Dziś jest: Sobota, 31 października 2020, godzina 19:47
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: TvZ

Rak
Wiadomość [#1]: 08.05.2011 o 01:52

Konto skasowane

Nie mam jednej konkretnej rasy, raczej pogrywam tym co mi się w danym momencie bardziej podoba. Na początku protossi, jednak zanudzili mnie na smierc, nastepnie zergi, ktore (idra mode on) strasznie uposledzone w stosunku do protossow mnie irytowały, ostatnio pogrywam częsciej terranem, jednak brak doświadczenia dobija mnie, kiedy przychodzi mi walczyć z połączeniem przez zerga mass benkow, lingow i mut. Jaki wlasciwie jest na to konter? Ostatnio moja próba robienia thorow, marinow medivacow i hellionow nie dala rady z mobilnoscia zerga. Niby można poleciec w banshee, ale szybkie bejny moga przebic sie przez wallin i przejechac po robolach o expie nie wspominając.
Jakie jest na to najlepsze rozwiązanie, zakladając ze jest to mid game 15/20 min i nie decyduje sie na robienie bckow (a przy zergu z taką mobilnościa armii strasznie ciezko harassowac czy zakładac nowy exp)

Kris7
Wiadomość [#2]: 08.05.2011 o 02:44

Konto skasowane

zapodaj repa - pewnie nie masz micro albo kulejesz z macro.

do not cry about the balance before you know how to play your race.
I'm not a nub, I'm gosu of tomorrow...

nie rozmawiam z debilami
Rak
Wiadomość [#3]: 08.05.2011 o 03:26

Konto skasowane

http://www.speedyshare.com/files/28350661/Pwned.SC2Replay

Pierwsza stronka do upowania jaka na mysl mi przyszła.

Ze swoich głównych błędów widzę przedewszystkim ospałość, brak jakichś dropów, ataków (choć probowałem, ale natknąłem się na muty, na początku natomiast na mase lingow). Większość gry warzywiłem, z pewnością nie grałem tego tak aktywnie jak powinienem. Wiem, że kuleje u mnie często robienie roboli czy wojska (znacznie trudniejsza sprawa niż u Z czy P, którymi też pogrywałem, zwłaszcza P). No i mało ofensywny styl gry. Jeszcze nie mam doświadczenia i nie potrafie polegać na tych jednostkach jak u chociażby najlepiej granych przezemnie Protossow. Boję się zaatakować otwarcie.

Sulphuriell
Wiadomość [#4]: 08.05.2011 o 08:19

Konto skasowane

Jakbyś grał z normalnym zergiem, to on miałby 90 dron w momencie, kiedy ty masz 40. Naprodukowałeś jednostek to idź i zaatakuj nimi, jak się boisz zaatakować, to polecam poszpilać w Simsy.

[Edycja Sulphuriell - 08.05.2011 o 08:20]

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
Endrew
Wiadomość [#5]: 08.05.2011 o 09:58

Konto skasowane

Marine, Tank, Medivac i jeśli liczba Mutów przekracza masę krytyczną dokładasz Thory. Zerga staraj się wykończyć jak najszybciej (ale nie jakieś cheesy, rushe czy alliny), jeśli pozwolisz Zergowi macrować jak chce to możesz pisać GG. Zauważyłem, że wielu Zergów ma syndrom rozbijania się o wall Terka, pozwalaj im na to tylko kontroluj liczbę expów. Jeśli Zerg idzie w muta ling bneling to Twoja armia jest bardziej cost effective. Nie zapominaj o upach dla marinów i tanków. Jeśli już pushujesz to idź po expy i pozbywaj się creepu. Zaraz jeszcze na repka zerknę.

-Bardzo późny exp;
-Mała ilość roboli;
-Mało b. produkcyjnych;
-Praktycznie brak upów;
-Brak harrasu; nie wiem czemu tak długo czekałeś;
-Full energii na OC;
-Nie wydawanie minerałków + za dużo gazu;
-Po co Ci te reapery były? Ogólnie wolę tank + marines od marine hellion.
-Nawet pomimo tych błędów mogłeś się przejść do Zerga, ale nie wiem czemu kisiłeś ogóra...

[Edycja Endrew - 08.05.2011 o 10:28]

Razor
Wiadomość [#6]: 08.05.2011 o 10:37

Konto skasowane

Po pierwsze 2x rax bunker rush i uciekasz od zerga przed 5:30 (speedling timing) - naprodukuje lingow ,w tym czasie stawiasz exp ,ze 2 bunkry w mainie - tech do tankow z siedge (lepiej byc gotowym na banebust :P) ,wychodzisz jak masz 4 tanki - aha ze 2 helliony zeby xelnag nie mial ,jezeli masz(wulg.)owe micro to rob mecha 6-8 factory z 3 baz i thory tanki + helliony

[Edycja Razor - 08.05.2011 o 10:38]

Rak
Wiadomość [#7]: 09.05.2011 o 01:55

Konto skasowane

Sulphuriell napisał
Jakbyś grał z normalnym zergiem, to on miałby 90 dron w momencie, kiedy ty masz 40. Naprodukowałeś jednostek to idź i zaatakuj nimi, jak się boisz zaatakować, to polecam poszpilać w Simsy.

Domyślam się, że jesteś pełen optymizmu i chęci, kiedy masz świadomość, że idziesz na armie, która w każdym aspekcie kontruje twoją.

Już poprawiłem ilość budynków produkcyjnych, podpatrzyłem jak się je buduje w linii i wszystko widze ladnie i przejzyscie.

[Edycja Rak - 09.05.2011 o 01:56]

Sulphuriell
Wiadomość [#8]: 09.05.2011 o 07:57

Konto skasowane

brak słów. Powiem to tak: Terran nie ma alternatywny dla atakowania, bo nie można grać z zergiem "na spokojnie", bo w tym momencie zerg ma opcje zapuszczenia 20 dron w 2 minuty (jak widzi, że nie musi produkować jednostek) i po kolejnych 4 minutach masz pozamiatane.

Co to za świat, że już nawet sku rwysyństwo nie popłaca?
i20918
Wiadomość [#9]: 09.05.2011 o 10:10

Konto skasowane

Rak napisał
Sulphuriell napisał

Domyślam się, że jesteś pełen optymizmu i chęci, kiedy masz świadomość, że idziesz na armie, która w każdym aspekcie kontruje twoją.

Nie w każdym, Z tworzy swoją armię kosztem eco. Samo zmuszenie Z do produkcji armii uderza w jego ekonomie. Dlatego musisz go cisnąć, gdy tego nie robisz Z wykorzystuje larwy do zwiększania swojej ekonomii czym zyskuje nad tobą przewagę !
Armia T jest dość powolna(mech) ale jeśli jesteś w stanie podyktować warunki starcia to mając takie samo eco opłaca ci się walczyć. Nawet jeśli w bitwie stracisz spore straty to jeśli w walcząc cały czas produkowałeś nowe scv i jednostki to powinieneś być do przodu(bo urwałeś Z eco i zajmujesz teren, czyli wciąż mu zagrażasz).

Idioci usiłują na ogół wyglądać inteligentnie, mało jest osób wystarczająco inteligentnych, aby mogły sobie pozwolić na wygląd idioty.
Rak
Wiadomość [#10]: 09.05.2011 o 12:47

Konto skasowane

Ok, dzięki.

Razor
Wiadomość [#11]: 09.05.2011 o 15:51

Konto skasowane

ja lubie grac goody style vs zerg ,gdy gram terranem - zwykle dodaje tez ghosty z cloak ,bo mnie infestory (wulg.)aja co nie miara ;/

REKLAMA
Strona 1 z 1.
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :