Dziś jest: Poniedziałek, 30 marca 2020, godzina 23:54
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Troll czy Orc na huntera?

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Vaeryn
Wiadomość [#21]: 21.06.2011 o 11:32

Konto skasowane

O gustach się nie dyskutuje, ale pewne raciale są lepsze a pewno gorsze dla DPSu huntera. Na tej samej zasadzie zawsze można powiedzieć, że dwa dodatkowye gemy +40 agi nic nie wnoszą, bonusy z profesji nic nie wnoszą, że się rozwalało ludzi z lepszym sprzętem, etc. Prawda zaś jest taka, że teoretycznie z lepszymi racialami kręci się lepszy dps. Ta teoria na pełnym raidzie przekłada się na praktykę i raciale razem z bonusami z profesji, enchantami, gemami, odpowiednim refogringiem, odpowiednim doborem eq i tak dalej składają się na dps właśnie, więc jeśli kogoś ani ziębi ani grzeje jaką rasą będzie grał a dba o dps to może wybrać taka rasę, która da większy damage.

“Mówią, że świat jest zbyt złożony na proste odpowiedzi. Mylą się.” –Ronald Reagan
Zagruu, The Maelstrom
Craft_Sephiroth
Wiadomość [#22]: 21.06.2011 o 14:42

Konto skasowane

Trochę masz racje - z poprawka na to ze bonus takiego trolla jest sytuacyjny i określonych sytuacjach nic nie daje.
Z drogiej strony mówiąc o gemach i profkach nie mów ze działa to na tej samej zasadzie, bo nie działa i tyle.

Skining daje nic, mining daje nic, herbalism daje tez nic.
Tailoring daje nam encha na baga ktory zwieksza nam ap o 1k na 15 sec z 1 min cd (nie wiem jak sie przelicza ap z agi wiec nie mogę porownac tej profki z innymi)
Alchemia daje 100 inta więcej po wypisu flaska wiec sadze ze da tez 100 agi więcej, dodatkowo podwójny czasz caludrona i można pic crazy alchemik potion co minute (ale w sumie to jest dla castera tylko imba, najlepsza profka dla maga według mnie).
Encha, jc, bs daja 80 agi wiecej.
Inskrypcja daje 80 agi +25 haste
Engi daje nam 480agi na 10 sec co minute, pasek na areny który pochlania obrażenia, pasek na raidy który zwiększa szybkość poruszania i spadochron - dodatkowo wiele innych.
Leatherworking - niestety nie wiem co on daje bo nie znam profki z autopsji.

Kontynuując, możesz być zaje.. pro będąc blood elfem albo undeadem a nie możesz być pro mając skining i mining na profkach.
Dodatkowo chciałbym zapytać was jak się ma sprawa z Leatherworking - dopiero co się przerzuciłem na huntera i nie wiem jaka profke połączyć z engi.

watman
Wiadomość [#23]: 21.06.2011 o 15:07

Konto skasowane

Craft_Sephiroth napisał

skinning daje jakistam crit, herbalism haste, mining stamine (do pve, mining daje nic)
lw daje +80 agi - znaczy zamiast chanta +50agi na wristy dostajesz fur lining +130 agi...

Dodatkowo chciałbym zapytać was jak się ma sprawa z Leatherworking - dopiero co się przerzuciłem na huntera i nie wiem jaka profke połączyć z engi.

see above

Pokrak, dorf huntard
Rozwojowe postaci D3
MS
Wiadomość [#24]: 21.06.2011 o 15:10

Konto skasowane

A czy ty myślisz, że Vaeryn pisząc o profesjach przydatnych do rajdowania miał na myśli skinning, czy herbalism?
W szanującej się gildii nikt cię z takimi profesjami nie przyjmie aż ich nie zmienisz, bo zbieractwo to sobie na alcie możesz uprawiać dla kasy.
Poza tym nie wmówisz mi, że autoheal Kozy będzie tak samo dobry dla np. huntera jak 1170 AP plus 5% Dmg peta Orca. Przy długiej walce na bossie to już zrobi różnicę.

Z drugiej strony jest jeszcze PVP i tutaj raciale rasowe też mogą odegrać znaczenie, w zależności od tego jaką klasą się gra i w jakim setupie.

[Edycja MS - 21.06.2011 o 15:13]

Vaeryn
Wiadomość [#25]: 21.06.2011 o 15:13

Konto skasowane

Craft_Sephiroth napisał
Trochę masz racje - z poprawka na to ze bonus takiego trolla jest sytuacyjny i określonych sytuacjach nic nie daje.
Z drogiej strony mówiąc o gemach i profkach nie mów ze działa to na tej samej zasadzie, bo nie działa i tyle.

No czemu nie? Możesz sobie na przykład jeden gem darować skoro on niewiele daja, a jeśli jeden niewiele daje, to może i następny i tak dalej.

Skinning daje 80 crit rating, niewiele, ale żaden pojedynczy enchant nie daje tyle crit rating. Herbalism daje 480 haste na 20 sekund, 2 minuty cd. Mining do dps rzeczywiście nic. Chyba, że pozwoli raz na jakiś czas przeżyć deko dłużej.

Alchemia daje 100 inta więcej po wypisu flaska wiec sadze ze da tez 100 agi więcej, dodatkowo podwójny czasz caludrona i można pic crazy alchemik potion co minute (ale w sumie to jest dla castera tylko imba, najlepsza profka dla maga według mnie).

80 int, str albo agi, zależy jakiego pota wypijesz.

130 agi na bracery.

Kontynuując, możesz być zaje.. pro będąc blood elfem albo undeadem a nie możesz być pro mając skining i mining na profkach.

Nie wiem specjalnie o co ci chodzi. Granie pro jest zupełnie obok tego jakie się ma enchanty, gemy i tak dalej. Jest założenie, że taki Paragonowiec będzie miał wszystko optymalne, ale to jak dobrze pociska zależy głównie od tego jak umie grać. Jeednak - ponieważ mówimy tu o dps - strata dps na miningu jest podobna do tej (tak pi razy drzwi z pamięci powiem, że mniejsza) jaką się ma na gorszych depesowo rasach, więc nie wiem skąd powyższe wnioskowanie.

[Edycja Vaeryn - 21.06.2011 o 15:18]

“Mówią, że świat jest zbyt złożony na proste odpowiedzi. Mylą się.” –Ronald Reagan
Zagruu, The Maelstrom
Craft_Sephiroth
Wiadomość [#26]: 05.07.2011 o 18:16

Konto skasowane

Hmm, widzę ze będę się musiał trochę namęczyć by was przekonać...

Już tłumacze o co chodzi z alchemia.
Mianowicie - alchemia jest taka profka która pozwala nam pic namiętnie i zawsze nieskończonego flaska zwanego - Flask of Enhancement.
Daje on 80 inta i można go pic zawsze - na BG na Arenach - zawsze.
Jednak gdy wypijesz normalnego flaska - Flask of the Draconic Mind w naszym przypadku, pojawia się ciekawa reakcja.

Mixology - You receive an increased effect and duration when you drink any elixir or flask you are able to make.

Ten bonus daje na podwójna długość efektu - 2h bądź 4h w zależności czy to był cauldron, oraz...
Dodaje nam te 80 inta które nam sie należą z profesji i dodaje nam bonus ("...increased effect...").
Nie jest to 20 stata ale 19 - czyli po wypiciu flaska mamy 399 inta zamiast 300.
Nie będę się z nikim kłócił, nie będę nikogo przekonywał.

[zamiast int czytajcie agi - robiłem tego posta w zamyśle o magu wiec dlatego jest tam int]
[jeśli ktoś ma alchemie to niech sobie zrobi test, zapisze sobie na karteczce ile ma agi, wypije flaska i porówna]

Jeśli chodzi o moja ostatnia wypowiedz - gdy ktoś zapomniał pierwszej linijki doczytując do końca to nie dziwie się że nie wie o co chodzi.

Z moich osobistych obliczeń wynika że tailoring i alchemia są najlepszymi profkami.
Oczywiści można sobie tailkoring wymienić na engi jeśli ktoś woli mieć trochę więcej zabawy, bo bonusy są porównywalne.

Swordguard Embroidery - 1000 AP (2AP jest liczone jak 1 agi) na 15 sekund z 35% szansą i jednominutowym CD.
Synapse Springs - 480 agi na 12 sec z jednominutowym CD.

Z engi niby jest trochę słabszy bonus ale jednak można go używać kiedy się chce i kiedy jest potrzebny - np przed chimera shotem albo bloack arrow.

Odnośnie tematu:
Mój znajomy geniusz matematyczny obliczył (nie wiem jak, nie chciałem wiedzieć, ale mu wierze) iż, Ork najlepszy do SV a Troll na MM.

Dzięki za uwagę x)

MS
Wiadomość [#27]: 06.07.2011 o 08:46

Konto skasowane

Jako, że bardzo nie podoba mi się twój ton wypowiedzi nie zamierzam z tobą dyskutować.
Jednak niektórzy mogą to przeczytać i wywnioskować, że jesteś jakimś hunter/guru zainspirowanym magowskimi profesjami i zaczną sobie na postaciach tailoring zakładać.
Nie będę Ci wyjaśniał, że AP działa tylko na auto shota a Agi daje AP w stosunku 2 do1 plus crit itd.

http://www.warcrafthuntersu(...)for-dps/

http://www.warcrafthuntersu(...)ersions/

http://amarksmanhunter(...)ity.html

- poczytaj, może to zweryfikuje twoje stanowisko i nie będziesz się starał na silę i długo innych przekonywać.

Pewnie i tak do Ciebie nie dotrze, bo jesteś nieomylny, ale może innym się to przyda....

I nie trzeba być geniuszem matematycznym by stwierdzić, ze Ork jest najlepszy do BM.

Tremiec
Wiadomość [#28]: 06.07.2011 o 14:38

Konto skasowane

Tak w temacie dodam tylko, że tworzenie profesji nie dla danej klasy jest imo beznadzieje, nie liczac bonusów nie mamy z tego nic. Dlatego krawiectwo dla paladyna odpada, kowalstwo dla druida też... Ofc bonusy będą, czasem całkiem fajne, ale raz przekonałem się na shamanie z bs, że to była jednak pomyłka- czułem, że ta profka mi nic nie daje po za 2 miejscami na kamyki.

Ot jedynie taka przestroga dla innych, możecie mieć podobnie i czuć, że straciliście dużo czasu i kasy.

Vaeryn
Wiadomość [#29]: 11.07.2011 o 10:47

Konto skasowane

Craft_Sephiroth napisał
Hmm, widzę ze będę się musiał trochę namęczyć by was przekonać...

Już tłumacze o co chodzi z alchemia.
Mianowicie - alchemia jest taka profka która pozwala nam pic namiętnie i zawsze nieskończonego flaska zwanego - Flask of Enhancement.
Daje on 80 inta i można go pic zawsze - na BG na Arenach - zawsze.
Jednak gdy wypijesz normalnego flaska - Flask of the Draconic Mind w naszym przypadku, pojawia się ciekawa reakcja.

Mixology - You receive an increased effect and duration when you drink any elixir or flask you are able to make.

Ten bonus daje na podwójna długość efektu - 2h bądź 4h w zależności czy to był cauldron, oraz...
Dodaje nam te 80 inta które nam sie należą z profesji i dodaje nam bonus ("...increased effect...").
Nie jest to 20 stata ale 19 - czyli po wypiciu flaska mamy 399 inta zamiast 300.
Nie będę się z nikim kłócił, nie będę nikogo przekonywał.

No ogólnie to tak jak MS pisał - na drugi raz się trochę wysil i pozmieniaj int na agi jak piszesz na forum dla hunterów bo niektórych możesz w błąd wprowadzić pomijając już sam fakt, że to brzmi jak jakieś brednie. Co do reszty to poniżej moje przemyślenia apropos profesji.

Najsłabsze do dps
mining - najsłabszy, daje tylko staminę, co zasadniczo nie zwiększa naszego dpsu chyba, żeby liczyć większą szansę przeżycia i możliwość kontynuowania dps.
tailoring - drugi w kolejności - już coś daje, ale w gruncie rzeczy słabizna, może dla BMa jest deko lepszy, ale dla teoretycznie najlepiej depesującej obecnie klasy, czyli dla MM jest on najgorszy z tych, które coś do dps w ogóle dodają
skinning - dodaje critical strike rating, lepszy od tailoringu, ale szału nie ma

Cała reszta robi podobny dps teoretycznie (przynajmniej w przypadku MM jak mówiłem):
- enchanting - dwa enchanty na pierścienie dodają w sumie 80 agi
- blacksmithing - dwie dodatkowe dziury na gemy dodają w sumie 80 agi (nie ma na razie lepszych gemów niż niebieskie 40 agi)
- alchemy - dodatkowy bonus do łykniętej flask of the winds to 80 agi
- JC - dodatkowe 81 agi z uwagi na możliwość wycięcia i włożenia 3 jubilerskich kamieni, każdy lepszy o 27 agi od normalnego co razem do kupy daje 3*27=81 agi
- engineering - synapse springs dodaje 480 agi (powinieneś mieć najwięcej agi) na 10 sekund co minutę co daje średnio rzecz biorąc 80 agi cały czas (pozostałe enchanty z inżynierii są gorsze dla huntera)
- inscription - lepszy enchant na shouldery o wspomniane 80 agi
- leatherworking - lepszy enchant na bracery - 130 agi zamiast 50, czyli dodatkowe - znowu - 80 agi

Profesja lekko dyskusyjna - herbalism - w bardzo szczególnych warunkach teoretycznie może być prawie tak dobra a może i lepsza od powyższych, ale dodaje haste, który nie zawsze jest potrzebny i niekoniecznie jest potrzebny w nadmiarze. Na EJ się upierają, że trzeba osiągać te różne soft haste capy, które umożliwiają zmieszczenia tylu tam a tylu strzałów nabijających focusa w jakimś zadanym cyklu. Nie wszyscy te zdanie podzelają i część topowych hunterów olewa te wytyczne lekko zlewając tym samym haste.

[zamiast int czytajcie agi - robiłem tego posta w zamyśle o magu wiec dlatego jest tam int]

No jak już byłeś świadomy tego, że robisz masło maślane i zamiast samemu poprawić pisałeś żeby ludzie zamiast czegoś czytali coś to sorry. lol.gif.
[jeśli ktoś ma alchemie to niech sobie zrobi test, zapisze sobie na karteczce ile ma agi, wypije flaska i porówna]

Teraz tak - apropos dodatkowych bonusów ponad 80 agi z alchemii. Generalnie rzecz biorąc albo jest coś o czymś nie wiem (jakby mi ktoś wyjaśnił byłbym wdzięczny) albo blizz znowu coś zmasłił z naliczaniem agi lub prezentacją agi na character screenie. Zrób sobie doświadczenie. Looknij na jakąś część eq ile ona daje agi (enchanty, gemy, staty z tej części), potem ją zdejmij. Powinno ci odjąć więcej agi niż jest teoretycznie na sprzęcie. Identycznie jest z bonusami. Nie tylko alchemia dodaje dodatkowo więcej z jakiegoś powodu, ale też enchanty na ringi, jakieś scrolle i inne.

Z moich osobistych obliczeń wynika że tailoring i alchemia są najlepszymi profkami.
Oczywiści można sobie tailkoring wymienić na engi jeśli ktoś woli mieć trochę więcej zabawy, bo bonusy są porównywalne.

Nie są nie. Na pewno nie tailoring. Powyżej dlaczego.

Synapse Springs - 480 agi na 12 sec z jednominutowym CD.

10 sekund.

Z engi niby jest trochę słabszy bonus ale jednak można go używać kiedy się chce i kiedy jest potrzebny - np przed chimera shotem albo bloack arrow.

Co spowoduje, że będzie leżał odłogiem jakiś czas i jego uptime się zmniejszy. To jest problem z takimi enchantami właśnie. Jakbym ja miał engi to bym sobie użycie springsów podpiął pod co się da żeby się nie męczyć i nie tracić uptim.

Odnośnie tematu:
Mój znajomy geniusz matematyczny obliczył (nie wiem jak, nie chciałem wiedzieć, ale mu wierze) iż, Ork najlepszy do SV a Troll na MM.

No to się akurat w obecnej chwili mniej więcej zdaje się zgadza z tego co sprawdzałem.

Podsumowując - jeśli ktoś chce aby profesje mu ładnie służyły w depesowaniu to imho niech bierze cokolwiek co mu odpowiada (ja na przykład deko się bawię na AH co jakiś czas, więc można pod tym kątem zerknąć; można też kierować się tym, że taki engineering ma pewne bajery pomagające w walce) z grupy: enchanting, blacksmithing, alchemy, jewelcrafting, engineering, inscription, leatherworking. Jeśli wie co robi może też wziąć herbalism, ale zasadniczo - nie polecam - haste to chimeryczny stat - blizz coś namodzi przy jakimś nerfie i różnie może być.

[Edycja Vaeryn - 11.07.2011 o 10:48]

Zagruu, The Maelstrom
watman
Wiadomość [#30]: 11.07.2011 o 11:16

Konto skasowane

Vaeryn napisał
Teraz tak - apropos dodatkowych bonusów ponad 80 agi z alchemii. Generalnie rzecz biorąc albo jest coś o czymś nie wiem (jakby mi ktoś wyjaśnił byłbym wdzięczny) albo blizz znowu coś zmasłił z naliczaniem agi lub prezentacją agi na character screenie. Zrób sobie doświadczenie. Looknij na jakąś część eq ile ona daje agi (enchanty, gemy, staty z tej części), potem ją zdejmij. Powinno ci odjąć więcej agi niż jest teoretycznie na sprzęcie. Identycznie jest z bonusami. Nie tylko alchemia dodaje dodatkowo więcej z jakiegoś powodu, ale też enchanty na ringi, jakieś scrolle i inne.

a nie chodzi tu przypadkiem o talenty typu '+x% stat'? np. hunting party i/lub traity drzewek np. into the wilderness?

Podsumowując - jeśli ktoś chce aby profesje mu ładnie służyły w depesowaniu to imho niech bierze cokolwiek co mu odpowiada (ja na przykład deko się bawię na AH co jakiś czas, więc można pod tym kątem zerknąć; można też kierować się tym, że taki engineering ma pewne bajery pomagające w walce) z grupy: enchanting, blacksmithing, alchemy, jewelcrafting, engineering, inscription, leatherworking. Jeśli wie co robi może też wziąć herbalism, ale zasadniczo - nie polecam - haste to chimeryczny stat - blizz coś namodzi przy jakimś nerfie i różnie może być.

i TO jest odpowiedz podsumowujaca rozwazania na temat profesji ;)

Pokrak, dorf huntard
Rozwojowe postaci D3
REKLAMA
Strona 2 z 2.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :