz, że jest napisane "Recommended".
Jak sam napisałeś, popróbuj i sam zobaczysz smiley.gif
Dzięki temu talentowi na pewno będziesz mógł sobie pozwolić na więcej AoE na małych addach i nie powinno być tak źle z maną na końcu. Powodzenia smiley.gif

REKLAMA
Strona 2 z 2.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :