Dziś jest: Sobota, 4 kwietnia 2020, godzina 06:32
zaloguj się :

Odpowiedź

Temat: Troll czy Orc na huntera?

Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Chargcher
Wiadomość [#1]: 05.05.2011 o 22:06

Konto skasowane

Tak jak w temacie. Głównie, pytanie kierowane do bardziej doświadczonych graczy, którzy mają już pewien staż w grze tą klasą. Głownie mi chodzi o raciale. Które są bardziej przydatne? Przegladałem wiele stron, rozmawiałem z kilkoma ludźmi, którzy grają Hunterem, niestety zdania są podzielone. Jedni są bardziej za orkiem, drudzy za trollem. A więc proszę o w miarę treściwe i sensowne wypowiedzi.

PS. Zapomniałem dodać, że wygląd postaci na razie mnie nie interesuje, skupiamy się na możliwościach tych dwóch ras.

[Edycja Chargcher - 05.05.2011 o 22:18]

Notfunny
Wiadomość [#2]: 05.05.2011 o 22:16

Konto skasowane

Obiektywnie Troll, subiektywnie wybrałbym to co bardziej mi się podoba a raczej ładnie wygląda w itemach na max level.

Nikt nie chce kupić mojej gildii ; (
isama
Wiadomość [#3]: 05.05.2011 o 22:26

Konto skasowane

jak idziesz w bm - orc; mm - troll, ale jestem leszczem w to, takze czytaj posty nizej.

Vaeryn
Wiadomość [#4]: 06.05.2011 o 09:28

Konto skasowane

We wszystkich specach lepszy do dps jest teoretycznie Orc a już zwłaszcza w BM, gdzie najbardziej liczy się Attack power. Najmniejsza różnica jest chyba w SV, w MM i BM jest ona bardzo duża i na korzyść orca rzecz jasna. Zresztą - uważany za jednego z najlepszych raidujących hunterów świata - Kripparrian (link do armory: http://us.battle.net/w(...)n/simple) zmienił w Cata rasę z Trolla na Orka właśnie i jęczał w jakimś wpisie, że go to trochę boli, bo lubił Trolla i postulował wyrównanie raciali żeby mógł wrócić do Trolla.

Ogólnie zaś to imho graj kim chcesz. Jeśli masz takie pytania to znaczy, że nie jesteś z Paragonu, więc dlaczego nie mieć trochę funu ze swojej klasy. Nie ma na razie dobrych gunów w cata w ogóle, ale gram dwarfem i nie mam zamiaru zmieniać go na worgena, który ma lepsze raciale. Zawsze grałem dwarfem i tak chyba zostanie. (no a taki troll ma fajną animację strzałów przeca, heh)

[Edycja Vaeryn - 06.05.2011 o 09:32]

“Mówią, że świat jest zbyt złożony na proste odpowiedzi. Mylą się.” –Ronald Reagan
Zagruu, The Maelstrom
Yyy...
Wiadomość [#5]: 06.05.2011 o 11:59

Konto skasowane

Według Elitejarks trol:

Troll w/ Bow: Bow Specialization for 1% crit, Berserking for haste, Da Voodoo Shuffle for snare resistance, and Regeneration. The increased value of haste for hunters have made Trolls now the best race. +66 DPS

Orc: Blood Fury for increased AP, Command for increased pet damage, and Hardiness for recovering from stuns/snares faster. Although no longer the best race, orcs are still competitive, especially on fights where your pet is attacking 100% of the time and the hunter is moving a lot and not taking advantage as much of haste effects.

Troll w/o Bow: Berserking for haste, Da Voodoo Shuffle for snare resistance, and Regeneration. With the increase value of haste for MM hunters, even without a bow, a troll does good DPS. -80 DPS

Worgen: Viciousness for 1% crit. Darkflight for increased movement speed and Aberration for decreased curse durations. -154 DPS

Goblins: Time is Money for 1% attack speed. Rocket Jump for short burst movements and Rocket Barrage for some damage. -163 DPS

Wkleiłem dla porównania pierwszą piatke.

(Jest to lista z tematu do MM, wiec np. w BM może to wyglądać nieco inaczej.)

[Edycja Yyy... - 06.05.2011 o 12:01]

MS
Wiadomość [#6]: 06.05.2011 o 13:16

Konto skasowane

Ciekawe, bo wg WHU też raczej Orkowie

http://wow.joystiq.com(...)-hunter/

mindseeker
Wiadomość [#7]: 06.05.2011 o 14:28

Konto skasowane

Różnica jest minimalna i absolutnie nie odczuwalna na maks levelu w żaden sposób, bo 66 dpsu różnicy to jest nic - ot jeden więcej krytyk czyli jakieś rng przykładowo.

Jednak mimo wszystko na chłopski rozum to Troll jest najlepszy ze względu na +1% crit, który to jest statystyką niezwykle ważna dla Hunterów, a poza tym Berserking działa na Steady Shot, więc szybsze SS i więcej focusu imo jest lepsze od niecałego 1k AP z Bloodfury.

Vaeryn
Wiadomość [#8]: 06.05.2011 o 14:40

Konto skasowane

Obstawiam, że kolo, który przygotowywał ten poradnik na EJ coś namieszał. Sprawdzałem tylko na moim eq na FemaleDwarf właśnie, o którym on pisze, że też tam sprawdzał i Orc jest najlepszy dla MM i BM nawet jeśli uwzględnić, że koleś ma założony łuk. Dla SV w takiej sytuacji deko lepszy jest troll. Jednak - Dragonheart Piercer (kusza) jest sporo lepszy od Themiosa (łuk; ja wiem, że prawie wszyscy wiedzą co to za bronie, ale piszę dla tych co moga nie czaić) dla MM, który jest najlepszym specem do dps obecnie, więc sprawa jest jakby na razie jasna.

Nie wiem czy były już jakieś updaty lootu dla bossów w Firelands (przeglądam mmo, ale mogłem coś przeoczyć). Jeśli jednak okaże się, że będzie tam jakś dobry łuk i nie będzie ustępował statami kuszom i gunom to prawdopodobnie troll przeskoczy orka z dwóch powodów:
- pierwszy to oczywiście skalowanie - Blood Fury nie powinno się zmienić, bo nalicza się w zależności do levela (chyba, że coś zmienili, ale chyba nie), bonus trolla też się niby nie zmieni, ale zmieni się nasz eq, przy lepszych statach i dodatkowym takim samym haste z Berserking będziemy więcej sadzić
- drugi to nowe bonusy T12 huntera (link: http://www.angr.pl/pch/2011(...)t-bonus/) - przy obydwu tych bonusach Berserking Trolla powinien działać na zasadzie lekkiej dźwigni i dawać dodatkowy dopał, u orka przy pierwszym jego racial nie będzie miał na nic wpływu bo dodatkowe obrażenia naliczają się a z damage broni (aczkolwiek tooltipy blizzarda i rzeczywistość w grze łażą se samopas jak chcą, wiadomo to nie od dziś, może więc też mieć wpływ), na drugi już trochę wpływu ma

mindseeker napisał
Różnica jest minimalna i absolutnie nie odczuwalna na maks levelu w żaden sposób, bo 66 dpsu różnicy to jest nic - ot jeden więcej krytyk czyli jakieś rng przykładowo.

Jednak mimo wszystko na chłopski rozum to Troll jest najlepszy ze względu na +1% crit, który to jest statystyką niezwykle ważna dla Hunterów, a poza tym Berserking działa na Steady Shot, więc szybsze SS i więcej focusu imo jest lepsze od niecałego 1k AP z Bloodfury.

No właśnie kwestia tego jego 66 dps, dziwnie to mało przy dpsach na FD przebijających 30k. Poza tym "imho" to nie najlepsze wyjaśnienie smiley.gif Tam są różne czasy trwania, różne cooldowny przecież.. Lepiej to oblookać na jakimś symulatorze a nie na czuja. Reszta spraw w moim poprzednim poście.

[Edycja Vaeryn - 06.05.2011 o 14:44]

“Mówią, że świat jest zbyt złożony na proste odpowiedzi. Mylą się.” –Ronald Reagan
Zagruu, The Maelstrom
Yyy...
Wiadomość [#9]: 06.05.2011 o 16:47

Konto skasowane

mindseeker napisał
...a poza tym Berserking działa na Steady Shot, więc szybsze SS i więcej focusu imo jest lepsze od niecałego 1k AP z Bloodfury.

W MM utrzymujac buff ISS i tak powinieneś castować stedy shota mniej niż 1.5sec, a global cd masz 1.5 wiec tutaj troche haste-a nic nie da, dostaniesz natomiast lekki bust do regenu focusa, auto shota oraz castowania Aimed Shota.
Jako dodatkową informacje dodam, że przejrzałem loot z 4.2 na MMO-Champion i nie widziałem łuku, w takiej sutuacji ork był by najlepszy (oczywiście podany loot, może być niekompletny).

Vaeryn
Wiadomość [#10]: 06.05.2011 o 17:06

Konto skasowane

Yyy... napisał
W MM utrzymujac buff ISS i tak powinieneś castować stedy shota mniej niż 1.5sec, a global cd masz 1.5 wiec tutaj troche haste-a nic nie da

Da, da. GCD huntera w Cata to 1s a nie 1,5s.

Jako dodatkową informacje dodam, że przejrzałem loot z 4.2 na MMO-Champion i nie widziałem łuku, w takiej sutuacji ork był by najlepszy (oczywiście podany loot, może być niekompletny).

Zobaczymy ile tego procent damage z broni na bonusach dodadzą i o ile będzie lepszy sprzęt w nowym tierze. Pewnie jednak ze 20% co najmniej, więc niekoniecznie Ork - nawet jeśli nie będzie tam dobrego łuku nigdzie. Zobaczymy.

[Edycja Vaeryn - 06.05.2011 o 17:24]

Zagruu, The Maelstrom
Yyy...
Wiadomość [#11]: 07.05.2011 o 11:39

Konto skasowane

Masz racje 1sec GCD, moja pomyłka.

Queven
Wiadomość [#12]: 18.05.2011 o 13:39

Konto skasowane

Nie chcac tworzyć nowego tematu do do pvp z hordy ktora klasa najlepsza jest ze wzgledu na racjale? Mysle miedzy undeadem, goblinem, orkiem.

Queven 80 lvl
Quevens chyba alt
Meffisto
Wiadomość [#13]: 19.05.2011 o 07:57

Konto skasowane

No to albo undead albo goblin...jak dla mnie ja bym wzial goblina...no dokonujesz wyboru miedzy mini insygnia undeada(forsaken will? Uwalnia Cie z feara) albo nastepne odskoczenie od przeciwnika...ja jak juz mowilem biorę to drugie...jest jak dla mnie o wiele bardziej opłacalne gdzie np na arenach ważny jest ten jeden ruch...

MS
Wiadomość [#14]: 19.05.2011 o 10:47

Konto skasowane

A ja bym wybrał Orca smiley.gif Zastanów się, czy wolisz mieć skok/rakietkę co chyba 3 min, czy może jednak 5% dmg peta i dodatkowy boost Ap Ci się do bursta nie przyda.
Ja tam wybrałem i tak trolla, bo ma najfajniejszą animację strzelania z łuku a w przerwach sobie przykuca jak prawdziwy łowca szukający tropów smiley.gif

HuGi
Wiadomość [#15]: 19.05.2011 o 19:16

Konto skasowane

A ja gram belfką bo mi sie podoba na huntera tongue.gif nie patrz na raciale bo nie daja one az tak duzego boosta (prawie zadnego ale co tam), wybierz rase ktora najbardziej podoba Ci sie z zewnatrz np. prezentacja w setach, animacje walki, chodzenia itp.

Mitsuhide
Wiadomość [#16]: 21.05.2011 o 17:08

Konto skasowane

Jeśli nie jesteś członkiem Paragonu, albo ultra w chej "pro" gildii, wybierz najdładniejszego dla siebie.
Możesz wybrać BE, Taurena, graj tym co Ci się podoba, a nie tym co lepsze, skoro różnica nie duża.

watman
Wiadomość [#17]: 25.05.2011 o 11:24

Konto skasowane

Mitsuhide napisał
Jeśli nie jesteś członkiem Paragonu, albo ultra w chej "pro" gildii, wybierz najdładniejszego dla siebie.
Możesz wybrać BE, Taurena, graj tym co Ci się podoba, a nie tym co lepsze, skoro różnica nie duża.

+1
i pamietaj, ze wybor krasnoluda, orka lub goblina daje +50 do lansu, a kazdej innej rasy -50 do rzeczonej statystyki ;]

Pokrak, dorf huntard
Rozwojowe postaci D3
maestrino
Wiadomość [#18]: 25.05.2011 o 13:10

Konto skasowane

BE - +20 do statystyki "ładny chłopczyk"
Human +10 do statystyki "strzelam będąc wyprostowanym - mam zdrowy kręgosłup"
Dranejec +30 do statystyki " jak wezmę w ręce swojego peta, to już nic z niego nie zostanie"
Tauren +40 j.w.

LoL referral link
Felarion
Wiadomość [#19]: 06.06.2011 o 13:03

Konto skasowane

maestrino napisał
BE - +20 do statystyki "ładny chłopczyk"
Human +10 do statystyki "strzelam będąc wyprostowanym - mam zdrowy kręgosłup"
Dranejec +30 do statystyki " jak wezmę w ręce swojego peta, to już nic z niego nie zostanie"
Tauren +40 j.w.

hahaha.gif hahaha.gif Mistrzostwo ;)

A nawiazujac do tematu to uwazam ze jezeli nie grasz w gildi ktora naprawde wymaga tego malego zwiekszenia dpsu zaleznego od rasy to wybierz te ktora ci sie podoba.

Craft_Sephiroth
Wiadomość [#20]: 21.06.2011 o 11:03

Konto skasowane

Ja tez tak uważam, prawda jest taka ze blood elfka rozwali i trolla i orka i wszystkich - wystarczy ze jej wejdzie jeden więcej krytyk.
Patrzenie na raciale jest absolutnym błędem i nie wnosi nic do gry.
Znam z autopsji - nim się rollnelem bylem undead magiem - w gildi mamy innych magow il ten sam a i tak ich zawsze kładłem (mieli wszyscy trole, bo racial to, racial tamto).
Jak dla mnie to hunterem możne być: w hordzie blood elfka z wielkim gunem, a w ally również dupeczkalia drenai (krasnale tez są spoko).
Pozdro.

REKLAMA
Strona 1 z 2.
Pierwsza     <<   <   | 1 | 2 |   >   >>     Ostatnia
Idź do strony :

Odpowiedź

Skocz do :